آکادمیا کافه
لوازم مورد نیاز برای سفر به هلند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: هلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF)
+----- انجمن: زندگی در هلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF)
+----- موضوع: لوازم مورد نیاز برای سفر به هلند (/Thread-%D9%84%D9%88%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF)

لوازم مورد نیاز برای سفر به هلند - Hamidreza_ut - 07-12-2011

لیستی از لوارم لازم در هنگام ورود به هلند رو در زیر آوردم. دوستان اگر مورد دیگری به نظرشون رسید اینجا مطرح کنند.

* هرچند این لوازم قطعا با توجه به مدت اقامت فرد و همچنین فصل ورود به هلند متفاوت است.

1/ تمام مدارک تحصیلی و ملی خودتون رو به همراه داشته باشید. از مدارک فارغ التحصیلی تا شناسنامه ، کارت ملی ، گواهینامه و مدارک توانایی شما در زبان. بیشتر این مدارک رو برای دریافت ویزا ترجمه کردید و به تایید سفارت رسوندید.

۲/ موارد زیر رو حتما تهیه و در ساک خود بگذارید :

• تعداد ۱۲ عکس ۳ در ۴ و ۱۲ عکس ۶ در ۴ با توجه به استاندارهای سفارت هلند همراه داشته باشید.
• یک عدد دیکشنری هلندی به فارسی و یک عدد دیکشنری فارسی به هلندی
• یک عدد دیکشنری انگلیسی به فارسی (جیبی)
• یک بسته ۵۰ تایی قرص آدولت کلد ، یک بسته کپسول آموکسی سیلین ، یک بسته قرص استامینافن یا بروفن
• یک عدد پلوپز برقی ۲ نفره
• لباس گرم زمستانی و تابستانی از هرکدام ۳ تا ۵ دست ( همراه لباس خواب و زیر )
• بشقاب، چنگال، قاشق، دربازکن
• یک عدد آفتابه پلاستیکی کوچک (اینو حتما یادتون نره وگرنه کار بیخ پیدا میکنه! )
• چند تا کنسرو ماهی تن برای هفته اول
• تعداد ۱۲ تا کنسرو خورش ( مائده ) یا اگر شد بیشتر چون عادت کردن به غذاهای اونجا وقت میبره!
• کتابهای درسی ضروری ( برندارید کل میدون انقلاب رو تو چمدون کنید بیارید فرودگاه ! ) در حال حاضر نسخه پی دی اف بسیاری از کتابهای درسی وجود داره که میتونید به این صورت در جا صرفه جویی کنید
• آجیل شامل پسته، بادام، گردو و چیزهای مقوی حدود ۲ تا ۳ کیلو
• یک عدد گوشی تلفن همراه همراه شارژر
• وسایل شخصی مثل مسواک، خمیر دندون، حوله کوچک و بزرگ، سوزن و نخ
• مقداری سبزی خشک شامل نعنا، شوید،…
• نوت بوک شخصی (سعی کنید از ایران بخرید) همراه کارت تی وی usb (اگر باشه از شر خرید تلویزیون راحتید)
• دفتر و کاغذ A4 به همراه یک تقویم ایرانی
• یک عدد MP3 Player با حافظه یک گیگ برای ضبط و پخش صدا
• یک عدد لامپ کم مصرف مهتابی ( در فرانسه پیدا نمیشه )
• یک ساک دستی برای حمل مدارک مهم که همیشه دم دست باشه
• پول هاتون رو در چند جای مختلف پخش کنید البته به جز چمدون هایی که در بار هواپیما میگذارید
دقت کنید کل وسایلتون رو در ۲ چمدون یکی بزرگ (۲۰ کیلویی) و یکی کوچک (۱۰ کیلویی) قرار بدید. مقداری از وسایل رو در کوله پشتی و یا ساک دستیتون بگذارید و با خودتون به داخل هواپیما ببرید.

منبع

RE: لوازم مورد نیاز برای سفر به هلند - Hamidreza_ut - 07-12-2011

یک سوال داشتم از دوستان.
میخواستم بپرسم به نظرتون من لپتاپ از ایران بگیرم یا تبدیل به ارز کنم و برم از هلند خرید کنم.
دوستان اندرباب مزایای خرید در هلند به کیفیت قطعات اشاره کرد. ولی مثل اینکه قیمت و همچنین مالیات یه مزیتی که ایران خرید کردن داره.
نظرتون در مورد این مدل که خود دانشگاه توئنته به صورت قسطی میده ... چیه ؟ یا این ؟ (چون بودجه عامل موثریه عرض میکنم حدود 1200-1300 تومان هست)
در سایر فروشگاه ها در هلند امکان خرید قسطی هست ؟
لطفا پاسخ رو باتوجه به اینکه من 9ماه اونجا خواهم بود بفرمایید. اگر مدل خاص یا فروشگاه خاصی در هلند مد نظرتون هست بفرمایید.
با تشکر.

RE: لوازم مورد نیاز برای سفر به هلند - spt - 10-12-2011

(07-12-2011, 04:46 PM)Hamidreza_ut نوشته: یک سوال داشتم از دوستان.
میخواستم بپرسم به نظرتون من لپتاپ از ایران بگیرم یا تبدیل به ارز کنم و برم از هلند خرید کنم.
دوستان اندرباب مزایای خرید در هلند به کیفیت قطعات اشاره کرد. ولی مثل اینکه قیمت و همچنین مالیات یه مزیتی که ایران خرید کردن داره.
نظرتون در مورد این مدل که خود دانشگاه توئنته به صورت قسطی میده ... چیه ؟ یا این ؟ (چون بودجه عامل موثریه عرض میکنم حدود 1200-1300 تومان هست)
در سایر فروشگاه ها در هلند امکان خرید قسطی هست ؟
لطفا پاسخ رو باتوجه به اینکه من 9ماه اونجا خواهم بود بفرمایید. اگر مدل خاص یا فروشگاه خاصی در هلند مد نظرتون هست بفرمایید.
با تشکر.
مطمئنا اگه از ایران بگیری برات ارزون تر تموم میشه و یه نکته ی دیگه ی از ایران گرفتن اینه که ممکنه کیبوردش فرق کنه با مدلی که توی ایران هست (و کشور های انگلیسی) و یکم دکمه هاش جاش متفاوت باشه.. در مورد کیفیت هم خیلی فک نکن فرق داره ما که فرقی ندیدیم!!
این ها دلایل برای ایران گرفتن! و اگه از هلند بگیری دو تا نکته ی مهم اینه که در بارت برای سفر آزاد تری و میتونی از گارانتی استفاده کنی در اون 9 ماهی که خواهی بود...
منظورت از 1200 تومان 1200000 تومان بود؟!!! Big Grin
اینکه خود دانشگاه قسطی میده اگه روی قیمت تاثیر داره خب از دانشگاه بگیر اما اگه از من میپرسی 15.6 اینچ زیاده برادر!! باور کن الکی سنگینه و کلی آدم رو اذیت میکنه... الان بیشتر ملت دنبال مدل های سبک و کوچیک با باطری قوی میگردن که راحت حمل بشه... البته اگه نخای کار خیلی حرفه ای با لپ تاپت انجام بدی...
در مورد فروشگاه ها باید بگم تنوع لپتاپ توی ایران با کمال تعجب حد اقل از فنلاند بیشتر بود!! اما مطمئنا میتونی از یه سری فروشگاه ها قسطی بخری...

به طور کلی خیلی دقیق پرسیدی و انتخاب با خودته اما من اگه جات بودم ایران میخریدم... یادت باشه روز های اول خیلی خیلی نیاز به کامپیوتر داری...

موفق باشی Smile

RE: لوازم مورد نیاز برای سفر به هلند - Atlantis - 24-07-2016

(07-12-2011, 04:37 PM)Hamidreza_ut نوشته: ۲/ موارد زیر رو حتما تهیه و در ساک خود بگذارید :

• تعداد ۱۲ عکس ۳ در ۴ و ۱۲ عکس ۶ در ۴ با توجه به استاندارهای سفارت هلند همراه داشته باشید.

کسانی که هلند تحصیل/زندگی کردند میشه راهنمایی کنن که عکس کجاها به کار میاد و باید چه سایزی باشه؟
آیا به همراه بردن این تعداد عکس که دوستمون گفتن (24 تا) خیلی زیاد نیست؟

RE: لوازم مورد نیاز برای سفر به هلند - Atlantis - 27-07-2016

(24-07-2016, 03:57 PM)Atlantis نوشته: کسانی که هلند تحصیل/زندگی کردند میشه راهنمایی کنن که عکس کجاها به کار میاد و باید چه سایزی باشه؟
آیا به همراه بردن این تعداد عکس که دوستمون گفتن (24 تا) خیلی زیاد نیست؟

خوب من این سوالو از international office دانشگاه Twente پرسیدم. بنابر پیشنهاد @automotive عزیز سوال و پاسخ رو عینا" اینجا کپی میکنم تا شاید به کار آیندگان بیاد:

Dear International Office

I am now having my photo taken for the embassy appointment, which is one piece and of 3.5*4.5 cm size. I would like to ask you whether I will be needing to hand in my photo also in the registration process or at the municipality, dormitory, library, etc. If so, how many and of what size should they be?
____
Hello
For the municipality you don’t need to bring it and for the library they will use photo you uploaded.
For the dormitory I don’t think you need to bring one.
But if you have some left, bring them, just for in case…

Kind regards,

RE: لوازم مورد نیاز برای سفر به هلند - fatima204 - 15-10-2017

سلام
چه داروهایی رو گیر میدن در فرودگاه
و اگر با نسخه پزشک برای مصرف چندماه (مخصوصا مسکن برای میگرن ) باشه مشکلی پیش میاد؟
شنیدم مسکن در کشورهای عربی گیر میدن اگر فقط توقف داشته باشه پروازمون که مشکلی پیش نمیاد؟
@Atlantis

مرسی

RE: لوازم مورد نیاز برای سفر به هلند - Torkan - 15-10-2017

(15-10-2017, 09:53 AM)fatima204 نوشته: سلام
چه داروهایی رو گیر میدن در فرودگاه
و اگر با نسخه پزشک برای مصرف چندماه (مخصوصا مسکن برای میگرن ) باشه مشکلی پیش میاد؟
شنیدم مسکن در کشورهای عربی گیر میدن اگر فقط توقف داشته باشه پروازمون که مشکلی پیش نمیاد؟
@Atlantis

مرسی

حالا دوستمون بعدا پاسخ میدن ولی یه نکته ای بگم 
ااگر قرار باشه به چیزی گیر بدن و واقعا ممنوع باشه به توقف در آنجا و یا رفتن برا زندگی ربطی نداره. انگار شمااسلحه ببری بگی چون توقف دارم گیر نمیدن. با این حال در مورد دارو تجربه های خودم و منبع و تجربه های دوستان رو میگم.
نسخنسخه همراهتان باشه و تا جایی که دیدم داروهایی که حالت کاملا مخدر داره حساس هستن ولی یادتون نره هما چمدون ها رو نمیگردن. ببینن و گیر بدن هم نهایت میندازن دور. در مورد دارو هم اینور تحقی کنید واقعا بعضی وقتها بهتره بعضی داروها رو خارج خرید
نقل قول:دوستان شما واقعاً فکر می کنید تو فرودگاه یه لیست دارن از انواع دارو هها و آمپول ها؟! بعد می شینن کیسه ی داروهای شما رو بیرون بریزن و بگن این ممنوعه...این رو ببر...؟!!!
آخه مگه بیکارن؟ بعدشم جون آدم ها براشون مهمه...شما که نمی خواید یک تُن دارو وارد کنید ...به اندازه ی نیازتون میارید....
من نه دیدم و نه شنیدم به دارو گیر بدن. مامورای فرودگاه که نمی خوان جون آدم رو به خطر بندازن.به اندازه ی مصرف چند ماهتون می تونید دارو بیارید حتی دارویی که تزریقی هست، ایرادی نداره.
خواهشاً قبل از اینکه کاری رو انجام بدید یه سرچ بکنید بعد توی بوق و کرنا کنید و استرس وارد کنید به بقیه.[عکس: lipsrsealed.gif]
همه می دونن این کارا هم وقت گیر هست هم هزینه بر.

All medications (such as pills, injectables, or homeopathic remedies) and associated supplies (such as syringes, Sharps disposal containers, pre-loaded syringes, jet injectors, pens, infusers, etc.) are allowed through the airport security checkpoint once they have been screened.

AtroPen, an auto-injection system that can help treat many emergency conditions (such as low heart rate, breathing problems, and excess saliva related to insecticide, nerve gas or mushroom poisoning) are also allowed.

All medications should be clearly labeled so they can be identified.

Medications in daily dosage containers are allowed through the checkpoint once they have been screened.

Medication and related medical supplies are normally X-rayed. As a customer service, however, TSA now allows travelers the option of requesting a visual inspection of their medications and associated

RE: هزینه زندگی در هلند - Mskangaroo - 31-03-2018

سلام دوستان من و همسرم بزودی برای زندگی عازم انشخده در هلند هستیم. کسی تجربه داره که چه لوازمی رو بهتره با خودم ببرم؟؟

RE: هزینه زندگی در هلند - automotive - 31-03-2018

(31-03-2018, 03:00 AM)Mskangaroo نوشته: سلام دوستان من و همسرم بزودی برای زندگی عازم انشخده در هلند هستیم. کسی تجربه داره که چه لوازمی رو بهتره با خودم ببرم؟؟

سلام
موضوع‌های زیر را مطالعه کنید.

وسايل مورد نياز براي سفر به خارج از کشور
لوازم مورد نیاز برای سفر به هلند
اطلاعات مفید درباره زندگی در هلند

شما نهایتا 60 کیولگرم در مجموع می‎توانید وسایل به هلند ببرید (البته ایرلاین‌ها متفاوت هستند).
هرچیزی که بردنش ارزانتر از خریدنش باشد به استثنا مواردی که در آن کشور یافت نمی‌شود که بعضا برخی از آن‌ها اصلا نیاز نخواد بود.