آکادمیا کافه
مدارک مورد نیاز برای روادید دانشجویی کانادا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: روادید کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: روادید دانشجویی کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- موضوع: مدارک مورد نیاز برای روادید دانشجویی کانادا (/Thread-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6

مدارک مورد نیاز برای روادید دانشجویی کانادا - Cortex - 20-01-2011

در این تاپیک؛ مدارک مورد نیاز هر فرد طبق شرایط وی، به او اعلام می شود تا بتواند برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کند. لطفاً سوالات خود را در راستای تاپیک مطرح کنید.
این لینک از سایت رسمی روادید کانادا برگرفته شده است و در آن می توانید تمامی اطلاعات مربوط به مدارک مورد نیاز برای روادید دانشجویی خویش را بدست بیاورید.
http://www.cic.gc.ca/english/study/study-how-documents.asp
با تشکر

RE: مدارک مورد نیاز برای روادید دانشجویی کانادا - brotherhood - 19-09-2011

سایتش اینقدر بزرگ بود که چیزی نفهمیدیم ما
میشه بگید برا لیسانس چه مدارکی میخاد؟

RE: مدارک مورد نیاز برای روادید دانشجویی کانادا - Cortex - 19-09-2011

(19-09-2011, 02:51 PM)brotherhood نوشته: سایتش اینقدر بزرگ بود که چیزی نفهمیدیم ما
میشه بگید برا لیسانس چه مدارکی میخاد؟
1. Proof of acceptance(گواهی پذیرش از دانشگاه کانادا)
2. Proof of identity(گواهی شناسایی و هویت شما مثه کارت ملی و شناسنامه)
3. Proof of financial support(گواهی تمکن مالی و ساپورت مالی)

دوست عزیز:
لطفاً قبل از پرسیدن سوال لینک مربوطه؛ تاپیک مربوطه؛ و سایت مربوطه رو خوب بررسی فرمایید...
مطالبی که من کپی کردم کاملاً بولد و بزرگ در همون لینک بالا بودند.

RE: مدارک مورد نیاز برای روادید دانشجویی کانادا - aliilab - 31-03-2012

سلام دوستان
برای سفارت کانادا مدارکی که باید پست کنیم، باید حتما مهر دادگستری و وزارت خارجه داشته باشه یا میشه فقط به مهر دارالترجمه اکتفا کرد؟

RE: مدارک مورد نیاز برای روادید دانشجویی کانادا - Pejman - 01-04-2012

(31-03-2012, 07:43 PM)aliilab نوشته: سلام دوستان
برای سفارت کانادا مدارکی که باید پست کنیم، باید حتما مهر دادگستری و وزارت خارجه داشته باشه یا میشه فقط به مهر دارالترجمه اکتفا کرد؟
تا جایی که من می دونم اصولاً سفارت ها مهر وزارت خارجه رو می خوان. در مورد کانادا مطمئن نیستم ولی فکر نمی کنم مستثنا باشه.

RE: مدارک مورد نیاز برای روادید دانشجویی کانادا - Saeid - 01-04-2012

(31-03-2012, 07:43 PM)aliilab نوشته: سلام دوستان
دیده شده بعضا حتی دانشگاهای کانادا به مهر وزارت خارجه گیر میدن در حالی که آمریکا اینچنین نیست....بر خلاف آمریکا که واقعا نیاز نیست و معمولا برا محکم کاری معمولا دیگه اکثرا میفرستن. توصیه میکنم مهر خارجه بزنین. دلیلشم اینه که بقیه میزننن!!! در ضمن برای سفارت مطمعنا مهر وزارت امور خارجه حتی معتبرتر از مهر دادگستری میتونه باشه به دلیل شناخت

RE: مدارک مورد نیاز برای روادید دانشجویی کانادا - amin_mb - 31-03-2013

درود

جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا، مدارک زیر توصیه می شود:

1- نامه پذیرش دانشگاه
2- نامه بورس یا فاند 
3- ترجمه دانشنامه (ها) 
4- ترجمه ریزنمرات (ها)
5- ترجمه شناسنامه
6- ترجمه کارت ملی
7- اصل گواهی عدم سوءپیشینه + ترجمه آن
8- کپی برابر اصل صفحات پاسپورت (تا صفحه 10)
9- کپی برابر اصل کارنامه های تافل - آیلتس - GRE
10- ترجمه گواهی تعهد محضری پشیبان مالی
11- ترجمه فیش حقوقی پشتیبان مالی / ترجمه جواز کسب پشتیبان مالی / ترجمه اجاره نامه ملک پشتیبان مالی / یا هر گونه مدرکی دال بر منبع درآمد پشتبیان 
12- گواهی حساب بانکی (تمکن مالی) پشتیبان به انگلیسی / یا ترجمه گواهی فارسی تمکن مالی حساب پشتیبان
13- ترجمه اسناد ملکی پشتیبان مالی (در صورت امکان)
14- گواهی حساب بانکی (تمکن مالی) خود متقاضی به انگلیسی / یا ترجمه گواهی فارسی تمکن مالی حساب متقاضی
15- ترجمه اسناد ملکی خود متقاضی (در صورت امکان)
16- گواهی سابقه کار به انگلیسی / یا ترجمه گواهی سابقه کار فارسی (در صورت امکان)
17- گواهی پیشنهاد کار بعد از تحصیلات به انگلیسی / ترجمه گواهی پیشنهاد کار فارسی (در صورت امکان)
18- تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی IMM1294 Application
17- تکمیل فرم Additional Family Information IMM5645
19- دو قطعه عکس دیجیتالی با مشخصات معین
20- نامه Accommodation Arrangement (در صورت امکان)
21- CAQ برای ایالت کبک
22- گواهی استاد (سوپروایزر آینده) راجع به بی خطر بودن، غیرنظامی بودن، غیر هسته ای بودن پروژه تحقیقاتی در کانادا (در صورت امکان)
23- رزومه (برای کسانی که دو سال به بالا گپ تحصیلی دارند)

RE: مدارک مورد نیاز برای روادید دانشجویی کانادا - misagh103 - 14-01-2014

با سلام
یه سوال داشتم.بنده دوره پیش دانشگاهی رو تمام نکردم و یک درس کم دارم.می خواستم بدونم که میشه با مدرک دیپلم و بدون مدرک پیش دانشگاهی در دانشگاه های کانادا تو رشته های مهندسی (کارشناسی) تحصیل کرد.
ممنون میشم اگه به من جواب بدید.

RE: مدارک مورد نیاز برای روادید دانشجویی کانادا - faryad33 - 26-01-2014

سلام
من برای دکتری در رشته civil پذیرش و بورس از کانادا دارم. تا حالا دو بار برای ویزای انلاین اقدام کردم رد شدم. دفعه اول purpose of vist بود و دفعه دوم purpose of visit,your duration stay , your current employment situation بود. با توجه به اینکه من کارمند رسمی شرکت ملی نفت هستم احتمال داره دلیل ریجکت این باشه. من گپ تحصیلیم حدود 8 ساله اما تو این مدت دانشگاه درس دادم بعدش 7 سال هم سابقه شرکت نفت رو دارم (مهندسی مکانیک) و برای یه شرکت هم کار پاره وقت کردم که همه اینها رو توی study plan همراه با مدارک توضیح داده بودم. توی application گفته بودم که یه شرکت خصوصی من رو ساپورت مالی میکنه و من هم در قبالش یه تعهد دادم که بعد از 4 سال براشون کار کنم. به نظرتون این سناریو کجاش میتونه ایراد داشته باشه  که رد کردن لطفا اگه تجربه مشابهی دارین رو بنویسین
ممنون

RE: مدارک مورد نیاز برای روادید دانشجویی کانادا - Torkan - 05-02-2014

با سلام
هزینه ویزای دانشجوی کانادا از 125دلار به 150دلار افزایش یافته و دوستانی که به دنبال مصاحبه و گرفتن وقت واسه کانادا هستن اینجا رو بخونن بد نیست.
دوستان اینم توجیه برای افزایش قیمت!
Citizenship and Immigration Canada’s (CIC) Temporary Resident Visa (TRV) fees have not increased for almost two decades...
Citizenship and Immigration Canada will increase other fees in the temporary resident program, effective February 6, 2014. These changes will reduce the burden on Canadian taxpayers and ensure that fees closely reflect the real cost of processing applications.
یعنی دو دهه هستش قیمت ثابته تازه یادمون افتاده یکم قیمت رو ببریم بالا!!
بااحترام