آکادمیا کافه
بحث پیرامون هزینه های اپلای - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: بحث پیرامون هزینه های اپلای (/Thread-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%BE%D9%84%D8%A7%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5 6

RE: بحث پیرامون هزینه های اپلای - sepinaz - 16-11-2014

سلام دوستان
میشه یه مقایسه در مورد اپلای به هرکدوم از کشورهای ریر در اختیار بنده بذارید و در هر مورد بگید تقریبا چقدر باید خرج کنم تا اولین فاند رو بگیرم؟
منظورم هزینه از ابتدای شروع فرآیند اپلای تا رسیدن به مقصد و گرفتن اولین فاند هست
آمریکا- کانادا- استرالیا- آلمان- هلند

RE: بحث پیرامون هزینه های اپلای - Andre - 16-11-2014

(16-11-2014, 06:28 PM)'sepinaz' نوشته: سلام دوستان
میشه یه مقایسه در مورد اپلای به هرکدوم از کشورهای ریر در اختیار بنده بذارید و در هر مورد بگید تقریبا چقدر باید خرج کنم تا اولین فاند رو بگیرم؟
منظورم هزینه از ابتدای شروع فرآیند اپلای تا رسیدن به مقصد و گرفتن اولین فاند هست
آمریکا- کانادا- استرالیا- آلمان- هلند

گرفتن فاند به تعداد اپلای مرتبط نیست. ممکنه اونقد از نظر تحصیلی برجسته باشید که در یک دانشگاه معتبر اپلای کنید و پذیرش و کمک هزینه داشته باشید. چیزی که هست در اروپا و استرالیا بیشتر دانشگاه Application Fee ندارن که در مقایسه با کانادا که هر دانشگاه حدود 100 دلار میگیره خیلی به صرفه است. از طرفی خوب بعضی دانشگاهها، باید مدارک رو قبل از پذیرش پست کنید و نمره زبان و GRE ریپورت کنید که حدوداً حداقل دو هزینه پستی دارید (مدارک و نمره زبان). هر کار بزرگی هزینه داره و فقط باید امیدوار بود. بعد از پذیرش هم که حتماً باید پست کنید و یا با خودتون ببیرد که مهم نیست اگر پذیرش مورد رضایت باشه.

RE: بحث پیرامون هزینه های اپلای - sepinaz - 16-11-2014

(16-11-2014, 06:47 PM)'Andre' نوشته:
گرفتن فاند به تعداد اپلای مرتبط نیست. ممکنه اونقد از نظر تحصیلی برجسته باشید که در یک دانشگاه معتبر اپلای کنید و پذیرش و کمک هزینه داشته باشید. چیزی که هست در اروپا و استرالیا بیشتر دانشگاه Application Fee ندارن که در مقایسه با کانادا که هر دانشگاه حدود 100 دلار میگیره خیلی به صرفه است. از طرفی خوب بعضی دانشگاهها، باید مدارک رو قبل از پذیرش پست کنید و نمره زبان و GRE ریپورت کنید که حدوداً حداقل دو هزینه پستی دارید (مدارک و نمره زبان). هر کار بزرگی هزینه داره و فقط باید امیدوار بود. بعد از پذیرش هم که حتماً باید پست کنید و یا با خودتون ببیرد که مهم نیست اگر پذیرش مورد رضایت باشه.

نه منظورم این بود که اپلای به هرکدوم از کشورهای بالا حدودا چند میلیون هزینه داره؟
میخوام ببینم چقدر باید اینور کار کنم تا هزینه ی اپلای خودم رو جور کنم؟
من که نمیخوام تک تک کشورهای بالا اپلای کنم و شانس خودم رو امتحان کنم
بدیهی است که اگه پول سفر به کانادا رو داشته باشم استرالیا اپلای نمیکنم
بحث دو سه ماه اول قبل گرفتن فاند هم خیلی مهمه
اینکه بره هر کشور در حال حاضر چقدر باید با خودم ببرم تا دو سه ماه اول بتونم زندگی کنم؟

RE: بحث پیرامون هزینه های اپلای - Andre - 16-11-2014

(16-11-2014, 06:58 PM)'sepinaz' نوشته:
نه منظورم این بود که اپلای به هرکدوم از کشورهای بالا حدودا چند میلیون هزینه داره؟
اینکه بره هر کشور در حال حاضر چقدر باید با خودم ببرم تا دو سه ماه اول بتونم زندگی کنم؟
ببینید منم مثل شما مستقل هستم و هزینه هامو خودم می‌پردازم. خوب بستگی داره. مثلاً کانادا شما همان 100 دلار میانگین در نظر بگیر. با قیمت فعلی  دلار و 7 درصد کامزد یک چیزی حدود 320 تومن میشه. هزینه ریپورت نمره اگر پستی باشه فکر کنم 79 تومن. هزینه پست هم بسته به وزن داره. ولی اگر سبک باشه همین حدود. حالا خودتون جمع رو انجام بدید.

راجع به هزینه ها خوب اطلاع دقیق ندارم. ولی اینطور که از دوستانم شنیدم ماه اول به دلیل هزینه های اولیه بیشتره. بقیه ماهها هم بسته به شهر، محله و سطح زندگی داره. میتونید 1000 دلار متوسط ماهای بعد رو در نظر بگیرید. در مورد استرالیا، عرض کنم که یکی از بهترین کشورها است و شرایط اقامتی خوبی هم داره. اگر راضی نبودین بعد از چند سال کار کردن سابقه کار پیدا می کنید و می تونید هر نقطه از جهان که بخواین زندگی کنید.

RE: بحث پیرامون هزینه های اپلای - saaaaam - 16-11-2014

(16-11-2014, 06:58 PM)'sepinaz' نوشته:
سلام 
دیدم دوستان پاسخ دادن من هم گفتم چند نکته اضافه کنم
1- در اروپا برای مقطع دکتری بیشتر دانشگاه ها اسکن ترجمه مدارک و اسکن نمره تافل و سایر مدارک کافی هست و هزینه فقط یکبار ترجمه و اسکن و ارسال برای تعداد زیادی دانشگاه می دهید که فرضا هزینه ترجمه یکبار 150 تومن و اسکن مدارک دیگر هم چیزی حدود 5000 تومان
2 - استرالیا هم بیشتر دانشگاه ها اسکن مدارک کافی هست و اپلای انلاین هست که لیست کامل انها را در اینجا قرار دادم
3- در نیوزلند هم اگر اشتباه نکنم بجز دانشگاه مسی بقیه اپلای انلاین و رایگان هست این لیست را چک کنید

RE: بحث پیرامون هزینه های اپلای - yasin3x - 08-11-2016

با سلام.بنده چند ماهه که دارم رو هزینه ی ثبت نام اولیه توی دانشگاه فکر میکنم و ناراحتم که این پولو چجوری جور کنم.پول هزینه های اولیه و این چیزا رو دارم ولی نمیدونم ترم یکو واسه ثبت نام چیکار کنم؟وگرنه ترم های بعد پول تحصیلتو جور میکنی...واقعا گیر کردم و ناراحتم.به نظرتون ایا راهی هست که بعد از اپلای از دانشگاه مقصد کمک هزینه گرفت یا وام گرفت یا نمیدونم ...ایا راهی هست؟؟؟

RE: بحث پیرامون هزینه های اپلای - Torkan - 08-11-2016

(08-11-2016, 03:58 PM)yasin3x نوشته: با سلام.بنده چند ماهه که دارم رو هزینه ی ثبت نام اولیه توی دانشگاه فکر میکنم و ناراحتم که این پولو چجوری جور کنم.پول هزینه های اولیه و این چیزا رو دارم ولی نمیدونم ترم یکو واسه ثبت نام چیکار کنم؟وگرنه ترم های بعد پول تحصیلتو جور میکنی...واقعا گیر کردم و ناراحتم.به نظرتون ایا راهی هست که بعد از اپلای از دانشگاه مقصد کمک هزینه گرفت یا وام گرفت یا نمیدونم ...ایا راهی هست؟؟؟

دوست عزیز ناراحتی نداره
شما میتونید با قوی کردن رزومتون کمک هزینه بگیرید. برای مثال دوستان تونستن از امریکا یا کانادا یا اروپا فول فاند بگیرن و اصلا هزینه ای بابت ثبت نام نه تنها نپردازن بلکه کمک هزینه هم بگیرن که کامل پوشش بده هزینه های زندگی رو. البته برای رشته های پزشکی این مساله صادق نیست. برای علوم انسانی هم تا حدی بغرنجه وضعیت. 
شما به تاپیکهای مربوطه برید بخونید ببینید با رزومه های مختلف چه شانسهایی دوستان داشتن و نتایج پذیرش رو هم مرور کنید . لینکش بالای صفحه میتونید ببینید.

RE: بحث پیرامون هزینه های اپلای - afrooz.a - 09-05-2017

سلام. من قصد دارم برای کارشناسی ارشد پذیرش در کشور آلمان بگیرم. شنیدم که 8040 یورو باید تو حسابم بریزم. حالا چند سوال دارم
1) این پول بلوکه میشه؟
2) اگه بلوکه شدن به ایالتش بستگی داره آیا اطلاعات دارید ایالت Baden-Württemberg قانون بلوکه شدن داره؟
3) اگه اعضای فامیلت مثل خواهر و خاله اقامت یک استان رو داشته باشن و تو هم توی یکی از شهرهای همون ایالت پذیرش بگیری آیا همچنان 8040 یورو ضروریه؟

RE: بحث پیرامون هزینه های اپلای - automotive - 09-05-2017

(09-05-2017, 11:29 AM)afrooz.a نوشته: سلام. من قصد دارم برای کارشناسی ارشد پذیرش در کشور آلمان بگیرم. شنیدم که 8040 یورو باید تو حسابم بریزم. حالا چند سوال دارم
1) این پول بلوکه میشه؟
2) اگه بلوکه شدن به ایالتش بستگی داره آیا اطلاعات دارید ایالت Baden-Württemberg  قانون بلوکه شدن داره؟
3) اگه اعضای فامیلت مثل خواهر و خاله اقامت یک استان رو داشته باشن و تو هم توی یکی از شهرهای همون ایالت پذیرش بگیری آیا همچنان 8040 یورو ضروریه؟
سلام،
به شما اشتباه اعلام شده، مبلغ بلوکه 8040 یورو نیست، بلکه 8700 یورو است.
۱. بله بلوکه می‌شه، اما شما هر ماه اجاز‌ه‌ی برداشت پول به میزان حدودا 600 یورو از این حساب دارید.
۲. خیر این قانون برای تمام ایالت‌ها صادق هستش.
۳. خیر، مراحل دقیق اداری رو در جریان نیستم اما ایشون باید طبق نامه‌ای به سفارت اعلام کنند که تمام هزینه‌های شما رو پوشش می‌دهند.
منبع برای اثبات توان مالی بدون نیاز به بلوکه کردن پول: لینک

RE: بحث پیرامون هزینه های اپلای - Shihan - 09-05-2017

با تشکر از دوست عزیزمون که راهنمایی کردن فقط به بند شماره 2 اشاره کنم پول بانکی شما در همه ایالتها بلوکه نمیشه. در واقع بستگی به این داره کدوم ایالت قراره زندگی کنید و با یه سرچ کوچیک بدستتون میاد برای بیشتر ایالتهای ثروتمند در غرب و جنوب باید پول بلوکه کنید در baden هم باید همینکار کنید اما بیشتر ایالتهای شرقی و شمال شرقی رایگانن.