آکادمیا کافه
درخواست نظرخواهی در مورد نمونه نامه به اساتید - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: درخواست نظرخواهی در مورد نمونه نامه به اساتید (/Thread-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D8%AF)

درخواست نظرخواهی در مورد نمونه نامه به اساتید - Aleni32 - 19-11-2011

نمونه های نامه هایی که به اساتید نوشته ام را پیوست گرده ام. خواهشمندم نظرات و انتقادات خودتون رو بگید. ممنون.

RE: درخواست نظرخواهی در مورد نمونه نامه به اساتید - Pejman - 20-11-2011

من نامه هاتون رو خوندم. نمی دونم بیشتر منظورتون روی محتوای نامه بود که بحث بشه یا کلاً. در هر حال چند مورد ایراد گرامری و نگارشی تو نامه تون هست.

در مورد محتوای نامه من خودم رو صاحب نظر نمی دونم، ولی به نظرم خوب نوشتید و با توجه به خلاصه بودن نامه، اشاره به مقالات استاد و اشاره به مقالات خودتون می تونه در جلب توجه استاد موثر باشه. به نظرم بهترین متن رو Cockraft داشت به دلیل اینکه کمی در مورد زمینه های کاری و مورد علاقه خودتون توضیح دادید. و البته به نظرم برای علاقه به کار کردن با یک استاد، استناد کردن به تنها یک مقاله از استاد کافی نیست. شاید بهتر باشه دلایل بیشتری مثل مچ بودن زمینه های تحقیقاتی و مورد علاقه شما با استاد، و داشتن تجربه در اونها رو بشه عنوان کرد.

موفق باشید.

RE: درخواست نظرخواهی در مورد نمونه نامه به اساتید - mehdi adeli - 01-06-2012

سلام به دوستان عزیز ، امیدوارم خوش باشید .

نمونه نامه ای که برای اساتید فرستاده ام را در پایین نوشتم . خواهشمندم بفرمایید کجای نامه ام ایراد دارد ، اگر براتون امکان دارد درستشو برام بنویسید تا بتوانم ، ارتباط پویاتری با اساتید برقرار کنم .

با تشکر و سپاس فراوان .

Subject: Interested in doing research on
Dear professor
As a graduate of Shiraz University(Iran) in Industrial Engineering (Industrial and Work Setting Loss Prevention), with several innovations and research plans in the fields of Mechanics and Industries ,I have become very interested in cooperating with your research team in the British Columbia Okanagan.
after I studied your research articles and your projects :Investigation of cyanoethyl pullulan as a dielectric material for digital microfluidic systems - An Efficient Method to Track objects over Multiple Frames Through Object Color-Pattern - Electrohydrodynamic modeling of microdroplet transient dynamics in digital microfluidic devices .I would be grateful if you let me know whether I am likely to be admitted to your group .there is possibility for me to continue my studies at MSc or PhD levels , It would be an honor for me if I can follow my studies under your supervision and submit my works of research to you. I sincerely appreciate your attention in advance and look forward for your kind response.Yours very truly,Mehdi Adeli, My CV is attached to this email,

RE: درخواست نظرخواهی در مورد نمونه نامه به اساتید - mgorji - 05-02-2014

سلام دوستان 
من می خوام به یک استاد خارجی میل بزنم و ازش خواهش کنم مقاله من رو بازبینی کنه و نظرش رو به بگه در ضمن در مقاله هم در صورتی که بپذیره سهیم باشه. البته من قبلا دو بار ازشون سوال کردم و خودم رو هم معرفی کردم ایشون هم جواب دادن.
متن ایمیلم به این شکله
Dear Dr. Dark,
I am writing to indicate my enthusiasm for knowing  your opinion about my paper "Improving Value-at-Risk Estimation from normal-EGARCH Model". I do believe your knowledge and experience are able to help me in improving this paper significantly. Since, I am really eager to know your opinion about this paper I would like to ask you to review it if it is possible. I would be extremely grateful if you could kindly guide me.
I sincerely appreciate your attention in advance and look forward for your kind response.
Best regards,
آیا به نظر دوستان با تجربه مناسبه و ازش سو برداشت نمی شه؟
لطفا راهنمایی کنید خیلی حیاتیه[img]images/smilies/confused.gif[/img]

RE: درخواست نظرخواهی در مورد نمونه نامه به اساتید - Torkan - 05-02-2014

سلام
نقل قول نمیکنم تا دوستانی که این کار رو انجام دادن و به نتیجه رسیدن هم جواب بدن ولی:
منظورتون از سو برداشت چیه؟!!!
به هیچ وجه
خیلی هم خوب نوشتید البته بازم خلاصه تر بود بهتر بود تا استاد حوصله کنه بخونه ولی به نظر من ایرادی نداره و استادای اونور تا جایی که از سه تا از دوستام یکی در کانادا و دیگری در ایتالیا و سومی تو ترکیه درس میخونه پرسیدم اصلا شیله پیله ای تو کار استادای اونور مرز! نیست به هیچ وجه. حالا نمیدونم تا چه حد میشه تعمیم داد.
رک و پوست کنده میگن که میشه یا نمیشه فلان کار رو کرد و هیچ برداشت بدی نمیشه.
پ.ن : البته بحث جواب دادن استادان به ایمیل هایی که فرستاده میشه مثلا supervisor من باش و خیلی از اساتید هم جواب نمیدن جدا هستش.
در نتیجه اگر جواب + بود که چه عالی.
اگر جواب ندادن هم نگران مساله سوبرداشت نباشید چون مطمینا وقت ندارن. کلا استاد ها مثل دنیای امروزخودمون خیلی سرشون شلوغ هستش!!
بااحترام

RE: درخواست نظرخواهی در مورد نمونه نامه به اساتید - mgorji - 05-02-2014

(05-02-2014, 10:08 PM)'Charming' نوشته: منظورتون از سو برداشت چیه؟!!!

سلام
دوست گرامی منظورم این بود که یک وقت ایشون فکر نکنند که من می خوام از نامشون برای آسون کردن روند پذیرش مقاله استفاده کنم.
در ضمن به نظرتون چه سابجکتی برای این میل مناسبه؟
با احترام وتشکر

RE: درخواست نظرخواهی در مورد نمونه نامه به اساتید - Torkan - 05-02-2014

(05-02-2014, 11:04 PM)'mgorji' نوشته: سلام
دوست گرامی منظورم این بود که یک وقت ایشون فکر نکنند که من می خوام از نامشون برای آسون کردن روند پذیرش مقاله استفاده کنم.
در ضمن به نظرتون چه سابجکتی برای این میل مناسبه؟
با احترام وتشکر

خیر
البته من اون استاد مربوطه نیستم که واقعا بگم اینطور فکر میکنه یا نمیکنه ولی نظر من:
فک نکنم اونا مثل ماها فکر کنن!
موضوع رو هم یه چیزایی تو مایه های REQUEST باید باشه.
بهتره سایر دوستان نظر بدن.
البته به نظر خود من کلا خیلی سخت بتونین استاد پیدا کنین اینطوری که ریویو بکنه مقاله رو و سهیم باشه به خصوص استاد سطح بالا که قبول نمیکنه. فک کنم استاد اگه استاد باشه همینطور مرامی یه نگاهی به مقاله میندازه و سهیم هم نمیشه که اونم یکم بعیده.
اگر به نتیجه رسیدید حتما اطلاع بدید تا دوستان هم استفاده کنن.
بااحترام