آکادمیا کافه
همفکری برای حل مشکل گرفتن توصیه‌نامه از استادهایی که با دانشجویان همکاری نمی‌کنند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: توصیه نامه (Recommendation Letter) (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-Recommendation-Letter)
+---- موضوع: همفکری برای حل مشکل گرفتن توصیه‌نامه از استادهایی که با دانشجویان همکاری نمی‌کنند (/Thread-%D9%87%D9%85%D9%81%DA%A9%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AD%D9%84-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87%E2%80%8C%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%87%D9%85%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%86%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6

RE: همفکری برای حل مشکل گرفتن توصیه‌نامه از استادهایی که با دانشجویان همکاری نمی‌کنند - fatima204 - 01-05-2015

من با مدیر گروهمون صحبت کردم درمورد واکنش استادم ایشون گفت چرا باید مخالفت کنه وقتی باعث پیشرفت تو میشه؟ و گفت به نظرم آدمی نیست که بخواد اذیتت کنه. امیدوارم اذیت نکنه. ممنون بابت راهنماییتون خیلی آرامش گرفتم

RE: همفکری برای حل مشکل گرفتن توصیه‌نامه از استادهایی که با دانشجویان همکاری نمی‌کنند - fatima204 - 18-06-2015

سلام
اگر استاد راهنمای ارشد که باهاش مقاله دارین در زمانیکه میخواین اپلای کنید در دسترس نباشه که بتونید ازش توصیه نامه بگیرید اگر از استادای دیگه ریکام خوبن بگیرید کفایت می کنه ممنونم

RE: همفکری برای حل مشکل گرفتن توصیه‌نامه از استادهایی که با دانشجویان همکاری نمی‌کنند - Simon2007 - 19-06-2015

(18-06-2015, 01:09 PM)'fatima204' نوشته: سلام
اگر استاد راهنمای ارشد که باهاش مقاله دارین در زمانیکه میخواین اپلای کنید در دسترس نباشه که بتونید ازش توصیه نامه بگیرید اگر از استادای دیگه ریکام خوبن بگیرید کفایت می کنه ممنونم

سلام
موردی نداره ولی این استاد خیلی بیشتر توصیه شده. اگر میتونید حداقل الان ازش کاغذی و مهر و موم شده بگیرید البته باید اطلاعات تماسش درست باشه که اگر بعدا نیاز بود پیداشون کنند. 

RE: همفکری برای حل مشکل گرفتن توصیه‌نامه از استادهایی که با دانشجویان همکاری نمی‌کنند - jay - 07-02-2016

یکی از تجربیات دوستان هم رشته در یک دانشگاه با من این بود که استادا اول قبول کرده بودن ریکام آنلاین پر کنند اما بعد زدن زیرش، به گفته خودش در هفته آخر ددلاین از ترسش ریکام کاغذی گرفته رفته تهران امور بین الملل  دانشگاه آزاد مهروموم کرده و بعد پست کرده.
کلا در دانشگاه آزاد ما اساتید از یاهو و جی میل استفاده می کنند.
خود سوپروایزر ارشد من یک بار قبول نکرد که من پروپوزال تزم رو حتی به ایمیلش بفرستم و از اول ترم تا آخر ترم تز بنده رو به صورت کاغذی بررسی می کرد.باوجودی که بارها بهش گفتم به علت مسافت زیاد(فاصله400 کیلومتری) ایمیل می زنم اما توجه نکرد و می گفت حتما باید هر کاری کردی پرینت بگیری بیاری من چک کنم.
خلاصه درس ما تمو م شد اما من فکر می کنم اصلا شاید این ایمیل بلد نیست.
بعدش هم که یکبار در دوران تحصیل ایمیل پرسیدم جی میل داد.اکثر استادای دیگه هم جی میل و یاهو دادن بهم. انگار هیچکی ایمیل آکادمیک نداره. حالا با این حساب موندم واسه 2017 من از اینا ریکام آنلاین بخوام یا برم همون کاغذی رو بگیرم راحت شم. می مونه هزینه پستش که اونم تقصیر اینجور اساتیده.
تمام ترسم از همین ریکامه.
حالا این وسط یک عده تو همین فروم هم گفتن که یوزر نیم پسورد ایمیل آکادمیک اساتید رو گرفتن و خودشون فرستادن.من می ترسم این درخواست رو بکنم چون شاید فکر کنن درخواست نامعقولیه و با این درخواست کلا همون کاغذیه رو هم ندن.بد اوضاعیه.یک راهنمایی بکنید ممنون می شم.

RE: همفکری برای حل مشکل گرفتن توصیه‌نامه از استادهایی که با دانشجویان همکاری نمی‌کنند - Matinking - 07-02-2016

(07-02-2016, 07:25 PM)jay نوشته: یکی از تجربیات دوستان هم رشته در یک دانشگاه با من این بود که استادا اول قبول کرده بودن ریکام آنلاین پر کنند اما بعد زدن زیرش، به گفته خودش در هفته آخر ددلاین از ترسش ریکام کاغذی گرفته رفته تهران امور بین الملل  دانشگاه آزاد مهروموم کرده و بعد پست کرده.
خود سوپروایزر ارشد من یک بار قبول نکرد که من پروپوزال تزم رو حتی به ایمیلش بفرستم و از اول ترم تا آخر ترم تز بنده رو به صورت کاغذی بررسی می کرد.باوجودی که بارها بهش گفتم به علت مسافت زیاد(فاصله400 کیلومتری) ایمیل می زنم اما توجه نکرد و می گفت حتما باید هر کاری کردی پرینت بگیری بیاری من چک کنم.
بعدش هم که یکبار در دوران تحصیل ایمیل پرسیدم جی میل داد.اکثر استادای دیگه هم جی میل و یاهو دادن بهم. انگار هیچکی ایمیل آکادمیک نداره. حالا با این حساب موندم واسه 2017 من از اینا ریکام آنلاین بخوام یا برم همون کاغذی رو بگیرم راحت شم. می مونه هزینه پستش که اونم تقصیر اینجور اساتیده.
حالا این وسط یک عده تو همین فروم هم گفتن که یوزر نیم پسورد ایمیل آکادمیک اساتید رو گرفتن و خودشون فرستادن.من می ترسم این درخواست رو بکنم چون شاید فکر کنن درخواست نامعقولیه و با این درخواست کلا همون کاغذیه رو هم ندن.بد اوضاعیه.یک راهنمایی بکنید ممنون می شم.

سلام

بحث ریسک صرفا در مورد اساتید جدیدی که رویه اونها برای دانشجویان مشخص نیست مطرح هست...

اساتید قدیمی یا به هر نحو خودشون LoR رو submit می کنند (چه به انگلیسی تسلط بالایی داشته باشند و چه نداشته باشند) و طبیعتا درخواستی غیر از این نه تنها به نتیجه نمیرسه بلکه می تونه اثر سو هم داشته باشه... یا اصولا LoR رو برای دانشجو forward می کنند (معمولا اطلاعات ایمیلشون رو به دانشجو نمی دن)...

در نتیجه توصیه می کنم در صورتی که استادتون از دید شما فرد ناشناخته ای نیست، براساس رویه معمول اون پیش برید... چون عملا چاره دیگه ای ندارید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: همفکری برای حل مشکل گرفتن توصیه‌نامه از استادهایی که با دانشجویان همکاری نمی‌کنند - faeze23 - 08-02-2016

(07-02-2016, 07:25 PM)jay نوشته: یکی از تجربیات دوستان هم رشته در یک دانشگاه با من این بود که استادا اول قبول کرده بودن ریکام آنلاین پر کنند اما بعد زدن زیرش، به گفته خودش در هفته آخر ددلاین از ترسش ریکام کاغذی گرفته رفته تهران امور بین الملل  دانشگاه آزاد مهروموم کرده و بعد پست کرده.

برای ریکام کتبی ایمیل سازمانی اگر داشته باشن هم خوبه که فقط بعنوان پل ارتباطی زیر ریکام بنویسن، من خودم استادم ایمیل اکادمیک نداشت و زبان هم زیاد وارد نبود ولی خودم نوشتم و اون تایید کرد و ایمیل سازمانیش که تو شرکتی که کارمیکرد رو زد و اصلا نیاز هم به ایمیل نشد و دانشگاه قبول کرد.

RE: همفکری برای حل مشکل گرفتن توصیه‌نامه از استادهایی که با دانشجویان همکاری نمی‌کنند - کریمی - 28-03-2016

من برای پایان نامه دو راهنما و یک مشاور داشتم که راهنمای اول استاد تمام و هیات علمی دانشگاه من بودند ولی دکتری غیر مرتبط با رشته من دارد که البته در دوره لیسانس در رشته من تحصیل کرده اند راهنمای دوم هم استاد مدعو بود و از اینکه این استاد را به عنوان راهنما گرفتم ناراحت بود و به این دلیل همکاری نمیکردند  که البته به اجبار دانشگاه من راهنمای اول را گرفتم  و ما اصلا استاد هم رشته هیات علمی در دانشگاهمان نداشتیم و حالا برای  مقاله های پایان نامه، راهنمای مدعو خواستن که اسم استاد مشاور و راهنمای اول را حذف کنم و با توجه به اینکه راهنمای اول رئیس دانشکده هستند و راهنمای دوم هم رشته من ، اگر اسم راهنمای اول را حذف کنم حمایت ایشان را از دست می دهم و اگر حذف نکنم استاد مدعو توصیه نامه نمی دهند البته با مدیر گروه  که هم رشته من است صحبت کردم و ایشان موافقت کردن که در ارسال مقالات کمک کنند و اسم همه اساتید در مقالات باشد ولی من نگران لجبازی و ندادن توصیه نامه استاد مدعو هستم  ایا توصیه نامه مدیر گروه که هم رشته و داور پایان نامه من بوده ، و راهنمای اول که هم رشته من نیست می تواند موثر باشد ؟ و آیا توصیه نامه ندادن استاد مدعو  که هم رشته من است می تواند، تاثیر منفی در پذیرش من داشته باشه ؟ممنون می شوم راهنمایی بفرمائید

RE: همفکری برای حل مشکل گرفتن توصیه‌نامه از استادهایی که با دانشجویان همکاری نمی‌کنند - Matinking - 28-03-2016

(28-03-2016, 03:57 PM)کریمی نوشته: من برای پایان نامه دو راهنما و یک مشاور داشتم که راهنمای اول استاد تمام و هیات علمی دانشگاه من بودند ولی دکتری غیر مرتبط با رشته من دارد که البته در دوره لیسانس در رشته من تحصیل کرده اند راهنمای دوم هم استاد مدعو بود و از اینکه این استاد را به عنوان راهنما گرفتم ناراحت بود و به این دلیل همکاری نمیکردند  که البته به اجبار دانشگاه من راهنمای اول را گرفتم  و ما اصلا استاد هم رشته هیات علمی در دانشگاهمان نداشتیم و حالا برای  مقاله های پایان نامه، راهنمای مدعو خواستن که اسم استاد مشاور و راهنمای اول را حذف کنم و با توجه به اینکه راهنمای اول رئیس دانشکده هستند و راهنمای دوم هم رشته من ، اگر اسم راهنمای اول را حذف کنم حمایت ایشان را از دست می دهم و اگر حذف نکنم استاد مدعو توصیه نامه نمی دهند البته با مدیر گروه  که هم رشته من است صحبت کردم و ایشان موافقت کردن که در ارسال مقالات کمک کنند و اسم همه اساتید در مقالات باشد ولی من نگران لجبازی و ندادن توصیه نامه استاد مدعو هستم  ایا توصیه نامه مدیر گروه که هم رشته و داور پایان نامه من بوده ، و راهنمای اول که هم رشته من نیست می تواند موثر باشد ؟ و آیا توصیه نامه ندادن استاد مدعو  که هم رشته من است می تواند، تاثیر منفی در پذیرش من داشته باشه ؟ممنون می شوم راهنمایی بفرمائید

سلام

نقل قول:ایا توصیه نامه مدیر گروه که هم رشته و داور پایان نامه من بوده ، و راهنمای اول که هم رشته من نیست می تواند موثر باشد ؟

محتملا...

نقل قول:آیا توصیه نامه ندادن استاد مدعو  که هم رشته من است می تواند، تاثیر منفی در پذیرش من داشته باشه ؟

نه الزاما...

............................................................

اهمیت اول آخر در composition یک LoR، همون تاثیرگذاری اون بر خواننده هست تا بتونه نه تنها با خوندن 600 تا 1000 کلمه applicant رو حدودی تجسم کنه بلکه نقاط قوت فرد رو به درستی منتقل کنه...

مثلا ممکن هست استاد راهنمای یک applicant که با اون تعامل زیادی داشته و هم رشته هم بودند، در LoR ضعیفی صرفا به کلیات بسنده کنه... ولی استاد دیگه ای که صرفا با applicant یک کار تحقیقاتی رو پیش برده به خوبی اون و توانایی تحقیقاتی و روحیات فردی اش رو توصیف کنه و اساسا یک effective LoR رو ارائه کنه...

برای موفقیت در این مورد، سراغ کسی برید که شما رو با دید مثبت، خوب می شناسه... می خواد استاد راهنما باشه، رئیس گروه باشه، مدیر شما در محل کارتون یا هر کس دیگه ای باشه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: همفکری برای حل مشکل گرفتن توصیه‌نامه از استادهایی که با دانشجویان همکاری نمی‌کنند - Milados - 28-03-2016

(28-03-2016, 03:57 PM)کریمی نوشته: من برای پایان نامه دو راهنما و یک مشاور داشتم که راهنمای اول استاد تمام و هیات علمی دانشگاه من بودند ولی دکتری غیر مرتبط با رشته من دارد که البته در دوره لیسانس در رشته من تحصیل کرده اند راهنمای دوم هم استاد مدعو بود و از اینکه این استاد را به عنوان راهنما گرفتم ناراحت بود و به این دلیل همکاری نمیکردند  که البته به اجبار دانشگاه من راهنمای اول را گرفتم  و ما اصلا استاد هم رشته هیات علمی در دانشگاهمان نداشتیم و حالا برای  مقاله های پایان نامه، راهنمای مدعو خواستن که اسم استاد مشاور و راهنمای اول را حذف کنم و با توجه به اینکه راهنمای اول رئیس دانشکده هستند و راهنمای دوم هم رشته من ، اگر اسم راهنمای اول را حذف کنم حمایت ایشان را از دست می دهم و اگر حذف نکنم استاد مدعو توصیه نامه نمی دهند البته با مدیر گروه  که هم رشته من است صحبت کردم و ایشان موافقت کردن که در ارسال مقالات کمک کنند و اسم همه اساتید در مقالات باشد ولی من نگران لجبازی و ندادن توصیه نامه استاد مدعو هستم  ایا توصیه نامه مدیر گروه که هم رشته و داور پایان نامه من بوده ، و راهنمای اول که هم رشته من نیست می تواند موثر باشد ؟ و آیا توصیه نامه ندادن استاد مدعو  که هم رشته من است می تواند، تاثیر منفی در پذیرش من داشته باشه ؟ممنون می شوم راهنمایی بفرمائید

سلام،
با احترام به متین عزیز، حرفهاش کاملا تایید می شه.

دوست من برای گرفتن ریکام خیلی مراقب باش. اینکه استادت بگه من بهت ریکام می دم اصلا مهم نیست. باید دقیقا بدونی چی می خواد بنویسه.
برو با بچه هایی که ازش ریکام گرفتن صحبت کن و ببین نظر اونا چی بوده.
یا یه دونه ازش به صورت دستی بگیر.
من اوایل کارم هر دو هفته یه بار می رفتم و به استادم گزارش با پاورپوینت می دادم(استاد راهنما). بعد برای آزمون ها زبان یه چند ماهی(که بهش گفته بودم دارم برای زبان می خونم) نرفتم.
وقتی رفتم پیشش گفتم ریکام می خوام گفت بهت می دم(چون یه کنفرانس فرستاده بودم). رفتم پیش مشاورم گفت یه دونه کنفرانس دیگه بنویس اسم منم بزن یه دونه خوب بهت می دم.
خلاصه اون یکی رو هم نوشتم ولی هر دوشون بهم گفتند ریکام های خووب نمی تونیم بهت بدیم چون ژرنال ندادی. من هم به یه فلاکتی اوفتادم دم اپلای.

نتیجه اخلاقی: کسی که می گه اسم دو نفر دیگه رو دربیار از تو مقاله می تونه آدم خطرناکی باشه. حواست باشه... بعضی موقع ها اینجور آدم ها می گن یه تعداد محدودی بهت ریکام می دن. مثلا 3 تا.

موفق باشید،

RE: همفکری برای حل مشکل گرفتن توصیه‌نامه از استادهایی که با دانشجویان همکاری نمی‌کنند - کریمی - 28-03-2016

سلام ایا به نظر شما خواسته اش رو به رئیس دانشکده که راهنمای اولم هست بگم، من از این نگرانم که استاد راهنمای اول من را خبر چین جاسوس....بدونه یا بینشون دعوا بشه وضعم بد تر بشه