آکادمیا کافه
آیا رشته امنیت شبکه برای تحقیق و ادامه تحصیل مناسب است؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: برق و کامپیوتر (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1)
+---- انجمن: مهندسی و علوم کامپیوتر (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D9%88-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1)
+---- موضوع: آیا رشته امنیت شبکه برای تحقیق و ادامه تحصیل مناسب است؟ (/Thread-%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D9%82%DB%8C%D9%82-%D9%88-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4

RE: آیا رشته امنیت شبکه برای تحقیق و ادامه تحصیل مناسب است؟ - mana - 13-11-2012

ببخشید من این طور که از صحبتهای دوستان متوجه شدم یعنی اگر ما گرایشمون امنیت اطلاعات باشه گرفتن پذیرش کمی مشکل میشه؟برای همه کشورها اینطوریه؟

RE: آیا رشته امنیت شبکه برای تحقیق و ادامه تحصیل مناسب است؟ - mohsen67 - 04-01-2013

درود
رفتن دوره های اموزشی ceh و cisco در زمینه امنیت میتواند کمکی باشد برای ادامه تحصیل و نشر بهتر مقاله در این زمینه ؟

RE: آیا رشته امنیت شبکه برای تحقیق و ادامه تحصیل مناسب است؟ - Babak - 04-01-2013

این دوره‌ها برای ادامه تحصیل و انجام کارهای تحقیقاتی ارزش چندانی ندارند و هدف اصلی‌شون تربیت مهندسین یا تکنسین‌هایی برای انجام کارهای عملی در شرکت‌هاست.

RE: آیا رشته امنیت شبکه برای تحقیق و ادامه تحصیل مناسب است؟ - dezire - 04-01-2013

کسی می تونه چند موضوع تحقیقاتی در زمینه امنیت معرفی کنه که شانس پذیرش رو بالا ببره و برای گرفتن ویزا مشکل ایجاد نکنه؟

RE: آیا رشته امنیت شبکه برای تحقیق و ادامه تحصیل مناسب است؟ - bzz - 04-01-2013

نمیدونم شانس پذیرش رو میبره بالا یا خیر
اما موضوع cloud computing خیلی خیلی جای کار داره
شما میتونی security in cloud computing رو بررسی کنی

که از طریق را های مختلف این امنیت تامین میشه
مثلvirtualization - یا trust platform یا data secure in cloud computing
کلا یکی از مباحثی که خیلی تو cloudداره بررسی میشه امنیت در ابر است
موفق باشید

RE: آیا رشته امنیت شبکه برای تحقیق و ادامه تحصیل مناسب است؟ - dezire - 05-01-2013

(04-01-2013, 04:47 PM)bzz نوشته: نمیدونم شانس پذیرش رو میبره بالا یا خیر
اما موضوع cloud computing خیلی خیلی جای کار داره
شما میتونی security in cloud computing رو بررسی کنی

که از طریق را های مختلف این امنیت تامین میشه
مثلvirtualization - یا trust platform یا data secure in cloud computing
کلا یکی از مباحثی که خیلی تو cloudداره بررسی میشه امنیت در ابر است
موفق باشید
ممنون از راهنماییتون موضوع جالبیه منم علاقه دارم. پس این مباحث دیگه حساسیتی برای گرفتن ویزا ایجاد نمی کنه؟

با تشکر. موفق باشید

RE: آیا رشته امنیت شبکه برای تحقیق و ادامه تحصیل مناسب است؟ - Babak - 05-01-2013

موضوع‌های پیشنهادی bzz عزیز، موضوعات خوبی هستند و بحث‌های به‌روز و داغی محسوب می‌شن، اما این که برای ویزا حساسیت ایجاد می‌کنند یا خیر رو نمی‌شه خیلی راحت گفت. ممکنه برای ویزای امریکا حساسیت ایجاد بکنند. ضمن این که متاسفانه ویزا زیاد قاعده و قانون مشخصی نداره و هر چند وقت یک بار رشته‌هایی که حساسیت بهش بیشتره عوض می‌شه. به عنوان مثال رشته هوا فضا که حساس حساب می‌شد امسال خیلی بهتر ویزا گرفت تا بسیاری از گرایش‌های مکانیک و مواد. مبحث امنیت هم از اون رشته‌هاست که ممکنه حساسیت ایجاد کنه، هر چند که خود من با همین زمینه کاری از امریکا ویزا گرفتم و کمتر از یک ماهه هم کلیر شدم.

RE: آیا رشته امنیت شبکه برای تحقیق و ادامه تحصیل مناسب است؟ - dezire - 06-01-2013

(05-01-2013, 10:56 PM)Babak نوشته: موضوع‌های پیشنهادی bzz عزیز، موضوعات خوبی هستند و بحث‌های به‌روز و داغی محسوب می‌شن، اما این که برای ویزا حساسیت ایجاد می‌کنند یا خیر رو نمی‌شه خیلی راحت گفت. ممکنه برای ویزای امریکا حساسیت ایجاد بکنند. ضمن این که متاسفانه ویزا زیاد قاعده و قانون مشخصی نداره و هر چند وقت یک بار رشته‌هایی که حساسیت بهش بیشتره عوض می‌شه. به عنوان مثال رشته هوا فضا که حساس حساب می‌شد امسال خیلی بهتر ویزا گرفت تا بسیاری از گرایش‌های مکانیک و مواد. مبحث امنیت هم از اون رشته‌هاست که ممکنه حساسیت ایجاد کنه، هر چند که خود من با همین زمینه کاری از امریکا ویزا گرفتم و کمتر از یک ماهه هم کلیر شدم.
خیلی ممنون از پاسختون. متوجه شدم که سال به سال شرایط متفاوت میشه.

RE: آیا رشته امنیت شبکه برای تحقیق و ادامه تحصیل مناسب است؟ - mohsen67 - 06-01-2013

(22-07-2012, 10:31 AM)Babak نوشته: نمی‌دونم چرا بعضی از دانشگاه‌ها در سطح کارشناسی رشته‌ها رو این قدر تخصصی می‌کنند و نمی‌دونم در این مقطع شما چه دروسی رو خواهید گذروند، اما در کل امنیت نرم‌افزار و شبکه از IT به نظر من بهتره. هدف رشته‌ IT عموما تربیت افرادی هست که بتونند از پس پشتیبانی شبکه و سیستم‌های کامپیوتری بربیاند و به همین خاطر رشته IT برای کسانی که قصد ادامه تحصیل و گرفتن دکترا دارند رشته مناسبی نیست و از این نظر رشته امنیت رشته بهتری خواهد بود.
درود
دانشگاه ما رشته مهندسی فناوری اطلاعات با گرایش امنیت اطلاعات اورده و دروس مربوط به امنیت :
اصول و مفاهیم رمزنگاری ، امنیت سیستم ها و شبکه های رایانه ای ، مدل ها و استانداردهای امنیت اطلاعات ، امنیت در سیستم عامل ، امنیت بانک های اطلاعاتی ، مهندسی نرم افزار امن ، قراردادهای ارتباطی امن ، معماری امنیت اطلاعات ، نفوذگری شبکه .
با توجه به این دروس و پودمانی بودن دوره ایا ارزش 1 سال طولانی شدن تحصیل دارد ؟

RE: آیا رشته امنیت شبکه برای تحقیق و ادامه تحصیل مناسب است؟ - Babak - 07-01-2013

عناوین دروس که خیلی خوب به نظر می‌رسند و تقریبا تمام مباحث اصلی امنیت رو پوشش می‌دند. طبیعتا عنوان تنها کافی نیست و باید محتوا و کیفیت ارائه دروس هم مورد توجه قرار بگیره، اما به فرض این که محتوای خوبی برای این درس‌ها ارائه بشه، به نظر من با گذروندن این دوره شما تمام مبانی و اصول مورد نیاز برای امنیت رو فراخواهید گرفت و به نظر من ارزش یک سال رو داره.
(ضمنا من نمی‌دونم پودمانی یعنی چی!)