آکادمیا کافه
تاثیر رنکینگ (رتبه بندی) دانشگاه ها بر روی پذیرش - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: تاثیر رنکینگ (رتبه بندی) دانشگاه ها بر روی پذیرش (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D8%B1%D9%86%DA%A9%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)

تاثیر رنکینگ (رتبه بندی) دانشگاه ها بر روی پذیرش - Cortex - 20-01-2011

کاربران گرامی:
مباحث خود را در مورد تاثیر رتبه های دانشگاه ها بروی پذیرش در این تاپیک مطرح بفرمایید.
باتشکر

تاثیر رنکینگ(رتبه بندی) دانشگاه ها بر روی پذیرش - ice - 05-03-2011

با درود
رتبه بندی دانشگاه چقدر اهمیت دارد؟ یعنی اگر بدانم که احتمال بالا دارد در یک دانشگاه کانادا با رتبه 600 قبول شوم و امسال پذیرش بگیرم بهتر است اقدام کنم یا یک سال عقب انداخته و شانسم را در چند دانشگاه (که ممکن است رتبه بهتری داشته باشند) امتحان کنم؟
سپاس

تاثیر رنکینگ(رتبه بندی) دانشگاه ها بر روی پذیرش - Cortex - 06-03-2011

ice عزیز:
این کاملاً بدیهیست که رتبه دانشگاه در امر پذیرش مهم است، اما نکته ی قابل توجه دیگر که مهم تر از رتبه ی دانشگاه مورد نظر است؛ این است که تیمی که شما در آن دانشگاه در یک رشته خاص اپلای می کنید ممکن است بسیار قوی تر از همان تیم در دانشگاه با رتبه بالاتر (بهتر) باشد... پس صرفاً رنک دانشگاه ملاک نیست، اما موثر هست.
در مورد جواب سوالتون باید بگم این بستگی به خود شما و شرایطتون داره... فقط که شرط اپلای رنک دانشگاه نیست...شما باید برآیند کلی رو ببینید، مشکلات مثل سربازی، منقضی شدن نمرات زبان و ... رو براورد کنید ببینید صلاح با اینه که شما برای رنک بهتری یک سال دیگر صبر کنید یا خیر...
موفق باشید

RE: تاثیر رنکینگ(رتبه بندی) دانشگاه ها بر روی پذیرش - AVA - 07-03-2011

(05-03-2011, 02:51 PM)ice نوشته: با درود
رتبه بندی دانشگاه چقدر اهمیت دارد؟ یعنی اگر بدانم که احتمال بالا دارد در یک دانشگاه کانادا با رتبه 600 قبول شوم و امسال پذیرش بگیرم بهتر است اقدام کنم یا یک سال عقب انداخته و شانسم را در چند دانشگاه (که ممکن است رتبه بهتری داشته باشند) امتحان کنم؟
سپاس

سلام ice عزیز

به نظر من اگه قصد دارین بعد از تحصیل اقامت بگیرید بهتره که دانشگاهی رو پیدا کنید که در رشته شما مطرح هست و به رتبه کلی دانشگاه توجه چندانی نداشته باشید. ضمنا تا اونجایی که من می دونم اونجا بر خلاف ایران به اینکه Adviser شما فرد مطرحی در زمینه تخصصی شما باشه و همچنین موضوعی که برا ی پروژه تحقیقاتی خودتون انتخاب می کنید اهمیت زیادی میدن . علاوه بر این، موضوع پروژه میتونه در پیدا کردن شغل مناسب بعد از فارغ التحصیلی خیلی به شما کمک کنه.
می خواستم بگم اگه جای شما بودم ...... که دیدم نمی تونم جای شما باشم چون حد اقل مشکل سربازی ندارم Smile ولی اگر مشکلات احتمالی که امید به اون اشاره کرد در مورد شما مصداق نداره و فرد ریسک پذیری هستید شاید بد نباشه دوباره برای اپلای اقدام کنید. البته شرایط زندگی هر فرد در تصمیماتش خیلی اثر داره....در نهایت این شما هستید که از بین نظرات گفته شده باید راهتون رو پیدا کنید
موفق باشید

RE: تاثیر رنکینگ(رتبه بندی) دانشگاه ها بر روی پذیرش - Paradise4 - 22-07-2012

از کجا میشه فهمید هر دانشگاه در چه رشته ای قویتر هست ؟!

RE: تاثیر رنکینگ(رتبه بندی) دانشگاه ها بر روی پذیرش - ahmadpashaei - 23-07-2012

(22-07-2012, 09:18 PM)Paradise4 نوشته: از کجا میشه فهمید هر دانشگاه در چه رشته ای قویتر هست ؟!
سایتهایی مثل topuniversities رنکینگ دانشکده و رشته ای هم دارن و میتونید ملاحظه کنید.

RE: تاثیر رنکینگ(رتبه بندی) دانشگاه ها بر روی پذیرش - ahmadpashaei - 23-07-2012

paradise جان من نمیدونم رشته شما چیه ولی اینجا لینک رنکینگ تفکیکی رشته های رو در نظر سایت معتبر QS یا همون Top universities گذاشتم.