آکادمیا کافه
عناوین مختلف اساتید - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: عناوین مختلف اساتید (/Thread-%D8%B9%D9%86%D8%A7%D9%88%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4

RE: عناوین مختلف اساتید - amirhossein.gh - 29-03-2012

درسته حرف شما !

RE: عناوین مختلف اساتید - m0h3n - 29-03-2012

(29-03-2012, 04:12 AM)fluid-mech نوشته: من فکر کنم مدرک دکتر ا هم آکادمیک هست.یعنی پایین تر از پوفسور، چون بعد از دکترا باید ی مراحل دوباره علمی مثل مقاله دادن و از این حرفارو بگذرونن تا پروفسور بشن. فکر کنم مدرک دکترا معادل assistant professor باشه ها؟؟؟؟؟؟

مدرک دکتری داشتن کاملا متفاوت هست از اینکه شما University Staff باشید.
من فکر میکنم اگر پست های قبلی رو مطالعه کنید، سوالی توی ذهنتون نخواهد بود در این خصوص.

RE: عناوین مختلف اساتید - fluid-mech - 29-03-2012

قبل از ارسال پست تمامیه پست ها رو خوندم ولی در مورد مدرک دکترا صحبتی نشده بود

RE: عناوین مختلف اساتید - amin_mb - 29-03-2012

(29-03-2012, 03:47 AM)fluid-mech نوشته: با سلام
من در بعضی جاها لقب دکتر هم دیدم.داستان دکتر به چه صورت هست و /ایا فاند دارن؟
(29-03-2012, 03:51 AM)amirhossein.gh نوشته: مدرک دکترا گرفتن !
بعد شدن استاد و پروفسور
یعنی دکتر لقب مدرکیشون هست و پروفسور لقب آکادمیکشون !
(29-03-2012, 04:12 AM)fluid-mech نوشته: من فکر کنم مدرک دکتر ا هم آکادمیک هست.یعنی پایین تر از پوفسور، چون بعد از دکترا باید ی مراحل دوباره علمی مثل مقاله دادن و از این حرفارو بگذرونن تا پروفسور بشن. فکر کنم مدرک دکترا معادل assistant professor باشه ها؟؟؟؟؟؟
دوست خوبم!
امیرحسین که توضیح داد!
دکتری یا PhD، مدرک تحصیلی هست!
پروفسور درجه استادی یا لقب آکادمیک هست!

RE: عناوین مختلف اساتید - fluid-mech - 29-03-2012

من این القاب با ایران مقایسه کردم، فکر کنم تو ایران به این صورت باشه که گفتم و در خارج حرف شما درسته

RE: عناوین مختلف اساتید - mahyarelc - 29-03-2012

(29-03-2012, 11:12 AM)fluid-mech نوشته: من این القاب با ایران مقایسه کردم، فکر کنم تو ایران به این صورت باشه که گفتم و در خارج حرف شما درسته
در ایران هم عنوان دکتر بصورت آکادمیک وجود نداره و همونطور که دوستان گفتند
فقط یک لقب جنرال هست برای نشون دادن مدرک تحصیلی... برای همین در این
تاپیک اشاره ای نشده
عناوین آکادمیک در ایران ترجمه هستند..میتونید به پست اول مراجعه کنید

RE: عناوین مختلف اساتید - ahmadpashaei - 29-03-2012

(29-03-2012, 11:12 AM)fluid-mech نوشته: من این القاب با ایران مقایسه کردم، فکر کنم تو ایران به این صورت باشه که گفتم و در خارج حرف شما درسته
با سلام.در ایران هم به همین صورت هستش.دکترا مدرک تحصیلی هست و یک asistant prof میتونه و باید دکتر باشه ولی یک دکتر الزاما asistant prof نیست و شاید در شرکتی کار بگیره یا خودش کار آفرینی کنه و یا در آزمایشگاه و اداره دولتی و .... کار کنه و اصلا در دانشگاه درس نده.استادیاری لقب یک عضو هیات علمی صفر کیلومتر هست که باید مدرک دکترا داشته باشه و طی سالها و با قوی تر کردن رزومه و دادن مقالات و انجام پروژه ها و هدایت دانشجویان ارشد و دکترا و ... می تونه به دانشیاری و در نهایت به استاد تمام یا پروفسوری برسه مثل پروفسور جبه دار ، مرحوم ویلیام هیت ، چاپمن و ............

RE: عناوین مختلف اساتید - Nasim67 - 08-05-2012

آیا درسته که از اونجایی که Visiting professor و Visiting scholar ها،بصورت مدعو و موقتی هستند،برقراری ارتباط با آن ها تاثیر چندانی در روند پذیرش ندارد و قدرت اعمال نفوذ چندانی ندارند؟
اگر بتوان چنین نوع افرادی را بعنوان reference معرفی کرد چطور؟
ممنون

RE: عناوین مختلف اساتید - Babak - 08-05-2012

تماس گرفتن با visiting professor یا visiting scholar برای گرفتن پذیرش یا فاند تاثیر چندانی نداره. معرفی این افراد به عنوان reference هم فقط در صورتی امکان پذیره که از قبل این افراد رو می‌شناختید. مثلا اگر استاد راهنمای شما برای فرصت مطالعاتی به خارج از کشور و در دانشگاهی هست که شما مایلید ازش پذیرش بگیرید، قطعا می‌تونید ایشون رو به عنوان reference معرفی کنید. در این صورت اگر این شخص مایل باشه می‌تونه با استادهای اصلی دانشگاه مقصد صحبت کنه و راه رو برای پذیرش شما ساده‌تر کنه.

RE: عناوین مختلف اساتید - Paradise4 - 25-06-2012

ببخشید نمی دونستم این رو باید کجا پرسید.
اساتید با دسته بندی زیر چه تفاوتی با هم دارند ؟ برای تماس با استاد با کدامیک باید تماس گرفت ؟ ممنون
Academic Staff
Cross Appointed Professors
Adjunct Professors
Support Staff

البته این لینک رو پیدا کردم ولی اگر امکان داره شما هم توضیح بدین.
http://euro.ecom.cmu.edu/titles/titlebook.htm