آکادمیا کافه
رشته مدیریت فناوری اطلاعات یا مدیریت IT - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: مدیریت و اقتصاد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+---- انجمن: مدیریت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA)
+---- موضوع: رشته مدیریت فناوری اطلاعات یا مدیریت IT (/Thread-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%81%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%DB%8C%D8%A7-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-IT)

صفحات 1 2

رشته مدیریت فناوری اطلاعات یا مدیریت IT - sam225 - 09-11-2011

با سلام خدمت شما دوستان
یه سری سوال داشتم با عرض پوزش.داشتم دنبال یه سری اطلاعات میگشتم که وبلاگ جالبتونو دیدم.خسته نباشین!
من کارشناسی فناوری اطلاعات دارم ولی این فیلد کاری برام جالب نیست دنبال یه رشتهی مدیریتی بودم که دیدیم مدیریت فناوری اطلاعات هست خیلی برام جالب شد.البته می خواستم این رشته رو توی امریکا بخونم!
Information Technology Management
سوال من اینه که کارشناسی من قبول میشه و من میتونم کارشناسی ارشد رو توی این رشته ادامه بدم؟
با توجه به اینکه رشته ی من کامپیوتری هست و رشتهی اینده مدیریتی !
در ضمن معدل من 17.73 هستش از دانشگاه علوم تحقیقات.
مرسی از توجهتون و جوابتون-(

RE: information technology management - Faraz - 09-11-2011

درود
تا جایی که من اطلاع دارم برای این رشته می تونید اقدام کنید.این رشته معمولا از سایر رشته ها مخصوصا رشته های مهندسی هم دانشجو می گیرد و اتفاقا پذیرش های خوبی هم برای این رشته شاهد بودیم.ولی در نظر داشته باشید که حتما باید جی مت بدهید.

RE: information technology management - Nasim67 - 10-11-2011

سلام sam جان
همونطور که فراز جان فرمودند میتونید این کار رو بکنید.چون در ایران این رشته هنوز لیسانس نداره و از مقطع ارشد شروع میشه،از رشته های مختلفی جذبش میشن.
فقط نکته ای که باید دقت کنید اینه که معمولا دانشگاه ها سعی می کنند تعادل رو بین دروس کامپیوتری و مدیریتی ارائه شده رعایت کنند ولی گاهی به سمت یکی از این دو بیشتر متمایل میشن.موقع انتخاب دانشگاه حتما به دروس توجه کنید.
GMAT هم که....Big Grin برای اطلاعات بیشتر و یا پرسیدن سوال درباره این امتحان،به اینجا و اینجا مراجعه کنید.
موفق باشید

RE: information technology management - sam225 - 11-11-2011

ممنون از دوستان!
ولی رشته ی من بیشتر کامپیوترس هست تا مدیریتی!
فقط میخواستم بدونم توی رشتهی مدیریت IT میتونم ادامه تحصیل بدم یا نه.....!
کارشناسیمو توی دانشگاه دولتی مسکو گرفتم توی علوم تحقیقات معادل سازی کردم!توی روسیه هم رشتم IT بود.

RE: information technology management - Faraz - 11-11-2011

دوست خوبم هم من هم نسیم جان به خوبی متوجه منظور شما شدیم و جواب این بود که بله می توانید

RE: information technology management - Nasim67 - 11-11-2011

IT که مشخصه بیشتر کامپیوتریه تا مدیریتی!
من منظورم این بود که در مقطع فوق لیسانس و در رشته مدیریت IT،درس هایی که دانشگاه ها ارائه میدن با هم فرق می کنه یه کم.

RE: information technology management - sam225 - 11-11-2011

-)
من سیلابسهای درسی رو دیدم توی .harvard business school
و اینکه فقط Gmat کافیه؟TOEFL رو ....؟
فقط باید امتحان کنم برای پذیرش!حالا نه حتما هاروارد-)
مرسی از راهنمایی شما!

RE: information technology management - spt - 11-11-2011

(11-11-2011, 08:03 PM)sam225 نوشته: -)
من سیلابسهای درسی رو دیدم توی .harvard business school
و اینکه فقط Gmat کافیه؟TOEFL رو ....؟
فقط باید امتحان کنم برای پذیرش!حالا نه حتما هاروارد-)
مرسی از راهنمایی شما!
ممکنه بعضی دانشگاه ها بهت پذیرش بدن با اینکه مدرکت صد در صد یکی نیست با اون چیزی که میخای بخونی اما حالا تلاشت رو بکن.... ایشالا الان که مهندسی مدیریت رو تموم کنی میشی مدیر مهندس!
البته همونطور که گفته شد همه ی دانشگاه ها لزوما یکی نیست سیلابسشون...
متاسفانه تافل هم بله... زحمتش رو باید بکشی...
موفق باشی Smile

RE: information technology management - roxana - 09-07-2012

با سلام
دوستان من دنبال پذیرش گرفتن برای phd در زمینه مدیریت فناوری اطلاعات هستم،البته فوق صنایع دارم اما در زمینه IT کار کردم، میخواستم ببینم وضعیت گرفتن بورسیه چطوریه؟ آسون میدن یا سخت؟
با تشکر

RE: information technology management - Nasim67 - 09-07-2012

(09-07-2012, 04:33 PM)roxana نوشته: با سلام
دوستان من دنبال پذیرش گرفتن برای phd در زمینه مدیریت فناوری اطلاعات هستم،البته فوق صنایع دارم اما در زمینه IT کار کردم، میخواستم ببینم وضعیت گرفتن بورسیه چطوریه؟ آسون میدن یا سخت؟
با تشکر

سلام
در مجموع بچه های صنایع اصولا در مدیریت IT خوب می درخشندSmile

اما اصولا رشته های مدیریت به سختی میشه پذیرش و فاند دریافت کرد،اینو نسبت به بچه های فنی مهندسی میگم.علی الخصوص نمره GRE/GMAT (که البته اینکه کدوم آزمونو بدید بسته به اونچه که مد نظر دانشگاه مقصد است،متفاوت می باشد) نقش خیلی مهمی بازی میکنه.اما خوب کسی بدون دیدن رزومتون نمیتونه سوال شما رو جواب بده.همیشه به تناسب هر رزومه ای، یه دانشگاهی در کشور مورد نظر پیدا میشه.مهم اینه که درست انتخاب کنید.
شما میتونید برای متوجه شدن از شانس پذیرشتون،با اعلام شرایط و رزومتون در تاپیک های شانس پذیرش در هر کشور،از تجربه سایر دوستان استفاده کنید.