آکادمیا کافه
بررسی وضعیت گرایش های مختلف مهندسی مکانیک - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: مکانیک و هوافضا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D9%88-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%81%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: بررسی وضعیت گرایش های مختلف مهندسی مکانیک (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%88%D8%B6%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%DB%8C%DA%A9)

صفحات 1 2 3 4 5 6

RE: بررسی وضعیت گرایش های مختلف مهندسی مکانیک - Bahraam - 23-07-2018

سلام
کاردانی مکانیک خودرو ۱۵/۱۱ از آموزشکده دولتی سال ۸۴
کارشناسی ناپیوسته ۱۷/۲۳ از دانشگاه آزاد سال ۹۱
مدرک زبان ب۱ آلمانی
مقاله ندارم
آشنایی قابل قبول با نرم افزار کتیا
سابقه کاری تدریس از سال ۸۹ در هنرستان های آموزش و پرورش
شانس پذیرش آلمان چه طوره؟

RE: بررسی وضعیت گرایش های مختلف مهندسی مکانیک - Bahraam - 23-07-2018

کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی مکانیک خودرو

RE: بررسی وضعیت گرایش های مختلف مهندسی مکانیک - automotive - 24-07-2018

(23-07-2018, 02:09 AM)Bahraam نوشته: سلام
کاردانی مکانیک خودرو ۱۵/۱۱ از آموزشکده دولتی سال ۸۴
کارشناسی ناپیوسته ۱۷/۲۳ از دانشگاه آزاد سال ۹۱
مدرک زبان ب۱ آلمانی
مقاله ندارم
آشنایی قابل قبول با نرم افزار کتیا
سابقه کاری تدریس از سال ۸۹ در هنرستان های آموزش و پرورش
شانس پذیرش آلمان چه طوره؟

(23-07-2018, 04:53 PM)Bahraam نوشته: کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی مکانیک خودرو

سلام
برای دریافت پذیرش، احتمال آن وجود دارد اما برای ویزا با توجه به اینکه احتمالا سن شما بالای 30 سال است، احتمال دریافت ویزا برای ارشد پایین خواهد بود.
اما اگر از نظر هزینه مشکلی نیست، حتما با اساتید مکاتبه کنید، وب سایت DAAD.de و غیره را فراموش کنید، مستقیما اپلای را از طریق وب سایت دانشگاه پیگیری کنید و موقعیت ها را از وب سایت دانشگاه بیابید.

RE: بررسی وضعیت گرایش های مختلف مهندسی مکانیک - پرنا فرزانه - 03-08-2018

سلام 
من سال 3 رشته مکانیک بیوسیستم(مکانیزاسیون کشاورزی) از دانشگاه تبریزبه دلایلی تصیمیم گرفتم کنکور کارشناسی بدم و نتیجه هم خوب اومده به نظرتون من رشته خودم رو ادامه بهتره یعنی میشه براش راحت تر پذیرش یا حتی فاند گرفت یا تغییر رشته بدم به مهندسی مکانیک و ساخت و تولید؟نظرتون به رشته های دیگه مثل مواد متالوژی یا مهندسی کامپیوتر چیه؟

RE: بررسی وضعیت گرایش های مختلف مهندسی مکانیک - MetanatS - 19-09-2018

سلام دوستان. من کارشناسی مکانیک دارم با معدل 17.33 . فعلا مقاله ندارم و دارم روش کار میکنم. سوالی که دارم اینه که تو المان کدوم گرایش بهتر و موفق تره؟ تبدیل یا طراحی؟؟ من زنینه مقالم سمت جامداتِ، ولی تبدیل انرژی رو بیشتر دوست دارم.
بازار کار تبدیل تو المان چطوره؟ دوستانی که در جریان هستند ممنون میشم راهنماییم کنن

RE: بررسی وضعیت گرایش های مختلف مهندسی مکانیک - automotive - 21-09-2018

(19-09-2018, 12:48 AM)MetanatS نوشته: سلام دوستان. من کارشناسی مکانیک دارم با معدل 17.33 . فعلا مقاله ندارم و دارم روش کار میکنم. سوالی که دارم اینه که تو المان کدوم گرایش بهتر و موفق تره؟ تبدیل یا طراحی؟؟ من زنینه مقالم سمت جامداتِ، ولی تبدیل انرژی رو بیشتر دوست دارم.
بازار کار تبدیل تو المان چطوره؟ دوستانی که در جریان هستند ممنون میشم راهنماییم کنن

سلام
به نظر من با توجه به صنعت آلمان تفاوت آشکاری وجود نخواهد داشت، بر حسب علاقه خود تصمیم بگیرید.
این موضوع برتری تبدیل انرژی در ایران است که تنها صنعت فعال آن (در رشته مکانیک) نیروگاه ها است و معمولا بازار کار جامدات در ایران نسبت به سیالات خوب نیست.

RE: بررسی وضعیت گرایش های مختلف مهندسی مکانیک - automotive - 27-11-2018

سلام

من فارغ التحصیل رشته ی مهندسی تکنولوژی مکانیک خودرو از دانشگاه آزاد مشهد هستم، هنرستانی هستم و تا الآن 6 سال هستش که در این رشته تحصیل کردم.

قصد من برای ارشد فول فاند هستش و میخواستم مشورت کنم که با توجه به محدودیت های این رشته (هم از نظر بازار کار و هم از نظر فاند)، آیا بهتر هستش که برای رشته ی عمومی تری مثل مکانیک جامدات/تبدیل انرژی اقدام کنم یا به سمت مهندسی پزشکی تغییر مسیر بدم چون مربوط به سلامتی هستش و احتمالا بازار کار بهتری داره؟

علاقه خودم طراحی خودرو هستش اما به هر حال چنین رشته ای وجود ندارد و بحث طراحی تخصصی و علم من عمومی است.

ممنون میشم راهنمایی کنید، نه صرفا برای خودرو بلکه با توجه به آینده، سایر رشته ها رو هم مطرح کنید.

@Torkan عزیز ممنون میشم از کوله بار تجربه خودتون در این رشته برای ما بازگو کنید.
همچنین سایر دوستان اگر تجربه دارند ممنون میشم راهنمایی کنید.

RE: بررسی وضعیت گرایش های مختلف مهندسی مکانیک - Torkan - 01-12-2018

(27-11-2018, 01:08 AM)automotive نوشته: سلام

من فارغ التحصیل رشته ی مهندسی تکنولوژی مکانیک خودرو از دانشگاه آزاد مشهد هستم، هنرستانی هستم و تا الآن 6 سال هستش که در این رشته تحصیل کردم.

قصد من برای ارشد فول فاند هستش و میخواستم مشورت کنم که با توجه به محدودیت های این رشته (هم از نظر بازار کار و هم از نظر فاند)، آیا بهتر هستش که برای رشته ی عمومی تری مثل مکانیک جامدات/تبدیل انرژی اقدام کنم یا به سمت مهندسی پزشکی تغییر مسیر بدم چون مربوط به سلامتی هستش و احتمالا بازار کار بهتری داره؟

علاقه خودم طراحی خودرو هستش اما به هر حال چنین رشته ای وجود ندارد و بحث طراحی تخصصی و علم من عمومی است.

ممنون میشم راهنمایی کنید، نه صرفا برای خودرو بلکه با توجه به آینده، سایر رشته ها رو هم مطرح کنید.

@Torkan عزیز ممنون میشم از کوله بار تجربه خودتون در این رشته برای ما بازگو کنید.
همچنین سایر دوستان اگر تجربه دارند ممنون میشم راهنمایی کنید.

مهندسی پزشکی بتونید خوبه ولی انرژی هم بد نیست
ارشد فول فاند دانشگاههای خصوصی ترکیه و ایتالیا اونم بورس استانی که ریسکی هست.صادقانه
بگم بقیه کشورها فول فاند بعیده تقریبا.دقت کنید منظور بنده از همان اول هست. وگرنه نمونه بارزش خود من با پارشال فاند (ویو شهریه بعلاوه 25 درصد حقوق رفتم که خب برام کافی بود) ترم بعدش فول فاند بودم چون واقعا کار کردم در ترم اول

RE: بررسی وضعیت گرایش های مختلف مهندسی مکانیک - automotive - 01-12-2018

(01-12-2018, 01:36 AM)Torkan نوشته: مهندسی پزشکی بتونید خوبه ولی انرژی هم بد نیست
ارشد فول فاند دانشگاههای خصوصی ترکیه و ایتالیا اونم بورس استانی که ریسکی هست.صادقانه
بگم بقیه کشورها فول فاند بعیده تقریبا.دقت کنید منظور بنده از همان اول هست. وگرنه نمونه بارزش خود من با پارشال فاند (ویو شهریه بعلاوه 25 درصد حقوق رفتم که خب برام کافی بود) ترم بعدش فول فاند بودم چون واقعا کار کردم در ترم اول

ممنون برای راهنمایی، قسمت گرایش بیشتر از فاند اهمیت داره، با توجه به گستردگی زیاد مکانیک از جامدات تا سیالات، از طراحی موتور احتراق داخلی تا طراحی روبات یا حتی تجهیزات پزشکی، مکاترونیک و سایر زیر مجموعه ها، میخواستم وضعیت رو بدونم.
طراحی خودرو هم منظورم طراحی بدنه نیست، طراحی بدنه میشه طراحی صنعتی اصلا برای مکانیک نیستش مگر بهینه سازیش برای قسمت آیرودینامیکش که کار بچه های سیالات هستش.
خلاصه که میدونم که میشه طرح های متفاوتی رو انتخاب کرد حتی بعد از ورود به رشته، برای فاند هم شما دکتری مستقیم در نظر بگیر (یا اصلا فاند رو در نظر نگیر)،
ما از استاتیک و مقاومت تا اجزای ماشین، ترمودیناک، انتقال حرارت، دینامیک، ریاضی مهندسی، دیفرانسیل و خلاصه که هم درسهای اصلی سیالات رو پاس کردیم و هم جامدات.
این رو هم گفتم برای پیشفرض دروس.
چون شما ارشد رو تجربه کردی، میخواستم بدونم که نظرت در مورد رشته مکانیک سیالات/جامدات یا مهندسی پزشکی یا حتی مکاترونیک چی هستش
چون پیش نیاز همشون رو داریم و بعد از ورود هم فکر نکنم دیگه راه برگشتی باشه.

RE: بررسی وضعیت گرایش های مختلف مهندسی مکانیک - Torkan - 01-12-2018

(01-12-2018, 05:43 PM)automotive نوشته: ممنون برای راهنمایی، قسمت گرایش بیشتر از فاند اهمیت داره، با توجه به گستردگی زیاد مکانیک از جامدات تا سیالات، از طراحی موتور احتراق داخلی تا طراحی روبات یا حتی تجهیزات پزشکی، مکاترونیک و سایر زیر مجموعه ها، میخواستم وضعیت رو بدونم.
طراحی خودرو هم منظورم طراحی بدنه نیست، طراحی بدنه میشه طراحی صنعتی اصلا برای مکانیک نیستش مگر بهینه سازیش برای قسمت آیرودینامیکش که کار بچه های سیالات هستش.
خلاصه که میدونم که میشه طرح های متفاوتی رو انتخاب کرد حتی بعد از ورود به رشته، برای فاند هم شما دکتری مستقیم در نظر بگیر (یا اصلا فاند رو در نظر نگیر)،
ما از استاتیک و مقاومت تا اجزای ماشین، ترمودیناک، انتقال حرارت، دینامیک، ریاضی مهندسی، دیفرانسیل و خلاصه که هم درسهای اصلی سیالات رو پاس کردیم و هم جامدات.
این رو هم گفتم برای پیشفرض دروس.
چون شما ارشد رو تجربه کردی، میخواستم بدونم که نظرت در مورد رشته مکانیک سیالات/جامدات یا مهندسی پزشکی یا حتی مکاترونیک چی هستش
چون پیش نیاز همشون رو داریم و بعد از ورود هم فکر نکنم دیگه راه برگشتی باشه.

بستگی زیادی داره اخه. ممکنه یه کشور بری یه زمینه خیلی خوب باشه و کار بتونی بگیری بعد حالا کار از هر نوع
ممکنه گشور دیگری طور دیگری باشه
ولی در حالت کلی واقعیت اینه الان رشته ها بین رشته ای شده. مکاترونیک هم اونطور که در ایران اسم در اورده خیلی هم مطرح نیست انچنانی. همون بهتره اسم رباتیک گذاشت اگر نگیم کنترل و ارتعاشات
شما باید ببینید ادم کدام کار هستید این هم مهمه واقعیت. فقط این نیست بگیممچون این زمینه خوبه برم رو اون کار کنم.
از نظر من که بعد ساها تجربه بدست اومده روی مواردی کار کن که مفاله دادن و سایت گرفتن ازش راحتتر باشه. اینطوری میشه راحت تر بعدا جاب گرفت. چون واقعیت رو بخواهید ماها که میریم خارج در عمل نصف عمرمون رفته و رفتیم. بنا براین بیاییم تازه زمان بزاریم برا چیزی ک ه در موردش اطلاعات نداریم تا یاد بگیریم اون یکی نصفه هم دود شد!
اگر میخوای یه جواب کلی برای شما بدم میتونم مهندسی پزشکی رو بگم.
طراحی خودرو اینا الان رو بورس نیست. خودشون ادم دارن. میان با همون صنعتی گره میزنن. اگه بخوای سخت کنی کار رو بیا سمت اپتیمایزیشن!