آکادمیا کافه
رتبه بندی (رنکینگ) دانشگاه های آمریکا به تفکیک رشته - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: راهنمای دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: رتبه بندی (رنکینگ) دانشگاه های آمریکا به تفکیک رشته (/Thread-%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D8%B1%D9%86%DA%A9%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D9%81%DA%A9%DB%8C%DA%A9-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

RE: رتبه بندی (رنکینگ) دانشگاه های آمریکا به تفکیک رشته - mr.h.gm - 02-09-2013

اما اون رنکینگی که دوستان گذاشتن با حساب Premium بوده ...
یعنی یه رنکینگی نیست که حداقل 300-400 تا دانشگاه رو برای اقتصاد رنک بندی کرده باشه ؟
پس الان مثلا بابک به بعضی ها میگه رنک 200تا300 اپلای کنید اون بنده خداها از کجا باید این دانشگاه هارو پیدا کنن ؟؟

RE: رتبه بندی (رنکینگ) دانشگاه های آمریکا به تفکیک رشته - Babak - 03-09-2013

(02-09-2013, 09:52 PM)Charming نوشته: دوست من
سایت usnews بهترین سایت هستش و از اونجا میتونین ببینین ولی ظاهرا تا 79 داره واسه رشته شما
مثلا واسه من هم تا 132 داره
تمام این رنکها رنک های جهانی هستند و دقت کنید میبینید که مثلا از رنک 3 پریده به 5 یا به 6 که این نشون میده بعضی کشور های غیر امریکایی هم هستن که usnews نیاورده
اما سوال شما:واسه فهمیدن این مساله در این سایت نیاز به premium دارین به اینجا برین که باید پول بدین و .. و ...که کار معقولی نیست با این شرایط
http://www.academiacafe.com/pf/Thread-%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8-Premium-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D9%86%DA%A9%DB%8C%D9%86%DA%AF-USnews-%D9%88-%D9%88%DB%8C%DA%98%DA%AF%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%86
اما میتونین از سایتهای دیگه مثل nrc هم اطلاعات بگیرین
http://chronicle.com/article/NRC-Rankings-Overview-/124724/
کلا نمیشه زیاد روی رنک ها حساب باز کرد باید از سایت خود دانشگاه برین و اطلاعات جمع کنید تو اینجور مواقع
با احترام

لطفا توجه کنید که رنکینگ سایت USNews رنک امریکاست و دلیل این که گاهی از رنک مثلا ۵ پریده به ۹ این نیست که دانشگاه‌های دیگه‌ای خارج از امریکا رنک‌های میانی رو پر می‌کنند، بلکه دلیلش اینه که ۴ تا دانشگاه همگی امتیاز برابر و رنک ۵ رو گرفته‌اند و در نتیجه دانشگاه بعدی که امتیاز کمتری گرفته رنکش شده ۹. این موضوع رو به عنوان مثال در مورد رشته کامپیوتر و دانشگاه‌هایی که رنک ۵ رو گرفته‌اند می‌تونید ببینید.

(02-09-2013, 10:15 PM)mr.h.gm نوشته: اما اون رنکینگی که دوستان گذاشتن با حساب Premium بوده ...
یعنی یه رنکینگی نیست که حداقل 300-400 تا دانشگاه رو برای اقتصاد رنک بندی کرده باشه ؟
پس الان مثلا بابک به بعضی ها میگه رنک 200تا300 اپلای کنید اون بنده خداها از کجا باید این دانشگاه هارو پیدا کنن ؟؟

غیر از رنکینگ US News رنکینگ‌های دیگه‌ای هم هست که می‌شه ازشون کمک گرفت. ضمن این که کلا وقتی رنک‌ها از حدود ۱۵۰ بالاتر می‌ره خیلی دیگه نمی‌شه به رنکینگ خیلی اتکا کرد. من گاهی می‌گم که برید سراغ رنک ۱۵۰ (یا حالا ۲۰۰) به بالا و شما اگر رنک تا ۱۵۰ رو داشته باشید می‌تونید بفهمید که نظر من این بوده که شانس گرفتن پذیرش از این ۱۵۰ تا خیلی زیاد نیست.

RE: رتبه بندی (رنکینگ) دانشگاه های آمریکا به تفکیک رشته - mr.h.gm - 03-09-2013

بابک جان حرف شما درست من سوالم این بود که اون بنده خدا چطور دانشگاه رنک 150 به بعد رو پیدا کنه ؟
از کجا !؟

RE: رتبه بندی (رنکینگ) دانشگاه های آمریکا به تفکیک رشته - amirhossein.gh - 03-09-2013

(03-09-2013, 01:27 AM)'mr.h.gm' نوشته: بابک جان حرف شما درست من سوالم این بود که اون بنده خدا چطور دانشگاه رنک 150 به بعد رو پیدا کنه ؟
از کجا !؟

از سایت های دیگه مثل رنکینگ شانگهای یا times higher education میشه اطلاعاتی کسب کرد

RE: رتبه بندی (رنکینگ) دانشگاه های آمریکا به تفکیک رشته - Torkan - 03-09-2013

(03-09-2013, 12:15 AM)'Babak' نوشته: لطفا توجه کنید که رنکینگ سایت USNews رنک امریکاست و دلیل این که گاهی از رنک مثلا ۵ پریده به ۹ این نیست که دانشگاه‌های دیگه‌ای خارج از امریکا رنک‌های میانی رو پر می‌کنند، بلکه دلیلش اینه که ۴ تا دانشگاه همگی امتیاز برابر و رنک ۵ رو گرفته‌اند و در نتیجه دانشگاه بعدی که امتیاز کمتری گرفته رنکش شده ۹. این موضوع رو به عنوان مثال در مورد رشته کامپیوتر و دانشگاه‌هایی که رنک ۵ رو گرفته‌اند می‌تونید ببینید.
غیر از رنکینگ US News رنکینگ‌های دیگه‌ای هم هست که می‌شه ازشون کمک گرفت. ضمن این که کلا وقتی رنک‌ها از حدود ۱۵۰ بالاتر می‌ره خیلی دیگه نمی‌شه به رنکینگ خیلی اتکا کرد. من گاهی می‌گم که برید سراغ رنک ۱۵۰ (یا حالا ۲۰۰) به بالا و شما اگر رنک تا ۱۵۰ رو داشته باشید می‌تونید بفهمید که نظر من این بوده که شانس گرفتن پذیرش از این ۱۵۰ تا خیلی زیاد نیست.

بله درسته بنده نگاه کردم واسه رشته مکانیک همون طور بود
فقط یه سوال:
کلا شما که میگین رنک پس منظورتون تو امریکاست دیگه؟مثلا میگین از 50 به بعد یا ...؟
و همچنین کلا واسه رشته های فنی از رنک چند به قبل نسبتا خوب هستش با این حساب
در ضمن این سایت های دیگه زیاد قابل اعتماد نیستن مثلا من نگا میکنم یه دانشگاهی تو usnews رنک 40 گرفته بعد تو این سایت ها که رنک جهانی رو واسه همون رشته گذاشتن بین 200تای اول نبود اون دانشگاه!!
با احترام

RE: رتبه بندی (رنکینگ) دانشگاه های آمریکا به تفکیک رشته - Babak - 05-09-2013

(03-09-2013, 07:50 AM)'Charming' نوشته:
بله درسته بنده نگاه کردم واسه رشته مکانیک همون طور بود
فقط یه سوال:
کلا شما که میگین رنک پس منظورتون تو امریکاست دیگه؟مثلا میگین از 50 به بعد یا ...؟
و همچنین کلا واسه رشته های فنی از رنک چند به قبل نسبتا خوب هستش با این حساب
در ضمن این سایت های دیگه زیاد قابل اعتماد نیستن مثلا من نگا میکنم یه دانشگاهی تو usnews رنک 40 گرفته بعد تو این سایت ها که رنک جهانی رو واسه همون رشته گذاشتن بین 200تای اول نبود اون دانشگاه!!
با احترام
بله، من وقتی به رنک‌ها در مورد شانس پذیرش از امریکا اشاره می‌کنم منظورم رنک دانشگاه‌ها در امریکاست.

به نظر من ۵۰ تا دانشگاه اول در رنکینگ دانشگاه‌های خوبی هستند و البته این به معنی نیست که تحصیل در دانشگاه‌های بعدی فایده نداره. در امریکا تعداد دانشگاه‌ها خیلی زیاده و شما ممکنه در دانشگاه رنک ۱۰۰ به بالا هم بتونید تحصیلات خوبی داشته باشید. به خصوص در مقطع دکترا به غیر از دانشگاه نقش استاد راهنما هم خیلی مهمه.

در مورد رنکینگ سایت‌های دیگه هم باید بگم که معیارهای تعیین رنک خیلی متفاوته و هر سایتی ممکنه معیار متفاوتی رو انتخاب کنه. در عین حال، خیلی عجیب نیست که دانشگاهی که در امریکا رنک ۴۰ رو داره در ۲۰۰ تای اول دنیا نباشه. دانشگاه‌های خوب در کشورهای دیگه هم کم نیستند و کاملا ممکنه که جایی برای دانشگاهی که رنک ۴۰ امریکا رو داره در ۲۰۰ تای اول دنیا باقی نمونه.

RE: رتبه بندی (رنکینگ) دانشگاه های آمریکا به تفکیک رشته - soilman - 12-12-2013

دوستانی که دانشگاه های آمریکایی رو دنبال می کنند به نظرتون رنک بندی جدید US NEWS دچار تغییرات شگرفی از نظر بالا اومدن دانشگاه های ناشناخته نشده؟
دانشگاه ها یا کالج هایی که خیلی کم به گوش من خورده اومدن بالا و جالبه که دانشگاه های معروف تر پائین تر رفتند

مثلا
#10 Dartmouth College
#20 Emory University
#23 Wake Forest University
#32 Brandies University

و همین طور برو تا آخر...
میشه گفت این رده بندی معتبر هم به نوعی داره آمار جهت دار منتشر می کنه؟ 

RE: رتبه بندی (رنکینگ) دانشگاه های آمریکا به تفکیک رشته - Torkan - 12-12-2013

(12-12-2013, 09:16 PM)'soilman' نوشته: دوستانی که دانشگاه های آمریکایی رو دنبال می کنند به نظرتون رنک بندی جدید US NEWS دچار تغییرات شگرفی از نظر بالا اومدن دانشگاه های ناشناخته نشده؟
دانشگاه ها یا کالج هایی که خیلی کم به گوش من خورده اومدن بالا و جالبه که دانشگاه های معروف تر پائین تر رفتند
مثلا
#10 Dartmouth College
#20 Emory University
#32 Brandies University
و همین طور برو تا آخر...

ببخشین عزیز
کدوم رشته هستش این رنک بندی؟
جالبه!
تا اونجایی که میدونمusnewsنیازی به رنک بندی جهت دار نداره!

RE: رتبه بندی (رنکینگ) دانشگاه های آمریکا به تفکیک رشته - soilman - 12-12-2013

این رنک بندی دانشگاه های ملی یا همون national universities هست
رشته ای نیست...رتبه ی کلی است مثه سایر سایت ها یا مراکز رتبه بندی

RE: رتبه بندی (رنکینگ) دانشگاه های آمریکا به تفکیک رشته - Leopold - 12-12-2013

به نظرم بهتره به رنک دانشگاه در رشته موردنظر نگاه کرد. بعضی از دانشگاه ها مثل همین Dartmouth College با اینکه رنک کلیش در آمریکا 10 هست ولی رنک مهندسیش 55 هست. رشته های خود مهندسی هم رنک های مختلفی داره که واسه مهندسی پزشکی 61 هست. یا مثلا دانشگاه جان هاپکینز رنک کلی 12 داره ولی در رشته مهندسی پزشکی رنکش 1 هست. از طرفی ممکنه تعداد زیادی دانشگاه باشن که رنک کلیشون 10 باشه. یعنی فقط Dartmouth College نیست که رنکش 10. البته اینکه فرمودید رنکینگ نسبت به سال های پیش تغییر کرده به خصوص نزدیکای رنک 80 درسته. به هر حال ممکنه تعدادی از دانشگاه ها طی سال های اخیر تونسته باشن جایگاهشون در رنکینگ بهتر کنن. 
(12-12-2013, 09:16 PM)'soilman' نوشته: دوستانی که دانشگاه های آمریکایی رو دنبال می کنند به نظرتون رنک بندی جدید US NEWS دچار تغییرات شگرفی از نظر بالا اومدن دانشگاه های ناشناخته نشده؟
مثلا
#10 Dartmouth College
#20 Emory University
#32 Brandies University
و همین طور برو تا آخر...