آکادمیا کافه
خطوط هواپیمایی برای سفر به امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: سفر به آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: خطوط هواپیمایی برای سفر به امریکا (/Thread-%D8%AE%D8%B7%D9%88%D8%B7-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%BE%DB%8C%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: خطوط هواپیمایی برای سفر به امریکا - mahyarelc - 28-04-2014

(22-04-2014, 04:18 PM)'Dr.Roya' نوشته: fall 2014  برای مستر برق admission دانشگاه SDSU با TA  دارم. هنوز I-20 به دستم نرسیده بدونم کلاسای خودم دقیقا کیه ، اما توی  assistantship letter  نوشته بود کلاسهای TA از 22 اگست شروع می شه.
خلاصه به خاطر توصیه دوستان راجع به hi season &... می خوام بلیطم رو رزرو کنم از الآن.
برای 3 اگست از تهران به سایکس فال (FSD,SOUTH DAKOTA)
05:35am-07:15amوehran-dubai,الاتحاد
09:45am-03:25pmوdubai-chicago,امریکن ایرلاینز
08:20pm-09:55pmوchicago-sioux fall,امریکن ایرلاینز
$878 ارزونترین بود تا اینجا که سرچ کردم 4 روزه اول اگست رو!
اگه اوکیه بخرمش یا می تونم رزروش کنم فعلا ؟

درود
معمولا مشکلی برای رزرو نیست. شما میتونید برای مدتی (بسته به ایرلاین فرق داره) بلیط رو با قیمت روز رزرو کنید ولی بعد مدتی باید خرید رو نهایی کنید
یک چکی بکنید که هزینه کنسل / تغییر بلیط چقدر میشه
کلا پرواز خوبی به نظر میرسه (قیمت خوبی داره)
ولی تنها موردی که به نظرم میرسه ساعت ورودتون به داکوتا هست که مطمئن بشید مشکلی ندارید. وگرنه در کل پرواز خوبیه

RE: خطوط هواپیمایی برای سفر به امریکا - Dr.Roya - 24-06-2014

سلام،
این چه طوره:
8 AUGUST
تهران-دوهه
دوهه-چیکاگو
چیکاگو-سایکس فالز(مقصد من)
استاپ ها به ترتیب:
1h,50min
1h,45min
همشونم با پرواز قطره.
؟؟؟؟؟؟؟

RE: خطوط هواپیمایی برای سفر به امریکا - mahyarelc - 24-06-2014

(24-06-2014, 06:45 PM)'Dr.Roya' نوشته: سلام،
این چه طوره:
8 AUGUST
تهران-دوهه
دوهه-چیکاگو
استاپ ها به ترتیب:
1h,50min
1h,45min
همشونم با پرواز قطره.
؟؟؟؟؟؟؟

به نظرم بهتره توقف ها بیشتر باشن (مخصوصا در امریکا)
فرودگاه شیکاگو هم فرودگاه نسبتا شلوغیه تا بخواین بار رو تحویل بگیرین و مراحل بازرسی رو انجام بدین ممکنه پرواز بعدی رو از دست بدین
به نظرم برای توقف اول همون حدود ۲-۳ ساعت (البته امیدوارم دیگه بیشتر از این از ایران تاخیر نخوره!) خوبه ولی برای دومی شاید حدود ۴ ساعت بگذارین بهتر باشه
در کل خط هوایی قطر هم پرواز بسیار خوبیه

RE: خطوط هواپیمایی برای سفر به امریکا - Torkan - 25-06-2014

(24-06-2014, 06:45 PM)'Dr.Roya' نوشته: سلام،
این چه طوره:
8 AUGUST
تهران-دوهه
دوهه-چیکاگو
استاپ ها به ترتیب:
1h,50min
1h,45min
همشونم با پرواز قطره.
؟؟؟؟؟؟؟

در ادامه صحبت های دوستمون یه نکته ای بگم که معمولا میگن 3 ساعت رو در نظر بگیرید ولی این به عکس العمل! شما هم بستگی داره در شیکاگو. شما بلافاصله که پیاده میشید سریع باید بدوید به سمت باجه های international که افسر مهاجرت و ویزا بررسی کنه شما رو. تایید صلاحیت!
دقت کنید همون اول پشت افراد ناییستید بگردید جایی که آرومه فوری برید اونجا. بعد که افسر همه چی رو چک کرد فوری برید به قسمت چمدون ها و با دقت منتظر باشید تا چمدونه بیاد. قبلش البته اون سبدهای چرخ دار رو اماده کنید واسه حمل چمدون ها و همینطوری برید جلو...زیاد ندم صحبت رو و فقط این نکته رو اضافه کنم که بعد چک کردن سعی کنید بلیط در دست از هر مسوولی که دیدید بپرسید من باید کجا برم.به خصوص از سیاهها که انصافا خیلی باحال هستن و حتی شما رو تا دم در هواپیما هم ممکنه بدرقه کنن!( دقت کنید از قبل از خطوط هواپیمایی هم بپرسید دقیقا باید به کدوم ترمینال برید) البته تا جایی که یادمه قبل از همه در ترمینال شماره یک که با مترو میرید چمدانهای شما رو pickup میکنن و بعد میرید به ترمینالی که گفتن.

اینا رو به این خاطر اوردم که نگران نباشید اگر هم وقت کم شد و معمولا هم تاخیری دیده نشده ولی کفه ترازو به نسبت به سمت turkish airlines سنگینی میکنه همیشه!

بااحترام

RE: خطوط هواپیمایی برای سفر به امریکا - Solaris - 27-06-2014

دوستان من قصد دارم از CheapOair بلیط تهیه کنم و از بین پروازا دوتاش واسم از همه بهتره:
اولیش با :KLM
تهران- رم
رم – آتلانتا
آتلانتا-ممفیس
به ترتیب با کانکشنای 3.30  و 4.20 (هر سه پرواز با KLM)

دومین کیس با قطری:
تهران- دوحه
دوحه- شیکاگو
شیکاگو-ممفیس
به ترتیب با کانکشنای 1.50 و 2.55  (پرواز اول با قطر، دوتای بعدی با American Airlines)

حالا با توجه به اینکه با پرواز KLM فقط ی چمدون Free است و واسه بعدی باید 75 تا پرداخت کرد ولی با قطری دو تاش فریه  و همچنین چون شنیدم پرواز قطری کلا بهتره من ترجیح میدم با قطری بپرم.
اگرچه کانکشنای KLM طولانی تره اما واسه پرواز تهران-دوحه-شیکاگو-ممفیس هم بازهر کدوم از کانکشنا تقریبا 2 و 3 ساعت هست.
 دوستان لطفا نظرشون رو بگن. ممنون میشم 

RE: خطوط هواپیمایی برای سفر به امریکا - mahyarelc - 27-06-2014

(27-06-2014, 12:17 AM)'Solaris' نوشته: دوستان من قصد دارم از CheapOair بلیط تهیه کنم و از بین پروازا دوتاش واسم از همه بهتره:
اولیش با :KLM
تهران- رم
رم – آتلانتا
آتلانتا-ممفیس
به ترتیب با کانکشنای 3.30  و 4.20 (هر سه پرواز با KLM)
دومین کیس با قطری:
تهران- دوحه
دوحه- شیکاگو
شیکاگو-ممفیس
به ترتیب با کانکشنای 1.50 و 2.55  (پرواز اول با قطر، دوتای بعدی با American Airlines)
حالا با توجه به اینکه با پرواز KLM فقط ی چمدون Free است و واسه بعدی باید 75 تا پرداخت کرد ولی با قطری دو تاش فریه  و همچنین چون شنیدم پرواز قطری کلا بهتره من ترجیح میدم با قطری بپرم.
اگرچه کانکشنای KLM طولانی تره اما واسه پرواز تهران-دوحه-شیکاگو-ممفیس هم بازهر کدوم از کانکشنا تقریبا 2 و 3 ساعت هست.
 دوستان لطفا نظرشون رو بگن. ممنون میشم 

درود
قیمت بلیط هر کدوم چند هست؟
در کیفیت قطر که شکی نیست ولی اینطور که میگید پرواز اول فقط هست و بعد به AA تغییر میکنه.
من طبق شنیده هام کیفیتKLM رو بین قطر و AA میگذارم.
میتونید یک دید کلی در مورد این ۳ ایرلاین بدست بیارید:
AA - Qatar - KLM
review ها رو هم میتونید تو همون وبسایت پیدا کنید و بخونید. 
اگه قیمت (با اون ۷۵ دلار) حدودا یکی باشه من پیشنهادم KLM هست. (با توجه به اینکه کانکشن طولانی تر داره و کیفیتش کمی از AA بهتره). 

(27-06-2014, 12:51 AM)'mahyarelc' نوشته:
درود
قیمت بلیط هر کدوم چند هست؟
در کیفیت قطر که شکی نیست ولی اینطور که میگید پرواز اول فقط هست و بعد به AA تغییر میکنه.
من طبق شنیده هام کیفیتKLM رو بین قطر و AA میگذارم.
میتونید یک دید کلی در مورد این ۳ ایرلاین بدست بیارید:
AA - Qatar - KLM
review ها رو هم میتونید تو همون وبسایت پیدا کنید و بخونید. 
اگه قیمت (با اون ۷۵ دلار) حدودا یکی باشه من پیشنهادم KLM هست. (با توجه به اینکه کانکشن طولانی تر داره و کیفیتش کمی از AA بهتره). 

تو پرواز قطری اولین پرواز که با قطریه.
واسه دومین پرواز نوشته American Airlines with aircraft of Qatar Airways
پرواز سوم هم که با AA
حالا ی سوال برام پیش اومد. اگه ایرلاین عوض شه باید چمدونا رو وسط راه با تغییر ایرلاین تحویل گرفت؟

RE: خطوط هواپیمایی برای سفر به امریکا - mahyarelc - 27-06-2014

(27-06-2014, 01:08 AM)'Solaris' نوشته:
تو پرواز قطری اولین پرواز که با قطریه.
واسه دومین پرواز نوشته American Airlines with aircraft of Qatar Airways
پرواز سوم هم که با AA
حالا ی سوال برام پیش اومد. اگه ایرلاین عوض شه باید چمدونا رو وسط راه با تغییر ایرلاین تحویل گرفت؟

احتیاج به گرفتن بار نیست. البته برای پرواز سوم شما در هرصورت با رو تحویل میگیرین چون کانکشن ورودی به امریکاست و قسمت بازرسی.

(27-06-2014, 01:13 AM)'mahyarelc' نوشته:
احتیاج به گرفتن بار نیست. البته برای پرواز سوم شما در هرصورت با رو تحویل میگیرین چون کانکشن ورودی به امریکاست و قسمت بازرسی.

ممنون. حالا به نظرتون این 
American Airlines with aircraft of Qatar Airways یعنی چی؟ بالاخره قطریه یا AA?

RE: خطوط هواپیمایی برای سفر به امریکا - M1KE - 27-06-2014

به نظر میرسه خود هواپیما برای قطری باشه ولی خطوط American Airlines اون رو کرایه کرده باشه و خود پرواز به اسم شرکت AA هست. وقتی شما پرواز چند تیکه می گیرید این شرکت ها بین خودشون یک بده و بستون هایی رو انجام میدن تا امکان انجام اون پرواز چند تیکه برقرار باشه.

در مورد بار فقط در نظر داشته باشین که برخی از افرادی که با شما سوار پرواز اول میشین ممکنه مقصد نهایی شون دوجه یا جای دیگه ای باشه برای همین به فردی که بار رو تجویل میدین هماهنگ کنید که برچسب مربوط به مقصد (شیکاگو) رو بزنند که در دوجه گم نشه. البته خودشون هم گاهی وقتی صف کارت پرواز تشکیل میشه میان مقصد نهایی مسافرها رو می پرسن و ممکنه یک برچسب هایی هم بزنند ولی به هر حال کار از محکم کاری عیب نمی کنه.

پینوشت: مطمئنید که گزینه اولی که نوشتین برای KLM هست به رم میره؟ تا جایی که من اطلاع دارم KLM در آمستردام توقف می کنه. احتمالا پروازی که دیدین برای الیتالیا بوده.