آکادمیا کافه
محدودیتهای استفاده از Nickname در خارج - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: تاثیر پذیرش و مهاجرت بر زندگی(سایر موارد) (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%B1-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF)
+--- موضوع: محدودیتهای استفاده از Nickname در خارج (/Thread-%D9%85%D8%AD%D8%AF%D9%88%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-Nickname-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC)

محدودیتهای استفاده از Nickname در خارج - Bahram - 16-12-2011

دوستان من مدتیست که دارم دنبال یک کار بهتر در کشوری که هستم، میگردم.
همینطور که سرگرم ویرایش رزومه کاریم بودم، با خودم فکر کردم نکنه استفاده از اسم ایرانی برای انگلیسی زبانها عجیب بیاد و تاثیر منفی در روند انتخاب من بذاره؟!
تصمیم گرفتم از یک اسم مستعار انگلیسی که به اسم ایرانیم نزدیکه استفاده کنم، ولی نمیدونم آیا این میتونه بعداً که مشغول بکار شدم برام مشکلی ایجاد کنه یا نه؟
مثلاً هنگام واریز حقوق ببینند اسمی که توی رزومم نوشته بودم با اسم واقعی حساب بانکیم مطابقت نداره، یا وقتی پاسپورتم را چک میکنند که کنترل کنند آیا ویزام برای کار معتبر هست یا نه. . .
بطور کلی حساسیت این موضوع فکر میکنید چقدر باشه؟

هرگونه نظر و همفکری که دوستان بتونند بدن، خیلی ممنون میشم.

RE: محدودیتهای استفاده از Nickname در خارج - Karim - 16-12-2011

(16-12-2011, 11:06 AM)Bahram نوشته: دوستان من مدتیست که دارم دنبال یک کار بهتر در کشوری که هستم، میگردم.
همینطور که سرگرم ویرایش رزومه کاریم بودم، با خودم فکر کردم نکنه استفاده از اسم ایرانی برای انگلیسی زبانها عجیب بیاد و تاثیر منفی در روند انتخاب من بذاره؟!
تصمیم گرفتم از یک اسم مستعار انگلیسی که به اسم ایرانیم نزدیکه استفاده کنم، ولی نمیدونم آیا این میتونه بعداً که مشغول بکار شدم برام مشکلی ایجاد کنه یا نه؟
مثلاً هنگام واریز حقوق ببینند اسمی که توی رزومم نوشته بودم با اسم واقعی حساب بانکیم مطابقت نداره، یا وقتی پاسپورتم را چک میکنند که کنترل کنند آیا ویزام برای کار معتبر هست یا نه. . .
بطور کلی حساسیت این موضوع فکر میکنید چقدر باشه؟

هرگونه نظر و همفکری که دوستان بتونند بدن، خیلی ممنون میشم.
درود
بهرام جان من در این زمینه تجربه خاصی ندارم اما فقط نظره خودم را می گویم:
من بعید میدونم عجیب بودن اسم واسه انگلیسی زبان ها تاثیر منفی در روند انتخاب بگذارد بویژه که کشوری که شما درش هستید مهاجر پذیره وکلی اسم ها ی غیر انگلیسی وجود داره مانند چینی ها و کره ای ها.
من بودم اینکارو نمی کردم چون بهرحال به استرس ونگرانیش نمی ارزه . ببخشید اینطوری میگم من اگه یک کارفرما بودم اگریکی از کارمندانم اینکار رو انجام بده ومتوجه بشم و مهاجر هم باشه پیش خودم فکر می کنم که احتمالا این مهاجر یک هدفی غیرقانونی داره که نخواسته اسم واقعیش فاش بشه!!
این فقط نظره من بود چون خودتون گفتید همفکری کنید منم گفتم.

موفق باشی

RE: محدودیتهای استفاده از Nickname در خارج - ice - 16-12-2011

همان طور که اسم این قسمت رو گذاشتید شما دارید درباره nickname صحبت می کنید، که ارتباطی به نام شناسنامه ای نداره. اگر در رزومه های کاری محل سکونتتون جایی برای قرار دادن این اسم وجود داره به کار ببرید. ولی به عنوان نام رسمی خودتون در فرم ازش استفاده نکنید.
یادمه یکی از اساتید امریکایی در صفحه خودش نوشته بود وقتی اول با من تماس می گیرید، اگر نامتون دشوار بود، از نامی که برای من راحت تر هست استفاده کنید. در سایت ها هم زیاد دیده شده که افراد آسیای دور به دلیل دشواری تلفظ نامشون از نام دیگری استفاده می کنند.

RE: محدودیتهای استفاده از Nickname در خارج - amirhossein.gh - 17-12-2011

بهرام جان
منم تجربه ندارم ولی اینا رو شنیدم:
شنیدم که خیلی ها مخصوصا چینی ها و هندی ها ، این کارو میکنن چون اسماشون بسیار سخت تلفظ میشه و
بسیاریشون این کارو میکنن
سندشوم اگه بری یه سر بزنی به سایت اساتید چینی ، میبینی مثلا اسمش Xianloug هست بعدش داخل پرانتز مینویسه Xi !!!

RE: محدودیتهای استفاده از Nickname در خارج - spt - 17-12-2011

(17-12-2011, 11:00 PM)amirhossein.gh نوشته: بهرام جان
منم تجربه ندارم ولی اینا رو شنیدم:
شنیدم که خیلی ها مخصوصا چینی ها و هندی ها ، این کارو میکنن چون اسماشون بسیار سخت تلفظ میشه و
بسیاریشون این کارو میکنن
سندشوم اگه بری یه سر بزنی به سایت اساتید چینی ، میبینی مثلا اسمش Xianloug هست بعدش داخل پرانتز مینویسه Xi !!!
این قضیه کاملا کاملا درسته و خیلی وقت ها خنده دار هم میشه!!
مثلا یه چینی رو که به سختی انگلیسی صحبت میکنه رو میبینید و ازش میپرسید اسمش چیه میگه استیون!!! Big Grin
بعضی وقت ها هم این کارشون خیلی بد نیست! هم به بقیه کمک میکنن هم به خودشون...
برای ایرانی ها هم بعضی وقت ها این مورد دیده میشه!! مخصوصا اسم های سخت و به نظرم کار خیلی بدی نیست....
مخصوصا برای گریتینگ و اینا!! اما اینکه بخاید کار های اداری رو انجام بدید با یه اسم دیگه همونطور که گفته شد خیلی وقت ها محاجر ها و پناهنده ها اسمشون رو عوض میکنن داخل تمام مدارکشون اما برای یه دانشجو خیلی آسون نیست...

RE: محدودیتهای استفاده از Nickname در خارج - lavender - 21-04-2013

بستگی به اسمتون داره... من اسمم تلفظش یه مقدار برای امریکایی ها سخته ولی هیچ وقت بای خودم nick name انتخاب نکردم و پیش خودم گفتم خب اسمای اونا هم بعضیاش سخته ولی ما می گیم.
اما بعضیا به خاطر حروفی که توئی اسمشون هست دیگه یه جورایی ناچار به این کار می شم. یکی از هم دانشگاهیام توی امریکا اسمش " فائقه " بود! می گفت به اسم من که توی لیست می رسن فقط نگاه می کنن[عکس: 295319_1zg4yo9.gif]. ...برای همین یه اسم ساده ی خارجی برای خودش انتخاب کرده بود.
nick name هم که توی جایی ثبت نمی شه...فقط توی محاوره به کار می ره یا بین همکارا و دوستا.
مثل ایران که یه فردی اسمش " کامران " هست ولی بهش می گن "کامی"  یا یه اسم شناسنامه ای داره ولی تو خونه یه چیز دیگه صداش می کنن.

RE: محدودیتهای استفاده از Nickname در خارج - Behnoush - 21-04-2013

منم با حرفای بچه ها موافقم ، در کل به نظرم مهمترین چیز اینه جوری باشید که بهتون اعتماد به نفس میده چون اینجا به نظر من یکی از مهم ترین فاکتورهای اثر گذار توی زندگی و تحصیل اعتماد به نفس داشتنه. اگه اسمتون زیاد سخت نیست و خودتون تمایلی ندارید اسم دیگه ای انتخاب کنید به خودتون سخت نگیرید، اگه اسمتون جوری هست که ترجیح میدید به اسم دیگه ای صداتون کند و اونجوری اعتماد به نفس بهتری دارید یه اسمی که مناسب و راحت هست انتخاب کنید.

RE: محدودیتهای استفاده از Nickname در خارج - ForeverBlue - 23-06-2013

در صورتی که هنوز گذرنامه کشور مقصد را دریافت نکرده اید و با گذرنامه کشور خود سفر میکنید بهتر است در این مورد دقت بیشتری بکنید