آکادمیا کافه
پذیرش در مقطع لیسانس در کشور هلند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: هلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF)
+----- انجمن: تحصیل در هلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF)
+----- موضوع: پذیرش در مقطع لیسانس در کشور هلند (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF)

پذیرش در مقطع لیسانس در کشور هلند - Hamidreza_ut - 07-12-2011

در این تاپیک مسائل مربوط به پذیرش در کشور هلند برای مقطع لیسانس مطرح می شود. این تاپیک یک تاپیک کلی می باشد و درباره مسائل جزئی تاپیک هایی جداگانه وجود دارد.لطفا تنها در صورتی که برای سوال شما تاپیکی مجزا تعریف نشده از این تاپیک استفاده بفرمایید.
با تشکر

RE: پذیرش در مقطع لیسانس در کشور هلند - Hamidreza_ut - 07-12-2011

رشته های ارائه شده به زبان انگلیسی در کشور هلند در مقطع لیسانس خیلی محدود است. برای پیدا کردن لیست رشته ها به این لینک مراجعه فرمایید و در Advanced Search مقطع BSc و .. را انتخاب فرمایید.
برای جستجو بین رشته های به زبان Dutch این سایت و همچنین این سایت مفید هستند.]
این سایت bachelorportal.eu هم دیتابیسی هست از رشته های لیسانس در سطح اروپا ... امیدورام مفید باشه.

RE: پذیرش در مقطع لیسانس در کشور هلند - soheil_gh - 11-10-2014

با سلام
برای پذیرش در مقطع لیسانس باید امتحان ورودی داد ؟ آیا تحصیلات در هلند رایگان است؟

RE: پذیرش در مقطع لیسانس در کشور هلند - Shihan - 12-10-2014

(11-10-2014, 06:53 PM)'soheil_gh' نوشته: با سلام
برای پذیرش در مقطع لیسانس باید امتحان ورودی داد ؟ آیا تحصیلات در هلند رایگان است؟

دروود.
امتحان وروودب برای رشته های انگلیسی و هلندی زبان در لیسانس وجود نداره. اما تحصیلات در هلند رایگان نیست. اتفاقاً هزینه اش بالاست.

RE: پذیرش در مقطع لیسانس در کشور هلند - mrbh - 12-11-2016

سلام دوستان ، من 19 سالمه و دانشجو مهندسی نرم افزار فردوسی مشهد هستم قصد دارم برای مقطع کارشناسی برای دانشگاه های هلند اقدام کنم و روزمه خوبی هم دارم ( آیلتس آکادمیک 7 دیپلم 18.54) و از 6 تا دانشگاه آمریکا پذیرش داشتم ( Michigan State , Iowa State , U of New Mexico , ... ) داشتم بعضیاشون با بورس هم بودن ولی به دلایل مسائل ویزا آمریکا نتونستم ویزام رو دریافت کنم و از شروع تحصیلاتم در آمریکا باز موندم و سه بار ریجکت شدم و الان دیگه بیخیال آمریکا شدم. متناسب با بررسی های من از یکی از 13 دانشگاه معتبر هلند میتونم پذیرش بگیرم ولی خیلی نگران موضوع ویزا هستم. خیلی میترسم مثل آمریکا شه وجود داشتن گرفتن پذیرش های معتبر باز نتونم تحصیلم رو آغاز کنم. من مقداری درباره هلند تحقیق کردم و میدونم که تقریبا تمامی کار ها رو دانشگاه و IND انجام میده لی نمیدونم مرحله که باید بری سفارت هلند در تهران به چه صورت هست؟ آیا مصاحبه رو در رو داره؟ آیا ممکنه IND تایید بده بعد با ارائه مدارک ویزا رو صادر نکنن برای فردی مثل من که هیچ سابقه ای نداره؟ دوستان من سرباز هستم ولی معافیت تحصیای دارم چون دانشجو کارشناسی فردوسی ام ولی بخوام برم هلند با وجود اینکه نظام وظیفه اجزه داده و قانون تغییر کرده ولی وزارت علوم همچنان حقی برای دانشجویانی که میخوان در مقطع کارشناسی در دانشگاه های مورد تایید خودش تحصیل کنن رو نمیده . حالا آا سفارت مدارکی مبنی بر وضعیت سربازی از دانشجویان پسر خواسته یا نه؟ آیا رو این مسائل سفارت حساسن؟

RE: پذیرش در مقطع لیسانس در کشور هلند - Matinking - 13-11-2016

(12-11-2016, 11:47 PM)mrbh نوشته: سلام دوستان ، من 19 سالمه و دانشجو مهندسی نرم افزار فردوسی مشهد هستم قصد دارم برای مقطع کارشناسی برای دانشگاه های هلند اقدام کنم و روزمه خوبی هم دارم ( آیلتس آکادمیک 7 دیپلم 18.54) و از 6 تا دانشگاه آمریکا پذیرش داشتم ( Michigan State , Iowa State , U of New Mexico , ... ) داشتم بعضیاشون با بورس هم بودن ولی به دلایل مسائل ویزا آمریکا نتونستم ویزام رو دریافت کنم و از شروع تحصیلاتم در آمریکا باز موندم و سه بار ریجکت شدم و الان دیگه بیخیال آمریکا شدم. متناسب با بررسی های من از یکی از 13 دانشگاه معتبر هلند میتونم پذیرش بگیرم ولی خیلی نگران موضوع ویزا هستم. خیلی میترسم مثل آمریکا شه وجود داشتن گرفتن پذیرش های معتبر باز نتونم تحصیلم رو آغاز کنم. من مقداری درباره هلند تحقیق کردم و میدونم که تقریبا تمامی کار ها رو دانشگاه و IND انجام میده لی نمیدونم مرحله که باید بری سفارت هلند در تهران به چه صورت هست؟ آیا مصاحبه رو در رو داره؟ آیا ممکنه IND تایید بده بعد با ارائه مدارک ویزا رو صادر نکنن برای فردی مثل من که هیچ سابقه ای نداره؟ دوستان من سرباز هستم ولی معافیت تحصیای دارم چون دانشجو کارشناسی فردوسی ام ولی بخوام برم هلند با وجود اینکه نظام وظیفه اجزه داده و قانون تغییر کرده ولی وزارت علوم همچنان حقی برای دانشجویانی که میخوان در مقطع کارشناسی در دانشگاه های مورد تایید خودش تحصیل کنن رو نمیده . حالا آا سفارت مدارکی مبنی بر وضعیت سربازی از دانشجویان پسر خواسته یا نه؟ آیا رو این مسائل سفارت حساسن؟

بین تمام کشورهای غربی، من ندیده ام و نشنیده ام کشوری بهتر از هلند به ایرانی ها ویزا بده!
کم نبودن کسانی که با reject های متوالی آمریکا و بقیه کشور ها بی دردسر رفتن...

سفارت در قبال ادعاهای شما مدرک درخواست می کنه... اگر ادعایی در قبال تموم شدن سربازی بکنید، طبیعتا باید کارتتون رو ارائه کنید... وگرنه اینکه با وثیقه خارج بشید یا کلا به چه صورت کارتون رو با وزارت علوم یا نظام وظیفه پیش ببریذ، موضوعی نیست که خیلی interest سفارت باشه...

RE: پذیرش در مقطع لیسانس در کشور هلند - mrbh - 13-11-2016

(13-11-2016, 01:42 AM)Matinking نوشته: بین تمام کشورهای غربی، من ندیده ام و نشنیده ام کشوری بهتر از هلند به ایرانی ها ویزا بده!
کم نبودن کسانی که با reject های متوالی آمریکا و بقیه کشور ها بی دردسر رفتن...

سفارت در قبال ادعاهای شما مدرک درخواست می کنه... اگر ادعایی در قبال تموم شدن سربازی بکنید، طبیعتا باید کارتتون رو ارائه کنید... وگرنه اینکه با وثیقه خارج بشید یا کلا به چه صورت کارتون رو با وزارت علوم یا نظام وظیفه پیش ببریذ، موضوعی نیست که خیلی interest سفارت باشه...

درباره پاس وخروج از کشور من به دلیل اینکه دانشجو فردوسی ام از طریق خروج از کشور بصورت توریستی اجازه خروج دارم و پاسپورتم رو هم سپتامبر تجدید کردم و 5 سال اعتبار داره از این موضوع مشکلی ندارم ولی برای خروج از کشور مجبور هستم تا وضعیت دانشجوییم در ایران رو حفظ کنم تا بتونم اجازه خروج بگیرم آیا بنظرتون اینکه اینجا دانشجو ام میتونه مشکلی ایجاد کنه؟ و یا اینکه اینکه به سبب دانشجو بودن در فردوسی میتونم اجازه خروج پیدا کنم چی؟

آیا ممکن هست IND تایید بده بعد سفارت توو تهران بخواد مانع این موضوع بشه؟ مثلا دانشگاه Radboud به من تضمین داده ( دقیقا ذکر کرده گارانتی) که ویزاتو  در صورت گرفتن پذیرش دریافت خواهی کرد ؟

و درپایان آیا فکر میکنید موضوعی هست که باید بهش بیشتر توجه کنم و بیشتر مورد بررسیش قرار بدم؟ آیا دلیلی خواهد بود که من فرآیند رو به موسسه بسپارم در حالی که توانایی دارم بصورت مستقل اقدام کنم؟

RE: پذیرش در مقطع لیسانس در کشور هلند - Ro.T - 20-06-2019

سلام
با معدل دبیرستان 19.5
و آیلتس آکادمیک 7
شانس گرفتن فاند در هلند در مقطع لیسانس رو دارم؟