آکادمیا کافه
بررسی شرایط و قوانین کاری در کشور های اروپایی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+--- موضوع: بررسی شرایط و قوانین کاری در کشور های اروپایی (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D9%88-%D9%82%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)

بررسی شرایط و قوانین کاری در کشور های اروپایی - spt - 05-01-2012

در این تاپیک موضوعات مختلف در مورد اجازه کار برای دانشجویان و شرایط کاری آنها مورد بررسی قرار میگیرد.

یکی از مسایل مهمی که شانس کار برای دانشجویان در اروپا را از آمریکا، کانادا و استرالیا متفاوت مسازد مسئله ی زبان است. غیر از انگلیس تمام کشور های اروپایی به زبانی غیر از انگلیسی صحبت میکنن که این مسئله کار رو برای دانشجویانی که به زبانشون تسلط ندارن سخت میکنه.... یعنی به راحتی نمیشه در کشوری مثل ایتالیا یا بلژیک با زبان انگلیسی کار پیدا کرد. یکی دیگه از مسایل مهم در این رابطه ویزای دانشجویی هست که سیستم اجازه ی کار برای هر کشور اروپایی متفاوته و معمولا خیلی آسون نیست.

RE: بررسی شرایط و قوانین کاری در کشور های اروپایی - m0h3n - 05-01-2012

در کشور آلمان، دانشجویان مجاز هستند 90 روز کامل یا 180 نصف روز در سال کار کنند. این مورد در ویزا ذکر میشه و باید رعایت بشه.

مورد استثنا این هست که شما اگر برای دانشگاه کار کنید، این ساعات کاری جزو ساعات کاری مجاز در سال حساب نــــمی شود !

برای هر کاری، شما باید مدارک پایه باضافه بیمه و کارت مالیاتی (Steuer Karte) داشته باشید که در کارت مالیاتی کلاس مالیاتی شما مشخص شده و با توجه به این که در چه کلاسی قرار دارید، قوانین مالیاتی برای شما اعمال میشود. دانشجویان معمولا در Class Eins یا کلاس یک قرار دارند.

طبقه بندی کلاس بر اساس شرایط مختلف هست. اینکه مجرد هستید یا متاهل ! اینکه فرزند دارید یا خیر ! اینکه کار دوم یا سوم یا ... شما هست یا خیر !
کلا بحث مالیاتی کمی پیچیده هست که در این مقال نمی گنجد Smile

RE: بررسی شرایط و قوانین کاری در کشور های اروپایی - mohamad0014 - 05-01-2012

(05-01-2012, 09:28 PM)m0h3n نوشته: در کشور آلمان، دانشجویان مجاز هستند 90 روز کامل یا 180 نصف روز در سال کار کنند. این مورد در ویزا ذکر میشه و باید رعایت بشه.

مورد استثنا این هست که شما اگر برای دانشگاه کار کنید، این ساعات کاری جزو ساعات کاری مجاز در سال حساب نــــمی شود !

برای هر کاری، شما باید مدارک پایه باضافه بیمه و کارت مالیاتی (Steuer Karte) داشته باشید که در کارت مالیاتی کلاس مالیاتی شما مشخص شده و با توجه به این که در چه کلاسی قرار دارید، قوانین مالیاتی برای شما اعمال میشود. دانشجویان معمولا در Class Eins یا کلاس یک قرار دارند.

طبقه بندی کلاس بر اساس شرایط مختلف هست. اینکه مجرد هستید یا متاهل ! اینکه فرزند دارید یا خیر ! اینکه کار دوم یا سوم یا ... شما هست یا خیر !
کلا بحث مالیاتی کمی پیچیده هست که در این مقال نمی گنجد Smile
خوب تا انجایی که من اصلاع دارم. در دانشگاه هم ماکسیمم ۲۰ ساعته. یعنی فردی می تونه ۲۰ ساعت در دانشگاه کار کنه و ۲۰ ساعت خارج از دانشگاه؟

RE: بررسی شرایط و قوانین کاری در کشور های اروپایی - m0h3n - 05-01-2012

(05-01-2012, 09:35 PM)mohamad0014 نوشته: خوب تا انجایی که من اصلاع دارم. در دانشگاه هم ماکسیمم ۲۰ ساعته. یعنی فردی می تونه ۲۰ ساعت در دانشگاه کار کنه و ۲۰ ساعت خارج از دانشگاه؟

محمد جان، ساعات کاری که شما در دانشگاه کار می کنید جزو اون ساعات مجاز حساب نمیشه. من اشاره ای به ماکزیمم ساعت نکردم !

بعلاوه اینکه دانشجویی که در آلمان درس میخونه (همینطور که خود شما هم میدونی)، اگر بتونه همزمان با درس خوندن 40 ساعت (در هفته) هم کار کنه که دیگه خیلی کارش درسته !! Smile

RE: [جداشده] کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا - spt - 06-01-2012

(05-01-2012, 05:39 PM)Aleni32 نوشته: با سلام.

حین تحصیل در دانشگاههای آلمان میشه تا سقف 90 روز در سال کار کرد که تا حدی هزینه ماهیانه مخارج رو پوشش می ده. می خواستم بدونم این موضوع برای سایر کشورهای اروپایی مثل ایتالیا، بلژیک، سوئیس و فرانسه هم میشه یا خیر و باید قید کار رو بزنیم؟

ممنون از راهنماییتان.
دوست عزیز
چون ارسال شما خیلی ربطی به کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا نداشت اینجا جوابتون رو میدم... امیدوارم در آینده بیشتر دقت کنید که توی تاپیک مرتبط پست بزارید... Smile
در مورد این قضیه باید بگم که این بستگی به قوانین هر کشور داره اما متاسفانه هر چند سال یک بار عوض میشه...
نمیدونم دقیقا این کشور هایی رو که گفتی مد نظرت هست یا کلی پرسیدی... اما به هر حال میتونیم این قوانین رو در حالت کلی دو دسته کنیم:

دسته اول کشور هایی مثل بلژیک و تا اونجا که من خبر دارم فرانسه شما برای کار کردن باید به طور جداگانه برای مجوز کار درخاست بدید و حتی همون مجوز هم بستگی زیادی به رشته و کارآموزیتون داره... کلا قوانین کار توی این کشور ها آسون نیست..

یه سری از کشور ها مثل اسپانیا و یا سوئیس دقیقا این مجوز کار رو برای همه ی حالت ها نمیخان و اگه درسی بخونید که نیاز به کار آموزی داشته باشه و بخاید کارآموزی برید نیازی به مجوز ندارید و البته اگه کارتون پاره وقت باشه هم مشکلی نداره اما اگه از اون حد مجاز بیشتر بشه چرا (یه چیزی تقریبا بین دسته اول و دسته دوم)

دسته ی دوم کشور هایی هستن که تا یه حدی به دانشجو اجازه کار میدن و این اجازه رو حتی در تعطیلات بیشتر میکنن... مثلا ایتالیا هفته ای 20 ساعت، اسپانیا هفته ای 30.8 ساعت سوئیس 15 ساعت و فنلاند هفته ای 25 ساعت میتونید کار بکنید... البته در بعضی از این کشور ها اگه کار دائمی پیدا کنید حتی در حین دانشجویی میشه ویزا رو عوض کرد و ویزای کاری گرفت....

البته این قوانین برای هر کشور جداست اما توی اروپا یه سری چیز ها تقریبا شبیه همه...
امیدوارم توی این تاپیک با مقایسه کشور ها تا حدی شرایط کاریشون روشن بشه... Smile

موفق باشید Smile

کار در اروپا - esh - 19-12-2012

سلام

من 29 سال دارم , دارای مدرک لیسانس کشتی سازی و 5 سال سابقه کار هستم , لطفا راهنماییم کنید چطور میتونم در یه کشور اروپایی کار کنم

RE: کار در اروپا - Shihan - 20-12-2012

(19-12-2012, 11:02 PM)esh نوشته: سلام

من 29 سال دارم , دارای مدرک لیسانس کشتی سازی و 5 سال سابقه کار هستم , لطفا راهنماییم کنید چطور میتونم در یه کشور اروپایی کار کنم
دروود.
دوست عزیز، ضمن خوش امدگویی به شما. باید عرض کنم برای پیدا کردن شغل مناسب باید در ابتدا به کشوری که در خصوص رشته شما قعالیت زیادی داره بگردید همچنین این مورد رو هم در نظر داشته باشید ممکنه شرکت خیلی بین المللی نباشه و یادگیری زبان اون کشور اروپایی هم نیاز باشه. به هر حال من برای کشتی سازی کشورهای نروژ، سوئد و المان و هلند و انگلیس رو اطلاع دارم که کار میکنند.
لینک شرکت کشتی سازی نروژ
نحوه پیدا کردن کار در نروژ
پیدا کردن کار در المان
شرکت کشتی سازی بریتانیا
شرکت سوئدی گرین برییر

کار در یک کشور دیگر اروپایی حین تحصیل - sabzineh - 02-01-2013

با سلام

بنده یک دانشجو در مقطع دکترا در اسپانیا هستم که فقط پایان نامه دارم و استادم در زمینه های زیر باهام همکاری می کنه.
از نظر قوانین کشور آلمان و اسپانیا می خواستم به این دو سوالم پاسخ بدید:

1- آیا می تونم تو آلمان کار پاره وقت انجام بدم؟ به طوری که خللی در ویزای اسپانیام به وجود نیاد و درسمم بخونم؟ یعنی آیا در آلمان با همین ویزای تحصیلی موجودم، به من اجازه کار پاره وقت میدن؟ یا اینکه فقط توی اسپانیا اجازه کار پاره وقت دارم؟

2- اگر در آلمان یک کار تمام وقت تونستم پیدا کنم، آیا حتما ویزام از تحصیلی باید به کاری تبدیل بشه؟ در این حالت تبدیل، تکلیف درسم چی میشه؟ آیا می تونم درسم هم ادامه بدم یا باید از تحصیل انصراف بدم؟ یا اینکه هم زمان می تونم هم کار تمام وقت تو آلمان و هم تحصیل تو اسپانیا رو داشته باشم؟

از راهنمایی شما متشکرم و آرزوی موفقیت و سلامتی براتون دارم. Rolleyes

RE: بررسی شرایط و قوانین کاری در کشور های اروپایی - Torkan - 22-09-2016

کار در ترکیه برای دانشجویان خارجی آزاد شد. قانون برای دوستانی که در ترکیه در حال تحصیل هستند خیلی مناسب هست.