آکادمیا کافه
تقلب در چاپ مقالات و اثرات مخرب آن - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مقاله، پایان نامه، پروپوزال و تز دکتری (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%AA%D8%B2-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C)
+--- موضوع: تقلب در چاپ مقالات و اثرات مخرب آن (/Thread-%D8%AA%D9%82%D9%84%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%86%D8%A7%D9%BE-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D8%AB%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AE%D8%B1%D8%A8-%D8%A2%D9%86)

صفحات 1 2

تقلب در چاپ مقالات و اثرات مخرب آن - Babak - 14-02-2012

متاسفانه برای چندمین بار در سال‌های اخیر نام ایرانی‌ها به خاطر تقلب در چاپ مقالات به تیتر خبری تبدیل شده و لینک زیر یکی از آخرین اخبار در همین مورد هست.
همین جا می‌خوام از همه‌ی دانشگاهیان خواهش کنم که با آبروی خودتون و آبروی ایران به خاطر منافع کوتاه مدت بازی نکنید. مطمئن باشید که در دنیای امروز با فناوری‌های مدرن، کپی کردن مقاله برای مدت زیادی مخفی نخواهد موند و برملا خواهد شد و طبیعتا بیشتر خسارت‌ها و هزینه‌های این کار متوجه نویسندگان مقاله می‌شه. لطفا قبل از دست زدن به چنین کارهایی به عواقب منفی بزرگی که داره فکر کنید و همیشه اخلاقیات رو در کار آکادمیک رعایت کنید.

http://www.thestar.com/news/article/1130885--ryerson-professor-s-work-plagiarized-by-iranian-academics

RE: تقلب در چاپ مقالات و اثرات مخرب آن - Pejman - 14-02-2012

لینک سایت فیل*تر هست. اگر استادی در دانشگاه های آمریکا این کار رو بکنه باهاش چی کار می کنند؟

RE: تقلب در چاپ مقالات و اثرات مخرب آن - soilman - 14-02-2012

من نمی دونم دقیقا اونجا چکار می کنن ولی مثلا اینجا یه دانشجو رو بفهمن مثلا کار به اخراج و اینا میکشه برای یه استاد که فکر کنم بدتر باشه

متن خبر رو اینجا می یارم:

Ryerson professor’s work plagiarized by Iranian academics
نویسنده ی خبر هم یه چشم بادامی هست (آنیتا لی)

Prof. Xavier Fernando, a professor at Ryerson University's electrical and computer engineering department, is the victim of plagiarism by two professors from Iran.

A Ryerson University professor wants harsher punishment for two Iran-based academics who plagiarized his work.

Xavier Fernando said he was shocked to see a “carbon copy” of a research paper he wrote for the Canadian Conference on Electrical and Computer Engineering in 2004 republished four years later in the Journal of Electromagnetic Waves and Applications.

“It’s a complete copy,” said the electrical and computer engineering professor. “Except for the title and the authors’ names, the paper is identical.”

Two of Fernando’s students stumbled across the article while doing research last fall. The stated authors are Mehdi Dehghan and Pouya Derakhshan-Barjoei, professors at Amirkabir University of Technology and Islamic Azad University, respectively, in Iran. Fernando said he found the article upsetting, “because you don’t expect this kind of behaviour.”

Dehghan and Derakhshan-Barjoei did not respond to requests for comment.

Fernando reported the plagiarized work to the Journal of Electromagnetic Waves and Applications. Its editorial board told the Iranian professors they were banned from submitting work for three years, and that their paper had been “withdrawn.”

The punishment doesn’t fit the crime, said Russell Viirre, a Ryerson chemistry professor who found out about the matter from an email Fernando sent faculty. “In my field, this would be an international scandal.”

After a quick Google search, Viirre said he discovered that Dehghan and Derakhshan-Barjoei had plagiarized other articles in the past.

Unlike the professors, students would expect much more severe consequences for copying work without attribution, said Sajjadul Latif, one of Fernando’s masters students who uncovered the plagiarism. “Frankly speaking, I don’t think the punishment is enough.”

Latif, originally from Bangladesh, said guilty students in his home country would be kicked out of university and banned from enrolling in other universities across the country.

At minimum, Ryerson University students will get a mark of zero on the plagiarized assignment. Their academic records and official transcripts may also be stamped with a “disciplinary notice,” which stays until they graduate. Other penalties include failing the course and even expulsion from university.

تا الان هم 176 نفر این خبرو ریکامند کردن در ف ی س ب و ک!

RE: تقلب در چاپ مقالات و اثرات مخرب آن - amirhossein.gh - 14-02-2012

به نظر من یکی از آثار تحریم این ژورنال ها توسط مسولین محترم اینه که هر کی یه مقاله خارجی رو ترجمه کنه بندازه تو یه کنفرانس داخلی و صداشم در نیاد
و بدتر این که تمام کنفرانس ها و ژورنال های داخلی به ورطه نابودی میده
;(

RE: تقلب در چاپ مقالات و اثرات مخرب آن - amin_mb - 14-02-2012

سایت استادان علیه تقلب هم این خبر را درج کرده! بد نیست دوستان به این سایت سر بزنند ببینند چه فجایعی تا حالا رخ داده!
یک خبر دیگه که تو اون سایت نوشته در مورد فروش مقاله هست!
============================================================================
نوع جدیدی از تقلب: اضافه کردن «مولف» در قبال دریافت پول

از ایمیل دریافتی
------------------
با سلام
در زیر تبلیغ فروش دو مقاله علمی توسط یک دانشجوی دکتری ایرانی در رشته مهندسی مکانیک يك دانشگاه مالزی به حضورتان ارسال می گردد. لازم به ذکر است که مشکلاتی مالی ناشی از افزایش قیمت ارز روز به روز موجب افزایش این چنین معضلاتی در جامعه دانشجویی ایران در مالزی می گردد. با توجه به حضور دانشجویان بین المللی از تمام ملیتها در برخى دانشگاهها، انتشار اینچنین اخباری به زبان انگلیسی می تواند باعث کاهش اعتبار علمی و همچنین سطح اعتماد اساتید و محققین دیگر کشورها به ایرانیان گردد. لذا اندیشیدن تمهیداتی در این زمینه به منظور حفظ آبروی جامعه علمی ایران ضروری می باشد در انتها اصل ایمیل دانشجوی مذکور جهت استحضار به حضورتان ارسال می گردد. لازم به ذکر است که این ایمیل فقط به منظور اطلاع حضرتعالی به عنوان یکی از اساتید پیشرو در زمینه مبارزه با پدیده زشت تقلب علمی به حضورتان ارسال شده و قصدی مبنی بر تخریب چهره این فرد وجود نداشته است. امید است با استفاده از خرد جمعی در این زمینه هرچه زودتر بستر مناسب برای فرهنگ سازی گسترده در مبارزه با تقلب علمی ایجاد گردد.

با آرزوی توفیق الهی

----- Forwarded Message -----

From: ****
To:
Sent: Tuesday, 17 January 2012, 22:36
Subject: Paper for mechanical engineering students

Dear Friends,
There is two papers ready to submit in conference or journal for Mechanical Engineering students.
Each paper is cost 2500 RM and student who buy these papers could share with any of his/her friends.
The person who buy these papers can put his/her name as Corresponding Author and it makes him/her as original author.
Interested students call *** or send email to ****.

Title & Abstract:

1- Kinematics of a 3-DOF Translational Parallel Manipulator by the Homotopy Continuation method
Abstract:
In this paper, a new three degrees of freedom (3-DOF) translational parallel manipulator (TPM) with fixed actuators called a 3-PRC TPM, which the mobility of the manipulator is analyzed. The forward kinematics is performed. A powerful analytical method, called Homotopy Continuation Method (HCM) is also introduced to obtain the exact solutions of the problem. Finally, we compare the results by other methods to show the agreement between results of methods.

2-Variational Iteration Method and Nonlinear Oscillation Problems
Abstract:
In this paper, implementation of Variational Iteration Method to some nonlinear equations was investigated and their obtained explicit approximate solutions were compared with those of numerical methods to show the accuracy and capability of VIM to solve a vast sort of linear or nonlinear differential equations without the tangible restriction of sensitivity to the degree of the nonlinearity term.

regards,
--
PhD, Mechanical Eng
===================================================================
خداراشکر که در این فروم ادمین و مدیران، این سیاست قاطعانه را از همون اول داشتند که توی این فروم تبلیغات فروش پیش نیاد!
بنده در فروم قبلی که فعالیت می کردم شاید بیش از 7 یا 8 مورد پیغام مستقیم داشتم و نکته جالب این بود که فی مشخص وجود داشت!

موفق باشید!

RE: تقلب در چاپ مقالات و اثرات مخرب آن - amin_mb - 14-02-2012

امیر حسین به نظر من این تقلب ها کاری به تحریم و غیر تحریم نداره! متاسفانه نمیشه جلوش را گرفت!

زمان لیسانس که بودم دانشگاه آزاد نجف آباد 3 تا کنفرانس ملی مهندسی برگزار کرد که تو سه تاش عضو کمیته ارشد اجرایی بودم!
تو کنفرانس برق، نایب رییس کمیته اجرایی و مسئول امور مالی بودم!
به خاطر موقعیتم در دبیرخانه، بعضی اوقات، ادمین سایت هم بودم و به دیتابیس مقالات و داوری ها دسترسی داشتم!
خیلی مقالات را بررسی کردم (فقط برای کنجکاوری) و می دیدم یا یک مقاله فارسی به انگلیسی ترجمه شده بود و یا بسیار مقاله برامون آمده بود که ترجمه فارسی شده از مقالات خارجی را تهیه کرده و ارسال کرده بودند!
این حرکات ناپسند قبل از تحریم هم مرسوم بود!
وقتی داوری کنفرانس های بین امللی که در ایران برگزار میشه باند بازی و آشنا بازی داره هر اتفاقی ممکن هست بیفته!

متاسفانه باید بگم که اساتید دانشگاه آزادی خیلی اوفتادند تو کار کپی مقالات سایرین! یکی از دلایلش، تشویق مقاله حدود دو میلیون تومان دانشگاه آزاد برای مقالات ISI هست!

RE: تقلب در چاپ مقالات و اثرات مخرب آن - Babak - 15-02-2012

(14-02-2012, 06:54 PM)Pejman نوشته: لینک سایت فیل*تر هست. اگر استادی در دانشگاه های آمریکا این کار رو بکنه باهاش چی کار می کنند؟
تقلب کردن در جامعه آکادمیک امریکا هزینه‌های خیلی سنگینی به همراه داره. تقلب دانشجو در امتحان یک درس یا پروژه درس ممکنه منجر به اخراج دانشجو از دانشگاه بشه. در مورد استادها واقعا نمی‌دونم چه اتفاقی می‌افته و این مساله اون قدر عجیب هست که من مطمئن نیستم اصلا جریمه‌هاش تعریف شده باشه.

RE: تقلب در چاپ مقالات و اثرات مخرب آن - m0h3n - 15-02-2012

در همین زمینه ولی در خصوص رعایت copy right،

من همین ترم توی assignment یکی از درسهام که در مورد Neural Networks بود، عکسی از Google Image سرچ کردم در خصوص ساختار Neural Networks و این عکس رو توی assignment ام آوردم.

وقتی assignment ام رو تحویل دادم دیدم به من گفتند که آخر کلاس با شما کار داریم (من واقعا متعجب شدم که چی شده !!!)
آخر کلاس استاد اومد به صحبت با من که این عکس رو از کجا آوردی و چرا citation نداره !?

نکته اینکه این مسئله بسیار مهم هست.

RE: تقلب در چاپ مقالات و اثرات مخرب آن - soilman - 15-02-2012

قضیه پیچیده شده!
این منابع خبری خارجی هم دیگه .... :\

http://www.thestar.com/opinion/corrections/article/1131403--news-apology-for-feb-15#.Tzukd82VN5c.facebook

News apology for Feb. 15

A Feb. 14 article about a Ryerson University professor whose work was plagiarized by two Iranian academics stated that one of them was Mehdi Dehghan and incorrectly stated that he is a professor at Amirkabir University of Technology in Iran. In fact, one of the authors who plagiarized the article in the Journal of Electromagnetic Waves and Applications is Mehdi Dehghan, who is affiliated with the department of electrical engineering at another Iranian university, the Islamic Azad University, Science and Research Branch in Tehran.
There are in fact two professors named Mehdi Dehghan at Amirkabir University of Technology (AUT) in Iran. Neither of them had any involvement in plagiarizing the Ryerson professor’s work. The Star apologizes to Mehdi Dehghan, an associate professor in the computer engineering and information technology department, (AUT) and Mehdi Dehghan, head of mathematics and computer science department, (AUT) for this error.

RE: تقلب در چاپ مقالات و اثرات مخرب آن - Behnoush - 15-02-2012

آخه همه رزومه آدم که فقط مقاله نیست که اینطوری به خاطرش دست به هرکاری زد ! هممون توی اطرافیانمون خیلی ها رو می شناسیم که بدون مقاله پذیرش گرفتن. درسته که مقاله هم یه فاکتور مهمه ولی اگه در حال حاضر شرایط دادن مقاله رو نداریم ( حالا بخاطر تحریم، کمبود امکانات استاندارد، مشکلات ارزی و ... ) میتونیم توی این فرصت فاکتورهای دیگه رو تقویت کنیم. خیلی از دوره های کاراموزی یا سابقه کار اهمیتشون کمتر از مقاله نیست. حداقل توی رشته های مرتبط با خودم اینو با جرات میگم.
رشته ارشد من بیوتکنولوژی بود و کارپایان نامم مهندسی ژنتیک یک گیاه دارویی و تولید گیاه تراریخت بود که یه مقاله ISI ازش چاپ کردیم تو یه ژورنال نه چندان مطرح . ولی جدا از پایان نامم یه کاری داشتم درباره اثر عصاره یه گیاه دارویی روی چند نوع تومور سرطانی که کار جالبی بود و هیچ وقت مقاله هم نشدو یه کار طراحی داروی in silico که اونم هیچ وقت به مرحله مقاله شدن نرسید و میخواستم اینو بگم که تا الان هرچی استاد نظرشون به رزومه من جلب شده و باهام مصاحبه کردن همش بخاطر همون دوتاکاری بود که اصلا مقاله هم ازش در نیومد. مقاله همه چیز نیست. اونا همینکه من تاحدی با این تکنیک ها آشنا بودم و توانایی پردازش یه ایده رو داشتم براشون کافی بود حتی نپرسیدن پس چرا مقاله نشده. امیدوارم همه وقتی جای دلخواهشون پذیرش گرفتن بتونن مقالات عالی ارائه کنن ولی الان فکر نکنیم اگه مقاله نداریم باید هرجور شده جورش کنیم Smile