آکادمیا کافه
تجربیات آزمون 19 نوامبر 2011 - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: GRE General (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-GRE-General)
+----- انجمن: تجربیات آزمون‌‌های GRE General (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-GRE-General)
+----- موضوع: تجربیات آزمون 19 نوامبر 2011 (/Thread-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-19-%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%85%D8%A8%D8%B1-2011)

صفحات 1 2

تجربیات آزمون 19 نوامبر 2011 - Zari - 19-11-2011

امروز آزمون 19 نوامبر توی دو مرکز (دانشکده زبان و دانشکده آمار دانشگاه تهران) برگزار شد.
آزمون من در دانشکده زبان بود و شرایط محیط خوب بود و مشکلی وجود نداشت.
من که قبلا امتحان نداده بودم و با روش قدیمی آشنا نیستم اما تفاوتهایی که فکر می کنم وجود داشتند شامل اینها هستند:
برای آزمون نوامبر، نمره بر اساس مقیاسهای جدید ارائه میشه. نمرات بخشهای وربال و کوانت هر کدوم بر مبنای 170-130 و نمره رایتینگ هم 0-6 هست.
سوالات بخش کوانت راحت تر از اونی بود که فکر میکردم. سوالات شامل مباحث بسیار ساده ریاضی، هندسه، آمار و احتمال بودند. در واقع میشه گفت نیازی به مطالعه نداشتند.
بخش وربال کمی سنگین بود. به نظر من بزرگترین مشکل این بخش، وقت کمش بود. ریدینگ های طولانی نسبتا پیچیده و سوالات استدلالی و مفهومی که مستقیما از متن قابل استخراج نبودند و باید کاملا در مورد متن متمرکز شد تا بتونیم به سوالات جواب بدیم. نحوه جدید سوالات به صورتی بود که احتمال شانسی زدن و شانسی نمره آوردن رو تقریبا به صفر رسونده بود چرا که مثلا برخی از سوالات دوگزینه ای یا چند گزینه ای بودند و هر سوال ممکن بود تا 3 جای خالی داشته باشه و باید از بین 9 گزینه داده شده (سه گروه 3 تایی) پاسخ صحیح وارد میشد. در هر دو بخش وربال من با کمبود وقت مواجه شدم.
رایتینگ ها خوب بودند و در واقع متن رایتینگ ها طوری بود که به راحتی میشد در مورد موضوع بحث یا استدلال کرد. رایتینگ دوم که نیازمند استدلال و بحث منطقی بود به راحتی این امکان رو در احتیار افراد قرار می داد.

در فایل اتچ شده، جدول مقایسه نمرات GRE در مقیاس قدیم و جدید رو قرار دادم.
با آرزوی موفقیت برای همه

RE: تجربیات آزمون 19 نوامبر 2011 - ice - 19-11-2011

من هم در دانشکده زبان بودم. شرایط کلی آزمون خوب بود، ولی محیط به شدت گرم بود و صندلی ها از نوع فلزی بودند. امتحان به جای 8.30 ساعت 9 شروع شد و همه این موارد به علاوه ندادن ده دقیقه استراحت، توانایی پاسخ دهی را مقداری کم کرد.
سوالات بخش وربال همان طور که زری عزیز گفتند کمی سنگین بودند. به ویژه در بخش دوم یک ریدینگ به طول بیش از یک ستون داده شده بود که خیلی از افراد وقت جوابدهی نداشتند.
بخش ریاضی اول به نظر من دشوارتر از بخش دوم بود و سوالات از حالت مشخص استفاده شده در big book به شکلی در آمده بودند که اول نیاز به یک سری تغییرات بود تا داده های مورد نیاز برای محاسبه را به دست آورید. که خودش وقت گیر بود.

RE: تجربیات آزمون 19 نوامبر 2011 - amirhossein.gh - 19-11-2011

با اجازه بزرگان!
ما در کنار زری خانم بودیم و بسیار مشعوف شدیم !
تا حالا مدیر ارشد از نزدیک ندیده بودم!
امتحان هم همون طور که بچه ها گفتم ، وربالش سخت بود و رایتینگش هم نسبت به 22 اکتبر سخت تر بود! به خصوص آرگیومنتش!
درکش یه کم وقت میبرد

RE: تجربیات آزمون 19 نوامبر 2011 - mohamad0014 - 19-11-2011

من اطلاعاتم آپدیت نیست. چند سال پیش cbt این ایران برگزار نمی شد. آیا این امتحان هم pbt بود؟

RE: تجربیات آزمون 19 نوامبر 2011 - amirhossein.gh - 19-11-2011

(19-11-2011, 08:44 PM)mohamad0014 نوشته: من اطلاعاتم آپدیت نیست. چند سال پیش cbt این ایران برگزار نمی شد. آیا این امتحان هم pbt بود؟
پ ن پ! ما اینقدر پیشرفت کردیم که cbt میگیریم!
شاد باشی

RE: تجربیات آزمون 19 نوامبر 2011 - AVA - 20-11-2011

(19-11-2011, 08:44 PM)mohamad0014 نوشته: من اطلاعاتم آپدیت نیست. چند سال پیش cbt این ایران برگزار نمی شد. آیا این امتحان هم pbt بود؟
در ايران فقط كاغذي برگزار ميشه

RE: تجربیات آزمون 19 نوامبر 2011 - studentz - 20-11-2011

درود

خیلی ممنون از دوستانی که تجربیات خودشون را در اختیار ما قرار دادن.

میخواستم بپرسم، الان که امتحان را دادید، به نظرتون نکته ای هست که اگر به آن توجه بیشتری می کردید، به نظر خودتون، امتحان را بهتر می دادید؟ مثلا کتاب خاصی را بیشتر میخوندید و یا به یک مبحث خاصی توجه بیشتری می کردید.

با سپاس

RE: تجربیات آزمون 19 نوامبر 2011 - ice - 20-11-2011

(20-11-2011, 09:36 PM)studentz نوشته: درود

خیلی ممنون از دوستانی که تجربیات خودشون را در اختیار ما قرار دادن.

میخواستم بپرسم، الان که امتحان را دادید، به نظرتون نکته ای هست که اگر به آن توجه بیشتری می کردید، به نظر خودتون، امتحان را بهتر می دادید؟ مثلا کتاب خاصی را بیشتر میخوندید و یا به یک مبحث خاصی توجه بیشتری می کردید.

با سپاس
درود بر شما
من اگر می تونستم وقت بیشتری می گذاشتم. یعنی با اینکه از 9 ماه قبل به فکر دادن امتحان بودم واقعا 2 ماه درست خوندم. طوری باید وقت گذاشت که همه چیز رو درست و کامل بخونید (به ویژه کتاب خود Official Guide to the GRE® revised General Test که بخش ریاضی خودش را زیادتر از قبل کرده بود). من هر دو کتاب امتحان جدید رو خوندم (بارونز و پرینستون) ولی به دلیل کمبود وقت خوب دوره نکردم و خود این خیلی به ضررم تمام شد.

RE: تجربیات آزمون 19 نوامبر 2011 - Karim - 22-11-2011

درود،
تجربه من:دراین آزمون اطلاعات وآمادگی فقط50درصد کاراست 50 درصدبقیه مهارت های این آزمون است بعنوان مثال تمرکز، وقت و داشتن اعتماد بنفس است .
-تنظیم وقت بسیار مهمه و اکثرآ وقت کم اوردند وآخر امتحان هم باکمبود انرژی و تمرکزمواجه شدند.
-دراین آزمون، متاسفانه ده دقیقه وقت استراحت را ندادند.
-چون این آ زمون یک رقابت بین المللی است مسولین داخلی بایدانعطاف بیشتری نشون دهند بویژه در گرفتن زمان . حتما روز آزمون بهشون یاداوری کنید 10 دقیقه استراحتتون منظور کنند.

--این آزمون آنقدر ها هم می گویند حتی وربالش سخت نیست من احساس می کنم که ما ایرانی ها غولی از وربال در ذهنمون ساختیم و این اعتماد بنفس من لطمه زد من حتی کتاب 1100 هم درست نخوندم اما مهمترین مشکلی که من باهاش مواجه شدم در قسمت وربال "وقت" بود حتی بعدا شنیدم که یکی از متن ها تخصصی رشته خودم بوده است!. و من اصلا فرصت نکرده بود ببینمش!

اصلا لزومی نداره به ترتیب دفترچه جلو بروید مثلا رایتینگ آخر جواب بدهید خودتون ساعت همراه داشته باشید و از هر قسمت که راحتترید شروع کنید. خودتون زمان در کنترل بگیرید بنظرم مفید تر خواهد بود تا اینکه از بلند گو اعلان کنند ده دقیقه دیگه واسه این قسمت مونده!

در مورد منابع هم به اندازه کافی بحث شده.

نتیجه گیری: اعتماد بنفس، تمرکز و حفظ انرژی تا آخر آزمون ،تنظیم وقت و توکل و حفظ آرامش 50 درصد ی هستند که علاوه بر 50 درصد آمادگی برای موفقیت در این آزمون بسیار کمک کننده خواهد بود و شبیه سازی آزمون در منزل در افزایش مهارت این سه آیتم بسیار کمک کننده خواهد بود.

دکتر برزآبادی جمله ای گفتند روز برگزاری آزمون که شاید برخی فک می کردند واسه خنده گفتند، اما بنظره من جمله آرام کننده ای بود! و اینکه همین الان که شما دارید امتحان می دهند عده ای مرده اند و الان دارن خاک میریزن روشون و در آینده هم منو شما را زیر خاک می کنند گفتند که زندگی ارزش استرس نداره

سربلند باشید

RE: تجربیات آزمون 19 نوامبر 2011 - mohamad0014 - 22-11-2011

فکر نکنم مسولین اجازه بدند رایتینگ را آخر انجام بدید.