آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد انتخاب دانشگاه در کانادا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: دانشگاه‌‌های کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- موضوع: نظرخواهی در مورد انتخاب دانشگاه در کانادا (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: نظرخواهی در مورد انتخاب دانشگاه در کانادا - ahmadpashaei - 19-09-2014

(19-09-2014, 11:18 AM)'H6345' نوشته: سلام...
يه سؤالي داشتم،اينكه ليسانس صنايع دانشگاه آزاد با معدل ١٦،فعلا مدرك ايلتس ندارم،كدام دانشگاه هاي كانادا پذيرش همراه با بورس ميدهند؟
ممنون ميشم به طور كامل راهنمايي كنيد و ليست دانشگاه هاي مربوطه را بفرمايين...
با تشكر

سلام. به آکادمیاکافه خوش اومدین
شما اول باید جزوه راهنمای پذیرش رو بخونید. الان بجز یک معدل معمولی اونم از یک دانشگاه معمولی چیز حاضر دیگه ای ندارید که بشه نظر داد. کسی بخواد بره به هر حال میتونه پذیرش بگیره ولی به توقع افراد بستگی داره و باید منطقی اپلای کرد. برای ارشد کلا فاند بسیار کمه اگرم باشه باید رزومه بسیار خوبی داشته باشید. من توصیه می کنم با توجه به وضع فعلی رقابت و البته خالی بودن روزمه شما بهتره خوب درس بخونید برا یکنکور ارشد و فوق لیسانستون رو در دانشگاه های دولتی برتر کشور و التبته با معدل بالا بگیرید و نمرات زبان انگلیسی بالایی بیارید تا بتونید برای دکترا به دانشگاه های خوب برسید. الانم اگر فاند نخواهید و بخواهید با هزینه شخصی برید میتونید پذیرش بگیرین ولی فول فاند قضیه اش فرق داره.

RE: نظرخواهی در مورد انتخاب دانشگاه در کانادا - nanock - 02-10-2014

سلام،
1- واسه دکتری الکترونیک، بین این دانشگاهها کسی تجربه ای داره؟ منظورم شانس پذیرش و  فاند و خلاصه هرچی میدونید....
2-میخواستم واسه نمره تافل سه تا از این دانشگاهها رو واسه ETS بدم قبل امتحان که رایگان ریپورت کنه.... به نظرتون به کجا بفرستم شانس بیشتری داشته باشم؟
3- هیچ کدوم از اساتید جواب نمیدن .... به نظرتون این جواب ندادن میتونه شانس رو پایین بیاره؟ اصلا اینجاها اپلای کنم؟
رزومه: لیسانس 15.37 ... فوق 16 .... هردو اورمیه .... 3تا مقاله چاپ شده 3تا هم دارم مینویسم .... خیلی پروژه انجام شده ... سه تا ریکام خوب .... تافل هم 9 نوامبر میدم .. البته تو ریکام گفتن که تو دانشگاه سطح نمرات پایین هست و ایشون، منو میگه، محقق بسیار توانمندی هستند و بقیه ماجرا ... یعنی استادم معدل پایین رو توجیه کرده ....
دانشگاهها : waterloo - Alberta - western ontario - mcmaster - calgary

RE: نظرخواهی در مورد انتخاب دانشگاه در کانادا - M1KE - 04-10-2014

من به جای شما بودم سه دانشگاه موردنظر رو واترلو یا کلگری، کنکوردیا یا وسترن و ساسکاچوان در نظر می گرفتم.

دانشگاه آلبرتا شرایطش سخت هست و به نظرم احتمال پذیرفته شدنتون براش کم هست. با آوردن ساسکاچوان در فهرست یک مقدار شانس تون برای پذیرش گرفتن بیشتر میشه.

(02-10-2014, 06:01 PM)'nanock' نوشته: سلام،
1- واسه دکتری الکترونیک، بین این دانشگاهها کسی تجربه ای داره؟ منظورم شانس پذیرش و  فاند و خلاصه هرچی میدونید....
2-میخواستم واسه نمره تافل سه تا از این دانشگاهها رو واسه ETS بدم قبل امتحان که رایگان ریپورت کنه.... به نظرتون به کجا بفرستم شانس بیشتری داشته باشم؟
3- هیچ کدوم از اساتید جواب نمیدن .... به نظرتون این جواب ندادن میتونه شانس رو پایین بیاره؟ اصلا اینجاها اپلای کنم؟
رزومه: لیسانس 15.37 ... فوق 16 .... هردو اورمیه .... 3تا مقاله چاپ شده 3تا هم دارم مینویسم .... خیلی پروژه انجام شده ... سه تا ریکام خوب .... تافل هم 9 نوامبر میدم .. البته تو ریکام گفتن که تو دانشگاه سطح نمرات پایین هست و ایشون، منو میگه، محقق بسیار توانمندی هستند و بقیه ماجرا ... یعنی استادم معدل پایین رو توجیه کرده ....
دانشگاهها : waterloo - Alberta - western ontario - mcmaster - calgary

RE: نظرخواهی در مورد انتخاب دانشگاه در کانادا - nanock - 04-10-2014

(04-10-2014, 12:49 AM)'M1KE' نوشته: من به جای شما بودم سه دانشگاه موردنظر رو واترلو یا کلگری، کنکوردیا یا وسترن و ساسکاچوان در نظر می گرفتم.
دانشگاه آلبرتا شرایطش سخت هست و به نظرم احتمال پذیرفته شدنتون براش کم هست. با آوردن ساسکاچوان در فهرست یک مقدار شانس تون برای پذیرش گرفتن بیشتر میشه.

واقعیتش من واسه بعد از پذیرش هم باید یه فکرهایی بکنم ... آقا بابک رفت ویکتوریا ولی خودش میگه اونی که فکر میکرد نبود .... حالا اگه من لیست رو به شکل زیر بچینم خوبه؟
 واترلو - وسترن - مونترال - کلگری

RE: نظرخواهی در مورد انتخاب دانشگاه در کانادا - M1KE - 05-10-2014

وقتی صحبت انتخاب بین دو دانشگاه میشه خیلی عوامل مثل استادی که شما باهاش کار می کنید، موضوعی که قراره روش کار کنید، جمعیت و آب و هوای شهری که دانشگاه درش قرار داره، فرصت هایی که اون دانشگاه یا مدرکش در آینده در اختیار آدم می گذاره و مواردی از این دست هم در کنار بحث "رتبه کلی دانشگاه" روی تصمیم گیری آدم تاثیر می گذارند و از این نظر شما بعد از اینکه از اینها پذیرش گرفتین می بایست این موارد رو هم به صورت یک بسته در نظر بگیرید و بعد تصمیم بگیرید.

دانشگاه هایی که شما انتخاب کردین هم خوب هستند. دانشگاه مونترال به طور پیش فرض، فرانسه زبان هست مگر اینکه استاد شما به طور خاص به انگلیسی کار کنه. ولی در همون مونترال دانشگاه های مک گیل و کنکوردیا انگلیسی زبان هستند.

(04-10-2014, 09:54 AM)'nanock' نوشته:
واقعیتش من واسه بعد از پذیرش هم باید یه فکرهایی بکنم ... آقا بابک رفت ویکتوریا ولی خودش میگه اونی که فکر میکرد نبود .... حالا اگه من لیست رو به شکل زیر بچینم خوبه؟
 واترلو - وسترن - مونترال - کلگری

RE: نظرخواهی در مورد انتخاب دانشگاه در کانادا - کامران فرسی - 07-12-2014

پذیرش در رشته بهداشت عمومی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های کانادا
نمیدانم در جای درست سوال را مطرح کردم یا نه ؟؟!!
با سلام من دانشجوی بهداشت عمومی در مقطع کارشناسی در دانشگاه علوم پزشکی تهران هستم تازه ترم اول هستم اما دارم برنامه ریزی میکنم برای رفتن ( تلاش برای گرفتن معدل 18 به بالا و نمره ایلتس 7 به بالا و چاپ مقاله ) زبانم در حال حاضر در level FCE 1 هستم در ضمن علاوه بر کانادا برای کشور های دیگر از جمله استرالیا، لندن، سویس، سوئد و احتمالا نیویورک. دانشگاه های کانادا را بررسی کردم و متوجه شدم دانشگاه ه ای آلبرتا، یورک، بریتیش کلمبیا، تورنتو و چند دانشگاه دیگر این رشته را دارند
میخواستم بدونم شانس برای پذیرش تو کدام دانشگاه یا کدام کشور بیشتر است ؟
راستی گرفتن بورسیه کامل برایم اهمیت زیادی دارد.
با تشکر        

RE: نظرخواهی در مورد انتخاب دانشگاه در کانادا - amirfriendship - 08-12-2014

دوستان قصد دارم برای مارکتینگ اقدام کنم.خیلی دوست دارم از دانشگاههای شهر تورنتو پذیرش بگیرم.لیسانس عمران با معدل 12.20.ارشد مدیریت اجرایی با معدل 15.25.پایان نامه 19.25.
3 تا مقاله ISI مارکتینگ دارم.آیلتس 6.5.
هنوز GRE امتحان ندادم.
ترجیح می دم رنکش پایین تر باشه ولی فاند بتونم بگیرم.
چه دانشگاههایی برای دکترای مارکتینگ پیشنهاد می کنید؟
با اساتید مکاتبه می کنم جواب نمی دن.با خود ادمیشن ارتباط بگیرم؟

RE: نظرخواهی در مورد انتخاب دانشگاه در کانادا - saaaaam - 08-12-2014

(08-12-2014, 02:15 PM)'amirfriendship' نوشته: دوستان قصد دارم برای مارکتینگ اقدام کنم.خیلی دوست دارم از دانشگاههای شهر تورنتو پذیرش بگیرم.لیسانس عمران با معدل 12.20.ارشد مدیریت اجرایی با معدل 15.25.پایان نامه 19.25.
3 تا مقاله ISI مارکتینگ دارم.آیلتس 6.5.
هنوز GRE امتحان ندادم.
ترجیح می دم رنکش پایین تر باشه ولی فاند بتونم بگیرم.
چه دانشگاههایی برای دکترای مارکتینگ پیشنهاد می کنید؟
با اساتید مکاتبه می کنم جواب نمی دن.با خود ادمیشن ارتباط بگیرم؟

سلام دوست عزیز
والا بنظر من از نظر تفاوت رشته لیسانس و فوق لیسانس و معدل و نهایتا مدیریت اجرایی با مارکتینگ تفاوت بنیادی دارد پیشنهاد می کنم در تصمیم خود تجدید نظر کنید
از نظر پذیرش گرفتن احتمال وجود دارد ولی فاند نه متاسفانه 
این رشته کلا رقابت برای بورس شدن در همه دانشگاه ها بسیار بالا هست و در ضمن معدل های دوستان خیلی بیشتر از شما هست
تنها پیشنهاد من اپلای برای دکتری در دانشگاه های رایگان اروپا مثلا فنلاند استونی نروژ هست و اپشن دوم هم مستر دوم در رشته بازاریابی گرفتن ان هم از دانشگاه های رایگان هست 
بنظر من حتی جی ار ای با نمره بالا هم چندان کمکی نخواهد کرد در مورد مقاله هم متاسفانه من هم 13 مقاله ای اس ای بقول خود ما ایرانی ها داشتم ولی دوست خوبم اینور اب انها فقط مجلات که در انتشارات های بسیار معتبر چاپ می شوند مثل تیلور اند فرانسیس را قبول دارند

RE: نظرخواهی در مورد انتخاب دانشگاه در کانادا - elham.pourmhdi - 01-01-2015

با سلام خدمت همه دوستان
نمیدونم که جای مناسبی برای پرسیدن سوالم پیدا کردم یا نه.هر چقدر تو سایتدانشگاه british colombiaگشتم نفهمیدم که شهریه دانشگاه برای مقطع phdچنده و اینکه آیاscholarshipکه میدن از همون پول باید شهریه دانشگاه بدیم یا اینکه اون پول فقط مال خرجهای دیگست؟

RE: نظرخواهی در مورد انتخاب دانشگاه در کانادا - M1KE - 02-01-2015

بسته به رشته هزینه ها هم متفاوت هست. در این صفحه هزینه های تحصیل در مقطع دکترای این دانشگاه رو توضیح داده. با این حال به نظرم بهتره از این صفحه که همزمان هزینه های زندگی و تحصیل رو حساب می کنه استفاده کنید. نتیجه ها رو در قالب یک جدول میاره که به تفکیک هزینه تحصیل، بیمه، تلفن، اینترنت و غیره رو آورده که هر موردی رو که نمیخواستین می تونید تیک مربوط به اون رو بردارید و هزینه به طور خودکار به روزسازی میشه.

مثلا من با این فرض که شما دانشجوی خارجی و متاهل باشید و یک آپارتمان یک خوابه اجاره کنید و رشته مدنظرتون هم دکترای برق باشه هزینه ها رو محاسبه کردم در مجموع سالی حدود 33800 دلار شد که 13000 دلار اون برای آپارتمان یک خوابه (ماهی حدود 1090) هست.

در مورد کمک هزینه در پست دیگری توضیح دادم و بستگی داره که کامل باشه یا جزئی. بهتره بیشتر در فکر RA یا TA باشید.

(01-01-2015, 08:35 PM)'elham.pourmhdi' نوشته: با سلام خدمت همه دوستان
نمیدونم که جای مناسبی برای پرسیدن سوالم پیدا کردم یا نه.هر چقدر تو سایتدانشگاه british colombiaگشتم نفهمیدم که شهریه دانشگاه برای مقطع phdچنده و اینکه آیاscholarshipکه میدن از همون پول باید شهریه دانشگاه بدیم یا اینکه اون پول فقط مال خرجهای دیگست؟