آکادمیا کافه
آیا رشته امنیت شبکه برای تحقیق و ادامه تحصیل مناسب است؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: برق و کامپیوتر (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1)
+---- انجمن: مهندسی و علوم کامپیوتر (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D9%88-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1)
+---- موضوع: آیا رشته امنیت شبکه برای تحقیق و ادامه تحصیل مناسب است؟ (/Thread-%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D9%82%DB%8C%D9%82-%D9%88-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4

RE: آیا رشته امنیت شبکه برای تحقیق و ادامه تحصیل مناسب است؟ - M0TRIX - 07-01-2013

با سلام.

علمی کاربردی کلا به دو دسته ترمی و پودمانی تقسیم میشه !

ترمی :برای دانشجویان معمولی

پودمانی :برای کسانی که سن بالای دارن و معمولا شاغل هستن !

به نظر من پودمانی فقط داشتن مدرک از یک رشته نه تخصص.

علمی کاربردی دروس خیلی جالبی تو تمامی رشته ارائه میکنه ولی واقعا محتوای خوبی ندارن.اینو خودم دیدم که دارم میگم.

جو کلاس کاملا از زیر کار دررو و هیچ کس نمیخواد درس بخونه همه فقط میخوان درس پاس بشه.

البته در کل همیشه میگم استثنا همیشه همیشه وجود داره.

RE: آیا رشته امنیت شبکه برای تحقیق و ادامه تحصیل مناسب است؟ - mohsen67 - 07-01-2013

درود
پودمانی برای همه هست نه فقط سن بالا یا شاغل !
جو کلاسم تا حدود زیادی به استاد برمیگرده . البته این واقعیت هست که اکثرا دنبال پاس کردن هستن تا یاد گرفتن ( هم استاد هم دانشجو )

RE: آیا رشته امنیت شبکه برای تحقیق و ادامه تحصیل مناسب است؟ - mohsen67 - 07-01-2013

این 2تا درس انلاین برای علاقه مندان به امنیت :
رمزنگاری
امنیت اطلاعات و مدیریت ریسک

RE: آیا رشته امنیت شبکه برای تحقیق و ادامه تحصیل مناسب است؟ - M0TRIX - 07-01-2013

(07-01-2013, 03:02 PM)mohsen67 نوشته: درود
پودمانی برای همه هست نه فقط سن بالا یا شاغل !
جو کلاسم تا حدود زیادی به استاد برمیگرده . البته این واقعیت هست که اکثرا دنبال پاس کردن هستن تا یاد گرفتن ( هم استاد هم دانشجو )
سلام.

پودمانی با هدف ادامه تحصیل برای شاغلین راه اندازی شده.وگرنه ترمی همون چیزیه که شما گفتین برای همه !

البته همانظور که شما گفتین پودمانی برای همه ست ولی اگه کلاسش برین 99% سن بالا و شاغل هستن.

RE: آیا رشته امنیت شبکه برای تحقیق و ادامه تحصیل مناسب است؟ - ForeverBlue - 24-06-2013

(17-10-2011, 01:26 PM)'Bahareh' نوشته: سلام؛:
من دانشجوي ارشد IT گرايش شبكه هستم. مي خواستم در مورد موضوع پايان نامه ام كه مربوط به
DDOS attack defense and mitigation هست از شما مشاوره بگيرم.
من مي خوام رو اين موضوع بخوبي كار كنم و 2 تا مقاله راجبش بدم كه بتونم پذيرش از آمريكا با فاند بگيرم.
ممنون ميشم كه در اين مورد راهنماييم كنيد.

در مورد روش های فازی و استفاده از آنها در این زمینه، مطالب جالبی بدست خواهید آورد.

مثلا این مورد را ببینید.

RE: آیا رشته امنیت شبکه برای تحقیق و ادامه تحصیل مناسب است؟ - a.spr - 29-11-2014

سلام بر دوستان عزیز
من الان دانشجوی ترم 1 رشته امنیت اطلاعات(مخابرات امن) هستم
برا پایان نامه و مقاله دوست دارم رو موضوع cloud encryption کار کنم!!!
به نظرتون با این موضوع میشه بورس و فاند گرفت!!!
با تشکر

انتخاب بین امنیت و شبکه برای اپلای - R4MTIN - 08-09-2015

سلام خدمت دوستان عزیز
بنده دانشجوی جدید الورود دانشگاه صنعتی شریف در رشته شبکه های کامپیوتری هستم. روند این رشته در این دانشگاه به این صورته که بعد از ثبت نام میتونیم بین شبکه های کامپیوتری و امنیت اطلاعات یکیو انتخاب کنیم.
من چند وقته خیلی کلافه شدم سر انتخاب بین این دو گرایش ! جفتشونم دوس دارم.
واقعیتشم اینه که من هدفم گرفتن پذیرش تو یکی از دانشگاهای خوب آمریکا یا کانادا س. و اینکه میخوام یه گرایشی رو انتخاب کنم که واسه اپلای بهتر باشه و ارزش بیشتری داشته باشه.
طی تحقیقاتی هم که به عمل آوردم متوجه شدم (درست و غلطشو نمیدونم) که امنیت موقع اپلای اذیت میکنه آدمو و شبکه راحت تر پذیرش میشه واسه اونور.
خیلی ممنون میشم اگه اساتید این حرفه دانش خودشون در این مورد رو در اختیارم قرار بدن تا راحت تر بتونم تصمیم بگیرم.

با تشکر

[برش] برنامه‌ریزی تحصیلی برای گرفتن پذیرش بهتر در آینده - nasim1234 - 09-09-2015

(09-09-2015, 12:01 AM)R4MTIN نوشته: سلام خدمت دوستان عزیز
بنده دانشجوی جدید الورود دانشگاه صنعتی شریف در رشته شبکه های کامپیوتری هستم. روند این رشته در این دانشگاه به این صورته که بعد از ثبت نام میتونیم بین شبکه های کامپیوتری و امنیت اطلاعات یکیو انتخاب کنیم.
من چند وقته خیلی کلافه شدم سر انتخاب بین این دو گرایش ! جفتشونم دوس دارم.
واقعیتشم اینه که من هدفم گرفتن پذیرش تو یکی از دانشگاهای خوب آمریکا یا کانادا س. و اینکه میخوام یه گرایشی رو انتخاب کنم که واسه اپلای بهتر باشه و ارزش بیشتری داشته باشه.
طی تحقیقاتی هم که به عمل آوردم متوجه شدم (درست و غلطشو نمیدونم) که امنیت موقع اپلای اذیت میکنه آدمو و شبکه راحت تر پذیرش میشه واسه اونور.
خیلی ممنون میشم اگه اساتید این حرفه دانش خودشون در این مورد رو در اختیارم قرار بدن تا راحت تر بتونم تصمیم بگیرم.

من شریف کامپیوتر خوندم! علاوه بر اون مطلبی که درباره گفتین درباره امنیت بحث استاد هم مطرحه. امنیت با دکتر امینیه؟
شبکه با خرازی؟ یه نگاه به مقالات و اینها بکنید ببینید کدوم فعال تره خیرا. کلا امینی فکر کنم کل مدارکش رو ایران گرفته ولی خرازی خارج از ایران هم بوده. به نظرم تجربیات بهتری بتونه در اختیار بزاره.
با هر دو حرف بزنید جداگانه و حتی بگین هدفتون رو. میتونن راهنمایی کنن. هردو خیلی استادای با درکی هستن. اما شبکه در کل بهتره فکر کنم. هرچند ایران تو امنیت قوی هست جدا. شایدم بشه یه پروژه ای با هر دو تعریف کنید. به همه option‌هاتون فکر کنید.
کاری بود به من پیام بدید یا همین جا بپرسید تا جزیی تر راهنمایی کنم Smile

RE: آیا رشته امنیت شبکه برای تحقیق و ادامه تحصیل مناسب است؟ - a.spr - 09-09-2015

(04-01-2013, 04:47 PM)bzz نوشته: نمیدونم شانس پذیرش رو میبره بالا یا خیر
اما موضوع cloud computing خیلی خیلی جای کار داره
شما میتونی security in cloud computing رو بررسی کنی

که از طریق را های مختلف این امنیت تامین میشه
مثلvirtualization - یا trust platform یا data secure in cloud computing
کلا یکی از مباحثی که خیلی تو cloudداره بررسی میشه امنیت در ابر است
موفق باشید

دارم روشون کار میکنم
میتونم تا جایی در زمینه کلود در کنار دوستان باشم

RE: آیا رشته امنیت شبکه برای تحقیق و ادامه تحصیل مناسب است؟ - a.spr - 09-09-2015

با سلام خدمت دوستان
موضوع پایان نامم بصورت کلی رو امنیت مجازی سازی هست
هم نظر دوستان میخواستم رو این موضوع بدونم
همم منابع پیشنهادیشون بدونم
ممنون از همگی
راستی در سال 94 رشته مخابرات امن ظاهرا از IT به برق منتقل شده
و در IT رایانش امن ایجاد شده
خدا به دادمون برسه ماها که مخابرات امنیم امیدوارم مدرکمون IT بدن