آکادمیا کافه
نوسانات قیمت ارز - مشکلات و راه حل ها - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: کارت اعتباری و امور ارزی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%DB%8C)
+--- موضوع: نوسانات قیمت ارز - مشکلات و راه حل ها (/Thread-%D9%86%D9%88%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AA-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%A7%D8%B1%D8%B2-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%AD%D9%84-%D9%87%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: مشکل افزایش بی سابقه قیمت دلار - soilman - 22-12-2011

نکته ای که فراز بهش اشاره کرده کاملا درست هست و دوست دارم بخش آخر جملشو های لایت کنم...

بازار مسکن، بورس و دیگر بازارها جذابیتشون رو از دست دادن و از این جهت بازار ارز مورد هجمه ی سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی و X قرار گرفته...

بازار عملا به ضرر مردم عادی هست و اون هم ضرری بس گران!

RE: مشکل افزایش بی سابقه قیمت دلار - Mike - 22-12-2011

(22-12-2011, 07:17 PM)Faraz نوشته: دلیل این مشکل کاملا اقتصادی است
دولت با کسری بودجه سنگین رو به رو است و در عین حال تورم ناشی از هدفمندی یارانه ها اثر خود را دارد نشان می دهد.این کار یک سیاست پولی توسط بانک مرکزی است.
در ایران فروشنده ارز دولت است.وقتی قیمت ارز بالا برود دولت پول بیشتری به دست می آورد.پارسال وقتی دولت 1000 دلار از طریق بانک مرکزی ارز می فروخت حدود یک میلیون و صد تومان به دست می آورد ولی الان اگر دولت در بازار آزاد ارز را بفروشد 1.5 برابر پارسال پول می گیرد و با این کار کسری بودجه خود را کاهش می دهد.
در عین حال این سیاست حجم نقدینگی را کاهش می دهد چراکه مردم تومان می فروشند و ارز می خرند که این کار جمع آوری حجم نقدینگی است و اثر ضد تورمی دارد.
ولی خطر این موضوع ورود سرمایه گذاران بزرگ بخش مسکن به بخش ارز است که می تواند کل بازار ارز را از کنترل دولت خارج بکند.

البته من می‌خواستم با اجازه فراز ۱ چیزیو اینجا بگم. دوستان من ارش دلار آمریکا در داخل آمریکا مثل کاغذ پاره میمونه! این ارز فقط در خارج از آمریکا ارزشش چند برا بر می‌شه! دلیل زیاد شدن قیمت این ارز در جهان تکون خوردن اقتصاد آمریکا از حالت سکون هستش. که البته مجموعه‌ای از عوامل باعث شده که این افزایش نجومی اتفاق بیفته!
حالا ایشالا خودتون که آمدید می‌فهمید من چی‌ میگم. در آمریکا هم تورم وجود داره. ۲ هفته پیش من غذا یه آماده خریدم ۸۷ سنت. ۲ روز پیش همون رو بدون هیچ تغییری خریدم ۱ دلار!

RE: مشکل افزایش بی سابقه قیمت دلار - Faraz - 22-12-2011

هیچ کس منکر تورم در امریکا نیست ولی بحث اینجا درباره علت افزایش قیمت ارز در ایران است.اگر تنها به دلیل تحرکات بازار ارز جهانی قیمت دلار افزایش پیدا می کرد این تغییر نرخ ارز فقط مختص به دلار بود.قیمت پوند،کرون و یورو را ببینید.این افزایش نرخ ارز نیست بلکه کاهش ارزش پول ملی است.
اینگونه هم نیست که بگوییم دلار در امریکا کاغذ پاره است.هر پولی به خودی خود تنها وسیله مبادله است ولی چیزی که مهم است قدرت خرید پول یا به قول اقتصاد دانان ppp است.وجود تورم به خودی خود هیچ ایرادی ندارد و حتی مفید است بلکه باید در دید کلان به مسائل نگاه کرد.

RE: مشکل افزایش بی سابقه قیمت دلار - M0TRIX - 17-03-2012

سلام.

بچه ها به نظرتون من كه 2-3 سال ديگه ميخوام امتحان تافل و GRE بدم از الان دلار بخرم خوبه ؟ يا همون موقع بخرم ؟

RE: مشکل افزایش بی سابقه قیمت دلار - Saeid - 17-03-2012

(17-03-2012, 01:53 AM)M0TRIX نوشته: سلام.

بچه ها به نظرتون من كه 2-3 سال ديگه ميخوام امتحان تافل و GRE بدم از الان دلار بخرم خوبه ؟ يا همون موقع بخرم ؟
پیش بینی 2-3 سال دیگه کار نوسترآداموسه (درست نوشتم؟؟ Big Grin ).....خرج شما که فقط تافل و جی آر ای نیس.....ولی بد نیست به نظرم یه مقدار داشته باشین

RE: مشکل افزایش بی سابقه قیمت دلار - MaMi - 17-03-2012

(17-03-2012, 02:40 AM)Saeid نوشته: پیش بینی 2-3 سال دیگه کار نوسترآداموسه (درست نوشتم؟؟ Big Grin ).....خرج شما که فقط تافل و جی آر ای نیس.....ولی بد نیست به نظرم یه مقدار داشته باشین
من امروز رفتم پیش یکی از آشنایان (بانک ملی مرکز استان) گفتم آقا به من 1000 نه 500 تا هم بدی من راضیم، شروع کرد به تعریف همون داستان پاسپورت میخواد، بلیط رفت و برگشت و... (قیمت دلارشون 1250 تومان بود)
بعد رفتم صرافی سر کوچه (!) گفتم آقا دلار خریدتون چقدره؟ گفت 1300 تومان! گفتم آقا من 1000 تا میخوام...گفت اگر برای خرید میخوای 1850 تومانه (!!!!) بعدش هم الان آخر ساله دلار نداریم، خلاصه از اون انکار و از من اصرار، در نهایت طرف آب پاکی رو ریخت روی دستم گفت آقا داریم دلار، ولی با این اوضاع تا بعد از عید فروش نداریم!!! این هم از داستان امروز ما! Sad

RE: مشکل افزایش بی سابقه قیمت دلار - amirhossein.gh - 17-03-2012

دیگه الان سویفت (نه تیلور سویفت رو ها) رو هم که تحریم کرده ، من فک نکنم اوضاع خوبتر بشه که شاید بدتر هم بشه !
کشور تحت فشار بسیار زیادیه ! همین آقای رییس جمهور که رفته بود مجلس ازش درباره مترو پرسیدن خیلی در لفافه گفت که آقا جون حساب ذخیره ارزی صفره !
اوضاع خرابه Sad

RE: مشکل افزایش بی سابقه قیمت دلار - ahmadpashaei - 17-03-2012

امروز صبح شنبه 27/12/90 من رفتم 4راه استامبول برای اینکه ببینم دلار چه جوریاست و صبح تا 1870 پیدا کردم ولی نتونستم بدون کارت ملی از کارت حسابم پول بگیرم و برگشتنی دیدم شد 1900 و دلیلش رو هم خودم حدس زده بودم از صبح که اونام همینو گفتن: دیگه برای بانکهای ایران از امروز سوئیفت انجام نمیشه!!!!!!!! رفتیم برای خودمون بچه ها.دلار فردا بالای 2000 میره.

RE: مشکل افزایش بی سابقه قیمت دلار - M0TRIX - 18-03-2012

دوستان ديگه نظري ندارن واسه 2-3 سال ديگه ؟ دلار بخريم يا 2-3 سال ديگه ارزونتر ميشه ؟

RE: مشکل افزایش بی سابقه قیمت دلار - amirhossein.gh - 18-03-2012

به نظر من با این اوضاع ممکنه گرونتر هم بشه
ولی واقعا هیچی قابل پیش بینی نیست
خیلی ریسکیه !
دوستان کسی تو فامیل کسی رو میشناسه دستی تو بورس و اینا داشته باشه ؟
چون این افراد خوب آینده رو پیش بینی میکنن؟