آکادمیا کافه
بررسی وضعیت گرایش های مختلف مهندسی مکانیک - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: مکانیک و هوافضا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D9%88-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%81%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: بررسی وضعیت گرایش های مختلف مهندسی مکانیک (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%88%D8%B6%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%DB%8C%DA%A9)

صفحات 1 2 3 4 5 6

RE: بررسی وضعیت گرایش های مختلف مهندسی مکانیک - Pejman - 15-07-2013

(15-07-2013, 10:09 AM)'hanifm' نوشته: سلام
احترما یه سوال!
من رشته ام مکانیکه گرایش تاسیسات(تهویه مطبوع وسرمایش وگرمایش) میدونم تو کل دنیا بازار کار تو این رشته همیشه از یه روال نسبتا خوبی برخورداره درامدشم تا اونجایی که من از ادمای که تو جاهای مختلف بودن پرسیدم همه میگن خوبه!
حالا!من لیسانم و دارم از دانشگاه ازاد میگیرم  من اگه بخوام فوق برم بیرون از ایران (اروپا یا امریکا)چه عنوان رشته هایی میتونم بخونم واینکه چقدر شانس دارم؟

سلام دوست عزیز، خب در مورد انتخاب رشته شما دستتون خیلی بازه و می تونید خیلی رشته های مختلفی رو بخونید. سوالتون برای من خیلی شفاف نیست. تو خود مکانیک هم انواع و اقسام گرایش ها وجود داره که در مقاطع تحصیلات تکمیلی می تونید انتخاب کنید. بستگی به علاقه خودتون داره. مسلماً هر چه رشته به رشته قبلی تون نزدیک تر باشه شانس شما بیشتر هست.

RE: بررسی وضعیت گرایش های مختلف مهندسی مکانیک - ehsanazadi - 06-09-2013

سلام دوستان.
من ساخت و تولید خوندم تو دانشگاه آزاد با معدل 17.8
میتونم آیلتس 6.5 بیارم.2سال سابقه دارم
به نظرتون شرایط ساخت و تولید واسه ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس چطوره؟؟؟

RE: بررسی وضعیت گرایش های مختلف مهندسی مکانیک - Pejman - 08-09-2013

(06-09-2013, 05:14 PM)'ehsanazadi' نوشته: سلام دوستان.
من ساخت و تولید خوندم تو دانشگاه آزاد با معدل 17.8
میتونم آیلتس 6.5 بیارم.2سال سابقه دارم
به نظرتون شرایط ساخت و تولید واسه ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس چطوره؟؟؟

سلام بر شما، منظورتون کدوم کشور هست؟

RE: بررسی وضعیت گرایش های مختلف مهندسی مکانیک - Torkan - 13-09-2013

دوستان کسی میدونه گرایش جامدات و درس به خصوص finite element method تو امریکا وضعیتش چه طوری هستش؟
اگه کسی واقعا هنوز هم این رشته قدیمی و کهنه رو داره میخونه لطفا به من اطلاع بده...
البته  این تخصص جزوی از گرایش طراحی کاربردی هستش
بااحترام

[برش] هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - amin664 - 30-01-2014

مشخص هست کدوم گرایشهای رشته مکانیک شانس بیشتری در [font] [/font]پذیرش دارن؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Torkan - 30-01-2014

(30-01-2014, 02:19 PM)'amin664' نوشته: مشخص هست کدوم گرایشهای رشته مکانیک شانس بیشتری در  پذیرش دارن؟

دوست عزیز با اجازه سوالتون رو عوض کنم:
کدوم گرایش های مکانیک شانس ویزاشون زیاد تره!؟
واسه پذیرش زیاد فرقی بین گرایش های مکانیک وجود نداره...کلا از ساخت و تولید و متال فرمینگ و فورج و عملیات صنعتی گرفته تا کنترل و ارتعاشات و دینامیک و المان اجزای محدود و سیالات و تنش و رباتیک و ... و ...همه شانس دارن و خواهان دارن تو دنیا به خصوص ایالات متحده.
ولی به طور کل بخوام بگم: رقابت کاری همینک روی برنامه نویسی و نرم افزار های مختلفی که بر این پایه بنا نهاده شده اند استوار هستش.

RE: بررسی وضعیت گرایش های مختلف مهندسی مکانیک - orbit - 02-02-2014

سلام
دانشجوی کارشناسی طراحی جامدات
برای ارشد کدام گرایش بهتره؟ و شانسش تو این مباحثی که گفتین بیشتر؟؟؟ تو هر کشوری.
خودم علاقه مند به گرایش طراحی کاربردی!

RE: بررسی وضعیت گرایش های مختلف مهندسی مکانیک - Torkan - 02-02-2014

(02-02-2014, 03:11 PM)'orbit' نوشته: سلام
دانشجوی کارشناسی طراحی جامدات
برای ارشد کدام گرایش بهتره؟ و شانسش تو این مباحثی که گفتین بیشتر؟؟؟ تو هر کشوری.
خودم علاقه مند به گرایش طراحی کاربردی!

سلام همرشته ایSmile
کلا مکانیک طرفدار زیاد داره و همچنین برق هم همینطور...یعنی نممیشه گفت کدوم زمینه خیلی خوبه و کدوم یکی کم طرفدار...فقط این رو میتونم بگم (با اینکه خودم اون کار رو نکردم) برنامه نویسی و نرم افزارهای مربوطه به اون مثل ABAQUS , ANSYS , MATLAB , ... , ... خیلی پر طرفدار شده و خواهان زیاد داره.غافل نشین
در باب ویزا که سوال هم پرسیده بودین تو قسمت رشته های حساس:
ببینید اگه منظورتون اینه که کدوم گرایش راحت ویزا میگیره نمیشه قطعی گفت...همشون تازگیا یه جورایی دردسر ساز شدن متاسفانه...
طراحی کاربردی خوبه ولی مهم اینه پروژه ها و مقالات شما جزو اون لیست TAL نباشه تا مشکلی پیش نیاد.
لازم به ذکره ممکنه یه نفر مقاله هم داشته باشه تو اون زمینه و ویزا رو هم بگیره ولی خوب به ریسکش نمی ارزه فردی که میخواد بره به ایالات متحده و حتی کانادا خودش رو به این مسایل وارد کنه.( هر چند خودم به شخصه عقیده دارم آدم گواتمالا رشته محبوبش رو بخونه اونی که قلبا علاقه داره ولی تو امریکا نیاد یه رشته ای رو بخونه که اصلا تو علایقش جایی نداره!)
همانطور که اینجا دوستمون MIKE اشاره کردن بهتره مواظب باشین تا از همون ابتدا پا  در وادی اون موارد نذارید.
ببینید این مسایل واسه امروز مطرح هست نه فردا و ممکنه دو سال بعد دولت ایالات متحده و یا جمهوری خواهها بیان بگن فقط به اونایی که مثلا هسته ای خوندن ویزا میدیم و این هم جزوی از قانون طبیعته!
واقعا از سال پیش یه مساله ای که پیش اومده اینه که بچه ها به جای اینکه بپرسن شانس پذیرش دارم میپرسن شانس ویزا دارم!
پ.ن: شما بعد اینکه زمینه مورد نظر رو انتخاب کردی دیگه به فکر ویزا نباش و بشین درست رو بخون و مقالات و ... و ...
همین.
خلاص!

RE: بررسی وضعیت گرایش های مختلف مهندسی مکانیک - آرش69 - 02-03-2014

سلام ب همه بخصوص ب دوست عزيزم charming
اينجا كسي ميدونه زمينه كاري صفحه پوسته چطوره؟البته كار متلب هم داره،كلا تزم از لحاظ علمي سنگينه!
كسي ميدونه ويزا رو مشكل دار ميكنه يا نه؟من روي fgmكار ميكنم ك امريكا يكي از 2 دارنده اين مواده،كسي ميدونه الان طرفدار داره يا نه؟
باتشكر

RE: بررسی وضعیت گرایش های مختلف مهندسی مکانیک - Torkan - 02-03-2014

دوست عزیز کلا به راحتی نمیشه پاسخ داد به این جور سوالات چون واقعا بسته به کشور و ... داره. من اون زمینه صفحه پوسته دقیقا نمیدونم چیه..
There are many areas of application for FGM. The concept is to make a composite material by varying the microstructure from one material to another material with a specific gradient. This enables the material to have the best of both materials. If it is for thermal, or corrosive resistance or malleability and toughness both strengths of the material may be used to avoid corrosion, fatigue, fracture and stress corrosion cracking
ببینید دوست عزیز کلا زمینه ای نداریم که طرافدار نداشته باشه. بعضی از زمینه های مکانیک امریکا روی موارد میچرخه حتی اگه علمش به نوعی قدیمی باشه. قبلا هم گفتم مکانیک کلا علمی هست که نمیشه محدودش کرد و همون مساله سوراخ در بشکه اب نامحدود که قبلا هم مثالش رو زدم هستش!!
با توجه به اینکه MATLAB زمینه کاریتون هست میشه گفت که از همین حالا کارتون درسته(البته بسته به نوع کار هم داره) ولی کلا نرم افزارهای ANSYS, ABAQUS, MATLAB با توجه به تحقیقات من همواره طرفدار دارن. اگه کانالهای تلویزیونی رو که راجع به علوم مکانیک و فیزیک بحث میکنن ببینید متوجه میشید که شبیه سازی همیشه در راس امور هستش و بعد بهینه سازی و کنترل. پس از نظر طرفدار داشتن نگران نباشید. کلا گستره علمی خیلی زیاده تو امریکا با توجه به تجربیات دوستان...
مثلا دوستی داشتم 3 سال پیش عاشق کنترل مدرن بود و میگفت حاضرم این مبحث رو ادامه بدم تو یه کشور عقب مانده از لحاظ علمی ولی نرم مثلا روشهای عددی بخونم تو آمریکا!
الان دانشجوی دکترا هستش و تزش مربوط به روشهای عددی تو امریکا!
این مثال رو اوردم بگم که ایالات متحده کلا دستت بازه و همه کار میتونی بکنی.
راجع به ویزا:
ببینید من بگم سخته ویزا گرفتن یا نمیدن و یا بگم نه درجا میدن واسه شما فرق خواهد کرد؟!!
شما اقدام خواهید کرد و کلیرنس و حالا امید به APPROVE. زبونم لال نشد هم نشد.
ولی به اون جمله بالا دقت کنید به هایلایتها:
زمینه شما بیشتر ظاهرا موادی هستش و میتونه مشکل زا بشه. به خصوص کلمه مضخرف کامپوزیت حتی اگه ازارش به مورچه نرسه!!
توصیه دارم اگر هدفتون امریکاست بیشتر روی کارهای THEORY کار کنید و روی مثلا MATLAB مانور بدید تا کار ازمایشگاهی و عملی و سعی کنید هرچه بیشتر از مواد فاصله بگیرید. و همچنین موارد TAL رو هم در نظر بگیرید.
پ.ن:این قسمت اخر نوشته(منظورم قسمت ویزاس) مربوط به تاریخ 3/2/2014 میباشد و ممکنه حتی فردا اعتبار نداشته باشه و یا 100 سال هم اعتبار داشته باشه!!!امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشید.[img]images/smilies/wink.gif[/img]
اینا نظرات شخصی هست و نه من FBI هستم و نه افسر سفارت و نه واشنگتن و نه ....!
بااحترام