آکادمیا کافه
پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: فنلاند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)
+----- انجمن: تحصیل در فنلاند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)
+----- موضوع: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%88-%D9%81%D9%88%D9%82-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - saaaaam - 23-11-2014

(22-11-2014, 11:49 PM)'ACU' نوشته:
مرسی بابت راهنماییتون. برای اینکه سوالم یکم دقیق تر بشه باید بگم که برای رشته ی Computer Science و یا Information Technology من در نظر دارم که اپلای کنم (و یا رشته های نزدیک و مرتبط دیگه مثل مهندسی نرم افزار) و معدل لیسانسم هم بالاست. اگه بخوام معدلم رو به استاندارد فنلاندی تبدیل کنم (که از پنج هست) من معدلم میشه 4.75 از پنج. ولی رتبه ی دانشگاهم خیلی خیلی پایین هست!!! یعنی در سایت http://www.topuniversities.com که کلا ثبت نشده و در webometrics رتبه اش 21 هزار هست!... اما نمره ی زبانم هم بالاست. به نظرتون شانسی دارم؟
سلام والا بنظر من شانس خوبی برای دانشگاه های هلسینکی و تامپره با توجه به معدلت شانس خوبی داری اینجا من دیدم از بنگلادش و نپال که دانشگاه های بی رتبه ای دارند اینجا پذیرش شدن شما هم بنظر من شانس داری فقط اگه می تونی یک مقاله و یا یک کم سابقه کار در رزومه داشته باشی ضرری نداره

RE: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - ACU - 23-11-2014

(23-11-2014, 12:34 AM)'saaaaam' نوشته:
سلام والا بنظر من شانس خوبی برای دانشگاه های هلسینکی و تامپره با توجه به معدلت شانس خوبی داری اینجا من دیدم از بنگلادش و نپال که دانشگاه های بی رتبه ای دارند اینجا پذیرش شدن شما هم بنظر من شانس داری فقط اگه می تونی یک مقاله و یا یک کم سابقه کار در رزومه داشته باشی ضرری نداره

برای سابقه کار نمیتونم کاری کنم. شاید فقط بتونم یک ماه سابقه کار مرتبط با رشته ام جور کنم اما برای مقاله میتونم یه چیز خوب آماده کنم تا یکی دو ماه آینده. وقتی آماده شد باید مقاله رو جزو مدارکم واسشون بفرستم؟ و معمولا مقاله باید حداقل چند صفحه باشه؟

RE: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - saaaaam - 23-11-2014

(23-11-2014, 01:07 AM)'ACU' نوشته:
برای سابقه کار نمیتونم کاری کنم. شاید فقط بتونم یک ماه سابقه کار مرتبط با رشته ام جور کنم اما برای مقاله میتونم یه چیز خوب آماده کنم تا یکی دو ماه آینده. وقتی آماده شد باید مقاله رو جزو مدارکم واسشون بفرستم؟ و معمولا مقاله باید حداقل چند صفحه باشه؟
سلام مجدد خیلی وقت نداری چون الان زمان اپلای مستر فنلاند هست و دانشگاه های خوبی مثل هلسینکی نهایت تا یکماه وقت داری پس بنظرم مدارک را جور کنید و نامه انگیزش عالی بنویس و هیچ نکته منفی هم ذکر نکنید

RE: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - ACU - 27-11-2014

(23-11-2014, 01:24 AM)'saaaaam' نوشته:
سلام مجدد خیلی وقت نداری چون الان زمان اپلای مستر فنلاند هست و دانشگاه های خوبی مثل هلسینکی نهایت تا یکماه وقت داری پس بنظرم مدارک را جور کنید و نامه انگیزش عالی بنویس و هیچ نکته منفی هم ذکر نکنید

فنلاند روی نامه انگیزش خیلی گیر میده؟ یعنی اگه نمرات خوب باشه و Recommendation Letter ها هم خوب باشه باز نامه انگیزش میتونه دلیل رد شدن باشه؟ راستش من دفعه ی اولم هست که دارم جایی اپلای میکنم که ازم نامه انگیزش میخوان. آلمان و اتریش و چند جای دیگه که اپلای کردم نامه نمیخواستن واسه همین خیلی مبتدی هستم توی این قضیه و نمیدونم نامه انگیزش خیلی عالی به چه صورت هست.

RE: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - saaaaam - 27-11-2014

(27-11-2014, 12:35 PM)'ACU' نوشته:
فنلاند روی نامه انگیزش خیلی گیر میده؟ یعنی اگه نمرات خوب باشه و Recommendation Letter ها هم خوب باشه باز نامه انگیزش میتونه دلیل رد شدن باشه؟ راستش من دفعه ی اولم هست که دارم جایی اپلای میکنم که ازم نامه انگیزش میخوان. آلمان و اتریش و چند جای دیگه که اپلای کردم نامه نمیخواستن واسه همین خیلی مبتدی هستم توی این قضیه و نمیدونم نامه انگیزش خیلی عالی به چه صورت هست.
سلام والا همین هفته با کواوردینیتور پروگرامم جلسه داشتم گفت کامل یادشه در نامه انگیزه چی نوشته بودم بنظر من روش وقت بگذارید و کپی نکنید از جایی در فروم من راهنمای نوشتن ان را اپلود کردم الان یادم نیست کجا هست بگردید انشاله پیدا میکنید

RE: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - ACU - 01-12-2014

برای رشته هایی که به صورت مشترک توسط Åbo Akademi و University of Turku برگزار میشن بهتره از طرف کدوم دانشگاه اپلای کنیم؟ چون هر جفتشون رشته رو گذاشتن توی FuniMa و جفتشون نوشتن که این یه joint course هست توسط دو دانشگاه. 
Turku بهتر پذیرش نمیده؟

RE: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - saaaaam - 02-12-2014

'ACU dateline='' نوشته: برای رشته هایی که به صورت مشترک توسط Åbo Akademi و University of Turku برگزار میشن بهتره از طرف کدوم دانشگاه اپلای کنیم؟ چون هر جفتشون رشته رو گذاشتن توی FuniMa و جفتشون نوشتن که این یه joint course هست توسط دو دانشگاه. 
Turku بهتر پذیرش نمیده؟

والا نظر شخصی من را بخوای تورکو بهتر هست چون در انجا شما فنلاندی باید اجباری پاس کنی که بدرد زندگی در اینجا میخوره ولی ابو سویدی باید بخونی که اصلا بدرد نمی خوره

RE: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - ACU - 04-12-2014

(02-12-2014, 01:02 AM)'saaaaam' نوشته:
والا نظر شخصی من را بخوای تورکو بهتر هست چون در انجا شما فنلاندی باید اجباری پاس کنی که بدرد زندگی در اینجا میخوره ولی ابو سویدی باید بخونی که اصلا بدرد نمی خوره

فقط چون اونجا فنلاندی درس میدن بهتره؟ یعنی واقعا این به نظر شما دلیل قانع کننده ای برای انتخاب یه دانشگاهه؟ فنلاندی رو کسی واقعا بخواد یاد بگیره نیاز به دو ترم کلاس نداره. من در کل سوالم در مورد پذیرش از دانشگاه بود. و این که کدوم سختگیر تر هستند.

RE: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - saaaaam - 04-12-2014

(04-12-2014, 02:02 PM)'ACU' نوشته:
فقط چون اونجا فنلاندی درس میدن بهتره؟ یعنی واقعا این به نظر شما دلیل قانع کننده ای برای انتخاب یه دانشگاهه؟ فنلاندی رو کسی واقعا بخواد یاد بگیره نیاز به دو ترم کلاس نداره. من در کل سوالم در مورد پذیرش از دانشگاه بود. و این که کدوم سختگیر تر هستند.
من این ترم دانشگاه تورکو کلاس برداشتم در رشته من که مدیریت هست سطح علمی و رنک تورکو هم بالاتر از ابو هست 
بطور کلی بنظر من اگه رشته شما ای تی و یا کامپیوتر باشه فرقی نداره کدوم دانشگاه بری ولی رشته های دیگه تورکو سرتر هست
و در نهایت یاد گرفتن زبان فنلانذی اینجا خیلی کار امد تر هست تا ابو اکادمی که سویدی یاد میگیری که اصلا بدردت نمی خورد

RE: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - hasti.k - 25-12-2014

(18-04-2013, 03:35 PM)'P.E' نوشته:
سلام،
البته اطلاعات من خیلی بروز نیست! 
حتی اگر تطبیق هم بدند شما مجبورید برای لیسانس اقدام کنید که باید امتحان ورودی بدین (یک سال وقت میبره) و بعد درستون بخونید و بعد برای فوق اقدام کنید که یک سال زمان میبره. چون احتمال پیدا کردن کار پایین هست هم از نظر هزینه و هم از نظر زمانی (تقریبا سه سال) خیلی بصرفه بنظر نمیرسه + ممکنه واحداتون را قبول نکنند!
پیشنهاد من تموم کردن لیسانس توی ایرانه و بعد اقدام برای فوق. 
موفق باشید

سلام ببخشید ولی من چون 3ترم قبل به بخاطر مسایل پزشکی معدلم 10 و خورده ای شده چی؟[img]images/smilies/sad.gif[/img]به نظرتون الان واسه لیسانس در فنلاند اقدام کنم یا لیسانس رو ایران بخونم واسه ارشد بیام؟؟؟