آکادمیا کافه
بررسی دانشگاههای استرالیا و آشنایی دانشجویان پذیرفته شده - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- انجمن: تحصیل در استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- موضوع: بررسی دانشگاههای استرالیا و آشنایی دانشجویان پذیرفته شده (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%B4%D8%AF%D9%87)

صفحات 1 2

بررسی دانشگاههای استرالیا و آشنایی دانشجویان پذیرفته شده - Bahram - 08-01-2011

در این تاپیک به بررسی اعتبار و جنبه های مختلف دانشگاههای استرالیا میپردازیم.
همچنین دانشجویان پذیرفته شده یا محصل میتوانند با معرفی رشته، مقطع و دانشگاهی که در آن تحصیل میکنند، امکان سوال پرسیدن سایر دوستان را فراهم کنند.

RE: بررسی دانشگاههای استرالیا و آشنایی دانشجویان پذیرفته شده - Bahram - 18-01-2011

لیست دانشگاهها مرتب شده بر اساس ایالتهای استرالیا

Group of 8 - Bahram - 18-01-2011

دانشگاه های Group of 8 از لحاظ علمی، تحصیلی و آموزشی در رده های بالایی قرار می گیرند به طوریکه قابل رقابت با اکثر دانشگاههای مطرح دنیا میباشند. این 8 دانشگاه، جزو قدیمی ترین دانشگاه ها در کشور استرالیا نیز دسته بندی میشوند.

[عکس: go8members.jpg]

بدیهی است که شرایط ورود به این 8 دانشگاه نیز سخت بوده و دانشجویان ممتاز و سختکوش شانس راهیابی را خواهند داشت.
اتمام موفقیت آمیز تحصیلات در دانشگاه معتبر، سوابق کاری ارزشمند و مفید، ارائه مقاله و یا کتاب علمی، از شرایطی هستند که هنگام ورود مورد ارزیابی قرار داده می شوند.
لازم به یادآوری است که در این دانشگاهها موقعیتهای تحقیقاتی خوبی همراه با کمک هزینه تحصیلی(اسکالرشیپ) برای دانشجویان بین المللی نیز وجود دارد.

دانشگاههای ممتاز استرالیا که عضو گروه شناخته شده و مطرح Group of 8 میباشند:

2010 QS Top World 200 Ranking Times Australian University Rankings

UNIVERSITY---------Aus--------World
Australian National University (ANU)-----------1-----------(20)
University of Sydney-----------2-----------(37)
University of Melbourne-----------3-----------(38)
University of Queensland (UQ)-----------4-----------(43)
University of New South Wales (UNSW)-----------5-----------(46)
Monash University-----------6-----------(61)
University of Western Austalia (UWA)-----------7-----------(88)
University of Adelaide-----------8-----------(103)

RE: بررسی دانشگاههای استرالیا و آشنایی دانشجویان پذیرفته شده - Mehdi.Chem.Eng - 11-02-2011

سه دانشگاه
University of Melbourne
University of New South Wales
University of Queensland
از اعضاء شبکه Universitas 21 هستند که جزء یک شبکه بین المللی از دانشگاههای پیشرو در تحقیقات در سطح بسیار بالا هستند.
جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه به لینک ذیل مراجعه کنید:
www.universitas21.com

RE: بررسی دانشگاههای استرالیا و آشنایی دانشجویان پذیرفته شده - Naghmeh - 26-09-2012

سلام به همه:
لیست رشته هایی که در دانشگاه های استرلیا در مقطع ارشد و دکتری تدریس می شه رو از کجا باید بفهمیم؟؟؟کدوم دانشگاه ها رشته ی اموزش زبان انگلیسی یا ادبیات انگلیسی رو ارائه می کنند؟؟؟؟ کداوم دانشگاه ها دکترای پیوسته از کارشناسی به دکتری در این 2 رشته رو ارائه میکنند؟؟؟؟ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.

RE: بررسی دانشگاههای استرالیا و آشنایی دانشجویان پذیرفته شده - Shahrouz - 08-02-2013

درود

اثرگذاری اعتبار شغلی
در سنجش اعتبار دانشگاهها یک عامل بسیار مهم که بعضا مغفول می ماند شانس گرفتن موقعیت شغلی پس از فارغ التحصیلی است که در این میان اعتبار فارغ التحصیلان پیشین دانشگاه از نظر صاحبان مشاغل بسیار امر مهمی به شمار می اید.
نشریه نیویورک تایمز بر پایه نظرات صدها مدیر و رئیس شرکت های معتبر در سراسر جهان دانشگاههای مختلف جهان از جمله استرالیا را از این منظر ارزیابی نموده و نتایج را منتشر کرده است. در میان دانشگاههای جهان دانشگاههای هاروارد و استنفورد رده های نخستتین را به خود اختصاص داده اند. در استرالیا، دانشگاههای موناش و سپس دانشگاه ملی استرالیا معتبرترین دانشگاهها از نظر صاحبان مشاغل شناخته شده اند. برای کسب اطلاعات بیشتر و مقایسه دقیقتر فایل مربوطه آپلود شده است.

RE: بررسی دانشگاههای استرالیا و آشنایی دانشجویان پذیرفته شده - b.e.h.z.a.d - 09-02-2014

سلام
دانشجوی ارشد مهندسی زلزله...کارشناسی و ارشد خواجه نصیر...معدل کارشناسی 13.49!
دوتا سوال داشتم از خدمتتون:
اول اینکه کدوم دانشگا ها در زمینه مهندسی زلزله یا سازه(یا کلا Civil Engineering) در مقطع دکترا دانشجو میپذیرن و سطحشون بالاست؟
و سوال بعدیم آیا بنده شانس ورود به اونهارو دارم؟
با تشکر

RE: بررسی دانشگاههای استرالیا و آشنایی دانشجویان پذیرفته شده - soilman - 09-02-2014

خوب دوست عزیز
1- معدل کارشناسی تون پائینه مگه اینکه ارشد بالایی داشته باشین
2- استرالیا پذیرش همراه با بورس بسیار سخت می باشد مگه اینکه رزومه درخشانی از جمله مواردی چون مقاله و زبان بالا و سابقه کاری و اینها داشته باشید
3- دانشگاه های گروه G8 در تاپیک های مربوطه رو نگاه کنید اینها بهترین ها هستند خوب شما با شرایطتتون باید نگاه کنید چه دانشگاه هایی به شما می خورن
(09-02-2014, 11:04 AM)'b.e.h.z.a.d' نوشته: سلام
دانشجوی ارشد مهندسی زلزله...کارشناسی و ارشد خواجه نصیر...معدل کارشناسی 13.49!
دوتا سوال داشتم از خدمتتون:
اول اینکه کدوم دانشگا ها در زمینه مهندسی زلزله یا سازه(یا کلا Civil Engineering) در مقطع دکترا دانشجو میپذیرن و سطحشون بالاست؟
و سوال بعدیم آیا بنده شانس ورود به اونهارو دارم؟
با تشکر

RE: بررسی دانشگاههای استرالیا و آشنایی دانشجویان پذیرفته شده - Afarin7 - 05-04-2014

سلام ، دانشجوی ترم6 مترجمی زبان انگلیسی هستم / معدلم 16 / سابقه کاری و یکسری مدارک دیگر  هم دارم /
متقاضی پذیرش از دانشگاه سیدنی برای رشته MBA در مقطع کارشناسی ارشد هستم.
میخواستم بدونم :
1. امکان تغییر رشته وجود داره؟
2.شانس پذیرفته شدنم چقدره؟؟؟؟

ممنون

RE: بررسی دانشگاههای استرالیا و آشنایی دانشجویان پذیرفته شده - naveed2040 - 12-04-2014

سلام دوستان
من واسه Master of Professional Engineering-coursework برای دانشگاه های Deaking و UNSW و Melbourne برای رشته مهندسی برق-کنترل اپلای کردم، خودم هم فارق التحصیل همین رشته از دانشگاه صنعتی خواجه نصیر هستم.
برنامم هم این هست که بعد از فارق التحصیلی در استرالیا تمام وقت برم سر کار رشته خودم.(که تجربه و رزومه کاری مرتبط و نسبتاً خوبی هم دارم توی ایران)
الان پذیرش از Deakin و UNSW برام اومده، منتظرم تکلیف Melbourne مشخص بشه. در مورد تصمیم گیریه بین UNSW و ِDeakin کمک می خوام.
سوالی که دارم اینه: چه فرقی ار لحاظ پیدا کردن موقعیت های شغلی و درامد به هنگام فارق التحصیلی وقتی که از UNSW که دانشگاه خیلی خوب و معروفی هست(در مهندسی برق بخصوص) با Deakin که اونهم خوبه اما نه اندازه UNSW چیه؟ یعنی به طور متوسط هزینه زندگی و تحصیل تقریباً 22000 دلار اضافه تری که در طی 2 سال من باید برای زندگی در سیدنی و UNSW خرج کنم، نسبت به هزینه های پایین تر زندگی در شهر Geelong و Deakin آیا واقعاً ارزشش رو داره؟؟؟ یا مثلاً اگر از UNSW فارق التحصیل بشم، حقوقم در زمان پیدا کردن کار، پس از فارق التحصیلی یا بعدش نسبت به Deakin بطور متوسط بالاتر خواهد بود؟

خیلی خیلی ممنون میشم اگر از دوستان کسی الان استرالیا هست و اطلاعات موثق در این مورد داره به من بتونه راهنمایی بکنه.