آکادمیا کافه
مشورت در مورد مسائل خاص پیش آمده در مدت اجرای پروسه کلیرنس - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: کلیرنس (Clearance) سفارت آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%B3-Clearance-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: مشورت در مورد مسائل خاص پیش آمده در مدت اجرای پروسه کلیرنس (/Thread-%D9%85%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A6%D9%84-%D8%AE%D8%A7%D8%B5-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%A2%D9%85%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%AF%D8%AA-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%B3%D9%87-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%B3)

صفحات 1 2 3

مشورت در مورد مسائل خاص پیش آمده در مدت اجرای پروسه کلیرنس - m.arash - 27-11-2011

کاربران گرامی می توانند در ارتباط با پروسه کلیرنس مسائل و مشکلات خاصی که در طول مدت بررسی پرونده شان توسط سفارت مربوطه رخ داده است را در این موضوع مطرح کنند.

RE: مشورت در مورد مسائل خاص پیش آمده در مدت اجرای پروسه کلیرنس - digiboy - 27-11-2011

نقل قول:سلام
من به یه مشکل برخوردم که واقعا گیج شدم اگر کسی مشکل مشابهی داره بگه

چند وقت پیش case No چک کردم دیدم زده ( Please drop off your passport at the American Consulate between … ) سریع اقدام کردم واسه pickup و پاسپورتو فرستادم واسه دوستم دبی که اونم همراه با I-20 جدیدم برده سفارت، بعد چند روز ایمل زدن I-20 خواستن (We are trying to process your visa ,please provide us with a new I-20 form.) و من دوباره ایمیل کردم.
بعد 7 روز حالا پاسپورتو خالی برگردوندن و حالا case status: undergoing administrative process

زنگ زدم واشنگتن department of state زیر بار نرفتن و میگن شاید لازم بوده کنسول دوباره پاسو ببینه، و فعلا منتظر باشید و case no چک کنید.

تو پذیرشم زده 09/01/2012 شروع کلاس و من نمیدونم بلیط بخرم اصلا چی میشه
لطفا راهنمائی کنید ...

interveiw: 21/06/2011

pickup: 03/11/2011

returned: 08/11/2011

RE: مشورت در مورد مسائل خاص پیش آمده در مدت اجرای پروسه کلیرنس - m.arash - 27-11-2011

digiboy,

دوست عزیز هرچند من پاسختون رو قبلا تو پ.خ دادم اما این جا هم به نکاتی اشاره می کنم تا برای دوستان دیگه هم مشخص باشه.
اول باید بگم که اتفاقی که برای شما افتاده و سفارت پاسپورتتون رو خواسته, اتفاقی نادر بوده اما شما اولین کسی نبودید که این اتفاق واسش رخ داده!
با توجه به اینکه مدت نسبتا زیادی هم از زمان مصاحبتون می گذره و این انفاق هم واستون پیش اومده برداشت من این هست که ابهامی در چک کردن یکی از لایه های امنیتی پیش بینی شده توسط افیسر پیش اومده بوده و نیاز بوده که پاسپورتتون رو ببینند شاید می خواستند ببیند سفری در طول این مدت انجام دادین یا دلایل دیگه ای که مشخص نیست. به هر حال امیدوارم هرچه زودتر کلیر بشید.
در مورد رزرو بلیط شاید عاقلانه باشه که رزرو کنید اما ریسکش هم بالاست به هر حال این تصمیم رو فقط خودتون می تونید بگیرید.

RE: مشورت در مورد مسائل خاص پیش آمده در مدت اجرای پروسه کلیرنس - masomjafarpoor - 23-04-2012

سلام

من منتظر clear شدن ویزام هستم به نظر شما اگر تو این مدت برم سفر مکه مشکلی پیش می یاد؟

RE: مشورت در مورد مسائل خاص پیش آمده در مدت اجرای پروسه کلیرنس - Babak - 24-04-2012

خیلی بعیده که مشکل خاصی پیش بیاد، ولی من اگر جای شما باشم روزه شک‌دار نمی‌گیرم و در این مدت به کشورهای خاورمیانه سفر نمی‌کنم.

RE: مشورت در مورد مسائل خاص پیش آمده در مدت اجرای پروسه کلیرنس - Leopold - 13-11-2013

سلام، status من در سایت واشینگتون تاریخش به امروز update شد ولی  هنوز زده Administrative Processing. سایت دوبی هم اصلا کار نمیکنه امروز. کسی میدونه داستان چیه؟ ممنون

RE: مشورت در مورد مسائل خاص پیش آمده در مدت اجرای پروسه کلیرنس - M1KE - 13-11-2013

البته خیلی روی عملکرد سایت موردنظر اطمینانی نیست و ممکن است با تاخیر در آنجا به روز شود یا هم که به روز شود ولی دیرتر به شما اطلاع دهند که جریان از چه قرار بوده ولی در موارد زیادی دیده شده که با به روز شدن سایت موردنظر دو حالت ممکن است رخ دهد یکی اینکه کلینرس شما در همان روز یا روزهای آینده اعلام می شود یا هم که به شما ایمیل می زنند و درخواست اطلاعات اضافی یا هم که رد شدن را اعلام می کنند. به طور دقیق‌تر به روز شدن سایت موردنظر نشان می دهد که یک فردی سراغ پرونده شما رفته (!) حالا این سراغ پرونده رفتن می تونه همونطور که گفتم به معنی کلیر شدن شما٬ به معنی درخواست اطلاعات اضافی یا به معنی رد شدن باشه که امیدوارم در مورد شما مورد اول درست باشه.

RE: مشورت در مورد مسائل خاص پیش آمده در مدت اجرای پروسه کلیرنس - Leopold - 13-11-2013

من به کنسولگری دوبی ایمیل زدم و گفتم که آپدیت شدم. ازشون سوال کردم که visa من آمادست یا نه. که این جواب دادن. الان ویزای من آمادست واسه پیکاپ؟ چرا اولش نگفته We are happy to inform you that the administrative processing required for your case has been completed and we are ready to issue you a visa.
؟ چون معمولا این میگن.
 Dear Applicant, 
Please be advised to submit your passport through EMPOST. You do not need to schedule an appointment or pay any fees.  We ask you submit your passport with the yellow letter received from the officer during your interview. Applicants are responsible for collection of passports from the EMPOST location they selected during registration. EMPOST is the only courier used by the U.S. Consulate. We will return your passport through this courier for pick-up as well. We do not have access to your airway bill information. You must register online to get the necessary tracking numbers to collect your passport at EMPOST. http://usvisa-info.com/en-AE/selfservice/us_courier_information Kind Regards,  
(13-11-2013, 01:01 PM)'M1KE' نوشته: البته خیلی روی عملکرد سایت موردنظر اطمینانی نیست و ممکن است با تاخیر در آنجا به روز شود یا هم که به روز شود ولی دیرتر به شما اطلاع دهند که جریان از چه قرار بوده ولی در موارد زیادی دیده شده که با به روز شدن سایت موردنظر دو حالت ممکن است رخ دهد یکی اینکه کلینرس شما در همان روز یا روزهای آینده اعلام می شود یا هم که به شما ایمیل می زنند و درخواست اطلاعات اضافی یا هم که رد شدن را اعلام می کنند. به طور دقیق‌تر به روز شدن سایت موردنظر نشان می دهد که یک فردی سراغ پرونده شما رفته (!) حالا این سراغ پرونده رفتن می تونه همونطور که گفتم به معنی کلیر شدن شما٬ به معنی درخواست اطلاعات اضافی یا به معنی رد شدن باشه که امیدوارم در مورد شما مورد اول درست باشه.

RE: مشورت در مورد مسائل خاص پیش آمده در مدت اجرای پروسه کلیرنس - M1KE - 13-11-2013

در سفارت یک سری ایمیل‌های تمپلیت هست که برای اینکه وقت افسران گرفته نشه به پرسش‌های عمومی داده میشه ولی این باعث نمیشه که افسر موردنظر نتونند پاسخ Specific بدهند. در ایمیل به طور مشخص اشاره شده که ویزای شما آماده است پس نباید مشکل خاصی وجود داشته باشه.

البته این احتمال هم وجود داره که فردی که پاسخ شما را داده با افسر مخصوص پرونده شما تفاوت داشته باشه و افسر موردنظر هم بعد از مدتی این ایمیل تمپلیت رو دوباره برای شما بفرسته. فردی که پاسخ شما را داده احتمالا در سیستم نگاه کرده و دیده کلینرس شما تکمیل شده و به همین دلیل این پاسخ رو داده.

می‌تونید برای اطمینان دوباره همین ایمیل را Reply کنید و خیلی ساده ابتدا تشکر کنید و بعد بپرسید که فرآیند گرفتن ویزا چطور هست و چه مدارکی می‌بایست براشون بفرستید.

RE: مشورت در مورد مسائل خاص پیش آمده در مدت اجرای پروسه کلیرنس - mahnaz103 - 23-11-2013

سلام 
دوستان میشه لطف کنید این سوال رو جواب بدید ؟
آیا سفارت اصلا واسش مهم هست که طرف کلاسش فلان تاریخ شروع میشه پس زودتر بررسی کنیم کلیرنسش رو یا همه به ترتیب مصاحبه باید بررسی بشن؟
[align=right]اصلا اونا کاری با زمان شروع کلاسها دارن (یعنی یه نگاهی میکنن به تاریخ تو i-20) یا اصلا واسشون مهم نیس؟! نمیدونم اصلا مدارک افراد مختلف رو یک شخص باید در نهایت تصمیم بگیره (یعنی جواب اون 16 سوال اصلا کجا میره؟چه کسی بررسی میکنه؟) یا مثلا یک نفر مسوول n نفر دیگری مسوول n نفر و الی اخر هستن؟!

مرسی Smile