آکادمیا کافه
انتقال وجه نقد به خارج از کشور از طریق صرافی ها و بانک ها - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: کارت اعتباری و امور ارزی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%DB%8C)
+--- موضوع: انتقال وجه نقد به خارج از کشور از طریق صرافی ها و بانک ها (/Thread-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D9%84-%D9%88%D8%AC%D9%87-%D9%86%D9%82%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%A8%D8%A7%D9%86%DA%A9-%D9%87%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6

RE: انتقال وجه نقد به خارج از کشور از طریق صرافی ها و بانک ها - usphys - 15-09-2016

حالا توصیه دوستان چیه؟ من تو بد وضعی گیر کردم. اگر کسی رو میشناسید بتونه کمک کنه ممنون میشم

RE: انتقال وجه نقد به خارج از کشور از طریق صرافی ها و بانک ها - Torkan - 15-09-2016

(15-09-2016, 12:41 PM)usphys نوشته: حالا توصیه دوستان چیه؟ من تو بد وضعی گیر کردم. اگر کسی رو میشناسید بتونه کمک کنه ممنون میشم

از صرافی پرسیدید؟ میدونم نمیکنن. بکنن هم خیلی زیاد کارمزد میگیرن.
در سایتها و فرومهای مختلف تحصیلی اعلام کنید
از اینجا بپرسید 
http://tehranpayment.com/
انجام میدن

RE: انتقال وجه نقد به خارج از کشور از طریق صرافی ها و بانک ها - sepinaz - 22-12-2016

اگر کسانی از این جور سایت ها استفاده کردند ممنون میشیم تجربیاتشون رو بگن
تا حداقل برای پرداخت های کوچک بتونیم از سایت های معتبر استفاده کنیم

این موضوع رو دیدم و خواستم تجربه ی خودم رو هم بگم
برای خرید دیتا باید 5000 ین به حساب سازمان سنجش از دور ژاپن میریختم که متاسفانه به هر صرافی تو تهران زنگ زدم اینکار رو نمیکرد
در واقع معقول هم نبود آخه
فرض کنید 5000 ین میشد تفریبا 150000 تومان یعنی حدود 37 یورو
آخر سر دست به دامن یکی از اقوام تو نروژ شدم
تازه باهاش رودرواسی داشتم و میخواستم این مبلع رو براش بفرستم (اونموقع خبر نداشتم چقدر تازه باید کارمزد این 37 یورو رو بدم)
خوشبختانه این قوم و خویش عزیز پیشنهاد دادن که هروقت اومدن ایران پول رو بهشون بدم
تو بد وضعی گیر کردیم واقعا

RE: انتقال وجه نقد به خارج از کشور از طریق صرافی ها و بانک ها - vahidyashar - 23-01-2017

با سلام. دوستان من نیاز دارم که  مقداری ارز از المان به ایران بفرستم ولی‌ این کار هم طول میکش هم قیمتی که میخرن خیلی‌ پایینه . اگه کسی‌ می‌خواد آلمان پول بفرسته  من می‌تونم بهش یورو بدم در عوضش تومن تحویل بگیرم.ایمیل منم هست vahid631983@gmail.com

RE: انتقال وجه نقد به خارج از کشور از طریق صرافی ها و بانک ها - Sara112 - 25-05-2017

دوستان میشه راهنمایی کنید bank transfer به حساب دانشگاهی در روسیه به مبلغ ۲۰۰ یورو ؛ از چه طریق میشه انجام داد؟

RE: انتقال وجه نقد به خارج از کشور از طریق صرافی ها و بانک ها - Torkan - 25-05-2017

(25-05-2017, 04:08 PM)Sara112 نوشته: دوستان میشه راهنمایی کنید bank transfer به حساب دانشگاهی در روسیه به مبلغ ۲۰۰ یورو ؛ از چه طریق میشه انجام داد؟

قبلا اشاره شده
برا این مبالغ کم صرافی معمولا انجام نمیده اگر هم بده خیلی کارمزد میگیره.
سعی کنید گروههای تلکگرام تحصیل در اونجا رو پیدا کنید احتمالا مدیران اونجا چنین کاری رو انجام بدهند. فقط قبلا اطمینان حاصل کنید.
و یا 
به شرکتهایی که دوستان اینجا ازشون پرداخت داشتن هم زنگ بزنید ببینید اونا چقدر میگیرن برا این کار. همین فروم بگردید اسم یکی دو تاش اومده که مورد اعتماده

RE: انتقال وجه نقد به خارج از کشور از طریق صرافی ها و بانک ها - fatima204 - 28-08-2017

دوستان اگر بخوایم پول ببریم با خودمون اروپا راهش چی هست ؟؟
یعنی ایا بانک ها ایران حساب ارزی دارن که بتونیم اینجا بریزیم به حساب و خارج از کشور برداشت کنیم یا باید خودمون همراهمون ببریم ؟ کارت بین المللی چیزی میشه بگیریم ؟
مرسی

RE: انتقال وجه نقد به خارج از کشور از طریق صرافی ها و بانک ها - Torkan - 28-08-2017

(28-08-2017, 12:32 PM)fatima204 نوشته: دوستان اگر بخوایم پول ببریم با خودمون اروپا راهش چی هست ؟؟
یعنی ایا بانک ها ایران حساب ارزی دارن که بتونیم اینجا بریزیم به حساب و خارج از کشور برداشت کنیم یا باید خودمون همراهمون ببریم ؟ کارت بین المللی چیزی میشه بگیریم ؟
مرسی

پول تا سقف 10 هزار یورو نقدی آزاده بردنش. یواشکی بیشتر هم میشه برد ولی توصیه نمیشه.
بانکهای ایران حساب ارزی اینا رو بی خیال.
میاید اینور حساب ارزی باز میکنید و براتون از ایران توسط صراف پول میفرستن با هزینه حواله. مثلا روی هر دلار متوسط 30 الی 40 تومان و روی هر یورو 40 تومان و لیر 20 تومان میان میریزن حسابتان
کافی اسم و آدرس و شماره iban و ... رو داشته باشید بدید میفرستن به حساب. پول ممکنه خرد خرد یا یکجا بیاد ولی 4 الی 8 روز طول میکشه
م شنیدم بانک ملت هم میریزه به حساب بین المللی حدود 68 هزار تومان کارمزد و بعلاوه هزینه حواله 
تا جایی که حساب کردم صراف به صرفه تره فعلا
در نهایت فقط صراف رسمی باید بدید اگر صراف میدید. مستر کارت و ویزا کارت و ... رو بعدا اینجا میگیرید اون موقع اگر پول ریختید حمل و نقلش راحت تره و مشکلی زیاد نمیشه
حرف من برا کسانی بود که کلا از ایران میخوان پول بفرستن

RE: انتقال وجه نقد به خارج از کشور از طریق صرافی ها و بانک ها - comboy - 28-08-2017

(28-08-2017, 12:32 PM)fatima204 نوشته: دوستان اگر بخوایم پول ببریم با خودمون اروپا راهش چی هست ؟؟
مرسی

انواع روش ها:
1- ممکنه در کشور میزبان، صرافی ایران شعبه داشته باشه. پول را تو ایران به حساب [شعبه ایران] شخص مورد نظر می ریزید. نمایندگی در کشور میزبان حساب را چک می که و بعد معادل پول را دستی به شما میده. اینطوری پول منتقل نمی شه و معمولن کارمزد خیلی کمی داره. ولی به شرطی که در شهری باشین که ایرانی زیاد باشه و صرافی نمایندگی باز کرده باشه.

2- با وسترن یونیون برای مبالغ پایین، می تونید ظرف چند دقیقه پول منتقل کنید. کارمزدش کمتر از صرافی هست، ولی برای مبالغ بالا صرف با صرافی هست.

3- شرکت هایی که هزینه تافل و آیلتس و یا بلیط هواپیما و هتل را پرداخت می کنند، سرویسی دارند که به شما مستر کارت میدن. پول را بهشون می دین، کارت را می گیرین و می برین خارج دوباره پولش می کنین.

4- ممکنه بانک ملی، صادرات و یا هر بانک دیگه ای در شهر مورد نظر شما شعبه داشته باشند.

سایر روش ها را بعدا یاد می گیرم.

RE: انتقال وجه نقد به خارج از کشور از طریق صرافی ها و بانک ها - automotive - 29-08-2017

@fatima204
قیمت انتقال وجه از بانک ملت به کشورهایی که کارگزار دارند (همانند ترکیه، ایتالیا، ارمنستان و ...) 1.5 در 1000 است (هر 1000 دلار 1.5 دلار کارمزد دارد) و برای سایر کشورها باید از طریق صرافی اقدام به حواله کنید.

با توجه به اینکه شما مهاجر نیستید و میزان سقف معین شده برای خروج ارز به وسیله مسافر نیز برای یک زندگی دانشجویی به میزان بیش از 6 ماه مکفی است، هیچ دلیل منطقی برای حواله کردن پول وجود ندارد، نهایتا تا یک هفته (یا کمی بیشتر) پس از ورود به کشور مورد نظر، بر حسب نوع ویزا به شما اجازه بازکردن حساب بانکی می‌دهند، ضمنا تمام موجودی چند هزار دلاری خود را بر روی یک دبیت کارت قرار ندهید که ریسک بالایی دارد، اگر تمایل داشتید PayPal نیز گزینه مناسبی است هرچند اولویت با بانک است.

پی نوشت: توجه داشته باشید که با توجه به تراکم پایین و پراکندگی بالای ایرانی ها در اروپا، در تمامی شهرها دسترسی به صراف و کارگزار وجود ندارد، حتما از خوش حسابی صراف مطمئن شوید و فاکتور فراموش نشود.
حتی اگر تصمیم به انتقال وجه از طریق صرافی گرفته‌اید، حتما به میزان حداقل یک ماه زندگی پول نقد به همراه داشته باشد که اگر انتقال وجه با تاخیر انجام شد به بی‌پولی در غربت کرفتار نشوید.