آکادمیا کافه
شرکت های فروشنده کارت اعتباری Visa و Master و غیره - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: کارت اعتباری و امور ارزی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%DB%8C)
+--- موضوع: شرکت های فروشنده کارت اعتباری Visa و Master و غیره (/Thread-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%D9%86%D8%AF%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1%DB%8C-Visa-%D9%88-Master-%D9%88-%D8%BA%DB%8C%D8%B1%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

RE: شرکت های فروشنده کارت اعتباری Visa و Master و غیره - m.ost - 02-06-2012

افزایش قیمت دلار که کاملا محسوسه در مورد شرکت ها، قیمت هایی که در سایت ها هست اکثرا به روز نیست. مثلا نیلوپر یک کارت 30 دلاری رو که در سایت نوشته 74000 تومن در واقع 97000 تومن حساب میکنه و لینیکس همون رو 98000 تومن. حالا نمیدونم چقدر احتمال تغییر در قیمت هاشون هست ظرف این هفته. امیدوارم گرون تر نشه از این.

RE: شرکت های فروشنده کارت اعتباری Visa و Master و غیره - mohamad0014 - 02-06-2012

واااااااااای خیلی گرون حساب می کننده یعنی دلاری بالای 3000 تومان. به نظرم این شرکت ها دیگه دارند از اب گل آلود ماهی می گیرند. دانشجویان اگر هماهنگی داشنه باشند می تونند از وزارت علوم یا هر جای دیگه درخواست بدند که با دلار نرخ مرکزی کارت اعتباری برای هزینه های اپلای صادر بشه یعنی از همون منبعی که ازر دانشجویی می دهند. خدایی من این قیمت رو که m.ost عزیز گقتند شوکه شدم.

RE: شرکت های فروشنده کارت اعتباری Visa و Master و غیره - amin_mb - 02-06-2012

دقیقا بنده هم شکه شدم ولی محمدجان، بخشی از این قیمت هایی که M.ost عزیز گذاشتند، مربوط به کارمزد و هزینه صدور کارت میشه. ولی باز قیمت ها بالاست.
فکر میکنم، در صورتی که از سرویس Payment که توسط اونها پرداخت انجام میشه، مقرون به صرفه تر هست تا صدور کارت.

m.ost عزیز طبق تجربه نشون داده که وقتی قیمت ها پایین می اید، شرکت ها خیلی آهسته و دیر قیمت ها را کاهش می دهند یا اصلا کاهش نمی دهند. ولی به محض اینکه دلار بالا بره، زود تمام قیمت ها آپدیت میشه، بنابراین، فکر نمی کنم، که در یکی دو هفته آینده قیمت ها کاهشی داشته باشند تازه ممکنه گرون تر هم بشوند.

RE: شرکت های فروشنده کارت اعتباری Visa و Master و غیره - mohamad0014 - 02-06-2012

(02-06-2012, 08:00 PM)amin_mb نوشته: دقیقا بنده هم شکه شدم ولی محمدجان، بخشی از این قیمت هایی که M.ost عزیز گذاشتند، مربوط به کارمزد و هزینه صدور کارت میشه. ولی باز قیمت ها بالاست.
امین جان من نمی دونم مبلغی که این شرکت ها به عنوان هزینه صدور کارت می گبرند وافعا بر چه اساس است ولی من که خودم از بانک المان کارت کرفتم نه تنها ازم هزینه صدور نگرفت بلکه 1000 یورو هم اعتبار بهم داد بانک. یکی باید بیاد جلوی این شرکت های سودجو بگیره.

RE: شرکت های فروشنده کارت اعتباری Visa و Master و غیره - Pejman - 02-06-2012

(02-06-2012, 07:05 PM)mohamad0014 نوشته: دانشجویان اگر هماهنگی داشنه باشند می تونند از وزارت علوم یا هر جای دیگه درخواست بدند که با دلار نرخ مرکزی کارت اعتباری برای هزینه های اپلای صادر بشه یعنی از همون منبعی که ازر دانشجویی می دهند.
(02-06-2012, 08:16 PM)mohamad0014 نوشته: یکی باید بیاد جلوی این شرکت های سودجو بگیره.
واقعاً همگی خوشحال می شیم اگر شما که چنین دیدگاهی دارید پا پیش بذارید و به حرفتون عمل کنید، وگرنه همه این حرفها کنار گود نشستن و لنگش کن گفتن خواهد بود.

در مورد هزینه زیاد این کارتها، من هم قبول دارم این مورد رو. اما اینکه بگیم برای کارت 30 دلاری دلار رو 3000 تومن حساب کردند حرف درستی نیست. چون همونطور که امین به درستی اشاره کرد یه هزینه ثابت برای صدور کارت گرفته می شه و از اونجایی که این کار در بانکهای خارجی انجام می شه، پر واضحه که هزینه بیشتری بر دوش مشتری وارد می شه. در نتیجه در کارتهای نرخ پایین این هزینه ثابت خودش رو نشون می ده و این کارتها معادل ریالی زیادی برای دلارشون باید پرداخت بشه.

اما در کارتهای گرون تر این هزینه کمتر به چشم میاد. کارت 500 دلاری رو من 930 هزار تومن خریدم، زمانی که دلار حدود 1850 بود. خودتون می تونید حساب کنید دلار رو چند حساب کردند.

در کل خیلی ایده آلی هست بگیم حالا که ما همه جوره تحریم هستیم و هیچ بانک ایرانی خودش کارت اعتباری بین المللی صادر نمی کنه، ما بخواهیم این شرکت ها بدون هزینه اضافی برامون کارت بگیرن! اولاً مشخصه که اونها یه حاشیه ای برای سود خودشون کنار می ذارن، ثانیاً به دلیل نبود این بانکها در ایران، مبلغی اضافه تر نسبت به اون حالتی که بانک در خود کشور باشه گرفته می شه که خیلی هم عجیب نیست.

(02-06-2012, 10:50 PM)Pejman نوشته: واقعاً همگی خوشحال می شیم اگر شما که چنین دیدگاهی دارید پا پیش بذارید و به حرفتون عمل کنید، وگرنه همه این حرفها کنار گود نشستن و لنگش کن گفتن خواهد بود.

در کل خیلی ایده آلی هست بگیم حالا که ما همه جوره تحریم هستیم و هیچ بانک ایرانی خودش کارت اعتباری بین المللی صادر نمی کنه، ما بخواهیم این شرکت ها بدون هزینه اضافی برامون کارت بگیرن! اولاً مشخصه که اونها یه حاشیه ای برای سود خودشون کنار می ذارن، ثانیاً به دلیل نبود این بانکها در ایران، مبلغی اضافه تر نسبت به اون حالتی که بانک در خود کشور باشه گرفته می شه که خیلی هم عجیب نیست.
پژمان عزیز

این مورد چیزی نیست که من به تنهایی اقدام کنم و کارت اعتباری برای تمام دانشجوبان متقاضی ایران صادر شود واگر همه قصد این عمل را دارند می توان به صورت گروهی اقدام کرد تا ترتیب اثر بدهند(اگر بدهند)
من در مورد هزینه صدور کارت اعتباری تجربه شخصیم را گفتم دوستان دیگر هم می تواند اگر تجربه ای دارد بیان کنند. این یک بیزنس هست در سایه تحریم ها به وجود آمده و دانشجویان از روی ناچاری به این گونه شرکت ها روی می آورند وگرنه فکر نکنم تعدا زیادی از قیمت ها راضی باشند ودادن مشروعیت به این گونه بی انصافی به این شرکت ها به نظر من کار صحیحی نیست.

RE: شرکت های فروشنده کارت اعتباری Visa و Master و غیره - ahmadpashaei - 02-06-2012

(02-06-2012, 11:03 PM)mohamad0014 نوشته: پژمان عزیز

این مورد چیزی نیست که من به تنهایی اقدام کنم و کارت اعتباری برای تمام دانشجوبان متقاضی ایران صادر شود واگر همه قصد این عمل را دارند می توان به صورت گروهی اقدام کرد تا ترتیب اثر بدهند(اگر بدهند)
من در مورد هزینه صدور کارت اعتباری تجربه شخصیم را گفتم دوستان دیگر هم می تواند اگر تجربه ای دارد بیان کنند. این یک بیزنس هست در سایه تحریم ها به وجود آمده و دانشجویان از روی ناچاری به این گونه شرکت ها روی می آورند وگرنه فکر نکنم تعدا زیادی از قیمت ها راضی باشند ودادن مشروعیت به این گونه بی انصافی به این شرکت ها به نظر من کار صحیحی نیست.
من فکر می کنم حق با شماست ولی میدونید وقتی در ایران سازمان سنجش دلار رو برای آزمونها اینجوری داره با دانشجوهای بیچاره حساب می کنه (حدود 2370 تومان!!!) و خودش بزرگترین و صاحب نفوذترین دلال شده از این شرکتها چه انتظاری باید داشت؟! نکته دوم اینه که بازم وقتی دولت خودش توسط سازمان سنجش و .... داره دلالی می کنه چطوری باید به درخواست گروهی ما رسیدگی کنه؟ اونها جدیدا چشم دیدن ما که می خوایم بریم خارج رو هم ندارن Angry اصلا دوست ندارن کسی بره.نه که امکانات و لابراتوارهای پیشرفته زیادی فراهمه و ما هم ناشکریم طفلکی ها دلشون شکسته.

RE: شرکت های فروشنده کارت اعتباری Visa و Master و غیره - Pejman - 03-06-2012

(02-06-2012, 11:03 PM)mohamad0014 نوشته: پژمان عزیز

من به کار کسی مشروعیت ندادم و دفاع هم نمی کنم، چون به نظر من هم هزینه های برخی شرکت ها خیلی زیاده. بین اونها هم منصف و غیر منصف هست. من دلیل گرون بودن اون کارت های 30 دلاری و اینکه چرا سیستم اینجا با آلمان فرق می کنه رو توضیح دادم، چون حس کردم در جریان برخی مشکلات شاید نباشید. اون قضیه اقدام برای وزارت علوم هم خیلی خیلی بعید می دونم مثمر ثمر باشه. ولی همونطور که گفتم شما اگر شروع کنید ما هم همراهی می کنیم.

RE: شرکت های فروشنده کارت اعتباری Visa و Master و غیره - Paradise4 - 23-07-2012

(02-06-2012, 07:05 PM)mohamad0014 نوشته: واااااااااای خیلی گرون حساب می کننده یعنی دلاری بالای 3000 تومان. به نظرم این شرکت ها دیگه دارند از اب گل آلود ماهی می گیرند. دانشجویان اگر هماهنگی داشنه باشند می تونند از وزارت علوم یا هر جای دیگه درخواست بدند که با دلار نرخ مرکزی کارت اعتباری برای هزینه های اپلای صادر بشه یعنی از همون منبعی که ازر دانشجویی می دهند. خدایی من این قیمت رو که m.ost عزیز گقتند شوکه شدم.

واقعا خیلی گرونه .... اگر اینطوری باشه که هزینه ها خیلی میره بالا. مگر اینکه آشنایی در خارج داشته باشیم و از طریق صرافی پول براش بفرستیم و اون برامون پرداخت کنه !!! بنظرم اینطوری کمتر میشه ! درست نمی گم ؟

[جداشده] هشدار در مورد فروشندگان کارت های اعتباری - spring64 - 31-10-2012

بچه ها نظرتون در مورد این چیه؟
http://www.utkala.com/index.php?option=com_content&view=article&id=131&Itemid=258#