آکادمیا کافه
دانشگاه بولونیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- انجمن: تحصیل در ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- موضوع: دانشگاه بولونیا (/Thread-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D9%88%D9%84%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: دانشگاه بولونیا - ahmadpashaei - 17-01-2014

(17-01-2014, 12:08 AM)'arasheshghe2000' نوشته:
ممنون از جوابتون دوست عزیز ولی فکر میکنم بولونیا نسبت به بقیه مناطق ایتالیا گرونتره؟

چرا جمله شما علامت سوال داره؟!! نمیدونم الان منظورتون دقیقا چیه! ولی چندتا پست بالاتر Mr.Voltage گفتن که بولونیا توریستی هست و گرونتر از معمول هست.شاید مثل میلان و رم نشه البته.

RE: دانشگاه بولونیا - Shihan - 18-01-2014

(17-01-2014, 12:08 AM)'arasheshghe2000' نوشته:
ممنون از جوابتون دوست عزیز ولی فکر میکنم بولونیا نسبت به بقیه مناطق ایتالیا گرونتره؟

اتاق single در بولونیا در حدود 350-400 یورو ماهیانه اب میخوره. و اتاق double هم بین 280-300 یورو.
سایر هزینه ها بین 200-250 یورو (شامل:خورد و خوراک+ هزینه حمل و نقل+خرید کتاب و پوشاک) البته باید این نکته رو هم توجه داشت که سطح زندگی و هزینه شخصی هر فرد نسبت به دیگری متفاوته پس این هزینه تقریباً استاندارده که خودت میتونی دست بالا یا پایین بگیری.

RE: دانشگاه بولونیا - pama - 17-02-2014

سلام دوستان.
متن زیر جواب خانم Ilaria Imperiale مشاور متقاضیان دوره های مستر واسه برقه در مورد مهلت ارائه ی مدرک زبان به دانشگاه بولونیا:
ECST Program Board decided to extend the deadline to submit english certificate (at least B2 level according to CEFR) issued by a reputed institution to the end of first year of enrolment (summer 2015). Namely, if you already hold the language certificate, I strongly suggest you to upload as a supporting document as the number of seats for non-EU student is limited and admission will be on a competitive basis. If you are not going to hold the certificate by March 31 and you are admitted and effectively enrol, you have time until summer 2015 to submit it. Otherwise you will not be able to enrol to your second year.
 Other courses maybe have set different time extensions for submission. Please contact each Programme Coordinator to get more info on this topic

RE: دانشگاه بولونیا - pama - 19-02-2014

سلام دوستان.
بنده مجددا از خانم Imperiale در مورد اینکه آیا میشه بعد از ددلاین و تا قبل از 30 آوریل که نتیجه ها اعلام میشه مدرک زبانو رسوند و آیا این میتونه تاثیری رو پذیرش ما داشته باشه، سوال پرسیدم و پاسخ ایشون این بود:

Dear candidate,
on March 31, one minute after the deadline (5 pm Italy time), the website will be blocked and candidates will not be able to upload anything else.
Admission Board will evaluate applications as they are on the Unibo platform.
Actually for applications to ECST Master Programme there is no possibility to send extra documents after March 31.

این هم اطلاعات تماسشون:
Ilaria Imperiale (Ms.)
Foreign students advisor, Master Programme in Electronic Engineering (ECST), University of Bologna
Address: Viale del Risorgimento, 2 40136 Bologna (Italy)
Tel: +39 051 2093049
E-mail:
ilaria.imperiale@unibo.it

همونطور که سایر دوستانم هم گفته بودن، خانم Imperiale با صبوری و به طور کامل پاسخ دوستان رو در اسرع وقت میدن (پاسخ ایمیل اول من رو بلافاصله بعد از تعطیلات شنبه و یکشنبه و ایمیل دوم رو در کمتر از 15 دقیقه دادند!)
فقط دوستان در نظر داشته باشند که ایشون مشاور دانشجویان خارجی در گرایشهای مختلف برق هستند.

RE: دانشگاه بولونیا - Domenikan - 26-05-2014

با سلام
من دانشجوی کارشناسی در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه پیام نور هستم
رشته خودمو نمیخوام ادامه بدم نظرتون چیه؟؟
من پسر هستم و تا چند ماه دیگه 25 سالم میشه و معدل کل دیپلمم 14.91 و پیش دانشگاهی 14.02 هست
ولی
من میخوام برای رشته پزشکی یا دندان پزشکی در ایتالیا اقدام کنم،کدوم دانشگاه در این رشته ها عالی هست در ایتالیا؟؟
آیا ارزش داره؟؟
چیکار باید انجام بدم؟؟
کدوم رشته خیلی خوبه؟؟
به زبان ایتالیایی اقدام کنم یا انگلیسی؟؟
لطفا کامل راهنمایی بفرمایید
با تشکر فراوان

RE: دانشگاه بولونیا - ForeverBlue - 27-05-2014

(26-05-2014, 11:32 PM)'Domenikan' نوشته: با سلام
من دانشجوی کارشناسی در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه پیام نور هستم
رشته خودمو نمیخوام ادامه بدم نظرتون چیه؟؟
من پسر هستم و تا چند ماه دیگه 25 سالم میشه و معدل کل دیپلمم 14.91 و پیش دانشگاهی 14.02 هست
ولی
من میخوام برای رشته پزشکی یا دندان پزشکی در ایتالیا اقدام کنم،کدوم دانشگاه در این رشته ها عالی هست در ایتالیا؟؟
آیا ارزش داره؟؟
چیکار باید انجام بدم؟؟
کدوم رشته خیلی خوبه؟؟
به زبان ایتالیایی اقدام کنم یا انگلیسی؟؟
لطفا کامل راهنمایی بفرمایید
با تشکر فراوان

درود بر شما و خوش آمدید به این فروم

در مورد این که رشته فعلی تان را ادامه بدهید یا نه مسلما کسی نمیتواند به خوبی راهنمایی کند چون بستگی به ده ها عامل دیگر دارد.

ولی کلا هزینه این کار بسیار بالاست. این که بخواهید از تحصیل منفک شوید و دوباره یک رشته جدید را شروع کنید کار ساده ای نیست و جز در موارد بسیار خاص نباید انجام داد.
در مورد سایر سوالهایی که پرسیدید لازمه که ابتدا جزوه سایت را کامل بخوانید تا با روال پذیرش آشنا شوید. در آن جزوه به بسیاری از سوالات پاسخ داده شده است.
موفق باشید

RE: دانشگاه بولونیا - Domenikan - 27-05-2014

ممنونم و متشکرم از اینکه زود جواب دادید
برای من درس خوندن سخت نیست و درس خوندن رو خیلی دوست دارم و اینکه رشته پزشکی و دندون پزشکی  رو خیلی دوست دارم مخصوصا پزشکی و از دوم دبیرستان عاشق این دوتا رشته بودم ولی موقع کنکور با حرف های یک مشاور همه چی عوض شد.
نظرتون چیه میتونم برم ایتالیا و درس بخونم در یکی از این دو رشته؟؟
به زبان ایتالیایی یا انگلیسی؟؟
چون هر دوتا زبان رو بلدم
بین این دوتا رشته کدوم بهتره؟؟ چون میخوام سبک سنگین کنم و یه تصمیم خوب بگیرم که پشیمونی نداشته باشه؟؟
متشکرم

RE: دانشگاه بولونیا - pama - 31-05-2014

سلام.
دوستان بزرگواری که برای بورس Unibo Action1 این دانشگاه اپلای کرده بودن، نتایج مربوط به این بورس رو برای کلیه ی رشته ها میتونن تو این صفحه ببینن.
تو توضیحات اسامی اعلام شده، Vincitore به معنی پذیرش شما در بورس هست و Idoneo به این معنی هست که شما در لیست رزرو قرار گرفتین و در صورتیکه افراد بالای لیست کنسل کنن اون بورس به شما هم تعلق خواهد گرفت.

یه آفر بورس خوب هم این دانشگاه تو این صفحه داره که بد نیست دوستانی که پذیرش این ئانشگاه رو دارن یه نگاه بندازن، علی الخصوص دوستانی که معدلشون بالاست.

به امید موفقیت همه.

RE: دانشگاه بولونیا - Domenikan - 31-05-2014

سلام
منظور از این بورس چیه و به چه کسایی تعلق میگیره؟/
اگه امتحان آلفا رشته پزشکی عمومی رو قبول بشم در دانشگاه بلونیا واسه چه بورس هایی میتونم اقدام کنم؟؟؟
در طول درس رشته پزشکی اگه معدل بالا باشه چطور میشه برای بورس؟آیا بورس بهتری میدن؟؟
در دوران انترنی در بیمارستان های اونجا بهمون حقوق هم میدن یا نه؟؟
آیا بورس های پزشکی مثل مهندسی هست یا فرق داره؟؟
بورسهای پزشکی بهتره یا مهندسی؟
برای پزشکی کدوم دانشگاه ایتالیا بهتره؟؟
بین پزشکی و دندون کدوم بهتره؟؟/
به زبان انگلیسی بخونم یا ایتالیایی؟
آخه یکی میگه ایتالیایی چون زبان کشورش هست و امکانات بهتری میده و یکی میگه انگلیسی چون زبان بین المللی هست.کلا قاطی و هنگ کردم.
من اول تیر میرم تهران و کتابهای آلفا تست رشته پزشکی رو که به زبان ایتالیایی هست رو میخرم و شروع میکنم به خوندن کنار دوره کردن زبان ایتالیایی.چون زبان بلدم
چیکار کنم برای زبانم که خیلی عالی تر یاد بگیرم که مشکلی برای امتحان آلفا نداشته باشم و برای رشته پزشکی موفق باشم؟؟؟
میخوام تا اونجایی که میتونم اینجا درسم رو ادامه بدم و انصراف میدم و اینکه بعدش میرم با دانشگاه پیام نور صحبت میکنم که بعدها که درسم تو ایتالیا تمام شد بیام ادامه بدم یا اینکه اونایی که خوندم رو دوباره تطبیق بزنم و ادامه بدم تا لیسانس مهندسی رو هم بگیرم.
من سنم تا چند ماه دیگه 25 سال میشه و مجرد هستم و رشته پزشکی رو خیلی دوست دارم.رشته دیپلم و پیش دانشگاهیم تجربی بوده و الانم ترم 5 رشته مهندسی مکانیک(گرایش حرارت و سیالات)دانشگاه پیام نور هستم با معدل کل بالای 16
نظر شما چیه؟؟
فقط بدونین بینهایت رشته پزشکی رو دوست دارم.البته دندون پزشکی هم خیلی دوست دارم.
خواهشمندم از مدیران و کابران عزیز سایت که کامل جوابم بدید و راهنمایی کامل کنید
با تشکر فراوان

RE: دانشگاه بولونیا - pama - 31-05-2014

Domenikan عزیز؛
فقط در مورد این بورس بنده عرض کنم و مطمئنا سایر دوستان در مورد بخشهای دیگه ی سوال شما راهنمایی خواهند کرد.
دانشگاه بلونیا برای دوره ی مستر 2 نوع بورس ارائه میده که بعد از پذیرش میتونید براش اپلای کنید، یکیش همین بورس Unibo Action1 هست که بنده تو پست قبلی عرض کردم، این بورس شهریه ی دو سال مستر شما رو ویو خواهد کرد.

نوع دوم بورس Unibo Action2 هست که این بورس به بورس GRE هم معروفه و همونطور که پیداست شما برای اینکه بتونید برای این بورس اپلای کنید نیاز هست که امتحان جی آر ای داده باشید و موقعی که دارید برای این بورس اپلای میکنید (بعد از پذیرش) به همراه سایر مدارک باید نمره ی جی آر ایتون رو هم به دانشگاه ریپورت کنید.
برای سال تحصیلی 2014/15 به برندگان این بورس در دوره ی مستر، سالانه 11000 یورو تعلق خواهد گرفت.