آکادمیا کافه
گرفتن ویزای دانشجویی امریکا با پذیرش مشروط - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: روادید دانشجویی امریکا F1 و F2 (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-F1-%D9%88-F2)
+----- موضوع: گرفتن ویزای دانشجویی امریکا با پذیرش مشروط (/Thread-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%85%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B7)

صفحات 1 2

گرفتن ویزای دانشجویی امریکا با پذیرش مشروط - Pejman - 08-03-2012

دوستان برای دانشگاهی که Provisional admission برای دکترا داده، آیا شانسی برای گرفتن ویزا هست؟

RE: گرفتن ویزا با پذیرش مشروط - Babak - 08-03-2012

یک مقدار بستگی به شرطی که گذاشتن داره. اگر هنوز دانشجو هستند و تنها شرط پذیرش اینه که باید موقع شروع تحصیل در خارج از کشور، از دانشگاه فعلی فارغ‌التحصیل شده باشید، می‌تونید ویزا بگیرید، اما با شرط‌هایی مثل گرفتن نمره بیشتر TOEFL و GRE سخت ویزا می‌دن و نمی‌شه خیلی روش حساب کرد.

RE: گرفتن ویزا با پذیرش مشروط - Pejman - 09-03-2012

من از دانشگاه که سوال کردم که آیا تو I-20 به نوع پذیرش مشروط اشاره می شه یا نه، این جواب رو دادند:

It wont be mentioned on the I-20 that it is PROVISIONAL admission. The I-20 will be same as it will be for FULL admission.

پس از نظر ویزا نباید مشکلی باشه دیگه، درسته؟

RE: گرفتن ویزا با پذیرش مشروط - Saeid - 09-03-2012

تو ADMISSION LETTER چی؟؟؟نمینویسن؟؟؟چون ممکنه آفیسر اونو هم بخاد

RE: گرفتن ویزا با پذیرش مشروط - Pejman - 09-03-2012

برای من نامه پذیرش اسکن شده رو ایمیل کرده بودند. در اون نوشته شده بود پذیرش مشروط.

جزو مدارک مورد نیاز برای روز مصاحبه، اینجا نوشته نشده نامه پذیرش رو هم باید برد. بردن این نامه پذیرش اجباری است یا مستحب یا فرقی نمی کنه؟

RE: گرفتن ویزا با پذیرش مشروط - Babak - 09-03-2012

اگر در I-20‌ چیزی نوشته نشه، احتمالا مشکلی ایجاد نخواهد کرد. من دو، سه بار برای ویزای دانشجویی اقدام کردم و هیچ وقت یادم نیست که سفارت از من خود نامه پذیرش رو خواسته باشه و معمولا همون I-20 رو چک می‌کنند. اگر اینجا رو هم ببینید که وب‌سایت دولت امریکاست و مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی رو گفته، چیزی در مورد نامه پذیرش ننوشته. جهت اطمینان از بچه‌هایی که اخیرا برای ویزا اقدام کردند هم بپرسید که آیا ازشون نامه پذیرش خواسته‌اند یا خیر.

RE: گرفتن ویزا با پذیرش مشروط - Saeid - 09-03-2012

من این لینکو تو سایت وزارت علوم دیدم (نشا)......برا ارز دانشجویی که میدونم شما لازم دارید...نوشته پذیرش مشروط قبول نیست.....حالا نمیدونم چه قدر اعمال میکنن این قضیه رو....روش میتونید تحقیق بکنید

RE: گرفتن ویزای دانشجویی امریکا با پذیرش مشروط - khatarnak - 01-07-2015

سلام  به دوستان  

من یه سوال  داشتم  از خدمت  شما عزیزان

من  چون  27  سالمه  و به دلایلی  نتونستم  در امتحانات  بین المللی  شرکت کنم  و  چون  از قدیم هم  گفتند  که  اگر می خواهی زبانت قوی بشه   باید  در محیط  باشی  

منم  قصدم  اینه که  Conditional  admission  دریافت  کنم  در مقطع  فوق لیسانس   

و  جای  تعجی  داره  واسه ی  من  که چرا  دوستان  هی تاکید  دارند  که  ویزا  نمی دن  حتی برای  دوره ی زبان  

تا انجایی  هم که  اطلاع  دارم  از کشورهای  همسایه  ترکیه  و  عرب  و  حتی افغانی  و...  دیگه چه برسه به  چینی  و ژاپنی  که دنیا رو تصاحب  کردند  

به اینها  ویزا  میدن  اما  به  مای ایرانی  ویزا  ندن  واقعا  برای  من سوال  هست ؟؟؟

اما  در  رابطه  با خودم چند دانشگاه  پیدا  کردم که  conditional  admission  میدن در رابطه  با  مقاطع  مختلف تحصیلی  و  خواستم بدونم  

واقعا  چند درصد  ویزا  نمیدن ؟ و دوم  اینکه  معمولا  کنسول هایی  که  سخت گیر  هستند  مربوط  به  کدوم  کشورها  میشه  یعنی  کنسولگر  ترکیه  نسبت  به ارمنستان  به چه صورت از لحاط  مصاحبه  و سخت گیریش  حتی با دوبی ممنون  میشم یه پاسخ  کاملی در این رابطه  بدید  با تشکر

RE: گرفتن ویزای دانشجویی امریکا با پذیرش مشروط - MaMi - 02-07-2015

(01-07-2015, 01:52 AM)khatarnak نوشته: سلام  به دوستان  
من یه سوال  داشتم  از خدمت  شما عزیزان
من  چون  27  سالمه  و به دلایلی  نتونستم  در امتحانات  بین المللی  شرکت کنم  و  چون  از قدیم هم  گفتند  که  اگر می خواهی زبانت قوی بشه   باید  در محیط  باشی  
منم  قصدم  اینه که  Conditional  admission  دریافت  کنم  در مقطع  فوق لیسانس   
و  جای  تعجی  داره  واسه ی  من  که چرا  دوستان  هی تاکید  دارند  که  ویزا  نمی دن  حتی برای  دوره ی زبان  
تا انجایی  هم که  اطلاع  دارم  از کشورهای  همسایه  ترکیه  و  عرب  و  حتی افغانی  و...  دیگه چه برسه به  چینی  و ژاپنی  که دنیا رو تصاحب  کردند  
به اینها  ویزا  میدن  اما  به  مای ایرانی  ویزا  ندن  واقعا  برای  من سوال  هست ؟؟؟
اما  در  رابطه  با خودم چند دانشگاه  پیدا  کردم که  conditional  admission  میدن در رابطه  با  مقاطع  مختلف تحصیلی  و  خواستم بدونم  
واقعا  چند درصد  ویزا  نمیدن ؟ و دوم  اینکه  معمولا  کنسول هایی  که  سخت گیر  هستند  مربوط  به  کدوم  کشورها  میشه  یعنی  کنسولگر  ترکیه  نسبت  به ارمنستان  به چه صورت از لحاط  مصاحبه  و سخت گیریش  حتی با دوبی ممنون  میشم یه پاسخ  کاملی در این رابطه  بدید  با تشکر

دوست من، اینکه چرا به متقاضیان سایر کشورها، ویزای دوره های زبان رو میدن و به بعضی از متقاضیان ایرانی، خیر، موضوع مورد بحث این فروم نیست، چون تا حد زیادی، پروسه صدور ویزا برای متقاضیان ناشناخته هست و هر کسی طبق شنیده ها، دیده ها و تجربیات خودش صحبت میکنه. بر اساس همین شنیده ها و دیده ها، سفارت امریکا (فارغ از محل کنسولگری) در رابطه با متقاضیان ایرانی دوره های زبان، سیاست واحدی رو دنبال نمیکنه، به بعضی از دوستان این ویزا رو میده و به بعضی دیگر، نه، بنابراین هیچ کسی با اطمینان نمیتونه به شما بگه که با x درصد اطمینان به شما ویزا داده میشه/نمیشه، همونطور که در مورد متقاضیان دوره های ارشد و دکتری هم این موضوع صادق هستش.

RE: گرفتن ویزای دانشجویی امریکا با پذیرش مشروط - بیژن ناصحی - 01-07-2016

سلام به دوستان
من از دانشگاه پذیرش conditional گرفتم و نمره ایلتس هم 5.5 شد.ممنوم می شم بدونم چقدر شانس ویزا دارم؟واینکه کدوم سفارت الان بهتر ویزا میده؟