آکادمیا کافه
پذیرش از دانشگاه سیدنی استرالیا (University of Sydney) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- انجمن: تحصیل در استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+----- انجمن: دانشگاه های استرالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- موضوع: پذیرش از دانشگاه سیدنی استرالیا (University of Sydney) (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B3%DB%8C%D8%AF%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-University-of-Sydney)

صفحات 1 2 3 4 5

پذیرش از دانشگاه سیدنی استرالیا (University of Sydney) - Maral - 13-01-2012

همانطور که خودتان هم میدانید آگاهی از مراحل درخواست پذیرش و اسکالرشیپ یکی از شروط اساسی در هر اپلیکیشن موفقی هست. شما ممکن است دارای رزومه علمی عالی باشید اما بدون دانستن گزینه هایی مثل زمان مناسب برای اپلای، روش مناسب و چگونگی اپلای برای اسکالرشیپهای مختلف امکان موفقیت آمیز بودن پروسه اپلاییتون به طرز محسوسی کمتر خواهد بود،
در همین راستا و با توجه به این حقیقت که پروسه اپلای برای دانشگاههای استرالیا هم از لحاظ ساختار کلی دانشگاه و مراحلی که باید طی بشود و هم از لحاظ زمانبندی با اروپا و امریکا تفاوتهای اساسی دارد نیاز به توضیحات و راهنمایی های مختص به این دانشگاهها هم بیشتر احساس میشه. بنابراین این موضوع ایجاد شده که به بحث در مورد اپلای برای دانشگاه سیدنی و اسکالرشیپهای ارایه شده در این دانشگاه بپردازد. در همین راستا و به زودی موضوعات مشابهی برای سایر دانشگاههای مطرح استرالیا هم ایجاد خواهد شد تا به طور اختصاصی به راهنمایی در مورد نحوه اپلای برای آن دانشگاه خاص بپردازد.
برای حفظ نظم و دسترسی سریع به اطلاعات مورد نیاز از دوستان عزیز خواهشمندیم تمام سوالات خودتان کلی خودتان در مورد نحوه درخواست پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا را در تاپیک مربوطه مطرح نمایید و از این تاپیک صرفا جهت پرسش و پاسخ در مورد گرفتن پذیرش و بورس از دانشگاه سیدنی استفاده نمایید.

RE: راهنمای درخواست پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاه سیدنی - Maral - 16-01-2012

اولین مرحله برای اپلای در دانشگاه سیدنی همانند بسیاری از دانشگاههای دیگر دنیا تلاش برای پیدا کردن استاد راهنمای مرتبط با رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد و یا علاقمندی دوره لیسانس شماست. با توجه به اینکه اکثر دانشجویان ایرانی برای دوره دکترا اقدام به گرفتن پذیرش میکنند و از آنجایی که اسکالرشیپهای دوره کارشناسی تارشد فوق العاده کمتر از دوره دکترا هستند و علاوه برآنها وجود دوره Honors در دانشگاههای استرالیا خواهی نخواهی باعث کم رنگتر شدن دوره فوق لیسانس شده لذا در این موضوع اکثر بحثها پیرامون گرفتن پذیرش در دوره دکترا خواهد بود هرچند که اقدام برای اپلای برای دوره فوق لیسانس هم کمابیش مشابه دکترا میباشد.
از آنجایی که وبسایت دانشگاه سیدنی صفحه خیلی جمع و جور و خوبی برای معرفی رشته ها و موضوعاتی که در حال حاضر برای گرفتن دانشجوی دکترا باز هستند دارد لذا توصیه میکنم در درجه اول این صفحه را مطالعه کنید زیرا وقتی بدون اطلاع از اینکه آیا یک استاد خاصی که مد نظر شماست ظرفیت خالی برای پذیرش دانشجو دارد یا نه اقدام به ارسال ایمیل کنید شانس موفقیت شما بسیار کمتر خواهد بود و علاوه بر آن زمان زیادی هم تلف خواهید کرد.

برای شروع:
سایت رسمی دانشگاه سیدنی، صفحه اول

خوب، از آنجایی که شما Future Students و International Student هستید برای همن این تب ها را انتخاب میکنید که با انتخاب آنها به این صفحه هدایت می شوید:

صفحه دانشجویان بین المللی آینده

همانطور که خودتان میبینید دانشگاه سیدنی به دلیل حجم بالای متقاضی فارسی زبان صفحه معرفی دانشگاه و اطلاعات کلی در مورد تحصیل در دانشگاه را به زبان فارسی هم ارائه میکند که مطالعه آن برای آشنایی اولیه و سریع با دانشگاه خالی از لطف نیست:

صفحه فارسی دانشگاه سیدنی

همانطور که خودتان هم میبینید در این صفحه در قسمت Study Related اسکالرشیپهای دوره های مختلف به تفکیک قابل دسترسی هست. این بورس ها برای International Undergraduate، International Postgraduate, Coursework و International Postgraduate, Research ارائه می شود.
Post Graduate منظور همان تحصیلات بعد از لیسانس می باشد که به دو شکل درسی و تحقیقی ارائه می شود. دوره های درسی اکثرا مربوط به دوره فوق لیسانس می باشند و دوره دکترا در اکثر مواقع فقط تحقیقی هست و شما هیچ درس خاصی را در طی این دوره به طور رسمی نمی گذرانید.
لذا اگر تصمیم شما گرفتن پذیرش در دوره دکتراست می بایستی برای مشاهده فرصتهای خالی گزینهInternational Postgraduate research- Scholarships را انتخاب کنید.

RE: راهنمای درخواست پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاه سیدنی - Maral - 13-02-2012

با انتخاب گزینه International Postgraduate Research Scholarships به صفحه جدیدی هدایت می شوید. شما از طریق لینکهای این صفحه قادر هستید اطلاعاتی کلی در مورد دانشگاه سیدنی کسب کنید، استاد راهنمای مناسب رشته خود را بیابید، از هزینه ها و همچنین اسکالرشیپهای دانشگاه مطلع شوید، در مورد مراحل اپلای، پذیرش و ثبت نام اطلاعات کسب کنید و در نهایت از خدمات و سرویسهای دانشجویی آگاه شوید.

عموما پیشنهاد می شود در درجه اول از بودن موقعیت خالی در گروه های تحقیقی مورد علاقه خود یا تعریف شدن پروژه مرتبط با رشته خودتان آگاه شوید. بهترین روش برای فهمیدن این موضوع انتخاب لینک Find a research Supervisor هست که با انتخاب این گزینه به صفحه ای منتقل می شوید که لیست موقعیتهای خالی به تفکیک دانشکده در آن قرار گرفته است و شما قادر هستید با انتخاب رشته تحصیلی خود به سایت دانشکده مورد نظر منتقل شده (مثلا دانشکده مهندسی) و فرصتهای پی اچ دی و حتی کارشناسی ارشد رشته خودتان را بازبینی کنید.

در صفحات مربوط به موقعیتهای قابل اپلای میتوانید نام و عنوان گروه تحقیقی و استاد راهنمای آن پروژه را مشاهده کرده و اطلاعاتی کلی در مورد پروژه، سمت و سو، تخصص های مورد نیاز و اهداف آن را مشاهده کنید و در نهایت در صورت علاقه مندی با ایمیل داده شده برای ارتباط بیشتر تماس گرفته و رزومه تحصیلی خود را به استاد مربوطه ارسال کنید.
حتما در ایمیل ارسالی و حتی الامکان در موضوع آن اشاره کنید که ایمیل در رابطه با فرصت تحصیلی پی اچ دی درج شده در سایت دانشگاه می باشد تا شانس باز شدن و خوانده شدن ایمیلتان بیشتر شود.
سایر مراحل اپلای پس از این مرحله همانند سایر دانشگاهها می باشد و شما می بایستی به استاد راهنمای پروژه ثابت کنید که بهترین فرد برای این فرصت تحصیلی می باشید.

اگر پروژه دکترا فاندی جداگانه از بورسیه های دولتی و دانشگاهی داشت معمولا در صفحه مربوط به پروژه به آن اشاره می شود که بدین معنی است که با پذیرفته شدن به عنوان دانشجو در این پروژه شما خود به خود تحت پوشش اسکالرشیپی خواهید بود که از منابع دیگری غیر از دانشگاه مثل برخی موسسات و کارخانه ها تامین و در اختیار استاد راهنمای شما قرار گرفته است.

در غیر این صورت پس از طی پروسه غیر رسمی پذیرش و گرفتن جواب مثبت از استاد راهنما می بایستی به همراه اپلای برای پذیرش به طور هم زمان برای اسکالرشیپ هم اپلای کنید که در پستهای بعدی به این مهم پرداخته می شود.

[جداشده] شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - mj.morshed - 03-10-2012

سلام

من دانشجوی کارشناسی دانشگاه ازاد دزفول با معدل 18.88 و کارشناسی ارشد
دانشگاه اصفهان با معدل 16.33 هستم. 2 مقاله ISI با ایمپکت های
5 و 3 هستم. یک مقاله کنفرانسی بین المللی و 4 مقاله سابمیت شده هستم.با یکی از استادای داکشگاه سیدنی مکاتبه
کردم و این میل رو به من داده است. راجبه فاندی که گفته و develop and submit an initial research proposal کمک
می­خواستم. میل استاد رو پایین می­گذارم.

Thank you very much for your interest in
doing PhD at Sydney.
I need to say that I’m impressed with your publication record. Note that you
will be penalized because Islamic Azad University, Dezful doesn’t rank very
high. I do however encourage you to apply for one of the scholarships offered
by the Australian Government and/or Sydney
University for
outstanding international students. Please go to: http://www.usyd.edu.au/future_students/international_postgraduate_research/costs_scholarships/scholarships/index.shtml#iprs.
Please refer to the application form (http://sydney.edu.au/internationaloffice/forms/pgformresearch.pdf)
regarding all the relevant information. Before submitting the proposal, you
will need to develop and submit an initial research proposal.

Please note that each post graduate
student gets a $7,000 annual top-up scholarship from the School of Electrical
and Information Engineering so the total is fairly attractive (around AU$30,000
per year, non taxable). The scholarships are for three years.

If you are interested, let us know. To get the ball rolling please provide us
with the transcripts of your undergraduate and postgraduate degrees, your
recent CV and the proof of English proficiency (academic test is needed). Please refer to the application form regarding
to the eligibility criteria.

An Academic Transcript is an official
statement detailing a student's academic record for the period of enrolment at
the University. It includes:

• details of all programs (undergraduate
and postgraduate)

• grades achieved in courses

• graduation details

I look forward to hearing back from you
soon..

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Shahrouz - 04-10-2012

شانستون برای سیدنی خیلی خوبه. ایشالله که برای ددلاین دسامبر اقدام کنید.

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - mj.morshed - 06-10-2012

(04-10-2012, 05:34 AM)Shahrouz نوشته: شانستون برای سیدنی خیلی خوبه. ایشالله که برای ددلاین دسامبر اقدام کنید.
سلام

من الان یکم گیح شدم . واقعا نیاز به کمک دارم. ددلاینهای دانشگاه رو نمی تونم پیدا کنم واسه سال 2013. از طرفی هم نمی دانم واسه آمریکا یا کانادا هم اقدام کنم یا نه. ممنون می شم کمک کنید.

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Shahrouz - 06-10-2012

(06-10-2012, 08:27 PM)mj.morshed نوشته: سلام

من الان یکم گیح شدم . واقعا نیاز به کمک دارم. ددلاینهای دانشگاه رو نمی تونم پیدا کنم واسه سال 2013. از طرفی هم نمی دانم واسه آمریکا یا کانادا هم اقدام کنم یا نه. ممنون می شم کمک کنید.
درود

http://www.scholars4dev.com/2053/international-scholarships-at-university-of-sydney/
31 دسامبر.
کلمات کلیدی سرچتون در گوگل
university name+ IPRS+ deadline

کانادا یا آمریکا رو در تاپیک خودشون دنبال کنید.

RE: راهنمای درخواست پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاه سیدنی - سمیرا20 - 21-03-2013

سلام من کارشناس ارشد شیمی تجزیه هستم، مدرک لیسانسم رو از دانشگاه سراسری با معدل 13 گرفتم، کارشناسی ارشدم رو از دانشگاه آزاد گرفتم با معدل 18، دو مقاله ISI دارم، برای مقطع دکتری می خوام بدونم کجا افدام کنم بهتره؟ شنیدم می شه با استادی یه طرح تحقیقاتی برداشت و از محل گرانت اون استاد خرج تحصیل رو داد و همزمان با تحصیل کار هم کرد تا هزینه زندگی تامین بشه، می خواستم بدونم به چه صورت هست؟برای مدرک آیلتس هم دارم آماده می شم ، برام خیلی مهمه لطفا راهنمایی کنید. ممنون

RE: راهنمای درخواست پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاه سیدنی - Shahrouz - 21-03-2013

درود
گرنت اساتید در استرالیا به هیچ وجه نمی تواند هزینه بسیار سنگین دانشگاه و هزینه زندگی (حداقل 60 هزار دلار در سال برای دوره دکترا) را تامین نماید. از سوی دیگر شما شانسی برای دانشگاه سیدنی ندارید. دانشگاه سیدنی و UNSW دانشگاههای معدل محور هستند که مقالات شما نیز محدود هست و امکان پوشش این معدل را ندارد. به شما پیشنهاد می کنم به مقالات خود (تعداد و کیفیت) بیفزایید و برای دانشگاههایی مثل کوئنزلند و موناش اقدام نمایید. در غیر این صورت برای دانشگاههای غیر جی 8 شانس نسبتا خوبی رو همین الان هم دارید. لیست دانشگاههای استرالیا را در این لینک می توانید بیابید. 

RE: راهنمای درخواست پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاه سیدنی - ali.chabok - 01-11-2013

من همزمان چندتا دانشگاه استرالیا اپلای کردم. ببخشید هی سوال میپرسم اینجا. میخواستم بدونم روال دانشگاه سیدنی هم شبیه RMIT و دیکین هست که پروپوزال رو برا تایید میفرستن DFAT؟ من شنیدم که فقط بعضی دانشگاهها اینکارو میکنن و سیدنی جزو دانشگاههایی هست که نمیفرسته پروپوزالو