آکادمیا کافه
دانشگاه بولونیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- انجمن: تحصیل در ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- موضوع: دانشگاه بولونیا (/Thread-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D9%88%D9%84%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: دانشگاه بولونیا - Iman.S - 17-07-2015

(17-07-2015, 12:54 PM)arezou850 نوشته: ببخشید از چه نظر پیچیده است؟
من میخوام زبان ایتالیایی شروع کنم یاد گرفتن.به نظرتون از زبان انگلیسی سخت تره؟

به نظر من که در حال یادگیری هستم، مسلما سخت تر از انگلیسی هست، نه به سختی عربی اما یه چیزی تو همون مایه ها. فقط فرقش اینه که یادگیری عربی برای ما فارسی زبان ها به مراتب ساده تر هست تا ایتالیایی.

RE: دانشگاه بولونیا - arezou850 - 17-07-2015

(17-07-2015, 06:41 PM)Iman.S نوشته: به نظر من که در حال یادگیری هستم، مسلما سخت تر از انگلیسی هست، نه به سختی عربی اما یه چیزی تو همون مایه ها. فقط فرقش اینه که یادگیری عربی برای ما فارسی زبان ها به مراتب ساده تر هست تا ایتالیایی.
ببخشید من چطور میتونم با شما در ارتباط باشم و ازتون کمک بگیرم؟شماره یا اکانت لاین اینا میشه بهم بدین؟شرمنده بلد نبودم چطوری اینو براتون پیام خصوصی بفرستم

RE: دانشگاه بولونیا - Iman.S - 17-07-2015

(17-07-2015, 06:56 PM)arezou850 نوشته: ببخشید من چطور میتونم با شما در ارتباط باشم و ازتون کمک بگیرم؟شماره یا اکانت لاین اینا میشه بهم بدین؟شرمنده بلد نبودم چطوری اینو براتون پیام خصوصی بفرستم

منم مثل شما مبتدی هستم دوست من و مدت زیادی نیست که شروع کردم(درس 4 اسپرسو 1 )

بنابراین در اینکه بتونم کمک زیادی کنم شک دارم به علاوه اینکه توی انجمن آموزش زبان در زمینه زبان ایتالیایی هم مطالبی هست که خود بنده هم تجربیات و اطلاعاتم رو در اونجا به اشتراک میذارم.لطفا برای پیگیری این بحث هم از همون انجمن استفاده کنید.
  با این وجود اگر هنوز فکر میکنید خارج از این فضا بتونم کمکی کنم در همون انجمن پیام بدید و یا پیام خصوصی.موفق باشید.

RE: دانشگاه بولونیا - ympl - 10-09-2015

ببخشید یه سوال داشتم توی سایتی خوندم این دانشگاه مدرک زبان انگلیسی میخواد نمیشه به جای مدرک زبان انگلیسی مدرک زبان ایتالیایی داشته باشیم یکم برام زبان انگلیسی مشکله
توی سایتش رشته ها رو دیدم بعضی رشته ها فقط به زبان ایتالیایی تدریس میشد خب همون مدرک ایتالیایی کافیه دیگه راهی نیست مدرک انگلیسی حتما ضروریه؟
خواهش میکنم راهنماییم کنید

RE: دانشگاه بولونیا - Shihan - 10-09-2015

(10-09-2015, 05:26 PM)ympl نوشته: ببخشید یه سوال داشتم توی سایتی خوندم این دانشگاه مدرک زبان انگلیسی میخواد نمیشه به جای مدرک زبان انگلیسی مدرک زبان ایتالیایی داشته باشیم یکم برام زبان انگلیسی مشکله
توی سایتش رشته ها رو دیدم بعضی رشته ها فقط به زبان ایتالیایی تدریس میشد خب همون مدرک ایتالیایی کافیه دیگه راهی نیست مدرک انگلیسی حتما ضروریه؟
خواهش میکنم راهنماییم کنید

اگر خب فرصت اخذ مدرک زبان ایتالیایی داری میتونی براش اقدام کنی (ازمون استرنی) اما بعد از گرفتن مدرک ایتالیایی باید تنها در کلاسها و رشته های به زبان ایتالیایی بنشینی. اگر برای رشته های انگلیسی بخواب اقدام کنی باید حتما مدرک زبان انگلیسی داشته باشی.

RE: دانشگاه بولونیا - Torkan - 10-02-2017

یکی از دوستان این فروم نظرشون رو در مورد این دانشگاه و ایتالیا کلا گفتن منم همینجا با اسمشون قرار میدم
رضایت نسبی هستش و بسته به اولویت و روحیات آدمها فرق میکنه.

من از یه دانشگاه تو آمریکا هم پذیرش و بورس داشتم ولی ویزا ریجکت شدم. یکی دیگه از دوستام هم برای دکترا از همون دانشگاه پذیرش و بورس داشت و ویزا ریجکت شد. دو تا دیگه از دوستام هم از یه دانشگاه رنک خیلی پایین از همون ایالت پذیرش داشتن، یکی شون ویزا گرفت و یکی دیگه 8 ماه تو کلیرنس بود و در نهایت بی خیال شد.

در کل الان که 6 ماهه خارج از ایرانم، فهمیدم که اصلا نمیتونستم هیچ جا با ویزای single زندگی کنم و واسه همین از اینکه ویزای آمریکا نگرفتم به خصوص با شرایط اخیر رفت و آمدش اصلا ناراحت نیستم. 

در مورد این دانشگاه و این رشته ای هم که هستم، روابط خوبی با صنعت اروپا داره و آزمایشگاه دو تا از استادهامون fund های خوبی از lamborghini و airbus دارن. همینطور با EASA و JPL هم همکاری دارن، و یکی از اساتید اینجا عضو تیم ماموریت Juno هست.
یه برنامه dual degree هم با دانشگاه KTH داره که برای 2 تا از بچه های ارشد به شکل رقابتی هستش. به این صورت که سال اول ارشد در بولونیا میگذره و سال دوم رو میره KTH و تز رو اونجا دفاع میکنه.از هر دو دانشگاه هم مدرک ارشد دریافت میکنه. که من واسه این برنامه انتخاب شدم. 
واسه همین دلایل برای این رشته و دانشگاه بخصوص و صرفا نسبت به شرایط خودم، از شرایط اینجا در کل راضی هستم یکی به خاطر ویزای مالتیپل، یکی بورس و یکی دیگه هم KTH. ولی میدونم اکثر افراد اینجا این شرایط رو ندارن و ممکنه خیلی راضی نباشن. 

مشکلات عمومی ایتالیا هم اینا هستش: زبان ایتالیایی و سخت بودن کار پیدا کردن بدون دونستن زبان، عدم علاقه و انگیزه بعضی از اساتید برای دادن مقاله (به نسبت ایران)، کلا روحیه مردم اینجا برخلاف مردم آمریکا و آلمان، یه روحیه بیخیالی هستش و کلا ریلکس هستن و این واسه دانشجویی که همش دنبال پیشرفت و ... هست اذیت کننده است. 
سیستم امتحانی اینجا هم به شدت واسه ما عجیب و سخت و در عین حال fun ممکنه به نظر بیاد. برای هر امتحان شما 6 بار میتونی در طول سال امتحان بدی و هر کدوم که نمره ات بهتر شد، برات ثبت میشه. و همینطور میتونی مثلا یه درس رو در ترم پاییز بگیری و امتحانش رو تو تابستون بدی یا برعکس. از این جهت خیلی flexible هست. 
ولی بعضی از امتحانات شفاهی هست و شما باید با استاد discussion کنی و این باعث میشه خیلی سخت باشه واسه ماها که عادت نداریم. باید به شدت رو موضوع مسلط باشی تا بتونی استاد رو تو یه زمینه قانع کنی که درس رو واست پاس کنه.  بعضی از امتحانات هم ترکیبی شفاهی و کتبی هست و بعضی ها هم صرفا کتبی هستش.

همچنین ساعات کلاس رفتن اینجا خیلی زیاد هست. مدت زمان هر کلاس 3 ساعت هست که البته با break ها میشه 2.25 ساعت. همینطور حجم کلاسها در طول ترم به شدت بالا هست. 

ممنون از mcm92 عزیز

RE: دانشگاه بولونیا - Torkan - 10-02-2017

دوستان یه سوال دارم در مورد اپلای برای مقطع مستر

وقتی اکانت رو ایجاد کردیم و وارد شدیم یه گزینه هست برای اپلای unibo action 2 در قسمت calls که خب اون انجام میشه. ولی برای اپلای خود دانشگاه من دو تا آپشن میبینم. یکی entrance exam and requirement check apply و  دیگری reqistration - enroll in a degree program ما دقیقا کدوم رو باید انتخاب کنیم. اصولا باید registration باشه ولی اون رو که بزنیم فعلا هیچ گزینه ای باز نیست. یعنی باز نشده هنوز؟
البته سوال رو از کوردینیتر پرسیدم فعلا جواب نداده فقط میخوام مطمین باشم باز نشده second cycle program.

ارادت

RE: دانشگاه بولونیا - Sara112 - 17-04-2017

این دانشگاه بورسی که برای افرادی که نمره ی خوب gre دارن میده برای چه رشته هایی هست ؟

RE: دانشگاه بولونیا - Torkan - 17-04-2017

(17-04-2017, 11:30 PM)5Sara112 نوشته: این دانشگاه بورسی که برای افرادی که نمره ی خوب gre دارن میده برای چه رشته هایی هست ؟

تمام رشته هایی که دانشگاه پوشش میده منتهی رشته به رشته بررسی  نمیشه و کلی بررسی میشه و ربطی به پذیرش از رشته هم نداره.
البته برای مقطع دکتری نیست. مقطع فوق داره بورس رو

RE: دانشگاه بولونیا - Sara112 - 17-04-2017

(17-04-2017, 11:33 PM)Torkan نوشته: تمام رشته هایی که دانشگاه پوشش میده منتهی رشته به رشته بررسی  نمیشه و کلی بررسی میشه و ربطی به پذیرش از رشته هم نداره.
البته برای مقطع دکتری نیست. مقطع فوق داره بورس رو
سپاس
پس بنابراین gre general مد نظر هست؟