آکادمیا کافه
تحصیل در چین - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: سایر کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: چین (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%86%DB%8C%D9%86)
+---- موضوع: تحصیل در چین (/Thread-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%86%DB%8C%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: تحصیل در چین - Shihan - 15-11-2014

(15-11-2014, 02:44 AM)'vahagn' نوشته:
اخه تو سایتشون مینیممی نداشتن.فقط نوشته بود برای تحصیل مقطع فوق لیسانس باید لیسانس داشته باشید.

در واقع مینیمم وجود نداره  اما بخش ادمیشن همه موارد رو در نظر میگیره چون متقاضیان با شرایط مشابه زیادن و ممکنه ملاک فاکتورهایی چون نمره زبان و معدل و مقالات تعیین کننده برای بورس بشه.

RE: تحصیل در چین - the_milad - 23-11-2014

سلام، می خواستم بدونم با شرایط زیر می تونم از تسینگ خوا پذیرش و فاند بگیرم؟

کاردانی : مهندسی نرم افزار، دانشگاه دولتی، معدل 14.5
کارشناسی : مهندسی نرم افزار، دانشگاه آزاد، معدل 17
چهار تا کتاب نوشتم، دو تا تالیف بوده و دو تا هم ترجمه.
مدرک زبان هنوز نگرفتم، اما زبان خوب هست.
پنج تا مقاله ISI در زمینه پردازش تصویر و سیگنال و امنیت نرم افزار دارم.
سه سال هم تجربه تدریس دارم.

به نظر شما می تونم از چه دانشگاهی پذیرش و فاند برای کارشناسی ارشد بگیرم؟

RE: تحصیل در چین - Shihan - 23-11-2014

دروود بر شما،
احتمال گرفتن فاند برای ارشد به نسبت دکتری در کشور چین پایینه!!! بنابراین برای بورس دولتی خیلی حساب نکنید اما برای خود دانشگاه شانس داری. ممکنه معاف از پرداخت شهریه بشی اما شاید هم تنها سال اول رو بهت بورس بدن و بعد بستگی به نمرات ترم قبلت میتونی بورست رو تمدید کنی. خلاصه شانست مناسبه در چین هم بورسهای متفاوت داریم. اما بهتره امتحان کنی.
موفق باشی

RE: تحصیل در چین - amir1404 - 16-12-2014

باسلام.در مورد پزشکی در چین همین اطلاعات کاملی قرار بدین و اینکه آزمونی دارند برای پذیرش یا خیر؟ و شرط معدل؟

RE: تحصیل در چین - Shihan - 16-12-2014

(16-12-2014, 01:29 AM)'amir1404' نوشته: باسلام.در مورد پزشکی در چین همین اطلاعات کاملی قرار بدین و اینکه آزمونی دارند برای پذیرش یا خیر؟ و شرط معدل؟

طول دوره دندانپزشکی و پزشکی در چین حدود 6سال میباشد و زبان تدریس در این دانشگاه ها معمولا به دو صورت میباشد:
حالت اول: 2سال ابتدائی انگلیسی +2سال میانی انگلیسی-چینی+دوسال اخر چینی
حالت دوم: 4سال اول انگلیسی + سال پنجم انگلیسی- چینی +سال اخر به زبان چینی
شهریه : سالانه حدود 5000دلار

فعلاً از شرط معدل و ازمون ورودی چیزی منتشر نشده و شما میتونی اقدام کنید ولی خب باید بدونی برای دانشگاههای خیلی مناسب و قوی باید رزومه خوب داشته باشی مانند دانشگاههای پزشکی fudan university  ، china medical university , zhejiang university , wuhan university
capital medical university , tianjin medical university و غیره

RE: تحصیل در چین - allahyari - 06-05-2015

سلام.من کارشناسی رو با معدل 16.67 و ارشد رو با معدل 15.72 تو دانشگاههای دولتی تو رشته فیزیک گذروندم.تو دو کنفرانس داخلی ملی و بین المللی شرکت کردم.الان دارم روی دو تا مقاله برای آی اس آی کار میکنم.و میخوام برای مدرک آیلتس و جی آر ای اقدام کنم.به نظر شما با این رزومه میتونم از یکی از دانشگاههای معتبر چین بورس بگیرم؟کدوم دانشگاهها؟لطفا راهنماییم کنید.متشکرم.   

RE: تحصیل در چین - Shihan - 06-05-2015

(06-05-2015, 07:46 PM)'allahyari' نوشته: سلام.من کارشناسی رو با معدل 16.67 و ارشد رو با معدل 15.72 تو دانشگاههای دولتی تو رشته فیزیک گذروندم.تو دو کنفرانس داخلی ملی و بین المللی شرکت کردم.الان دارم روی دو تا مقاله برای آی اس آی کار میکنم.و میخوام برای مدرک آیلتس و جی آر ای اقدام کنم.به نظر شما با این رزومه میتونم از یکی از دانشگاههای معتبر چین بورس بگیرم؟کدوم دانشگاهها؟لطفا راهنماییم کنید.متشکرم.   

شانست برای دانشگاههای تاپ زیاد نیست زیرا معدل ارشدت پایینه.
اگر بتونی برای دانشگاههای Tsinghua , Peking  , Fudan اقدام کنی نیاز به نمره زبان هم داری. البته نیاز به جی ار ای نیست. ضمناً نقش استاد بسیار در گرفتن بورس در اسیا کلیدی هست. پس بهتره مکاتبه کنی.

[برش] روادید تحصیلی برای کشور تایوان - leila123 - 25-06-2015

خیلی ممنون از راهنماییتون، یه سوال دیگه هم داشتم. البته می دونم این سوالم من خارج از موضوع تاپیک هست و از این بابت معذرت می خوام. یه استاد ازدانشگاه تسینگ هوا هم برام دعوت نامه فرستاده. من یه سری به سایت این دانشگاه زدم و دیدم که هزینه اتاق های دو نفره مربوط به خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه خیلی مناسب است. می خواستم بپرسم که این کار غیر معمولی نیست از استاد برای گرفتن این خوابگاه ها کمک بگیرم یا اینکه خودم باید اقدام کنم. البته نمی دونم اصلا برای 6 ماه خوابگاه می دن یا نه.

RE: تحصیل در چین - Shihan - 27-06-2015

(25-06-2015, 06:10 PM)leila123 نوشته: خیلی ممنون از راهنماییتون، یه سوال دیگه هم داشتم. البته می دونم این سوالم من خارج از موضوع تاپیک هست و از این بابت معذرت می خوام. یه استاد ازدانشگاه تسینگ هوا هم برام دعوت نامه فرستاده. من یه سری به سایت این دانشگاه زدم و دیدم که هزینه اتاق های دو نفره مربوط به خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه خیلی مناسب است. می خواستم بپرسم که این کار غیر معمولی نیست از استاد برای گرفتن این خوابگاه ها کمک بگیرم یا اینکه خودم باید اقدام کنم. البته نمی دونم اصلا برای 6 ماه خوابگاه می دن یا نه.

بله چرا که نشه. خیلی از افراد هستن که این چنین مواردی برای اونها رخ میده. بهتره مکاتبه کنید.

RE: تحصیل در چین - indefatigable - 01-07-2015

با سلام

من برای دانشگاه CUMT اقدام نمودم و تمام مدارک دانشگاهی رو براشون ایمیل کردم.

الان یک ایمیل دیگه دریافت کردم و از من مدارک زیر رو درخواست کردند، لطفا راهنماییم کنید که چگونه این مدارک رو تهیه کنم:

Physical examination records for foreigners, we need a copy file and you should bring the original to us if you are accepted

Personal statement

Affidavit of financial support - this is mandatory for international applicants

لطفا سریع به این پست پاسخ بدید چون من باید هر چه سریعتر مدارک رو تهیه کنم و براشون بفرستم.
با تشکر