آکادمیا کافه
چانه زنی بر سر تمدید ددلاین ها - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: تاثیر پذیرش و مهاجرت بر زندگی(سایر موارد) (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%B1-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF)
+--- موضوع: چانه زنی بر سر تمدید ددلاین ها (/Thread-%DA%86%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%B2%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%D8%B3%D8%B1-%D8%AA%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%AF%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D9%87%D8%A7)

چانه زنی بر سر تمدید ددلاین ها - Karim - 13-01-2012

یکی از مواردی که فصل اپلای ممکنه پیش بیاد از دست دادن ددلاین ها بنا به دلایل متعدد مانند آماده نبودن مدارک و ..
در این تاپیک تجربیات خود را ( اگر دارید) بفرمایید.

مواردی هست که اگه به دپارتمان مربوطه ایمیل زده بشه یا حتی تماس تلفنی گرفته شود ممکن است چند روزی را که از تاریخ ددلاین ها گذشته را کوتا ه بیایند.

موفق باشید

RE: چانه زنی بر سر تمدید ددلاین ها - rulany - 14-01-2012

راستش امکان اینکه چندروز تمدید کنن هم هست هم نیست.2تا تجربه خودم رو میگم:
1-ددلاین دانشگاه KTHسوئد برای یکی از رشته های بورس اراسموس 12دسامبر بود و من کارنامه ی ایلتس رو 10دسامبر گرفتم.قبل اون هم بهشون میگفتم که عزیز دلم من کل مدارکم رو قبل 12دسامبر میفرستم.فقط کارنامه ایلتس رو 14میرسه دستتون.میگفتن نه.گفتن 10دسامبر براتون اسکن میکنم و بعدش سریع میفرستم که تا 14 15دسامبر میرسه استکهلم بازم میگفت نه.ما کارنامه کامپیوتری قبول نمیکنیم.هی میگفتم مجید جان.کامپیوتری چیه؟میگم کپیش رو میفرستم تا دو روز بعد ددلاین میگفت مدرک زبان اولین قدم برای بررسی مدارک شماست.دیگه هرکاری کردیم به خاطر 2روز این بورس رو که متاسفانه از 2010 در نظر داشتم از دست دادم و اصلا نرسیدم که اپلای کنم.
2-اما حالا برعکس.ددلاین دانشگاه Delftهلند برای یکی از بورس های اراسموس 1دسامبر بود.من از 2ماه قبل از روی اجبار مجبور شدم که 26نوامبر برای ایلتس ثبت نام کنم و مسلما به ددلاین نمیرسیدم.بهشون ایمیل زدم و گفتم مدرک زبانم نمیرسه.گفتن نه نمیشه و ما ضوابط خودمون رو داریم.چند بار دیگه باهاشون صحبت کردم تا بالاخره راضی شد که تو جلسه ای که فکر میکنم 12نوامبر بود داشتن این قضیه رو مطرح کنن که خداروشکر به نتیجه رسید و تو سایت اعلام کردن که برای امسال چون اولین سال این برنامه هست مدارک رو تا 1دسامبر بفرستین.فقط مدرک زبان رو وقت دارین تا 15فوریه بفرستین!!
این دوتا تجربه متفاوت خودم بود!

RE: چانه زنی بر سر تمدید ددلاین ها - amirhossein.gh - 16-01-2012

سلام
آره برای منم شده!
مهم اینه که شما تا ددلاین آنلاین اپلای کنی
ولی :
در مورد کشورهای اروپایی اینطور نیست . مثلا آلمان میگه تا ددلاین باید مدارکت رسیده باشه و ما هم تایید کرده باشیم(میدونید چرا؟ چون اونا ددلاینشون حداقل دو ماه بعد از آمریکاست و دیگه اگه دیر برسه واقعا مشکل زا میشه ولی آمریکا و کانادا چون ددلاینشون زوده این انعطاف رو بیشتر دارن)

Smile

RE: چانه زنی بر سر تمدید ددلاین ها - Saeid - 17-01-2012

من قبل از ددلاین تمام مدارکو فرستادم.....مشکلم ینه که 2 تا از ریکامم هام هنوز پر نشدن.....به نظرتون بررسی میکنن یا میزارن تا کامل بشه؟؟؟؟با تشکر

RE: چانه زنی بر سر تمدید ددلاین ها - amirhossein.gh - 17-01-2012

(17-01-2012, 12:24 AM)saeed_oroomy نوشته: من قبل از ددلاین تمام مدارکو فرستادم.....مشکلم ینه که 2 تا از ریکامم هام هنوز پر نشدن.....به نظرتون بررسی میکنن یا میزارن تا کامل بشه؟؟؟؟با تشکر
ببین سعید جان این موضوع دانشگاه به دانشگاه و کشور به کشور فرق میکنه
ولی تجربه خودم :
ددلاین یه دانشگاه 15 دسامبر بود و منم بهشون ایمیل زدم گفتم نمیرسه ریکام ها !
اونا هم گفتن نیازی نیست فقط اسم توصیه کنندگان رو تو آنلاین اپلیکیشن بنویس و حالا بعد از ددلاین هم رسید مشکلی نیست!
بعد من رفتم پیش استاد اونم به من نامه ریکام دانشگاه که به ایمیلش اومده بود رو نشون داد
توش نوشته شده بود: حداکثر تا 15ژانویه ریکام ها رو بفرستین (یعنی یه ماه بعد)!
خوشون میگفتن که ریکام به ما زیاد ربطی نداره فقط بعد از اینکه مدارک شما اینجا کامل شد و رفت دانشگده اونجا دقیق بررسی میکنن
به هر حال میگم جا با جا فرق می کنه!!
Shy

RE: چانه زنی بر سر تمدید ددلاین ها - Leopold - 29-01-2014

سلام، وقتی ددلاین اپلای یک دانشگاهی 1 فوریه هست خود 1 فوریه را هم شامل میشه یا باید قبل از 1 فوریه اپلای انجام شده باشه؟ ممنون

RE: چانه زنی بر سر تمدید ددلاین ها - M1KE - 29-01-2014

تا جايي كه من متوجه شدم اين تيپ سخت گيري ها بيشتر براي دانشگاه هاي معروفتر هست كه پرونده هاي زيادي به دستشون ميرسه و برنامه ريزي براشون مهم هست. در حالت كلي برداشت من اينه كه زمان پرداخت پول يا همون فرستادن پرونده آنلاين مهم هست و بعد از اون بيشتر مواقع گزينه مزبوط به اون ترم غيرفعال ميشه و شما مجبور ميشين براي ترم موجود بعدي پرداخت كنيد. اگر در محدوده زماني مجاز پرداخت آنلاين رو انجام داده باشين غالبا مشكلي ندارند كه برخي از مدارك رسمي با يك تاخير يكي دو هفته اي برسند و با همون اطلاعات غير رسمي يك طبقه بندي هايي انجام ميدن و تصميم مشروط مي گيرن. ولي اگر پرونده آنلاين طوري باشه كه تا تكميل يك قسمتي اجازه فرستادن و پرداخت اون رو نده يه مقدار كار مشكل ميشه كه به ندرت من ديدم اينطور باشه و بيشتر مدارك رو در مرحله اول ميشه به صورت غيررسمي آپلود كرد يا فقط به نمرات و مشخصات اونها اشاره كرد.

RE: چانه زنی بر سر تمدید ددلاین ها - reza_1st - 29-01-2014

(29-01-2014, 02:02 AM)'Leopold' نوشته: سلام، وقتی ددلاین اپلای یک دانشگاهی 1 فوریه هست خود 1 فوریه را هم شامل میشه یا باید قبل از 1 فوریه اپلای انجام شده باشه؟ ممنون

خود اون روز رو هم شامل می‌شه، یعنی یک فوریه هم می‌شه فرم رو سابمیت کرد، ولی با این حال تا جایی که می‌شه زودتر اپلای کنید چون بعضی وقت‌ها سیستم اپلای آنلاینشون مشکل پیدا می‌کنه یا پرداخت انجام نمی‌شه یا به هر دلیل دیگه‌ای ممکنه نیاز به وقت بیشتری از پیش‌بینیتون پیدا کنید.