آکادمیا کافه
مشاوره درباره ی خرید لپ تاپ در آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: زندگی و کار در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: مشاوره درباره ی خرید لپ تاپ در آمریکا (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2

مشاوره درباره ی خرید لپ تاپ در آمریکا - ShahdaD - 25-11-2011

موردی که ذهن من رو مشغول کرده این هست که باید لب تاپی که میخوام در آمریکا بگیرم حتما Apple باشه یا سایر مارک ها؟

در مورد خرید از اپل شنیدم که در صورت استفاده از تخفیف دانشجویی اپل میتونید از این گزینه ها استفاده کنید که شامل حدود ۱۰ درصد تخفیف + یک دستگاه پرینتر چند کاره رایگان + ipod toch رایگان!

این گزینه حقیقت داره؟

کلا اگه بخوایم یک لب تاپ بگیریم که کارایی Gaming و همین طور طراحی داشته بهتره از اپل بخریم یا امکان داره بتونیم با همون قیمت اپل یک کار حرفه ای تر از سایر مارک ها بگیریم که کارت گرافیک خیلی مناسبی هم داره؟ کلا پیشنهاد دوستان در این زمینه چی هست؟

و همچنین اگه بخوایم از سایت هایی که deal دارن خریداری کنیم آیا بازم میتونیم از کارت دانشجویی استفاده کنیم و به چه صورت هست این موضوع؟

با سپاس

RE: مشاوره درباره ی خرید لب تاپ در آمریکا - soilman - 25-11-2011

(25-11-2011, 06:09 PM)ShahdaD نوشته: موردی که ذهن من رو مشغول کرده این هست که باید لب تاپی که میخوام در آمریکا بگیرم حتما Apple باشه یا سایر مارک ها؟

در مورد خرید از اپل شنیدم که در صورت استفاده از تخفیف دانشجویی اپل میتونید از این گزینه ها استفاده کنید که شامل حدود ۱۰ درصد تخفیف + یک دستگاه پرینتر چند کاره رایگان + ipod toch رایگان!

این گزینه حقیقت داره؟

کلا اگه بخوایم یک لب تاپ بگیریم که کارایی Gaming و همین طور طراحی داشته بهتره از اپل بخریم یا امکان داره بتونیم با همون قیمت اپل یک کار حرفه ای تر از سایر مارک ها بگیریم که کارت گرافیک خیلی مناسبی هم داره؟ کلا پیشنهاد دوستان در این زمینه چی هست؟

و همچنین اگه بخوایم از سایت هایی که deal دارن خریداری کنیم آیا بازم میتونیم از کارت دانشجویی استفاده کنیم و به چه صورت هست این موضوع؟

با سپاس

در موردهای افرهای اپل برای دانشجویان در اون جد ( پرینتر و اینها) من چیزی نشنیدم
اینجا در سوئد از این خبرها نیست فقط گهگاهی به واسطه ی عضویت در student union ها افرهایی به دانشجویان داده میشه که در یه سایت و به صورت خبرنامه ازشون مطلع میشیم...

در مورد ساپورت کردن سایت هایی که بشه با کارت های دانشجویی خرید کرد باید اون سایت(معمولا اون کمپانی ) با اون union و اتحادیه همکاری داشته باشه

روز خوش

RE: مشاوره درباره ی خرید لپ تاپ در آمریکا - Bahram - 26-11-2011

(25-11-2011, 06:09 PM)ShahdaD نوشته: موردی که ذهن من رو مشغول کرده این هست که باید لب تاپی که میخوام در آمریکا بگیرم حتما Apple باشه یا سایر مارک ها؟

این گزینه حقیقت داره؟

با سپاس
اگر اینگونه باشد که خیلی آفر خوبی هست و کمتر جایی اتفاق میافته که همچین تسهیلاتی برای دانشجویان درنظر بگیرند.
در استرالیا هم از این خبر ها نیست. ولی چیزی که اینجا خیلی جالبه اینه که همه Mac دارن و کارهای دانشگاهشون رو با Mac انجام میدن و این نشون میده با خرید Mac پشتیبانی خوبی رو از خیلی جهات براتون میکنه.
اگر حتماً اصرار بر بازی کردن دارید، از برخی جهات بنظرم apple گزینه مناسبی نیست. چون هنگام بازی لپتاپ خیلی داغ میکنه و نیاز به یک فن پرقدرت داره که بتونه دستگاه رو خنک کنه ولی apple محصولاتش ظریف و قابل حمل طراحی شده و حیفه که بخواهید عمرش رو صرف بازی کردن کنید. ضمن اینکه رِنج بازیهایی که برای ویندوز ساخته شده اند، خیلی بیشتر از خانواده Linux هست و این ممکنه شما رو با مشکل روبرو بسازه، بخصوص اگر قصد دارید از ایران بازی بخرید و با خودتون ببرید (;

RE: مشاوره درباره ی خرید لپ تاپ در آمریکا - Babak - 26-11-2011

شهداد جان
آفرهای apple که بهش اشاره کردید در امریکا وجود داره ولی همیشگی نیست و باید حواس‌تون باشه که وقتی آفرها رو می‌دن خرید کنید. در بسیاری از مواقع برای این که بتونید از چنین آفرهایی استفاده کنید باید از کتاب‌فروشی دانشگاه خرید کنید و ممکنه خرید از وب‌سایت‌ها شامل این افرها نشه.

در مورد این که اپل بخرید یا خیر، بهرام تمام نکات رو گفت. اینجا اغلب دانشجویان اپل دارند و برای اغلب کارها بسیار خوب و بهتر از windows یا linux کار می‌کنه، اما همون طور که بهرام هم گفت تعداد و تنوع نرم‌افزارها از جمله بازی‌ها برای اپل به اندازه windows نیست.

RE: مشاوره درباره ی خرید لپ تاپ در آمریکا - ShahdaD - 26-11-2011

ممنوم از بهرام و بابک عزیز به خاطر نظرهای مفیدشون.

راستش من خیلی بازی نمیکنم، یعنی یک چیزی حدود 4 5 ساله که اصلا بازی نکردم، اما دوستی دارم که خیلی من رو به این امر ترقیب کرده، و خب معلوم نیست تو دیار غربت بنده چقدر وقت دارم که بتونم به این امر بپردازم یا نه! اما دوست دارم یک لب تاپ کاملا به روز و مناسب بگیرم.

اما خب مهم ترین مساله اینه که لب تاپ های Game اصولا از کیفیت بالاتری برخوردارند و دارای رم بهتر و همین طور کارت گرافیک خیلی مناسبی هستند، یک لب تاپ بسیار مناسب که پیدا کردم و حتما پیشنهاد میکنم اگر کسی میخواد یک لب تاپ رو برای چند سال به صوت مفید استفاده کنه، این لب تاپ Asus G53SX-RH71 هست.

این لب تاپ که قیمتش الان 1200 دلار هست و امکان customize هم داره به این مارک معروف هست.

نمونه ای از امکاناتش، پروسسر Intel Core i7-2630QM Processor, 2.0 GHz (Max Turbo Frequency 2.8GHz), 6MB Smart Cacheoکه با پرداخت 59 دلار بیشتر شما می تونید با این پروسسر عوضش کنید

Intel Core i7-2670QM Processor, 2.2 GHz (Max Turbo Frequency 3.1GHz), 6MB Smart Cache

12 گیگابایت رم که با پرداخت 35 دلار بیشتر میتونید این لب تاپ استثنایی رو به 16 گیگابایت مجهز کنید.

پ.ن: اگه به دنبال کارهای طراحی هم هستید بازم این مدل میتونه گزینه ی بسیار مناسبی برای شما باشه.

RE: مشاوره درباره ی خرید لپ تاپ در آمریکا - mohsen67 - 23-02-2012

اگر دنبال لب تاپ گيم هستين اينم در نظر بگيريد كه سنگين ترين لب تاپ ها هستن ، برند alienware براي گيم معروف هست . از نظر كيفيت به برند بيشتر بستگي دارد تا مدل

RE: مشاوره درباره ی خرید لپ تاپ در آمریکا - Saeid - 09-03-2012

دوستان من یه باتری لپ تاپ باید بخرم---لپ تاپم DELL INSPIRON 6400 هستش---به نظر شما ایران بگیرم بهتره یا آمریکا؟؟؟

RE: مشاوره درباره ی خرید لپ تاپ در آمریکا - amin_mb - 09-03-2012

(09-03-2012, 03:21 PM)Saeid نوشته: دوستان من یه باتری لپ تاپ باید بخرم---لپ تاپم DELL INSPIRON 6400 هستش---به نظر شما ایران بگیرم بهتره یا آمریکا؟؟؟
سعید جان! من از آمریکا اطلاع دقیقی ندارم!
ولی پیشنهاد می کنم، از ایران نخری! یا اگر مجبوری از یک آشنا یا فروشگاه معتبری، باتری اصل بخری!
چون باتری هایی که در بازار موجود هستند، چینی بوده و اصلا کارایی مناسبی ندارند!
در مدت کوتاهی دوباره باتری بلااستفاده خواهد شد!

موفق باشید!

RE: مشاوره درباره ی خرید لپ تاپ در آمریکا - MaMi - 09-03-2012

(09-03-2012, 03:21 PM)Saeid نوشته: دوستان من یه باتری لپ تاپ باید بخرم---لپ تاپم DELL INSPIRON 6400 هستش---به نظر شما ایران بگیرم بهتره یا آمریکا؟؟؟
به نظر من با یک جستجو در سایت Zigorat و Dell میتونی قیمت ها رو با هم مقایسه کنید که کجا بهتر خواهد بود برای خرید..البته یک چیز رو باید در نظر داشته باشی و اون هم نوسانات ارز است که قدرت کلی خرید ما جهان سومی ها (ببخشید که این کلمه رو به کار بردم!) رو تحت تاثیر قرار میده...

RE: مشاوره درباره ی خرید لپ تاپ در آمریکا - amin_mb - 09-03-2012

(09-03-2012, 03:39 PM)MaMi نوشته: به نظر من با یک جستجو در سایت Zigorat و Dell میتونی قیمت ها رو با هم مقایسه کنید که کجا بهتر خواهد بود برای خرید..البته یک چیز رو باید در نظر داشته باشی و اون هم نوسانات ارز است که قدرت کلی خرید ما جهان سومی ها (ببخشید که این کلمه رو به کار بردم!) رو تحت تاثیر قرار میده...
Mami، دوست عزیزم!
مطمئنا می دونی، بعضی از این لپ تاپ فروش ها و تعمیرگاهی ها چه کارهایی که نمی کنند!
حتی من تو نمایندگی های معتبر هم دیدم، که باتری دست دوم تمیز، یا تقلبی چینی را بسته بندی می کردند، و از شما قیمت باتری اصل می گیرند!

من تاکید می کنم، که نمایندگی ها هم دیدیم این کارها را می کنند!

حتی لپ تاپ هم Config می کنند، بعد با سشوار و تشت آب و ..... Lable های جدید می چسبونند و یک لپ تاپ جدید آک سونی به شما تحویل می دهند! دیگه چه برسه به باتری!

من اگه جای سعید جون بودم، تو آمریکا می خریدم، بر فرض اینکه گران تر هم باشه، دیگه خیالم تخت بود کسی سرم کلاه نمی ذاره!
تازه، تو ایران هم این لوازم وارداتی با قیمت ارز گران تر شده ، پس نمیشه دقیق گفت که اینجا مقرون به صرفه تره!

البته باید دوستان آمریکا نشین، نظرشون را بدهند، بلکه بهتر بشه تصمیم گیری کرد، یهو هم دیدید نظر منم عوض شد!Smile