آکادمیا کافه
University of Colorado at Boulder - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: راهنمای دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+------ انجمن: دانشگاه‌های ایالت‌های شمال غربی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%AA%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D9%85%D8%A7%D9%84-%D8%BA%D8%B1%D8%A8%DB%8C)
+------ موضوع: University of Colorado at Boulder (/Thread-University-of-Colorado-at-Boulder)

University of Colorado at Boulder - m.arash - 22-11-2011

University of Colorado at Boulder
[عکس: UCB_Seal.svg] [عکس: cu_logo_lg-231x300.gif]
وب سایت دانشگاه:
http://www.colorado.edu

• کاربران گرامی می توانند برای بحث و تبادل نظر و همچنین مطرح کردن سوالات و مسائل خاص خود در مورد این دانشگاه از این موضوع استفاده کنند.
  • لطفا اطلاعات خود را در مورد این دانشگاه در این موضوع با دیگران به اشتراک بگذارید.
  • لطفا سوالات مربوط به این دانشگاه را فقط در این موضوع مطرح کنید.

RE: University of Colorado at Boulder - m.arash - 22-11-2011

درباره دانشگاه Colorado at Boulder
:

این دانشگاه دولتی که در ایالت کلرادو و در شهر بولدر واقع شده است در سال 1876 تاسیس شد. در سال 2010 تعداد دانشجویان مقطع لیسانس 24,806 نفر و تعداد دانشجویان مقاطع بالاتر 5,146 نفر بوده است که در مجموع 54% دانشجوی مرد و 46% دانشجوی زن وجود دارد. در سال 2009 شهریه دانشگاه برای دانشجویان مقطع لیسانس 26,756 دلار بود که برای دانشجویان مقیم آمریکا این مبلغ به 7,278 دلار کاهش پیدا می کرد. شهریه این دانشگاه در آن سال برای دانشجویان مقاطع بالاتر از لیسانس حدود 23,170 دلار بود که برای دانشجویان مقیم آمریکا این مبلغ به 8,256 دلار کاهش پیدا می کرد.

برای دریافت اطلاعات پیرامون پذیرش دانشجویان مقطع لیسانس بر روی لینک زیر کلیک کنید:

International Applicants

برای دریافت اطلاعات پیرامون پذیرش دانشجویان مقاطع بالاتر بر روی لینک زیر کلیک کنید:

RE: University of Colorado at Boulder - amin_mb - 14-03-2012

با سلام خدمت دوستان
دوستان کسی از سطح علمی و اعتبار این دانشگاه اطلاعات دقیقی داره؟ دوستی آشنایی دارید که اونجا تحصیل کرده باشه؟

این دانشگاه در رنکینگ 2013 که امیرحسین عزیز زحمتشو کشید، رتبه 32 در رشته برق را کسب کرده (هم رتبه با Northeastern University, University of Pennsylvania, University of Florida, Arizona State University , Yale University)
ولی ممنون میشم اگه اطلاعات و یا تجربیات مطمئنی از این دانشگاه داشته باشید، به اشتراک بگذارید!

موفق باشید!

RE: University of Colorado at Boulder - amin_mb - 14-03-2012

سلام دوستان

چندی پیش یکی از بچه های AA به نام sharifi_s به یکی از اساتید دانشگاه University of Colorado at Boulder در دپارتمان برق یک ایمیل زده بود، اما به جای استاد، جواب از دفتر دپارتمان (برق) آمده بود که خیلی جالب هست! من ازشون اجازه گرفتم و عیننا متن ایمیل را کپی کردم!
ایشون که
Graduate Advisor دانشکده برق این دانشگاه هستند، در قسمت هایی از ایمیل (قرمز رنگ) به صورت فینگلیش نوشته است!
==========================================================================
Salaam X

Ba sepas az alagheye shoma dar barnameie tahsilate takmili! Thank You for your interest in our Graduate Program! (I see at least one of your addresses is from Iran, so I do hope am correct about addressing you in Farsi. My apologies if that was the address of one of your colleagues, and you are in a different country).

Your background looks very good, and I would certainly encourage you to apply (yes, your TOEFL is rather low but we are flexible if other parts are sufficiently strong).

One of our best students in our dept in recent years was originally from Iran. He was the person all his classmates flocked to for his kindness and for his thoughtful advice. We are always happy to welcome similarly skilled students! :-)

Please note: It is too late to apply for our spring semester. The deadline was 01 Sept. Please apply by 01 *November* 2011, for our fall 2012 semester.
این دوستمون در جواب این ایمیل اشاره می کنند که به خاطر GRE به ددلاین نمی رسند!

sharifi_s:
جواب دادن که مهم نیست بعدا بفرست / گفتم تافل 100 می خواید من ندارم گفتند عیب نداره 85 به بالا خوبه اپلای کن / یک هفته گذشت ، دیدم مدارکم اماده نشده هنوز ددلاین اپلای انلاینشان هم گذشت / خودشون ایمیل زدند که اگه نرسیدی تا 15 نوامبر هم خوبه که اپلای کنی مشکلی نیست . هر چی من نمی خواستم اینجا اپلای کنم چون برنامه ام از اول دسامبر بود که شروع کنم کارهای اپلای رو این آقا از گرجویت افیس هی کوتاه اومد!!! آخرشم اپلای نکردم

دوستان ممنون میشم نظرات و تجربیاتشون را در این شرایط یا در مورد این دانشگاه به اشتراک بگذارند!

خوش باشید!

RE: University of Colorado at Boulder - amin_mb - 15-03-2012

با سلام مجدد خدمت دوستان خوبم!

بنده در راستای پست قبلی، شخصا کنجکاو شدم Smile و به این شخص ایمیل زدم و ازش خواستم که رزومم را ارزیابی کنه و ایشون هم طبق زیر پاسخ دادند:
ایشون بسیار شبیه به پاسخی که به دوستمون داده بودند، به من هم دادند اما با این تفاوت که ایمیلشون در حد 300 خطی میشد! 2 روز طول کشید ایمیلش را بخونم!
===============================================================================

Salaam Amin,

Ba sepas az alagheye shoma dar barnameie tahsilate takmili! Thank You for your interest in our Graduate Program!

Your background looks *excellent*, and I would certainly encourage you to apply!

One of our best students in our dept in recent years was originally from Iran. He was the person all his classmates flocked to for his kindness and for his thoughtful advice. We are always happy to welcome similarly skilled students! :-)

در بررسی اول فکر می کردم که ایشون یک فرد ایرانی هست و داره به همه Template می دهد ولی کنجکاوی من در این مورد بود که در پست بالایی با هر مشکلی از طرف دوستمون کوتاه اومدند و یک فرصت می دادند، در صورتی که با مطالعه سایتشون به این نتیجه رسیده بودم که اول گروه تحصیلات تکمیلی مرکزی در دانشگاه مدارک را بررسی می کنه، و منتخب ها و کسانی که مینیمم های دانشگاه را داشته باشند به دانشکده ها برای انتخاب نهایی معرفی خواهد کرد!
بنابراین طبق اطلاعات بنده، این موضوع منطقی نیست که شخص Advisor دانشکده، ددلاین و عدم ارسال نمره GRE را صرف نظر کرده باشه!

300 خطی که ایشون برام فرستاده بودند، کل جزئیات مربوط به پذیرش و بورس در مورد این دانشگاه بود که انشاء... به مرور اطلاعات مفیدش را برای استفاده دوستان قرار خواهم داد!

خوش و خرم باشید!

RE: University of Colorado at Boulder - amin_mb - 01-05-2012

راهنمای پذیرش و بورس در رشته مهندسی هوافضا از دانشگاه University of Colorado at Boulder :

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
وبسایت دپارتمان هوافضا

وبسایت دپارتمان :
Graduate Handbook <----- Prospective Students
Applying <------ Prospective Students
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
minimum standards for graduate admission. حداقل مینیمم های استاندارد برای داوطلبان

1. Have undergraduate courses in calculus, linear algebra, and differential equations.

2. Have two semesters of undergraduate calculus-based physics.

3. Have at least two semesters of upper-division undergraduate courses in engineering or physics.

4. Hold a baccalaureate degree in engineering, science, or mathematics from an institution accredited by an agency recognized by the U.S. Department of Education, or have the equivalent.

5. Have an undergraduate grade point average of at least 3.40. Transcripts are forwarded to the Office of International Admissions and, if applicable, grades are converted to the 4.0 grading scale.

6. Provide official GRE scores from an examination taken within the last 5 years. The desired scores are at least 157 verbal, 158 quantitative, and 4.5 analytical writing (new scoring scale), or 560 verbal, 740 quantitative, and 4.5 analytical writing (old scoring scale). The fall 2011 median GRE scores for admitted students were 560 verbal, 780 quantitative and 4.0 written analytical (old scoring scale), and the median undergraduate GPA was 3.65. The university code is 4841 and the department code is 1601.

7. Provide four letters of recommendation.

8. Provide a statement of purpose. There is no length or formatting requirement.
Application Fee: $70.00 U.S.
Application Deadline (Fall Semester): December 1st

Application Deadline (Spring Semester): August 1st
TOEFL:
560 paper
220 computer
internet 83

IELTS: 6.5
Official transcripts go directly to the Office of International Admissions. Have your university send transcripts to the University of Colorado, International Admissions, UCB 65, Boulder, CO 80309. Failure to follow this instruction will delay the processing of your application.

Although you will automatically be considered for funding when you apply to the program, international students should have the financial resources to support themselves for at least the first year in the program.

The estimated expense for the non-resident student to attend is $43,123 U.S.,

داوطلبان به صورت خودکار برای بورس در نظر گرفته خواهند شد

Note 2 : the department does not fund masters
دپارتمان هوافضا، فاندی برای دانشجویان فوق لیسانس نخواهد داشت.

موفق باشید

RE: University of Colorado at Boulder - sepideh_galaxy - 29-07-2014

(15-03-2012, 12:08 AM)amin_mb نوشته: با سلام مجدد خدمت دوستان خوبم!

بنده در راستای پست قبلی، شخصا کنجکاو شدم Smile و به این شخص ایمیل زدم و ازش خواستم که رزومم را ارزیابی کنه و ایشون هم طبق زیر پاسخ دادند:
ایشون بسیار شبیه به پاسخی که به دوستمون داده بودند، به من هم دادند اما با این تفاوت که ایمیلشون در حد 300 خطی میشد! 2 روز طول کشید ایمیلش را بخونم!

Salaam Amin,

Ba sepas az alagheye shoma dar barnameie tahsilate takmili! Thank You for your interest in our Graduate Program!

Your background looks *excellent*, and I would certainly encourage you to apply!

در بررسی اول فکر می کردم که ایشون یک فرد ایرانی هست و داره به همه Template می دهد ولی کنجکاوی من در این مورد بود که در پست بالایی با هر مشکلی از طرف دوستمون کوتاه اومدند و یک فرصت می دادند، در صورتی که با مطالعه سایتشون به این نتیجه رسیده بودم که اول گروه تحصیلات تکمیلی مرکزی در دانشگاه مدارک را بررسی می کنه، و منتخب ها و کسانی که مینیمم های دانشگاه را داشته باشند به دانشکده ها برای انتخاب نهایی معرفی خواهد کرد!
بنابراین طبق اطلاعات بنده، این موضوع منطقی نیست که شخص Advisor دانشکده، ددلاین و عدم ارسال نمره GRE را صرف نظر کرده باشه!

300 خطی که ایشون برام فرستاده بودند، کل جزئیات مربوط به پذیرش و بورس در مورد این دانشگاه بود که انشاء... به مرور اطلاعات مفیدش را برای استفاده دوستان قرار خواهم داد!

خوش و خرم باشید!

سلام
من این اقا رو از نزدیک دیدم. ایشون در گذشته کمی زبان فارسی خونده به همین دلیل سعی می کنه با دانشجویان ایرانی کمی فارسی صحبت کنه.