آکادمیا کافه
amin_mb:مجرب در پوزیشن های دکتری و پذیرش دکتری و کسر خدمت - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+---- انجمن: مشاوره‌های گذشته (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA%D9%87)
+---- موضوع: amin_mb:مجرب در پوزیشن های دکتری و پذیرش دکتری و کسر خدمت (/Thread-amin-mb-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%D9%BE%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B4%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%DA%A9%D8%B3%D8%B1-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9

amin_mb:مجرب در پوزیشن های دکتری و پذیرش دکتری و کسر خدمت - amin_mb - 16-02-2012

با سلام و عرض ارادت خدمت دوستان

مدرک کارشناسی: مهندسی برق قدرت- دانشگاه آزاد نجف آباد- 1388
مدرک کارشناسی ارشد: مهندسی برق کنترل- دانشگاه آزاد مشهد- 1390
سربازی: دریافت 11 ماه کسری خدمت از انجام پروژه های تحقیقاتی در یکی از پژوهشکده های صنایع دفاعی
دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا و ویزای ویزیتوری همراه برای همسرم
​تحصیل در دانشگاه ساسکاچوان - مهندسی پزشکی
در صورتی که دوستان عزیز، سوالی در زمینه های
* پوزیشن های دکتری
* کسر خدمت سربازی از طریق نخبگی، و انجام پروژه کسر خدمت
* روند ویزای تحصیلی و همراه کانادا
داشته باشند، در خدمتشان خواهم بود و خوشحال خواهم شد بتونم کمکی کنم
موفق و موید باشید

RE: amin_mb:مجرب دررشته برق،پوزیشن ها و پذیرش دکتری اروپا،کانادا،استرالیا و کسر خدمت - ahmadpashaei - 16-02-2012

سلام امین جان خوبی؟
اولین سوال: من علمی کاربردیم برای پذیرش از آمریکا و کانادا میشه امیدوار باشم؟همیشه استرس دارم برای این.

RE: amin_mb:مجرب دررشته برق،پوزیشن ها و پذیرش دکتری اروپا،کانادا،استرالیا و کسر خدمت - amin_mb - 16-02-2012

سلام احمد جان!
ممنون میشم اگه همین سوالت را در مورد کشور آمریکا در تاپیک مشاوره از جناب بابک و Shahdad مطرح کنی! اونها در زمینه آمریکا خیلی از من با تجربه تر هستند!

اما در مورد کانادا:
من با یکی از اساتید ایرانی دانشگاه آلبرتا تماس دارم. از ایشون که در این مورد سوال پرسیدم و ایشون جواب دادند:
"در کانادا بخصوص دانشگاه های رنک بالا و دانشگاه هایی که ایرانی ها از دانشگاه های مطرح ایران مثل شریف و تهران تحصیل و تدریس کرده اند، با دانشگاه های ایران آشنایی کامل دارند و می شناسند و به کاندیدهایی پذیرش می دهند که دانشگاه محل تحصیل شخص را بشناسند."! مثلا می گفت به ما گفتند اولویت اول فقط شریف و تهران! و همچنین به من که دانشگاه آزادی بودم می گفت تو باید به فکر دانشگاه های زیر Calgary باشی! ولی من هم از Waterloo، هم از McGill و هم از McMaster تشویق به پذیرش شدم! البته من برای دکتری بود و خوب رزومه می تونه قسمتی از دانشگاه محل تحصیل را پوشش بده!
مثلا استاد دانشگاه مک مستر که باهاش در تماس هستم اصلا کاری به دانشگاه محل تحصیل من نداره، فقط ملاکش معدلم و زمینه های تحقیقاتی بوده!
باید استادی یا دپارتمانی را پیدا کنید که دانشگاه محل تحصیل مد نظرش نباشه!

با توجه به تاشناخته بودن دانشگاه علمی کاربردی برای خیلی از دانشگاه های تاپ کانادا، پیشنهاد می کنم
1) از همه رنک دانشگاهی در سبد پذیرشت انتخاب کنی!
2) کم کم شروع کن با اساتید مختلفی از دانشگاه های مختلف تماس بگیر و واکنش های اونها را در مورد اسم دانشگاه علمی کاربردی محک بزن!
3) در صورتی که خدای نکرده، موفق نشدی برای اخذ پذیرش از دانشگاه ها مورد نظرت، به فکر پذیرش فوق لیسانس از یکی از کشورهای اروپایی و استرالیا باشید! و انشاء..... با ساختن یک رزومه عالی برای دکتری برای دانشگاه های رنک بالا تلاش کنید!

ولی باز ناامید نشو و برای دانشگاه های که به زمینه های پژوهشی اونها علاقه داری تلاش خودتو بکن!من کسی را میشناسم که با لیسانس از یک مجتمع آموزشی در اصفهان الان داره در یک دانشگاه بین رتبه 400 تا 500 ادامه تحصیل میدهد پس تلاش خودتو بکن!
برای اروپایی ها و استرالیایی ها دانشگاه محل تحصیل اهمیت خیلی کمتری داره تا دانشگاه های کانادایی!

بازم سوالی بود در خدمتم!

RE: amin_mb:مجرب دررشته برق،پوزیشن ها و پذیرش دکتری اروپا،کانادا،استرالیا و کسر خدمت - akbar_saeedi - 26-02-2012

سلام آقا امین
آقا به نظر شما سنوات امریه سربازی از هزینه تحصیل رایگان کم میکنه ?
ممنون

RE: amin_mb:مجرب دررشته برق،پوزیشن ها و پذیرش دکتری اروپا،کانادا،استرالیا و کسر خدمت - amin_mb - 26-02-2012

سلام اکبرجان!
سوالتون سوال سختی است حداقل برای من! چون من نه تجربه ای و نه اطلاعاتی در این زمینه ندارم!

من از صبح تا حالا با چند تا ازدوستان که مدرک هاشون را خردیدند، تماس گرفتند ولی متاسفانه هیچ کدام جوابی برای این قسمت نداشتند!
یکی دو جا هم تماس گرفتم جواب مطمئنی نداشتند!
ولی انشاء... براتون یک جواب در چند روز آینده خواهم داشت!

موفق باشید!

RE: amin_mb:مجرب دررشته برق،پوزیشن ها و پذیرش دکتری اروپا،کانادا،استرالیا و کسر خدمت - Saeid - 26-02-2012

(26-02-2012, 05:06 AM)akbar_saeedi نوشته: سلام آقا امین
آقا به نظر شما سنوات امریه سربازی از هزینه تحصیل رایگان کم میکنه ?
ممنون
با اجازه امین جون----اکبر جون---این کار بستگی به این داره که بتونی از جایی که امریه گرفتی بتونی نامه سابقه کار بگیری---اگر بهت بدن و ذکر کنن اینجا کار کرده (در واقع سربازی ذکر نشه) میتونه کسر بکنه----کلا احتمالش کمه---بعضی دانشگاها به دوستان گیر دادن و بیمه خواستن که اگر بخوان بازم منتفی میشه---در کل غیر ممکن نیست.....ولی شانسش کمه----

RE: amin_mb:مجرب دررشته برق،پوزیشن ها و پذیرش دکتری اروپا،کانادا،استرالیا و کسر خدمت - hamed2 - 14-04-2012

سلام امین جان

می خواستم در دوره های TAEF در استرالیا در رشته برق شرکت کنم، شما اطلاعاتی از نحوه ثبت نام را دارید؟
ممنون

ویرایش توسط amin_mb : تبدیل فینگلیش به فارسی

RE: amin_mb:مجرب دررشته برق،پوزیشن ها و پذیرش دکتری اروپا،کانادا،استرالیا و کسر خدمت - MaMi - 14-04-2012

(26-02-2012, 05:06 AM)akbar_saeedi نوشته: آقا به نظر شما سنوات امریه سربازی از هزینه تحصیل رایگان کم میکنه ?
(26-02-2012, 08:22 PM)Saeid نوشته: این کار بستگی به این داره که بتونی از جایی که امریه گرفتی بتونی نامه سابقه کار بگیری---اگر بهت بدن و ذکر کنن اینجا کار کرده (در واقع سربازی ذکر نشه) میتونه کسر بکنه----کلا احتمالش کمه---بعضی دانشگاها به دوستان گیر دادن و بیمه خواستن که اگر بخوان بازم منتفی میشه---در کل غیر ممکن نیست.....ولی شانسش کمه----
با اجازه دوستان مجرب و صاحب نظر:
به نظر من دوران سربازی هم باید کم بشه، چون شما در حال خدمت به این مرز و بوم هستی ولی متاسفانه کاملا سلیقه ای عمل میشود (منظورم اینه که یک دانشگاه قبول میکنه و یکی دیگه نه!) در مورد سابقه کاری برای کسر از هزینه تحصیل رایگان هم همین طوره، تعدادی (اکثریت) دانشگاه ها فقط معرفی نامه از محل کار رو قبول می کنند (روی سربرگ رسمی + مهر + شماره ثبت شرکت) ولی بعضی دیگر، نامه از تامین اجتماعی می خواهند...!

RE: amin_mb:مجرب دررشته برق،پوزیشن ها و پذیرش دکتری اروپا،کانادا،استرالیا و کسر خدمت - shahrzad1925 - 09-06-2012

سلام امین عزیز من ارشد روانشناسی هستم از دو دانشگاه معتبر ایران با معدل 18.06 و 2 مقاله داخلی، 1 کنفرانس و 2 سال سابقه تدریس دانشگاه و کار بالینی خصوصی، برای آلمان دارم برنامه ریزی میکنم که با هدف نهایی اقامت گرفتن برای دکتری اقدام کنم، اما واقعا کسی نیست که بتونم اهنمایی ازش بگیرم و نمیدونم چقدر تصمیمم درست بوده و هست و یا چقدر موفقیت آمیز خواهد بود، لطف میکنی اگر راهنمایی یا کامنتی داری در باره کشور مورد نظر و یا تصمیم یا اقدامی که بتونه ریسک کارمو کمتر کنه برام مطرح کنی

RE: amin_mb:مجرب دررشته برق،پوزیشن ها و پذیرش دکتری اروپا،کانادا،استرالیا و کسر خدمت - amin_mb - 09-06-2012

دوست خوبم، پاسخ شما را در تاپیک روانشناسی ارسال کردم.