آکادمیا کافه
مشاهدات و تجربیات فرهنگی و اجتماعی در آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: زندگی و کار در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: مشاهدات و تجربیات فرهنگی و اجتماعی در آمریکا (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D9%88-%D8%A7%D8%AC%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B9%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6

RE: مشاهدات و تجربیات فرهنگی و اجتماعی در آمریکا - lavender - 31-12-2013

(30-12-2013, 09:22 AM)'Charming' نوشته:
دوست عزیز عجب سفر باحالیSmile
درباره south carolina دیگه چیز خاصی مشاهده نکردین؟!
میدونم که شهر charlestone بودین ولی خوب بازم اطلاعات شما غنیمته واسمون...
در ضمن میگن این منطقه مذهبیه به نسبت حالا نمیدونم چقدر حقیقت داشته باشه؟
بااحترام

تو یه روز نمیشه فهمید مردمش از نظر اعتقادی و فرهنگی چه جوری هستن....فقط از لحاظ جاذبه های شهری میشه نظر داد.

RE: مشاهدات و تجربیات فرهنگی و اجتماعی در آمریکا - Torkan - 25-06-2014

من کاره ای نیستم بیام در مورد ایالات متحده نظر بدم! در واقع دوستان دقت کنید بهتره وقتی تجربیاتمون رو میگیم اصلا نگیم آمریکا اینطوریه بلکه بگیم فلان نقطه از آمریکا اونطوریه! مثلا یکی میگه جنس فلان فروشگاههای زنجیره ای آشغاله در حالی که در جایی که من هستم آشغالدوناشون همیشه خالیه!![img]images/smilies/wink.gif[/img]
فقط یه نکته برای اینکه جو فروم خشک نباشه بگم و برم:
از زمانی که من اومدم نه تنها انگلیسیم بهتر نشده بلکه کاملا بر زبان چینی و هندی مسلط شدم!! آمادگی مصاحبه با تمام اساتید هندی رو در صورت درخواستشون دارم.

بااحترام

RE: مشاهدات و تجربیات فرهنگی و اجتماعی در آمریکا - robotics - 08-01-2015

یک مشاهده جالب و خنده دار

توی دانشگاه انجمن های دانشجویی بسیاری وجود دارد. اما یکی از آن ها جالب به نظر رسید گفتم بنویسم تا روحیه دوستان عوض شود و کمی شاد شوند

انجمن دانشجویی تحقیقات فراطبیعی:
افرادی که در این انجمن هستند به روح اعتقاد دارند و فکر می کنند ارواح انسان ها بعد از مرگ نیز در همین کره خاکی (زمین) زندگی می کنند و می چرخند.
در این انجمن افراد جمع می شوند و دنبال ارواح می روند و می خواهند آن ها را پیدا کنند و بدانند ارواح به کجا ها علاقه دارند و چگونه زندگی می کنند!
یک دستگاه جالب به نام ارواح متر دارند! (بر وزن ولت متر ، آمپرمتر)
فقط شب ها و در زمان هایی که باد و بارندگی وجود ندارد به دنبال ارواح می روند!
این دستگاه برایم جالب بود تا بدانم چگونه کار می کند. فهمیدم که این دستگاه دو کمیت واقعی دما و میدان الکترومغناطیسی را اندازه گیری می کند و بعد با چند لحظه قبل تر مقایسه می کند و در فرمولی قرار می دهد و احتمال وجود ارواح را به دست می آورد! یعنی اگر هم میدان الکترومغناطیسی و هم دما در ناحیه کوچکی (حدود سایز انسان) نسبت به محیط افزایش داشته باشد دستگاه اعلام می کند که این جا روح وجود دارد!
این دانشجویان از تکنولوژی شاکی بودند! می گفتند که دکل های مخابراتی باعث می شود که ارواح متر به درستی کار نکند و کار آن ها را سخت تر کند. برای همین بعضی مواقع برنامه های بیرون از دانشگاه می گذاشتند تا به جایی به روند که از دکل ها دور باشد

جمله پایانی
دورود بر روح کسی که دستگاه ارواح متر را اختراع کرد تا این دسته از دانشجویان را سرکیسه کند

RE: مشاهدات و تجربیات فرهنگی و اجتماعی در آمریکا - lavender - 11-03-2015

چند روز پیش یه چیز خیلی خیلی عجیب شنیدم.

افرادی که سیتیزن هستن یا گرین کارت دارن اگر درامدشن کم باشه می تونن برای food stamp اقدام کنن دولت بهشون یه کارت مثل دبیت میده که هر ماه اون رو پر می کنه براشون( بسته به درامد ممکنه تا ماهی 300 دلار هم بهشن کمک بشه) و هر 4-5 ماه یه بار هم نامه میفرسته که مدارک دوباره چک بشه و فیش حقوقی فرد رو هم می خان که ببینن اوضاع درامد چه طوره!!!

حالا من چند شب پیش یه جایی بودیم... من به یکی ار دوستان گفتم خب شما که می تونید برای فوداستمپ اقدام کنید چرا این کارو نمی کنید؟!
گفتن نههههههههههههه ما شنیدیم برای کار پیدا کردن مشکل پیدا می کنیم و تو رزومه ی ما میاد و بیچاره می شیم!!!!!! بعداً هم بخایم سیتیزن شیم گیر میدن!!!!!
 [img]images/smilies/rolleyes.gif[/img]
منم گفتم: هر کی بهتن گفته اشتباه گفته. نه تو رزومه!!!! میاد، نه بعدها برای سیتیزن شدن مشکل پیش میاد. تازه افرادی که فود استمپ می گیرن اتوماتیک با پر کردن یه فرم و فرستادن نامه ی DSS هزینه ی سیتیزنیشون حذف می شه [img]images/smilies/cool.gif[/img]
بعضی وقتا فکر می کنم باید یه ستاد مبارزه با چرندیات راه یندازیم!
 کلاً بعضی ها فکر می کنن اگز از مزایای دولتی استفاده کنن بدبخت می شن![img]images/smilies/huh.gif[/img]

RE: مشاهدات و تجربیات فرهنگی و اجتماعی در آمریکا - Torkan - 30-12-2015

کتاب زیر، کتابی جذاب برای خوانندگان از جهت آشنایی با ایالتهای مختلف آمریکا است.
سیاره تنها - ایالات متحده امریکا ( Lonely Planet - USA )
سیاره تنها- 1166 صفحه
هشتمین تدوین و چاپ کتاب از بزرگترین ناشر کتاب راهنمای مسافرت و Digital Media در جهان می باشد. (ویکی پدیا)

پ.ن: لطفا همه قسمتها را جداگانه دانلود کرده و سپس اکسترکت نمایید.

بااحترام،
ترکان

------
به دلیل استقبال کاربران از این مجموعه، آخرین ویرایش این کتاب (ویرایش هشتم - منتشر شده در سال 2014) جایگزین ویرایش ششم این کتاب شد.
------

مهاجرت - NihatSami - 09-01-2016

درود
جوانی هستم 28 ساله از شیراز
خانمم citizen .آمریکاست
اینجا شغل آزاد دارم و با حقوقی میانگین 2000میلیون در آمدم هست
ميخاستم ببینم تفاوت بین ایران و آمریکا در چی هست واقعا
حرف های ضد و نقیض زیاد می شنوم...در مورد سختی های آمریکا
آیا واقعا حقیقت داره

RE: مهاجرت - mmjavad - 09-01-2016

فکر می کنم این موضوع به فرد بستگی داره و اینکه به دنبال چه چیزایی تو زندگی هست

خانمتون باید بهتر بدونن که چطوره اونجا، راجع به اهدافتون تو زندگی باید صحبت کنید که دنبال چی هستید

البته این فقط نظر منه

RE: مشاهدات و تجربیات فرهنگی و اجتماعی در آمریکا - oza9fh - 23-07-2016

میشه منو راهنمایی کنید که از نظر امکانات و کم بودن سیاه پوستان و بزرگ و شلوغ بودن و لوکس بودن کدوم شهر رو برام توصیع می کنیذ ؟ مثلا دالاس یا لوس آنجلس یا شیگاکو در سفر کاری خودم به آمریکا لوس آنجلس رو پسندیدم ولی برخی خیابان هاش مثل اسکید رو یا کمپتون و منهتن بیچ خیلی زشت بود و داون تاونش خیلی نا امن بود و بی خانمان زیاد داشت و دالاس هم مناطق جنوب شهرش زشت و خرابه و نا امن بود و داون تاونش و خیلی خلوت بود هیج ماشینی تو مناطق مسکونی حرکت نمی کرد و سکوت بود شیکاگو هم زیبا بود هم بزرگ ولی خیلی نا امن بود خیلی ... ولی شاید بدلیل کوتاه بودن سفرم اطلاعاتم خوب نباشه 4 میلیون دلار سرمایه دارم متخصص چشم هستم وو مجرد مرسی

RE: مشاهدات و تجربیات فرهنگی و اجتماعی در آمریکا - Babak - 25-07-2016

(23-07-2016, 06:20 PM)oza9fh نوشته: میشه منو راهنمایی کنید که از نظر امکانات و کم بودن سیاه پوستان و بزرگ و شلوغ بودن و لوکس بودن کدوم شهر رو برام توصیع می کنیذ ؟ مثلا دالاس یا لوس آنجلس یا شیگاکو در سفر کاری خودم به آمریکا لوس آنجلس رو پسندیدم ولی برخی خیابان هاش مثل اسکید رو یا کمپتون و منهتن بیچ خیلی زشت بود و داون تاونش خیلی نا امن بود و بی خانمان زیاد داشت و دالاس هم مناطق جنوب شهرش زشت و خرابه و نا امن بود و داون تاونش و خیلی خلوت بود هیج ماشینی تو مناطق مسکونی حرکت نمی کرد و سکوت بود شیکاگو هم زیبا بود هم بزرگ ولی خیلی نا امن بود خیلی ... ولی شاید بدلیل کوتاه بودن سفرم اطلاعاتم خوب نباشه 4 میلیون دلار سرمایه دارم متخصص چشم هستم وو مجرد مرسی

راستش ترکیباتی که شما دنبالش هستید فکر می‌کنم در امریکا پیدا نشه. شهری که هم بزرگ و شلوغ باشه، هم تمیز و امن و لوکس در امریکا پیدا نمی‌شه، ولی با توجه به فاکتورهایی که دنبالش هستید، احتمالا ایالت کالیفورنیا گزینه بهتری برای شما باشه. می‌تونید شهر San Diego یا San Francisco رو بررسی کنید. شاید مورد پسند واقع شدند.