آکادمیا کافه
University of Alberta - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: دانشگاه‌‌های کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- موضوع: University of Alberta (/Thread-University-of-Alberta)

صفحات 1 2

University of Alberta - m.ost - 24-02-2012

[عکس: UofA%20Logo.jpg]
دانشگاه آلبرتا در شهر ادمونتون (استان آلبرتا) واقع شده است. این دانشگاه در سال 1908 تاسیس شده و به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های کانادا شناخته می شود.
تعداد دانشجویان مقطع کارشناسی 29100(تمام وقت) و 1844 (پاره وقت) و تعداد دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر 5964نفر (تمام وقت) و 1382 (پاره وقت) (آمار مربوط به سال 2011 ) میباشد.(wikipedia)

سایت انجمن دانشجویان ایرانی دانشگاه آلبرتا: http://www.isaua.org/
سایت دانشگاه: http://www.ualberta.ca/
Faculties and programs

رتبه دانشگاه:
Times ranking (2011-2012): 100
QS World University Rankings (2011): 100
ARWU (2011): 102-150

RE: University of Alberta - Paradise4 - 25-07-2012

برای تماس با استاد در یکی از department های دانشگاه آلبرتا علاوه بر فرستادن CV برای استاد نوشته که personal statement هم می خواد ... جملش این هست:

PLUS a personal statement indicating your interest in their program and how your background (courses completed and work/research experience) makes you a suitable candidate to complete a graduate degree in their research area.

یعنی باید کلی برای استاد بنویسم ؟! همون CV رو هم اکثرا نگاه نمی کنن، چه برسه به persanal statement !!!! بنظرتون در ایمیلم مختصر بنویسم بهتره یا attach کنم و طولانی تر باشه !!!

RE: University of Alberta - m.ost - 25-07-2012

(25-07-2012, 08:58 AM)Paradise4 نوشته: برای تماس با استاد در یکی از department های دانشگاه آلبرتا علاوه بر فرستادن CV برای استاد نوشته که personal statement هم می خواد ... جملش این هست:

PLUS a personal statement indicating your interest in their program and how your background (courses completed and work/research experience) makes you a suitable candidate to complete a graduate degree in their research area.

یعنی باید کلی برای استاد بنویسم ؟! همون CV رو هم اکثرا نگاه نمی کنن، چه برسه به persanal statement !!!! بنظرتون در ایمیلم مختصر بنویسم بهتره یا attach کنم و طولانی تر باشه !!!
دوست عزیز
وقتی خواسته که شما نمیتونین بگین که نگاه نمیکنن. چه نگاه بکنه چه نکنه باید بفرستین. بهتر هست که بنویسین و اتچ کنین. در ضمن این نکته رو هم بگم که personal statement یکی از مدارکی هست که دانشگاه موقع اپلای میخواد ولی در این دانشگاه باید کمی مفصل تر باشه، بنابراین از حالا بنویسین و تمرین کنین بد نیست. این جمله ای هست که منشی دپارتمان بیزینس پارسال در جواب ایمیلی که من در مورد مدارک مورد نیاز سوال کرده بودم فرستاد:

The statement of purpose (2 – 3 pages) should include a research proposal that provides an indication of your research interests and focus. The proposal helps us identify a suitable faculty advisor but is non-binding in that it need not eventually form the basis of your research
برای اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به انجمن Statement of Purpose - SoP

RE: University of Alberta - spring64 - 30-10-2012

با تشکر از تاپیک های منظم و خوبتون برای دانشگاه های کانادا.تو سایت دانشگاه آلبرتا،بخش Admission Requirements، برای دوره ی دکترا نوشته:
An admission grade point average of 3 on most 4-point grading systems or B on most letter grading systems, based on your most recent two years of full time study (or equivalent) is required.

منظور اینه که معدل دو سال آخر تحصیل باید B باشه؟یعنی کارشناسی ارشد برای ما؟اینکه نمره ی پایان نامه هم مسلما لحاظ میشه در معدل دو سال آخر مسئله ای نیست؟و اگر فوق لیسانس 5 ترم طول کشیده باشه منظور اینها معدل 4 ترم آخر هست و نه ترم اول فوق لیسانس؟چون به هر حال دروس نظری در دو ترم اول فوق لیسانس عموما ارائه میشن.
و یه سوال کلی تر که امیدوارم خستتون نکنم Smile با سوال هام.خوب وقتی یه نفر میخواد برای دکترا اپلای کنه چرا قشنگ نمیگه معدل فوق لیسانس یا Master's degree رو میخوان؟چرا میگه دو سال آخری که فول تایم درس خوندی؟
خیلی محبت میکنین اگر اشاره ای به جواب این سوال ها داشته باشین.ممنونم.

RE: University of Alberta - Babak - 30-10-2012

چیزی که در این جمله‌ای که شما از سایت دانشگاه نقل قول کردید گفته همینی هست که خود شما برداشت کردید، یعنی این که معدل دو سال آخر باید ۳ از ۴ یا B باشه. این دو سال آخر هم می‌تونه لیسانس یا فوق لیسانس باشه. دلیل این که نمی‌گن معدل فوق این قدر باشه اینه که سیستم تحصیلی دانشگاه‌های مختلف دنیا یکسان نیست. بعضی از دانشگاه‌ها مدرک پیوسته‌ای دارند که پنج سال بعد از دیپلم دبیرستان طول می‌کشه و تقریبا معادل فوق لیسانس هست، ولی دقیقا Masters نیست. اگر دانشگاه می‌گفت که مثلا معدل فوق باید این قدر باشه، برای این افراد ممکن بود شرایط مبهم باشه. خلاصه این که بعضی از دانشگاه‌ها شرایط رو طوری تعریف کنند که شامل حال تقریبا همه افرادی که از نقاط مختلف جهان اقدام می‌کنند بشه.

RE: University of Alberta - hamednikfetrat - 20-03-2013

با سلا م و خسته نباشید 
من با چندتا از استادهای دانشگاه آلبرتا ایمیل زدم و سوابق کاری مقالات و علایقمو براشون نوشتم که دو تا از استادا به من ایمیل زدند که در متن ایمیل به صورت زیر بود [size=15px]Thank you for your interest in my group.  Based on your academic records and research experience, I would be pleased to have you join my group as a Ph.D. candidate.  You will, however, need to apply to our graduate program in the Department of Chemistry and get admitted.  All information in this regard can be found at these websites:[/size]
[size=11pt]Please do not hesitate to contact me with any questions you may have, and please keep me informed of the status of your application.[/size][size=11pt]در سایت مربوطه که مراجعه کردم ریز نمرات وخلاصه رزومه و فرم  پری اپلیکشن را خواسته بود که به آدرس ایمیلی که گفته بود فرستدم وبعد از 1.5 ماه است که هنوز هیچ جوابی نیامده است  لطفا راهنمایی کنید ضمنا من برای دکترا شیمی فیزیک اپلای کرد و  دو تا  ISI nhvl[/size]

RE: University of Alberta - m.ost - 21-03-2013

(20-03-2013, 07:50 PM)'hamednikfetrat' نوشته: با سلا م و خسته نباشید 
من با چندتا از استادهای دانشگاه آلبرتا ایمیل زدم و سوابق کاری مقالات و علایقمو براشون نوشتم که دو تا از استادا به من ایمیل زدند که در متن ایمیل به صورت زیر بود [size=15px]Thank you for your interest in my group.  Based on your academic records and research experience, I would be pleased to have you join my group as a Ph.D. candidate.  You will, however, need to apply to our graduate program in the Department of Chemistry and get admitted.  All information in this regard can be found at these websites:[/size]
[size=11pt]Please do not hesitate to contact me with any questions you may have, and please keep me informed of the status of your application.[/size][size=11pt]در سایت مربوطه که مراجعه کردم ریز نمرات وخلاصه رزومه و فرم  پری اپلیکشن را خواسته بود که به آدرس ایمیلی که گفته بود فرستدم وبعد از 1.5 ماه است که هنوز هیچ جوابی نیامده است  لطفا راهنمایی کنید ضمنا من برای دکترا شیمی فیزیک اپلای کرد و  دو تا  ISI nhvl[/size]

سلام 
دوست عزیزم من نمیدونم دقیقا منظورتون چه نوع راهنمایی هست. پروسه بررسی درخواست ها زمان بره و برای دانشگاه های مختلف متفاوت. اگر همه مدارک رو طبقه اون چیزی که گفته بودن کامل فرستادین میتونین به عنوان مثال به graduate coordinator یا یک نفر که مسئوله در هر صورت ایمیل بزنین و وضعیت اپلیکیشن رو بپرسین ازش. 

RE: University of Alberta - samanpetro - 09-06-2015

سلام
من لیسانس مهندسی نفت دارم با معدل 15.5 ،البته نمرات دروس تخصصی خیلی خوبی دارم.معدلم فقط برای واحد های عمومی که خودتون بهتر میدونید اومده پایین. متاهل هستم و حدود 4 سال سابقه کاری مرتبط توی شرکت چینی و کانادایی دارم. الان برای گرفتن آیلتس دارم کلاس میرم.میخوام برای ارشد تو دانشگاه آلبرتا اپلای کنم.چنتا از دوستان قدیمم اونجا ارشد گرفتن که معدل کمتری از من داشتن.
برای پرداخت هزینه ها هیچ مشکلی ندارم  یعنی گرفتن فاند برام مهم نیست.
شانسی برای پذیرش دارم؟؟

RE: University of Alberta - Andre - 09-06-2015

(09-06-2015, 11:41 AM)'samanpetro' نوشته: سلام
من لیسانس مهندسی نفت دارم با معدل 15.5 ،البته نمرات دروس تخصصی خیلی خوبی دارم.معدلم فقط برای واحد های عمومی که خودتون بهتر میدونید اومده پایین. متاهل هستم و حدود 4 سال سابقه کاری مرتبط توی شرکت چینی و کانادایی دارم. الان برای گرفتن آیلتس دارم کلاس میرم.میخوام برای ارشد تو دانشگاه آلبرتا اپلای کنم.چنتا از دوستان قدیمم اونجا ارشد گرفتن که معدل کمتری از من داشتن.
برای پرداخت هزینه ها هیچ مشکلی ندارم  یعنی گرفتن فاند برام مهم نیست.
شانسی برای پذیرش دارم؟؟

تا اواخر سال 2014 اپلیکشن این دانشگاه به طوری بود که اول یک سری فرم آنلاین پر می کردیم و بعد یک سری مدارک رو پست میکردین، ولی پس از آن الان اپلیکشن فقط به صورت آنلاینه و در صورت قبولی و پذیرفتن تحصیل در این دانشگاه شما مدارک رو ارائه می‌کنید.
با این مقدمات، هدف اول ارائه مطلب آغازین این بود که در حالت قدیم شما به راحتی میتونستین یک کاور لتر آماده کنید و در آن عنوان کنید که حاضرین تمام هزینه ها رو خودتون بپردازین و نیازی به کمک هزینه ها ندارین. این مسأله به طور قابل ملاحضه ای شانس پذیرش شما رو افزایش میده. لابه لای مدارکی که آپلود میکنید یک سری سوالات در مورد وضعیت مالی شما هست و اینکه چه نهادی هزینه های شما رو تقبل خواهد کرد. در همان قسمت هم حتماً اشاره کنید که مشکلی از این بابت وجود نداره و هزینه ها رو شخصاً تقبل می‌کنید.
جدا از مسأله پذیرش شما ممکنه در این رشته برای گرفتن ویزا به مشکل بر بخورید. پیشنهاد من اینه که حتماً برای چند دانشگاه در هر کشوری که مد نظرتون هست اپلیکشن بفرستید که در صورتی که با مشکل دریافت ویزا مواجه شدید گزینه های دیگری هم داشته باشید.
موفق باشید.

RE: University of Alberta - samanpetro - 23-08-2015

ممنون از جوابتون
فراموش کردم بگم که در زمانی که مشغول به کار بودم حدود 11 مدرک یا گواهی معتبر و مرتبط با نفت گرفتم.از دانشگاه امیر کبیر و پژوهشگاه صنعت نفت و...
فقط میخوام بدونم شانسی برای گرفتن پذیرش دارم یا نه!؟
با تشکر