آکادمیا کافه
آیا داشتن چند تا I-20 مشکل ساز است؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: آیا داشتن چند تا I-20 مشکل ساز است؟ (/Thread-%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%86-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%AA%D8%A7-I-20-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%B3%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F)

صفحات 1 2 3

RE: آیا داشتن چند تا I-20 مشکل ساز است؟ - Leopold - 04-06-2014

اگه این کار میخواید انجام بدید باید ریسکش هم بپذیرید. لطفا به این پست و پست های بعدیش نگاهی بندازید.
(04-06-2014, 01:15 AM)'sara-dz' نوشته:
ممنون از پاسخ سریعتون ، فقط من از یه نفر شنیدم میشه الان وقت سفارت بگیرم با همین I20 بعد وقتی اون که هدفمه به دستم رسید برم توی سایت و مشخصات رو تغییر بدم آیا امکانش هست ؟؟

RE: آیا داشتن چند تا I-20 مشکل ساز است؟ - pejman99 - 01-06-2015

سلام دوستان
من از یک دانشگاه امریکا برای دکترای رشته مکانیک پذیرش با فاند TA گرفتم و تاریخ 12 می مصاحبه سفارت داشتم. الانم تو پروسه کلیرنسم. دو هفته بعد از مصاحبه سفارت یک دانشگاه دیگه که پذیرش داشتم ولی نتیجه فاندش نیومده بود آفر فاندشو اعلام کرد (تاریخ 28 می!) حالا تصمیم گرفتم که منتظر جواب ویزا باشم و با I-20 دانشگاه اول وارد امریکا شم و اونجا ترنسفر کنم. می خواستم ببینم صدور I-20 از دانشگاه دوم در حین پروسه کلیرنس میتونه برای صدور ویزام مشکل ساز باشه؟

RE: آیا داشتن چند تا I-20 مشکل ساز است؟ - MaMi - 01-06-2015

(01-06-2015, 06:30 PM)'pejman99' نوشته: سلام دوستان
من از یک دانشگاه امریکا برای دکترای رشته مکانیک پذیرش با فاند TA گرفتم و تاریخ 12 می مصاحبه سفارت داشتم. الانم تو پروسه کلیرنسم. دو هفته بعد از مصاحبه سفارت یک دانشگاه دیگه که پذیرش داشتم ولی نتیجه فاندش نیومده بود آفر فاندشو اعلام کرد (تاریخ 28 می!) حالا تصمیم گرفتم که منتظر جواب ویزا باشم و با I-20 دانشگاه اول وارد امریکا شم و اونجا ترنسفر کنم. می خواستم ببینم صدور I-20 از دانشگاه دوم در حین پروسه کلیرنس میتونه برای صدور ویزام مشکل ساز باشه؟

تا جایی که من اطلاع دارم و از دوستان شنیدم، خیر، صدور چند I20 تاثیری روی پروسه کلیرنس نداره، چون عملا Sevis Code هر I20 با I20 دیگه فرق میکنه (چون راه شناسایی متقاضیان در سیستم سفارت و سایر ارگان های مربوطه، همون Sevis Code هستش).

RE: آیا داشتن چند تا I-20 مشکل ساز است؟ - soma 1 - 31-07-2020

سلام دوستان. یک سوال در خصوص i20داشتم. ممنون میشم راهنمایی کنید.
من با ای بیستی که از یک دانشگاه داشتم به سفارت رفتم و ویزا گرفتم. حدود یک ماه آینده وارد آمریکا میشم برای اولین بار. ولی بعد از گرفتن ویزا ، از یه دانشگاه دیگه پذیرش گرفتم و قصد دارم بعد از ورود به این دانشگاه ترنسفر کنم.
کسی اطلاع داره که آیا داشتن دو تا i20 در پورت ورودی ایجاد مشکل میکنه یا نه؟؟
آیا امکان داره این مساله منجر به دیپورت شدن بشه؟
و آیا لازم هست که سفارت در جریان پذیرش دوم قرار بگیره؟؟؟
مممون

RE: آیا داشتن چند تا I-20 مشکل ساز است؟ - M1KE - 03-08-2020

اگر در زمان مصاحبه چندین I20 داشتین می بایست اعلام کنید و معمولا هم اولین سوال اینه که از چه دانشگاهی پذیرش دارین که طبیعتا پاسخش باید همه دانشگاه ها باشه و بعد انتخابتون رو و دلیلش رو توضیح میدین. افسر پرونده با توجه به مکان و نوع پذیرش ها تصمیم میگیره کدوم ها بررسی بشن. اگر ویزا صادر شده و بعد از اون پذیرش جدیدی اومده به نظرم اجباری به گفتنش به سفارت نیست. پروسه انتقال بین دانشگاهی یک پروسه قانونی هست و دوباره یه بررسی حداقلی از نظر ماهیت انتقال صورت می گیره (اگر عنوان و زمینه کاری رشته ها یکی باشه قاعدتا نباید سخت بگیرند ولی اگر پذیرش اولیه ای که باهاش ویزا گرفتین غیرحساس و دومی حساس باشه ممکنه در تاییدش سخت گیری کنند، منتهی این بار تا جایی که یادم باشه این بررسی توسط DHS صورت می گیره (تا قبل از ویزا مسوول بررسی وزارت امور خارجه هست بعد از ورود مسوولش دپارتمان امنیت کشوری میشه). فقط به خاطر داشته باشید که فرآیند انتقال وقت زیادی نداره و بعد از ورود تقریبا باید در عرض یک ماه با SEVIS جدید در دانشگاه جدید ثبت نام کرده باشین وگرنه status تون به مشکل میخوره یا مجبور میشین در همون دانشگاه اول ادامه بدین تا status حفظ بشه.