آکادمیا کافه
راهنمای تحصیلات در هلند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: هلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF)
+----- انجمن: تحصیل در هلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF)
+----- موضوع: راهنمای تحصیلات در هلند (/Thread-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF)

صفحات 1 2

راهنمای تحصیلات در هلند - Faraz - 22-01-2011

در این تاپیک اطلاعات مختصری درباره سیستم اموزشی هلند و تحصیلات در هلند داده خواهد شد تا دوستان و سیستم کلی اموزش در هلند اشنا شوند.از کاربران عزیز خواهش می کنم از پرسیدن سوالاتی که برای ان تاپیک هایی جداگانه وجود دارد در این تاپیک خودداری کنید.در واقع این تاپیک تنها به منظور اشنایی اولیه با سیستم اموزش هلند می باشد.

RE: راهنمای تحصیلات در هلند - Faraz - 22-01-2011

تحصیلات در هلند از سن 4سالگی شروع می شود و کودکان اجازه دارند از این سن به مدرسه بروند اما از سن 5 سالگی اجباری می باشد.اموزش ابتدایی شامل 8 سال است که 7 سال ان اجباری می باشد.در سال اخر رشته مورد نظر برای تحصیلات متوسطه انتخاب خواهد شد.تحصیلات متوسطه از سن 12 تا 16 سال به فرم های مختلفی انجام می شود.

به طور کلی سیستم تحصیلات دانشگاهی در هلند به دو شاخه اصلی تقسیم می شود
research universities:
Research universities include general
universities, universities specializing in engineering and agriculture, and the Open
University

universities of applied sciences:
Universities of applied sciences include general institutions as well as
institutions specializing in a specific field such as agriculture, fine and performing arts
or teacher training
هر دو سیستم از سیستم واحد های اروپایی ECTS:European Credit Transfer and Accumulation System استفاده می نمایند.
تحصیلات دانشگاهی شامل 3 است:bachelor,master,PhD
در سیستم research طول دوره لیسانس حدود 3 سال برای مدرک ها Bsc و BA می باشد.برای دوره های applied sciences and art همین دوره ها بین 2-4 سال متغیر است.
در سیستم research برای دوره مستر بنا به نوع رشته تعداد 60-90-120 واحد می بایست گذرانده شود که به ترتیب 1-1.5 و 2 سال به طول می انجامد.شایان ذکر است که برای رشته های مهندسی کشاورزی ریاضی و علوم پایه معمولا 120 واحد درسی الزامی می باشد.عنوان مدرک معولا بنا به نوع رشته MSc یا MA خواهد بود.
در سیستم applied arts and sciences برای دوره مستر معمولا 60 یا 120 واحد باید گذرانده شود.عنوان مدرک نیز بر اساس رشته تعین می گردد.برای مثال:Master of Architecture, M Arch
دوره phd تنها در سیستم research وجود دارد.تمام دانشگاه های research مدرک phd را اهدا خواهند نمود.به علاوه 3 دانشگاه مهندسی مدرک professional doctorate in enginieering(PDEng) را اهدا می نمایند.

برای اشنایی بیشتر دیاگرام تحصیلات در هلند در پیوست زیر ذکر شده است

.pdf   Diagram-DES.pdf (اندازه 50.35 KB / تعداد دانلود: 33)

RE: راهنمای تحصیلات در هلند - peggi - 09-04-2014

سلام 
من لیسانس معماری ا ز دانشگاه آزاد را دارم و میخواهم برای ادامه تحصیل بروم هلند
عمومم اونجا زندگی میکنه
کسی میتونه راهنماییم کنه
مرسی.[img]images/smilies/rolleyes.gif[/img]

RE: راهنمای تحصیلات در هلند - Shihan - 17-04-2014

(09-04-2014, 02:11 PM)'peggi' نوشته: سلام 
من لیسانس معماری ا ز دانشگاه آزاد را دارم و میخواهم برای ادامه تحصیل بروم هلند
عمومم اونجا زندگی میکنه
کسی میتونه راهنماییم کنه
مرسی.[img]images/smilies/rolleyes.gif[/img]

دروود بر شما.
دوست عزیز، شما هیچ اطلاعاتی از وضعیت تحصیلی ارائه نکردی چطور دوستان راهنماییت کنند!!!
معدل، رزومه و دانشگاهی که قصد اقدام داری.

RE: راهنمای تحصیلات در هلند - peggi - 19-04-2014

معدل لیسانس من از دانشگاه ازاد تهران 17.00 
رزومه خاصی هم ندارم چون تازه درسم تموم شده
دانشگاه های هلند رو هم زیاد نمیشناسم.میخواهم راهنمایی شوم که کدوم شهر و دانشگاه برای اخذ پذیرش مناسب ترند.
ممنون میشوم کسی اگه اطلاعی داره راهنماییم کنه[img]images/smilies/confused.gif[/img][img]images/smilies/undecided.gif[/img]

RE: راهنمای تحصیلات در هلند - Shihan - 19-04-2014

(19-04-2014, 01:49 PM)'peggi' نوشته: معدل لیسانس من از دانشگاه ازاد تهران 17.00 
رزومه خاصی هم ندارم چون تازه درسم تموم شده
دانشگاه های هلند رو هم زیاد نمیشناسم.میخواهم راهنمایی شوم که کدوم شهر و دانشگاه برای اخذ پذیرش مناسب ترند.
ممنون میشوم کسی اگه اطلاعی داره راهنماییم کنه[img]images/smilies/confused.gif[/img][img]images/smilies/undecided.gif[/img]

شانست خوبه اما باید ایلتس هم داشته باشی.
شهرهای امستردام و رتردام و ایندههون و اترخت از شهرهای دانشجوییه.

RE: راهنمای تحصیلات در هلند - najmeh rahmani - 21-05-2014

سلام خسته نباشید وقتتون بخیر. من دانشجوی ارشد رشته مدیریت بازرگانی گرایش مدیریت مالی میخونم.ترم ۲هستم و در دانشگاه ازاد بویین زهرا مشغول به تحصیلم.معدلم تا الان۱۹هست و سعی میکنم همین حد بمونه . کارشناسی میکروبیولوژی از دانشگاه فلاورجان در استان اصفهان دارم معدلم۱۶/۱۶بود  ولی چون تو قسمت حسابداری چند سالی کار کردم و علاقه پیدا کردم توی این رشته در مقطع ارشد مشغول به تحصیلم. زبانم بد نیست ولی تافل ندارم. میخواستم شرایط پذیرش در دانشگاه روتردام هلند رو بدونم البته توی رشته مدیریت بازرگانی با گرایش مالی؟ میخوام بدونم اگه من بخوام زبان هلندی رو یاد بگیرم و در دانشگاه مربوطه تحصیل کنم شرایطش چجوریه؟ایا امکانش هست؟ شرایط بورس کردن اون دانشگاه چطوره؟ من دارم روی مقاله ISI کار میکنم و همچنین ۲تا مقاله داخلی شرکت کردم تا نتیجه پذیرشش بیاد. ممنون میشم راهنماییم کنید.ادرس ایمیل من honey_2607@yahoo.com
با تشکر و خسته نباشید 

RE: راهنمای تحصیلات در هلند - peggi - 25-05-2014

سلام.من امروز وقت مصاحبه داشتم در سفارت هلند.
اول اینکه کلا دو نفر اونجان که مدارکو بررسی  میکنند خیلی کند کار میکنند خییییلییییییییییییییی.
من فکر نمیکردم که مثل صف نان وایی که هر کی زودتر بره باشه فکر میکردم که با توجه به وقتی که بهت دادن میفرستنتون داخل سالن اما دقیقا اینجوری بود[img]images/smilies/huh.gif[/img]
سعی کنید همه مدارکتون کامل باشه
1.کپی پاسپورت و اصلش که امضاش کردین
2.دعوت نامه یا هر چیز دیگه ای که نشون میده به چه دلیلی میخوایید برید
3.کپی بیمه نامه و اصلش
4.برگه رزرو بلیط هواپیما
5.عکس 3.5 در 4 رنگی با پشت زمینه سفید(به عکس ها خیلی گیر میدادن)
6.برگه ای که نشون میده از سفارت وقت گرفتید.(برای من یه آقایی به نام آقای تقوایی وقت گرفت شما هم میتونید به ایشون زنگ بزنید هم وقتتونو میگیره هم اینکه بیمه نامه براتون صادر میکنند خیلی هم راهنمایی میکنند)
7.فیش بانکی و گردش مالی سه ماهه اخیر (نمیخواد ترجمه کنید به بانک بگید لاتین بهتون بده)
8.ترجمه شناسنامه و هر چیزی که فکر میکنید لازمه(کلا چیزی با زبان شیرین فارسی اونجا نبرید)
9.کارت اقامت با گردش مالی فردی که دعوتتون کرده(اگه ویزا فامیلی)
10.نفری 60 یورو هم با خودتون ببرید.
من از ساعت 8 صبح تا ساعت 12 اونجا بودم کلی خسته شدم.
امیدوارم با این همه هزینه مالی و زمانی نتیجه مثبت بده.[img]images/smilies/cry.gif[/img][img]images/smilies/heart.gif[/img][img]images/smilies/heart.gif[/img][img]images/smilies/heart.gif[/img]

ویرایش توسط MaMi به دلیل حذف اطلاعات تماس

RE: راهنمای تحصیلات در هلند - soheil_gh - 11-10-2014

با سلام
من فوق دیپلم کامپیوتر با معدل 17 دارم و دانشجوی کارشناسی کامپیوترم مدرک زبان هم فعلا ندارم آیا شانسی برا پذیرش در مقطع کارشناسی با کمک هزینه دارم. آیا با وجود داشتن یک مدرک لیسانس بازم می تونم برای لیسانس اقدام کنم. یا باید برا مستر اقدام کنم . یا میتونم حرفی از مدرک کارشناسیم نزنم و فقط نمرات کاردانیم رو بفرستم .

RE: اطلاعات مفید درباره زندگی در هلند - مهمان - 14-10-2015

سلام به همه هلندی های عزیز وسکنه آن من میخواهم انشالله برای تحصیل در رشته حقوق بیایم هلند زبان هلندی رو درسه ماه تابستون جمعش میکنم میخواستم راهنمایی های شما رو بدونم که شرایط اومدن اونجا برای تحصیل چه جوریه و چه طور میتونم بورسیه بشم