آکادمیا کافه
رتبه بندی (رنکینگ) دانشگاه های آمریکا به تفکیک رشته - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: راهنمای دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: رتبه بندی (رنکینگ) دانشگاه های آمریکا به تفکیک رشته (/Thread-%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D8%B1%D9%86%DA%A9%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D9%81%DA%A9%DB%8C%DA%A9-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

RE: رتبه بندی (رنکینگ) دانشگاه های آمریکا به تفکیک رشته - Leopold - 15-04-2014

رنکینگ 2015 US News برای رشته های مدیریت ارشد کسب و کار (MBA):
1- Accounting 
2- Entrepreneurship
3- Executive MBA 
4- Finance 
5- Information Systems 
6- International Business 
 7- Management
 8- Marketing
 9- Nonprofit
10- Part-Time MBA
11- Production Operations
12- Supply Chain & Logistics

ویرایش توسط MaMi به دلیل درخواست کاربر

RE: رتبه بندی (رنکینگ) دانشگاه های آمریکا به تفکیک رشته - mhz_ir - 14-06-2014

دوستان دانشگاه University of Texas Pan American رو تو لیست رنکینگ پیدا نکردم! این به چه معنیه؟ برای مستر مهندسی کسی راجع به این دانشگاه اطلاعی داره؟ تو لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم هم نیست!

RE: رتبه بندی (رنکینگ) دانشگاه های آمریکا به تفکیک رشته - M1KE - 14-06-2014

بیشتر سایت ها دانشگاه های جهان رو تا حدود 700-500 رتبه بندی کردن. در وبسایت webometrics.info که فهرست خیلی طولانی تری داره میشه به طور تقریبی یک ذهنیتی از دانشگاه های نسبتا ناشناخته به دست آورد. این دانشگاه در این سایت در رتبه 1689 جهانی و 405 آمریکا قرار داره. البته در رتبه های حدود 1000 تا 2000 جهانی دقت رتبه بندی ها به نظرم پایین هست و ممکنه جایگاه جهانی این دانشگاه در رتبه بندی دیگه ای حتی 500-400 تا متفاوت باشه.

RE: رتبه بندی (رنکینگ) دانشگاه های آمریکا به تفکیک رشته - mhz_ir - 14-06-2014

(14-06-2014, 12:09 PM)'M1KE' نوشته: بیشتر سایت ها دانشگاه های جهان رو تا حدود 700-500 رتبه بندی کردن. در وبسایت webometrics.info که فهرست خیلی طولانی تری داره میشه به طور تقریبی یک ذهنیتی از دانشگاه های نسبتا ناشناخته به دست آورد. این دانشگاه در این سایت در رتبه 1689 جهانی و 405 آمریکا قرار داره. البته در رتبه های حدود 1000 تا 2000 جهانی دقت رتبه بندی ها به نظرم پایین هست و ممکنه جایگاه جهانی این دانشگاه در رتبه بندی دیگه ای حتی 500-400 تا متفاوت باشه.

سایت خوبیه ولی این سایت رنکینگ وب سایت دانشگاه ها رو نشون میده.خلاصشو میزارم:
The "Webometrics Ranking of World Universities" is an initiative of the Cybermetrics Lab, a research group belonging to the Consejo Superior de Investigaciones Científicas (CSIC), the largest public research body in Spain.
 The Cybermetrics Lab, part of the CCHS - CSIC, is devoted to the quantitative analysis of the Internet and Web contents specially those related to the processes of generation and scholarly communication of scientific knowledge
سایت دیگه ای رو پیدا کردم forbes.com که خیلی جامعه و یک بخشیش رنکینک دانشگاه هاست البته فقط امریکا و خیلی اطلاعات زیادی به صورت آماری راجع به دانشگاه میده، اگر کسی راجع به رنکینگ این سایت نظری داره بگه؟ اگر هم سایت دیگه ای رو که رنکینگ های بالا رو میاره و از نظر آکادمیک مقایسه میکنه معرفی کنید؟

RE: رتبه بندی (رنکینگ) دانشگاه های آمریکا به تفکیک رشته - Torkan - 15-06-2014

فارغ از بحثهای بالا یه نکته ای به نظرم رسید:
کلا یه نکته مهم رو بگم اونم اینکه سعی کنید رنکینگی پیدا کنید که بتونه رشته ها رو متمایز کنه مثل رنکینگ قوی USNEWS. درسته این رنکینگ فقط واسه آمریکا کاربرد داره ولی سایت هایی که بعضا نام برده میشود به نظر من فقط یه دید کلی میدهند و شاید هم دقیق نباشند.مقایسه ساده ای براتون انجام بدم:
مثلا دانشگاه MIT رو که هیش کس نمیشناسه! خودمون میدونیم رنکش با دانشگاه SYRACUSEزمین تا اسمون فرق داره در رشته ریاضی. ولی در رشته علوم سیاسی و بین المللی اندک دانشگاههای آمریکا توان مقابله با این دانشگاه رو دارن که ممکنه حتی به گوش شما نخورده باشه.
حالا این رو تعمیم بدید به رنک جهانی. مثلا نگاه میکنید میبینید رنک جهانیMIT مثلا 3 هست مثلا ولی سیراکوس نمیدونم یه عدد 3 رقمی! ولی باز تفکیک کنید رشته ها رو خیلی چیزها دستتون میاد. نمیدونم سایت PRINCETON REVIEW چنین چیزی داشت یا نه.

بااحترام

RE: رتبه بندی (رنکینگ) دانشگاه های آمریکا به تفکیک رشته - M1KE - 15-06-2014

این سایت البته یک سری از اطلاعات سایت دانشگاه ها رو هم جمع آوری می کنه ولی همونطور که در متدولوژی اش توضیح داده شده هدفش از این کار رتبه بندی سایت دانشگاه ها نیست. اساسا هیچ کس برای رتبه بندی سایت دانشگاه ها به کسی پول نمیده. در قسمتی از متدولوژی اشاره شده که:

The objective is not to evaluate websites, their design or usability or the popularity of their contents according to the number of visits or visitors
.

رتبه بندی webometrics تا حدی شکل پیشرفته تر رتبه بندی شانگهای هست که در اون دو عامل افراد مشهور و برندگان نوبل دانشگاه ها و حجم تولیدات مقاله ای دانشگاه ها به عنوان دو شاخص اصلی در رتبه بندی مورد استفاده بوده. در Webometrics تعداد مقالات معتبر در شاخصی به اسم Excellence در نظر گرفته شده که در اثرگذاری اون روی شاخص کلی فعالیت علمی 33 درصد هست ولی وبسایت امکان نمایش رتبه بندی بر اساس این شاخص رو به صورت جداگانه هم فراهم کرده (ردیف چهارم). در قسمت دوم به جای اینکه مشهوریت علمی دانشگاه صرفا با توجه به تعداد برندگان نوبل و مانند اینها مدنظر قرار بگیره (که تاکید رتبه بندی شانگهای بوده)، بر شاخص هایی مثل اثرگذاری (impact)، میزان حضور (presence) و فعال بودن (openness) تاکید شده که این کار هم از روش هایی مثل بررسی تعداد لینک هایی که به سایت اون دانشگاه داده میشه (معروف به روش هم*ه پرسی مجازی)، تعداد صفحات و گستردگی سایت های مربوط به دانشگاه موردنظر و تعداد فایل هایی که در مورد فعالیت های علمی اون دانشگاه در فضای مجازی وجود داره انجام میشه.

در تاپیک مربوط به رتبه بندی دانشگاه های جهان (اینجا) توضیحات مفصل تری در مورد رتبه بندی ها دادم.

(14-06-2014, 07:14 PM)'mhz_ir' نوشته:
سایت خوبیه ولی این سایت رنکینگ وب سایت دانشگاه ها رو نشون میده.خلاصشو میزارم:
The "Webometrics Ranking of World Universities" is an initiative of the Cybermetrics Lab, a research group belonging to the Consejo Superior de Investigaciones Científicas (CSIC), the largest public research body in Spain.
 The Cybermetrics Lab, part of the CCHS - CSIC, is devoted to the quantitative analysis of the Internet and Web contents specially those related to the processes of generation and scholarly communication of scientific knowledge
سایت دیگه ای رو پیدا کردم forbes.com که خیلی جامعه و یک بخشیش رنکینک دانشگاه هاست البته فقط امریکا و خیلی اطلاعات زیادی به صورت آماری راجع به دانشگاه میده، اگر کسی راجع به رنکینگ این سایت نظری داره بگه؟ اگر هم سایت دیگه ای رو که رنکینگ های بالا رو میاره و از نظر آکادمیک مقایسه میکنه معرفی کنید؟

RE: رتبه بندی (رنکینگ) دانشگاه های آمریکا به تفکیک رشته - فهيمه - 10-08-2014

با عرض سلام
من دانشجوی سال اول رشته مهندسی محیط زیست گرایش سواحل دانشگاه تهران در مقطع فوق لیسانس هستم .لیسانس خود را در رشته عمران دانشگاه اصفهان گرفتم. کدام دانشگاه در آمریکا برای رشته من مناسب است

RE: رتبه بندی (رنکینگ) دانشگاه های آمریکا به تفکیک رشته - soilman - 11-08-2014

ببینید خوب دانشگاه های دارای رتبه بالاتر (رجوع به تاپیک های مرتبط) طبیعتا گروه های قوی تری دارن ولی در مورد محیط زیست-سواحل فکر کنم منظورتون عمران-سواحل هست چون دومی رو بیشتر شنیدم.شهرهای بندری و ساحلی می تونه گزینه های خوبی باشه.مثلا university of houston در تگزاس.جستجو کنید دانشگاه های مرتبط را پیدا می کنید
(10-08-2014, 10:35 PM)'فهيمه' نوشته: با عرض سلام
من دانشجوی سال اول رشته مهندسی محیط زیست گرایش سواحل دانشگاه تهران در مقطع فوق لیسانس هستم .لیسانس خود را در رشته عمران دانشگاه اصفهان گرفتم. کدام دانشگاه در آمریکا برای رشته من مناسب است

RE: رتبه بندی (رنکینگ) دانشگاه های آمریکا به تفکیک رشته - Hasegava - 04-09-2014

(10-02-2011, 11:15 PM)'Nasim67' نوشته: منم وقتی این رنکینگ رو در رشته خودم نگاه می کنم حسی مشابه امید عزیز بهم دست می ده.چقدر می شه به رنکینگش اعتماد کرد؟
ممنون

به نظر من اصن این رنکینگ اشتباهه.برق دانشگاه MIT توی دنیا تکه البته نه تنها برق همه رشته های مهندسیش.انگار وقتی این رنکینگ رو چیدمان کردن دانشگاه MIT هنوز تاسیس نشده بوده.خخخخخخخخخخخخخ

RE: رتبه بندی (رنکینگ) دانشگاه های آمریکا به تفکیک رشته - raharaha - 05-10-2014

سلام دوستان.
لطفا لینک مربوط به رنکینگ رشته شیمی تجزیه یا الکتروشیمی دانشگاههای امریکا و جهان رو معرفی کنید.
ممنون