آکادمیا کافه
TA یا RA؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: TA یا RA؟ (/Thread-TA-%DB%8C%D8%A7-RA%D8%9F)

TA یا RA؟ - Pejman - 03-12-2011

در این تاپیک نظرات و سوالات خود رو در رابطه با مزایا و معایب Teacher Assistantship و Research Assistantship در مقایسه با یکدیگر مطرح کنید.

خودتون کدوم رو ترجیح می دید؟ چرا؟

RE: TA یا RA؟ - amirhossein.gh - 03-12-2011

100% RA بهتره چون شما تحقیق میکنین و درآمد مناسبی دارین و میتونین مقاله بدین
ولی TA چی که باید کلی زحمت کشید چندر غز درآورد + نمیشه تحقیق کرد+کلی باید با بچه ها سر و کله بزنی + تکرار مکررات
البته به نوع دانشگاه هم بستگی داره ها!

RE: TA یا RA؟ - Saeid - 03-12-2011

من دیدم که بعضی از بچه ها که TA گرفتن, بدجوری آه وناله میکنن و میگن اصلا فرصت نمیشه درس بخونیم و کلا میگن TA دیوانه کنندس و هر ترم درسا عوض میشه و زندگیشونو مختل میکنه....لطفا دوستانی که تجربه دقیق دارن نظر بدن

RE: TA یا RA؟ - Pink Floyd - 04-12-2011

Hey,
As far as I know, you are right.
As Iranians put it, it doesn't make water warm.
TA is truly time-wasting, no considerable money is the major point you pointed out.
In addition teaching cannot add anything special to your knowledge, I'm saying this after 8 years teaching at university, it's totally gay.

RE: TA یا RA؟ - m0h3n - 04-12-2011

سوال خوبیه !

من این مسئله رو از دو دیدگاه می تونم ببینم،

1. صرف گرفتن فاند مدنظر باشه و بدون اون امکان ادامه تحصیل نباشه
2. این واقعا بدون در نظر گرفتن مسائل اقتصادی و مالی، بخوایم این دو رو با هم مقایسه کنیم.

در خصوص مورد اول که مشخص هست و بحثی در اون نیست (که خوب در اکثریت موارد هم اینطور هست).

در خصوص مورد دوم، علی نکته خیلی خوبی اشاره کرد و اون این هست که کار TA خیلی به ارتقای دانش کمکی نداره. مزیتی که بنظرم TA نسبت به RA داره بحث روابط عمومی و Communication و قدرت بیان هست که شما وقتی بعنوان TA کار می کنید، باید این Property ها رو در خودتون تقویت کنید بطوریکه در کیفیت کار شما موثر هست !

ولی RA کاملا متفاوت هست. بنظرم یک دانشجو وقتی بعنوان RA کار میکنه با موضوعات گوناگونی درگیر هست و ممکن هست به مسائلی برخورد کنه که در طول چندین سال کلاس رفتن (تئوری) و یا TA بودن به اونها نیازی نباشه ! بنابراین وقتی بعنوان RA کار کنید، دانش شما رو به افزون هست و این مهمترین خصیصه RA هست بنظرم. (بحث رنج و گنج هم ناگفته پیداست ! ).

مورد آخر میتونه مسئله پیدا کردن کار بعد از اتمام تحصیلات باشه و بنظرم اینکه شما در دانشگاه بعنوان RA کار کرده باشید، کار رو راحت تر میکنه تا TA.

RE: TA یا RA؟ - Babak - 04-12-2011

دوستان اغلب نکات رو گفته‌اند.
به طور مختصر اگر بخوام اشاره کنم، شما به هر حال در طول دکترا باید کارهای تحقیقاتی و تزتون رو جلو ببرید. در نتیجه کار تحقیقاتی همیشه در برنامه شما هست و داشتن RA یعنی این که برای این کار به شما حقوق می‌پردازند، در حالی که وقتی TA هستید باید در کنار کار تحقیقاتی کارهای مربوط به TA که معمولا شامل تصحیح ورقه از جمله امتحانات و تمرین‌ها و همچنین گاهی تدریس در کلاس یا کلاس‌های حل تمرین هست رو هم انجام بدید و در نتیجه TA وقتگیره.

یک مزیت TA البته اینه که شما درسی رو که تدریس می‌کنید یا حل تمرینش هستید خیلی خوب یاد می‌گیرید چون باید اون قدر مسلط باشید که بتونید برای بقیه توضیح بدید. در نتیجه داشتن TA برای درسی که بهش علاقه دارید و مهمه می‌تونه مفید باشه، اما اگر هر ترم همون درس تکرار بشه و TA همون درس باشید فایده‌ای که بهش اشاره کردم کمتر خواهد شد و فقط تکرار همون درس خواهد بود.

صرف نظر از این مزایا و معایب، یکی دو تا نکته رو باید بهش توجه داشته باشید:
* در اغلب دانشگاه‌ها لازمه که دانشجویان دکترا برای حداقل یکی دو ترم TA باشند. در نتیجه در اغلب مواقع نمی‌شه هیچ وقت TA‌ نبود.
* اگر به دنبال فاند و پذیرش هستید، هر کدوم از این دو فاند گیرتون اومد، بگیرید و در این مورد وسواس به خرج ندید.

RE: TA یا RA؟ - spt - 16-12-2011

در مورد زمان این دو هم خیلی متغییر هستن!
مثلا یه RA ممکنه واسه حتی 4 سال هم طول بکشه در حالی که معمولا حداقل یکسال و خیلی از مواقع 2 سال هست، و در صورت دیگه! TA متاسفانه پیش اومده که فقط یک ترم باشه و بعدا کلی گرفتاری ایجاد کنه...
البته یه چیزی که بچه ها نگفتن و به نظر من میتونه خیلی مهم باشه اینه که وقتی RA هستید همه ی کار ریسیرچ رو شما انجام میدید اما به نام استاد تموم میشه اما وقتی TA آدم بشه به دلیل اینکه با یه موضوعی به شدت درگیر میشه و مجبوره توی اون موضوع به روز باشه میتونه کار های تحقیقاتی هم ارائه بده که اونطوری مال خودش خواهد بود....

در کل من هم با بابک جان کاملا موافقم که هر کدوم گیر کسی اومد شک نکنه که داشتنش بهتره از نداشتنش...

RE: TA یا RA؟ - Nimaa - 16-12-2011

دوستان من فعلاً بصورت Self fund دارم میرم آمریکا، اما دنبال فاند هستم. خودم اینطور برداشت کرده بودم که گرفتن TA باید آسونتر باشه یعنی برای شرایط من که بعد از یک ترم اونجا بودن با هزینه شخصی، اگه RA موجود نباشه از استادم TAبخوام.
در ضمن من فکر میکردم که داشتن سابقه TA میتونه برای آینده آکادمیک من در آمریکا موثر باشه. اگر تاثیر خاصی نداره بیشتر دنبال RA باشم؟
در ضمن برداشت من این بود که هر دوی اینها شهریه رو waive میکنن و برای هزینه زندگی هم تا نزدیک 1000 دلار میدن. یعنی به نظر شما مبلغ TA کمتره یا RA بیشتره؟

RE: TA یا RA؟ - spt - 16-12-2011

(16-12-2011, 05:42 PM)Nimaa نوشته: دوستان من فعلاً بصورت Self fund دارم میرم آمریکا، اما دنبال فاند هستم. خودم اینطور برداشت کرده بودم که گرفتن TA باید آسونتر باشه یعنی برای شرایط من که بعد از یک ترم اونجا بودن با هزینه شخصی، اگه RA موجود نباشه از استادم TAبخوام.
در ضمن من فکر میکردم که داشتن سابقه TA میتونه برای آینده آکادمیک من در آمریکا موثر باشه. اگر تاثیر خاصی نداره بیشتر دنبال RA باشم؟
در ضمن برداشت من این بود که هر دوی اینها شهریه رو waive میکنن و برای هزینه زندگی هم تا نزدیک 1000 دلار میدن. یعنی به نظر شما مبلغ TA کمتره یا RA بیشتره؟
متاسفانه حقوق هر دوشون بسیار متغیره اما معمولا اگه قرار داد مدت دار باهات ببندن (یعنی مثلا فقط دو جلسه کلاس 4 ساعته یا آنالیز دیتای آماده شده نباشه) توی اون مدت هزینه زندگیت تامین میشه اما اونقدر زیاد هم نیست که بتونی پس انداز کنی.... البته میگم معمولا متغیره...
والا بستگی داره به شرایط که کدوم آسون تر باشه اما تا جایی که من تجربه دارم اتفاقا RA آسون تره...
اگه واقعا برات مهمه به نظر من به یه استاد (که ارزش سرمایه گذاری داره البته!!) گیر بده و هر چند روزی برو پیشش و بهش بگو میخای توی پروژه ها اینوالو باشی و به کار علمی علاقه مندی و ازین چیزا... اگه خودت رو خوب نشون بدی (شاید یه کاری بهت داد اول که تستت کنه) معمولا در آینده بهت پیشنهاد RA یا TA میده...
اما این کاملا نظر شخصی منه... Smile
خودمم دنبال همینکارم و احتمالا هم مسیریم آقا نیما Smile

RE: TA یا RA؟ - Nimaa - 17-12-2011

(16-12-2011, 06:38 PM)spt نوشته: متاسفانه حقوق هر دوشون بسیار متغیره اما معمولا اگه قرار داد مدت دار باهات ببندن (یعنی مثلا فقط دو جلسه کلاس 4 ساعته یا آنالیز دیتای آماده شده نباشه) توی اون مدت هزینه زندگیت تامین میشه اما اونقدر زیاد هم نیست که بتونی پس انداز کنی.... البته میگم معمولا متغیره...
والا بستگی داره به شرایط که کدوم آسون تر باشه اما تا جایی که من تجربه دارم اتفاقا RA آسون تره...
اگه واقعا برات مهمه به نظر من به یه استاد (که ارزش سرمایه گذاری داره البته!!) گیر بده و هر چند روزی برو پیشش و بهش بگو میخای توی پروژه ها اینوالو باشی و به کار علمی علاقه مندی و ازین چیزا... اگه خودت رو خوب نشون بدی (شاید یه کاری بهت داد اول که تستت کنه) معمولا در آینده بهت پیشنهاد RA یا TA میده...
اما این کاملا نظر شخصی منه... Smile
خودمم دنبال همینکارم و احتمالا هم مسیریم آقا نیما Smile
خیلی ممنون از جوابت spt عزیز. باید همین کار رو بکنم. به یکیشون که ارزش داره گیر بدم و ازش پروژه بگیرم. خیلی پیشنهاد خوبی بود. انشالله که به محض درست شدن RA یا TA تجربه شو توی سایت قرار میدم.