آکادمیا کافه
تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: تاثیر پذیرش و مهاجرت بر زندگی(سایر موارد) (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%B1-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF)
+--- موضوع: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%AE%DB%8C%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D8%B7%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%B1%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D8%AD%D9%84%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%A2%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - deadxxxqueen - 30-01-2014

(23-04-2013, 12:18 AM)'armince' نوشته: منم این دغدغه رو داشتم ولی بنظرم خیلی سخت نگیرید. گاهی هرچی بیشتر سخت میگیرید بدتر میشه. خیلی هم آسون نگیرید، متعادل
با بررسی زندگی مشابه چندین زوج با این شرایط و درد و دلاشون طی ۲سال به این نتیجه رسیدم که:
اول آشنایی بحث خارج رو مطرح نکنید، اصلا ازدواج رو مطرح نکنید، گاهی آدما وقتی ببینن زبر نظر واسه ازدواج هستن گارد میگیرن عیبهاشون رو نشون نمیدن که احتمال خطا بالا میره. حتی وانمود کنید دوست دختر دارین تا شک نکنه زبر نظره . اینطوری خود واقعیش رو بیشتر نمایان میکنه
به مرور اگه امتیاز مناسب واسه ازدواج رو گرفت زوم کنید روی اهدفش و اینکه نظرش با زندگی در فرنگ چطوره
هرچه نسبت به شخص بی میلتر باشید پاسخها واقعی تره. نهایتا با جمهعبندی ۶۰ درصد مشترکاتی که بیان نشده ولی شما غیرمستقیم کشف کردین میتونین مذاکره کنید واسه قدمهای بعدی
سخت نگیرید دوستان، علاقه ک بیاد تا حدودی اون ۶۰ درصد به ۷۰ هم نزدیک میشه
البته اینا نظر شخصیم بود که حاصل استفاده ازتجارب بقیه بوده و راضی ام
اونایی که مذهبی ترن غیر از تفکر تعقل و تحقیق یه گزینه توکل به خدا هم دارن
ازدواج اصولی و درست یک کاتالیزور قویه. بهش رسیدم که میگم
موفق باشید

به نظرم اين كه وانمود كنين دوس دختر دارين كار خوبي نباشه [img]images/smilies/biggrin.gif[/img] به هر حال شايد بعدا كه مشخص بشه فقط وانمود كردن بوده باعث ايجاد مشكل بشه . منظورم اينه كه شايد بعد از اون ديگه حرفاتونو باور نكنه طرف . البته آدما متفاوتن . من چون اين موضو برام مهمه راجع به اين قسمت حرفتون نظر دادم [img]images/smilies/wink.gif[/img]
ضمنا در جواب سوال اين تاپيك به نظرم راه حلي كه ميتونه وجود داشته باشه اينه كه تو ايران يه نفرو پيدا كنين كه اونم بخواد اپلاي كنه . در واقع هر دو طرف يه كشورو اپلاي كنه . اين طوري هم تو مدت زمان اپلاي درگير مسائل ازدواج نميشين . هم اينكه بعد خروج از كشور ميتونين با همون فرد ازدواج كنين . البته نميدونم قبلا گفته شده يانه . اگه تكراري هستش عذر ميخوام .

RE: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - saaaaam - 03-02-2014

(30-01-2014, 08:24 PM)'deadxxxqueen' نوشته:
به نظرم اين كه وانمود كنين دوس دختر دارين كار خوبي نباشه [img]images/smilies/biggrin.gif[/img] به هر حال شايد بعدا كه مشخص بشه فقط وانمود كردن بوده باعث ايجاد مشكل بشه . منظورم اينه كه شايد بعد از اون ديگه حرفاتونو باور نكنه طرف . البته آدما متفاوتن . من چون اين موضو برام مهمه راجع به اين قسمت حرفتون نظر دادم [img]images/smilies/wink.gif[/img]
ضمنا در جواب سوال اين تاپيك به نظرم راه حلي كه ميتونه وجود داشته باشه اينه كه تو ايران يه نفرو پيدا كنين كه اونم بخواد اپلاي كنه . در واقع هر دو طرف يه كشورو اپلاي كنه . اين طوري هم تو مدت زمان اپلاي درگير مسائل ازدواج نميشين . هم اينكه بعد خروج از كشور ميتونين با همون فرد ازدواج كنين . البته نميدونم قبلا گفته شده يانه . اگه تكراري هستش عذر ميخوام .

سلام
دوست عزیز نظر شما را دیدم گفتم منم نظر بدم. اینکه ادم با کسی که قصد اپلای را داره در یک کشور و با هم اپلای کنند خوب هست ولی یک نکته می دونید پروسه اپلای و گرفتن پذیرش و یا بورس تا حد زیادی شانسی هست 
منظورم این هست که ممکنه دو نفر یکجا اپلای کنند یا حتی یک کشور ولی موفق به گرفتن پذیرش یکی از انها نشود و حساب کنید اگر بینشان علاقه باشد چه ضربه ای می خورند 
بنظر من اگه دو نفر هدف یکسانی دارند و فکرشان یکی هست و از نظر روحی و اخلاقی به هم می خورند حتما اول ازدواج کنند تا هر کدام پذیرش گرفت دیگری را با خود ببرد . بنظر من کسی از فردا خبر ندارد شاید فردا دیگر فرصت بدست اوردن چنین فردی دیگر پیش نیاید 
تاخیر ازدواج و یا ازدواج نکردن با کسی که میشناسیم و می پسندیم بخاطر اپلای و خارج رفتن بنظر من بزرگترین اشتباهی هست که یکنفر در زندگی ممکن هست بکند کما اینکه این اشتباه بزرگ را من هم کردم و حسابی هر دو داغون شدیم و پشیمان که چرا فرصت با هم بودن را به هم ندادیم 

RE: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - deadxxxqueen - 04-02-2014

(03-02-2014, 12:50 PM)'saaaaam' نوشته:
سلام
دوست عزیز نظر شما را دیدم گفتم منم نظر بدم. اینکه ادم با کسی که قصد اپلای را داره در یک کشور و با هم اپلای کنند خوب هست ولی یک نکته می دونید پروسه اپلای و گرفتن پذیرش و یا بورس تا حد زیادی شانسی هست 
منظورم این هست که ممکنه دو نفر یکجا اپلای کنند یا حتی یک کشور ولی موفق به گرفتن پذیرش یکی از انها نشود و حساب کنید اگر بینشان علاقه باشد چه ضربه ای می خورند 
بنظر من اگه دو نفر هدف یکسانی دارند و فکرشان یکی هست و از نظر روحی و اخلاقی به هم می خورند حتما اول ازدواج کنند تا هر کدام پذیرش گرفت دیگری را با خود ببرد . بنظر من کسی از فردا خبر ندارد شاید فردا دیگر فرصت بدست اوردن چنین فردی دیگر پیش نیاید 
تاخیر ازدواج و یا ازدواج نکردن با کسی که میشناسیم و می پسندیم بخاطر اپلای و خارج رفتن بنظر من بزرگترین اشتباهی هست که یکنفر در زندگی ممکن هست بکند کما اینکه این اشتباه بزرگ را من هم کردم و حسابی هر دو داغون شدیم و پشیمان که چرا فرصت با هم بودن را به هم ندادیم 

بله.راهي كه شما گقتين خيلي بهتره
مرسي[img]images/smilies/smile.gif[/img]
فقط يه نكته رو هم اضافه كنم كه قبل اپلاي ازدواج كنين ولي ديگه به فكر ريختو پاشو عروسيو اين چيزا زياد نباشين.به نظرم خيلي خيلي وقت گيره.

RE: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - fatima204 - 23-02-2014

سلام حواب به آقای امیر حسین به نظرتون گفتن واژه دردسر کلمه درستیه کسیکه راضی میشه از همه زندگیش و خانوادش دل بکنه و با شما بیاد تو غربت و تنهایی
از طرفی نیرو و قدرتی که همسر آدم به خاطر محبت و پشتیبانیش  انسانو فرسخ ها جلو میندازه.پس به نظرم بهتره بگین در این شرایط ترجیح میدم کسی رو اذیت نکنم یا به علت فشار مالیو کار ترجیح میدم فعلا وارد این حوزه نشم. دردسر لفظ مناسبی نیست.

RE: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - saaaaam - 01-08-2014

سلام
امروز یک میتینگ در مورد اینکه آیا ازدواج کنیم اول بعد اپلای کنیم و یا کلا ازدواج نکنیم و بریم بعد از رفتن ازدواج کنیم داشتیم
چون مطالب جالبی رد و بدل شد خلاصه ان را اینجا می گذارم
-----------------------------------
س:"تا اونجاییکه من توی این تاپیک بخصوص دیدم، خانمهایی که از خوبی ازدواج (حالا چه قبل اپلای چه بعدش!) گفتن، متاهل بودن. در نتیجه منظورتون رو راستش متوجه نشدم که اینقده چی؟ بد هم که از ازدواج نگفتیم که بگید پشیمونیم. پس اگه میخواید نظر سازنده ای بدید، انتظار نداشته باشین با ایما و اشاره منظوری که صرفا مد نظر جنابعالی هست رو متوجه شد. ولی باز عجیبه که یه برداشت های محیر العقول میشه.فکر کنم لازمه یه تمییز کاری از حاشیه ها انجام بشه:دغدغه اونی که این بحث رو مطرح کرد "ازدواج قبل یا بعد از اپلای بود".
جواب ها هم همه حول قبل و بعد بودنشه. حالا یه سری میان بر مبنای هرچی که تا حالا دیدن، میگن دختر خوب مثلا کم شده. اینا حاشیه های بحثه (گرچه که به اونا هم پرداخته شد).ولی اصلیت بحث حول این نبود که کی عاشق ازدواجه کی ازش فراریه!
پس بازم برگشتیم به نقطه ای که از جنابعالی خواهش کنیم این وسط بگید منظور و نظر شما چیه و به کجای قضیه مربوط میشه"

ج:"من فکر کنم بهتر بتونم در مورد این موضوع نظر بدم :اولا برای پسر هایی که اپلای می کنن و عموما سرمایه ای در حد 20 تا 50 میلیون دارند قبول مسیولیت ازدواج که عرفا هزینه زندگی خانواده با انهاست تقریبا بدون بورس شدن خیلی سخت یا غیر ممکن هست چون فشار مالی به خانواده هم هیچ پسری تمایل نداره بیاوردثانیا مگه چند نفر پسر هستن که خانواده متمول داشته باشند تا ساپورت مالی بشناما قضیه در مورد دخترا فرق داره چون میگن ازدواج کردن یعنی پیدا کردن استقلال از خانواده و همسر مکرمه موظف هست هزینه های زندگی را فراهم کند و مهریه و نفقه و اجرت المثل هم حسابی ازشون حمایت می کندفقط تنها اپشنی که باقی می ماند قبل رفتن این هست که دختر و پسر از روز اول همه سختی ها را با هم تقسیم کنند مثلا وقتی پسر درامد کمی داره دختر هم در هزینه ها کمک کنه با کار پاره وقت گرفتن و گرنه اصلا نمیشه هم دانشجو بود و هم کار کرد در خارج کشور و هم ازدواج کرد!"

س:"اصلا ازدواج تو خارج این خوبی رو داره که شما میتونی با گزینه های زیادتری روبرو بشی مثلا همسر خارجی و.... 
هم اینکه از شر این مهریه راحت میشی ...
دوستان الان ازدواج های ما طوری شده که بین مدرن و سنتی موندیم. تو ایران اقایون مظلوم واقع میشند از این بابت.
چون هم مجبوره مهریه و خرج زندگی ( سنتی) و هم خواسته های مدرنیته خانوم رو بده . من میگم بهتر نیست بریم خارج از کشور با یکی ازدواج کنیم که مدرنیته باشه و انتظارات سنتی خودشو هم نداشته باشه؟؟؟
درسته یکم شاید برای آقایون سخت باشه تا سن 35 سالگی تنهایی بکشند ولی در نهایت شیرینی اخرش ارزششو داره که قید ازدواج اینجا رو بزنیم و بریم با foreign girls وصلت کنیم؟؟ الان چی میگید در این مورد؟"

ج:"والا در مورد همسر خارجی بنظر من به دلیل تفاوت فرهنگی بسیار امکان پذیر نیست! الان یکی از دوستانم که 35 سال پیش رفت دانمارک و با یک دانمارکی ازدواج کرد و یک پسر و یک دختر داره زنه برگشت بهش گفت ازت خسته شدم بای فور اور! رفت با یک پسر جون دانمارکی گردش!یا یکی دیگه از دوستان المان ازدواج کرد با یک خانم المانی الان امده ایران میگه عجب اشتباهی کردم کاش زن ایرانی می گرفتم چون صاحب چیزی نشدم این زن همش پول خرج کرد و به خودش رسید البته نا گفته نماند در خانواده پسره را ترد کردن که چرا زن خارجی گرفتی تازه چند سال هست تحویلش می گیرنمن فکر می کنم پسری که 30 سال با فرهنگ ایرانی بزرگ شده نمیتونه با دختر خارجی که از 18 سالگی هزار کار کرده و فرهنگش کلا فرق داره ازدواج کنه من شخصا خانمی دختر ایرانی را با هیچی عوض نمی کنم البته منظورم خوباشه نه همه!"

س:"این نگاه و در واقع این شیوه زندگی، شیوه فوق العاده سنتی هست دوست عزیز. والله من الان تعداد مثالهایی که سراغ دارم دختر پا به پای پسر داره کار میکنه و درآمد جفتشون مال زندگی مشترکشونه، خیلی بیشتر از مثالهایی هست که دختره نشسته تو خونه و این چیزایی که شما میگید.توی این دوره زمونه دختری که بخواد منتظر بشینه یکی نون بیاره تو خونه که اون بخوره، به درد لای جرز میخوره. 
ولی انصافا در عجبم واسه چی اینقده آقایون خیال میکنن مسئولیت های زندگی فقط واسه اوناست که زیاد میشه. همه عالم و آدم شاهدن که معمولا خانمهای شاغل مسئولیت امور منزل و آشپزی و نظافت و اینا رو هم به دوش میکشن در حالیکه آقایون عموما نه! یعنی این یه رقم رو هیچ جوری باهاتون موافق نیستم."

ج:"مسئله اینجاست که مطلبی که شما فرمودی کلیت ندارهمن بیشتر از 4000 تا دانشجوی دختر داشتم والا شاید 3 نفرشون این خصوصیتی که شما میگی را داشتن در فامیل و دوست اشنا هم شاید نسل قبل از انقلاب و یا نهایت دهه 50 این ویژگی را دیدم خدایش دخترای دهه 60 یا 70 که اصلا دست به سیاه سفید بندرت می زننفقط من تجربه خودم را می گم دخترای زیادی را می شناسم که در ایران هیچ کاری نمی کردن جز ارایش الان که رفتن برای ادامه تحصیل یک پا کدبانو شدن و خیلی هم در مورد ازدواج شرایط سهلی را گذاشتنمثلا یک فامیل داریم دکتری از هند گرفته امده ایران الان میگه نه مهریه میخوام نه چیزی فقط مرد زندگی میخوام همین دختر 5 سال پیش از دماغ فیل افتاده بود و جواب سلام هم نمی داد! من فکر می کنم ازدواج با دختر ایرانی در خارج کشور تا حدی ساده تر هست چون ذات واقعیشون را نشون میدن و این فرصت هم هست که بدون فشار ازدواج مدتی با هم رفت و امد کنند الان همه دخترا در ایران قصد ازدواج دارند یادمه عموم رفته بود جایی خاستگاری نپسندید دختره را نمی دونی چه جار و جنجالی کردند که شما رو دختر ما اسم گذاشتی!"

س:"درسته قبول دارم ولی به این نکته هم توجه کنید که این نوع زندگی خیلی خوبه لااقل شما مجبور نمیشی به زور با کسی زیر یه سقف زندگی کنید... الان خیلیا تو ایران فقط هم خونه ای هستند نه همسر ( به زور مهریه و بچه کنار همند). خانومه هم کلی باهاش زندگی کرده و اخر به این نتیجه رسیده نه این که همون اول بخاد این کار و بکنه چیزی که تو ایران هم اتفاق میفته....در مورد فرهنگ هم کاملا قبول دارم ولی قبول کنید ما که میخاییم مهاجرت کنیم دیر یا زود باید خودمونو منطبق کنیم با فرهنگ جدید چون یک چیز واقعا حیاتیه برای زندگی در محیط جدید البته نه کاملا."
------------------------------------------------------------
امیدوارم نکات مثبت موجود در این پست را برداشت کنید.
در مورد من شخصا دنیا را با دختر ایرانی که با فرهنگ من هست و شخصیت و پاکدامنیش زبان زد هست عوض نمی کنم. البته همیشه موارد خاص هم وجود دارم منکر نمی شم.

ویرایش توسط ForeverBlue با هماهنگی کاربر

RE: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - mahnaz103 - 01-08-2014

ممنون بابت نظراتی که قراردادید .شاید به درد عده ای بخوره که تو دوراهی موندن. 
اما من با برخی از نظرات فوق کاملا مخالفم! مطلبی که خیلی تو ایران واضح و مبرهنه اینه که بیشتر قوانین تو ازدواج به نفع آقایون هست!! من نمیدونم چرا کسی میاد میگه مهریه و....!! من که ندیدم مهریه یه زندگی رو بپاچه!!! این همه امتیازی که تو عقد نامه خانم ها دستی دستی به آقایون مسپرن پس چیه؟؟ هیچ کس از حق اولاد، حق مسکن و حق های  دیگه ای که خانمها مجبورن با امضای عقدنامه به آقایون بسپرن صحبت نمیکنه! چون بورس حرفها مهریه س که اونم داره از مد میفته!!!

موفقیت ازدواج  چه در ایران و  چه خارج کلا فکر میکنم به خود فرد و فرهنگش و خانواده اش بیشتر برمیگرده و کلیت نداره. ایران که من ازدواج چندان موفقی تاحالا ندیدم!  قریب به اکثریت دخترا پشیمونن چون بدون فکر و فقط از سر برخی نیازها ازدواج میکنند( ببخشید انقد رک و بی پروا میگم اما حقیقتیه که همه میدونن)! من تک و توک دیدم خانمی از زندگیش راضی باشه! همه میدونیم که معیار ازدواج تو کشور ما در سالهای قبل چی بوده! چه برای پسرا چه برای دخترا!فکر میکنید برا چی خیلیا  چه دختر چه پسر بدون هیچ منطق و فکر ازدواج میکنند و تهش پشیمونن؟ پسرا هم تو ایران با این وضع مالی و اقتصاد داغون حق دارن که سنجیده تر عمل کنند و بیشتر بر اساس منطق ازدواج کنند یا اصلا دنبالش نرن و بخوان برن خارج از کشور تازه شاید فرد مناسبی پیدا کنند یا نکنند! به صورت کلی میشه گفت دختر پسرای ایرانی تباه شدن با فرهنگ و وضع اقتصادی!و ازدواج نامطلوب هم نتیجه ی همین وضع موجود کشور ماست.
پس بهتره چه در ایران چه در خارج از ایران چه با ایرانی چه با غیر ایرانی دنبال معیار های انسانی باشیم. دنبال درک متقابل، دوست داشتن خالص نه گول زدن خودمون بخاطر نیازها و ....! هیچ وقت هم برای ازدواج نمیشه نسخه پیچید! همه چی به دل خودمون و فکر خودمون برمیگرده! یکی با یه فرد خارجی ازدواج میکنه و ممکنه خوشبخت ترین فرد باشه امایکی همین ایران تو یه روستا با یه پسر کشاورز معمولی ازدواج کنه و حس واقعی خوشبختی رو اون بچشه!! 
ان شالله همه با دید درستی تو زندگی پیش برن و درمورد ازدواج که یکی از مهمترین بخش های زندگیه بیشتر فکرکنند و بهتر تصمیم بگیرن تا نسل بعدی هم مثل ما بدبدختی نکشه و محض رضای خدا یکم زندگی خوب رو تجربه کنه نه اختلافات پدر ومادر و یا محیط نامطلوب رو

RE: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - butterfly - 01-08-2014

به نظر من بحث این تاپیک از پایه و اساس نادرسته چون هر فرد بزرگسال باید بتونه جنبه های مختلف زندگیشُ با هم پیش ببره. این که برای یک بعد زندگی مثل ادامه تحصیلات خودتُ از بعد عاطفی محروم کنی یا بالعکس به خاطر ازدواج قید اهداف و آرزوهاتُ بزنی خیلی اشتباهه. بنابراین این که بگیم به خاطر اپلای قید ازدواج تا 35-40 سالگی می زنیم بیشتر بهانه ست و علل و انگیزه های دیگه ای داره که شاید از ناخودآگاه ما سرچشمه گرفته و خودمون ازشون آگاه نیستیم.
من فکر می کنم اگر ما تا الان ازدواج نکردیم دلیلش اینه که آدم درستشُ هنوز پیدا نکردیم چه دختر باشیم چه پسر، کسی که با ما اهداف و آرزوهای مشترک داشته باشه تا بتونیم پا به پای هم به سوی موفقیت قدم برداریم نه اینکه برای هم موانع ایجاد کنیم. 

RE: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - roshanak25 - 01-08-2014

منم به دلیل بعضی از قوانین کشورمون که با امضای عقد نامه عملا حق و حقوق خانمها دو دستی تقدیم میشه به آقایون، ترجیح میدم حداقل اینجا ازدواج نکنم. درسته که در یک کشور دیگه تنهایی زندگی کردن سخته، ولی اینکه گیر کسی بیفتی که بخواد تو رو از حقوقت محروم کنه و نذاره پیشرفت بکنی و به اهدافت برسی، بدتره! یعنی من بین بد و بدتر، بد رو انتخاب میکنم.
البته منکر این نمیشم که هستن آقایونی که از این قوانین سو استفاده نمیکنن و واقعا از پیشرفت همسرشون خوشحال میشن، ولی هیچ تضمینی نیست که طرف چطور از آب در بیاد! و مخصوصا اینکه آدمها موقعی که تحت فشار باشن و بخوان بین منفعت خودشون و همسرشون یکی رو انتخاب کنن، معمولا به نفع خودشون تصمیم میگیرن (که قوانین کشورمون هم این بستر رو برای آقایون مهیا کرده)
در کل به نظرم هر کسی با توجه به شرایط زندگیش و اهداف و خواسته ایی که از زندگی داره، باید اولویتهاش رو مشخص کنه و مواقعی که لازم باشه تصمیم مهمی بگیره به اون اولویتها رجوع کنه. Smile

RE: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - saaaaam - 01-08-2014

من در اینجا فقط یک نکته را باید پاسخ بدهم. اینکه میگن کی مهریه می گیره کی میده! و این موضوع هم که بسیاری از دختر خانم های ایرانی منتظر خواستگاری هستند که حداقل مسکن و درامد مناسب باشه اینها واقعیت جامعه ماست که مانع اصلی ازدواج هست. 
------------------------------------------
این امار را بخوانید: "به گزارش حوزه حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران، مجموع زندانیان مرتبط با نفقه در کشور، ۳۹۷ نفر است که تهران با داشتن ۵۶ زندانی در رتبه اول قرار گرفته است و به همراه استان‌های فارس و خراسان رضوی که به ترتیب ۳۶ و ۳۵ زندانی دارند، بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده‌اند. معمولا بخش عمده‌ای از زندانیان جرایم غیرعمد زندان‌ها را محکومان مالی  غیرکلاهبرداری تشکیل می‌دهند که براساس آخرین سرشماری، در حال حاضر 6 هزار و 241 نفر از زندانیان نیازمند کشور (78 درصد) تنها به خاطر مسائلی چون، نفقه، مهریه و صدور چک بلامحل روانه زندان شده‌اند. 
مهریه؛ رتبه اول در اختیار استان فارس 
 براساس این گزارش، طبق آخرین برآورد، تعداد یک هزار و 862 نفر به علت محکومیت مهریه در زندان به سر می‌برند که رتبه اول با 230 زندانی در اختیار استان فارس است و پس از این استان، استان‌های قم با 209 و تهران با 186 زندانی قرار گرفته‌اند. 
 همچنین استان‌های ایلام با 8 زندانی، زنجان با 10 زندانی و هرمزگان با 13 زندانی در انتهای لیست قرار دارند. 
 نفقه؛ تهران در جایگاه نخست
 مجموع زندانیان مرتبط با نفقه در کشور، 397 نفر است که تهران با داشتن 56 زندانی در رتبه اول قرار گرفته است و به همراه استان‌های فارس و خراسان رضوی که به ترتیب 36 و 35 زندانی دارند، بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده‌اند. در پایین این لیست اما اوضاع متفاوت است و مقابل نام دو استان هیچ عددی نوشته نشده است. ایلام و یزد در زمینه نفقه و محکومیت‌های مرتبط با آن، تنها استان‌هایی هستند که هیچ زندانی ندارند. هرمزگان، سمنان و خراسان شمالی نیز به طور مشترک با داشتن 3 زندانی در جایگاه بعدی قرار دارند. "
و یا این خبر:" رئيس ستاد ديه كشوراعلام كرد: بيش از دو هزار زنداني مهريه در زندانهاي كشور به سر مي برند كه قادر به پرداخت 110 سكه براي آزادي خود نيستند. به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله جولايي صبح دوشنبه در نشست خبري با بيان اينكه در 24 سال گذشته تاكنون 75 هزار زنداني جرائم غير عمد با كمك ستاد ديه كشور و حمايت خيرين از بند آزاد شده اند گفت: در سال 91،  9 هزار و 200 زنداني با كمك خيرين و ستاد ديه آزاد شده كه مبلغ بدهي آنها حدود 900 ميليارد تومان بود.رئيس ستاد ديه كشور با بيان اينكه هم اكنون 8 هزار زنداني جرايم غيرعمد در زندانهاي كشور داريم گفت: براي آزادي اين تعداد زنداني 450 ميليارد تومان اعتبار و كمك مي خواهيم ولي با حمايتهاي مردمي در 6 ماهه نخست سال جاري 3716 زنداني توسط اين ستاد آزاد شدند كه مبلغ بدهي آنها 464 ميليارد تومان بوده است.
2 هزار زنداني مهريه در كشور
جولايي تعداد زندانيان مهريه در كشور را 2 هزار نفر، زندانيان نفقه 350 نفر، زندانيان چك و سفته 4400 نفر و زندانيان ديه را 1250 نفر اعلام كرد و گفت: بر اساس قانون جديد زندانيان مهريه اي كه در زندان به سر مي برند بايد حداقل 110 سكه پرداخت كنند در حالي كه همين تعداد را ندارند."
-----------------------------------------------------------------------------
 همه ما می دانیم که این امار ها شاید 10 درصد واقعیت باشه! من شخصا خیلی از دوستانم را می شناسم که در هنگام خواستگاری پس از شنیدن مهریه های انچنانی قید ازدواج را زدند چون همون 110 سکه هم برابر کل دارایی انها بود که پس از سالها کار بدست اوردند.
بگذریم ولی باید واقع بین بود شرایط دنیا جوری هست که هر دو طرف باید دست در دست هم بدهند و زندگی را بسازند این دید که در سنت ما هست که مرد موظف به تامین هزینه های زندگی هست با واقعیت جامعه مطابقت ندارد! موضوع را بهتره باز نکنیم که سالی چند دختر بلافاصله بعد از عقد مهریه را به اجرا می گذارند و .....
امیدوارم شرایط جامعه و دید مردم نسبت به ازدواج از مسائل مادی به مسائل فرهنگی و خانوادگی تغییر کند و روزی برسد که هر جوان بتواند ساده و بی تشریفات و سنتهای نادرست ازدواج کند. و انشاله اصلا حق طلاق و ... را از هر دو طرف بگیرند تا دیگه این قبیل تبعیض ها وجود نداشته باشد یعنی چه تا تقی به توقی میخوره از هم جدا میشن ! پس زندگی چی میشه!
اینکه بیشتر دوستان الان اپلای می کنند بجای ازدواج بخش عمده ای بخاطر مسائلی هست که مطرح شد.

من برم اقامون دعوام نکنه یوقتSmile

RE: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - mahnaz103 - 01-08-2014

برای مهریه خیلی آمار میدن اما آیا کسی برای محرومیت زنان از خیلی چیزا بعد ازدواج آمار میده؟ شاید بعضی مردا بابت نفقه و...برن زندان اما خیلی زنها در خونه ی خودشون زندونی اند و تابع شرایط!! خیلی از زنها هم کار میکنند هم بچه بزرگ میکنند هم به پخت و پز و تمیزکاری میرسن درحالی که همسرشون فقط کار بیرون داره!!! کیه که بیاد از این چیزا آمار بده؟؟؟ 
یه مطلب دیگه هم اینه که ، آیا کسی مرض داره که دیگری رو اذیت کنه؟؟؟ من کم تر زنی رو دیدم  که بخواد بدون هیچ دلیلی وقتی همسرش هم آدم خوبیه و سربه راه واهل زندگی ، زندگیش رو تباه کنه و بحث مهریه و ... رو راه بندازه و همسرشو اذیت کنه!!! 
حتما چیزی هست که بعضی خانمها انتقامشونو با مسائل مالی میگیرن! کم پیش میاد زنی با داشتن زندگی شیرین درکنار همسرش پشت به همه چی بکنه! هستند چنین خانم هایی  که این کارو بکنند اما اونقدر که این آمار ها میگن نیست! این آمار ها بیان علت این مسائل رو بگن به جا نوشتن فقط ارقام زندانی !!! 
یه نکته ی دیگه این که ، موقع خواستگاری صادقانه بگن ما با این شرایط حاضر به ازدواجیم و به خاطر عشق های آنی و.. نیان الکی وعده بدن و بعد توش گیر کنند!!! خیلیا به خاطر به دست آوردن کسی که مثلا دوسش دارن هرکاری میکنند و تهش به ضرر خودشون میشه! این دیگه تقصیر خانم ها نیست تقصیر افکار و خواسته های خودشونه!!
برخی خانم ها هم با واقعیت نمیتونن کنار بیان . اینم هست! مثلا نمیتونه کنار بیاد با پائین شهر نشینی وقتی که خواهراش و فامیلاش همه وضع مالی خوبی دارن!! واین چیزا کم کم اختلاف پیش میاره و ....! این چیزا انکار ناپذیره 
بنابراین فکر میکنم به آمار و ارقام بسنده نکنیم و سعی کنیم به همین دور و برمون نگاه کنیم و ببینیم نکته ضعف و قوت ازدواج ها چیه به جای تصمیم گیری بر اساس آمار کشور و ارقامی که اعتباری بهش نیست و به جا دلیل آوردن میاد بیشتر دامن میزنه به افکار منفی اقایون نسبت به ازدواج یا توقع رویایی خانم ها !!!