آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF)

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - Ieee1996 - 06-05-2017

دوستان عزیز سلام میخواستم شرایط من رو واسه پذیرش ( چه بافاند چه بدون فاند- چه نصف هزینه ) از یه دانشگاه نسبتا خوب توی کانادا مثل کنکوردیا یه ارزیابی کلی انجام بدید  در ضمن من یه توصیه نامه عالی از دکتر قدرت سپیدنام دارم (مترجم کتاب مدار منطقی Big Grin )

و این که من تا الان دانشجوی سال 1 هستم ...
رزومه خودم رو هم واستون میزنم

فقط اینکه دانشگاه من یه دانشگاه سراسری معمولیه ( دانشگاه حکیم سبزواری ) با رنکینگ 2300 از webometrics و اینکه چون مثل شریف شناخته شده نیس ممکنه به مشکل بخورم ؟؟؟

سوال دیگه ام هم اینه که من دیپلمم رو توی تجربی گرفتم با معدل سه سال 17 این چطور آیا مشکلی داره این قضیه ؟؟؟

اینم لینک دانلود رزومه من - ممنون از وقتی که برام گذاشتید !

http://s8.picofile.com/file/8294093700/my_resume.docx.html

RE: آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری (غیر از بحث هزینه ها) - pegyyy - 07-05-2017

سلام دوستان. من تو یه شرایط عجیب غریبی گیر افتادم! کارشناسی و ارشد تو دانشگاه صنعت نفت خوندم و علاوه بر تعهد نفت، تعهد علوم هم دارم. تعهد نفت با عدم کاریابی آزاد شد و من تا یک ماه دیگه تازه میتونم گواهی موقت بگیرم. از طرفی 6 ماه پیش در موسسات کاریابی آزاد هم ثبت نام کردم و گفتن هروقت گواهی موقت آوردی بهت نامه عدم کاریابی میدیم. اما دانشگاه صنعت نفت میگه باید 6 ماه از صدور گواهی موقت گذشته باشه. من نامه پذیرش دکتری با فاندم به زودی میاد و وقت سفارت هم گرفتم. الان راهی نیست من بدون پول دادن دانشنامه بگیرم؟ آیا موسسه کاریابی نباید بدون ارایه گواهی موقت منو ثبت نام میکرد یا مشکل چیز دیگه ایه؟ از طرفی من دکتری داخل هم میخوام بدون انصراف ول کنم! واقعا الان به شدت دچار استرس شدم چون فکر میکردم با ارایه گواهی موقت به کاریابی و گرفتن نامه تا دو سه ماه آینده که وقت سفارت دارم دانشنامه دستمه...ممنون میشم راهنمایی کنید دوستان

RE: آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری (غیر از بحث هزینه ها) - blur - 07-05-2017

(07-05-2017, 01:15 AM)pegyyy نوشته: سلام دوستان. من تو یه شرایط عجیب غریبی گیر افتادم! کارشناسی و ارشد تو دانشگاه صنعت نفت خوندم و علاوه بر تعهد نفت، تعهد علوم هم دارم. تعهد نفت با عدم کاریابی آزاد شد و من تا یک ماه دیگه تازه میتونم گواهی موقت بگیرم. از طرفی 6 ماه پیش در موسسات کاریابی آزاد هم ثبت نام کردم و گفتن هروقت گواهی موقت آوردی بهت نامه عدم کاریابی میدیم. اما دانشگاه صنعت نفت میگه باید 6 ماه از صدور گواهی موقت گذشته باشه. من نامه پذیرش دکتری با فاندم به زودی میاد و وقت سفارت هم گرفتم. الان راهی نیست من بدون پول دادن دانشنامه بگیرم؟ آیا موسسه کاریابی نباید بدون ارایه گواهی موقت منو ثبت نام میکرد یا مشکل چیز دیگه ایه؟ از طرفی من دکتری داخل هم میخوام بدون انصراف ول کنم! واقعا الان به شدت دچار استرس شدم چون فکر میکردم با ارایه گواهی موقت به کاریابی و گرفتن نامه تا دو سه ماه آینده که وقت سفارت دارم دانشنامه دستمه...ممنون میشم راهنمایی کنید دوستان

مهم تاریخ فارغ التحصیلی هست تا اونجایی که من میدونم که تو گواهی موقتتون این تاریخ ذکر میشه. باید از روی اون تاریخ 6 ماه بگذره.

RE: آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری (غیر از بحث هزینه ها) - pegyyy - 07-05-2017

(07-05-2017, 01:13 PM)blur نوشته: مهم تاریخ فارغ التحصیلی هست تا اونجایی که من میدونم که تو گواهی موقتتون این تاریخ ذکر میشه. باید از روی اون تاریخ 6 ماه بگذره.

خیلی ممنون از پاسختون. من از فارق التحصیلی ارشدم  3 سال میگذره. کارمند تحصیلات تکمیلی با استاد به تبصره زیر که تو سایت دانشگاه ذکر شده اصرار داشت که بعد از اینکه گواهی موقت گرفتی تازه میری ثبت نام میکنی و 6 ماه بعد آزاد میشه مدارکت.
ارائه معرفي نامه از اداره كار و امور اجتماعي شهر محل سكونت دانش آموختگان با احراز شرايط ذيل مورد تأييد مي باشد:
  تبصره 4:  سپري شدن حداقل شش ماه از تاريخ ثبت نام و تشكيل پرونده با مدرك گواهينامه موقت پايان تحصيلات در اداره كار و امور اجتماعي شهر محل سكونت
                    . سپري شدن حداقل يكسال از زمان فارغ التحصيلي
                    . رعايت حداقل فاصله زماني  يكسال از تاريخ پايان خدمت و يا صدور كارت معافيت از خدمت نظام وظيفه 

با توجه به اینکه کاریابی فقط زمان تحویل نامه عدم کاریابی به من گواهی موقت رو میخواد ممکنه کارمند دانشگاه اشتباه کرده باشه؟

RE: آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری (غیر از بحث هزینه ها) - blur - 09-05-2017

(07-05-2017, 02:07 PM)pegyyy نوشته: خیلی ممنون از پاسختون. من از فارق التحصیلی ارشدم  3 سال میگذره. کارمند تحصیلات تکمیلی با استاد به تبصره زیر که تو سایت دانشگاه ذکر شده اصرار داشت که بعد از اینکه گواهی موقت گرفتی تازه میری ثبت نام میکنی و 6 ماه بعد آزاد میشه مدارکت.
ارائه معرفي نامه از اداره كار و امور اجتماعي شهر محل سكونت دانش آموختگان با احراز شرايط ذيل مورد تأييد مي باشد:
  تبصره 4:  سپري شدن حداقل شش ماه از تاريخ ثبت نام و تشكيل پرونده با مدرك گواهينامه موقت پايان تحصيلات در اداره كار و امور اجتماعي شهر محل سكونت
                    . سپري شدن حداقل يكسال از زمان فارغ التحصيلي
                    . رعايت حداقل فاصله زماني  يكسال از تاريخ پايان خدمت و يا صدور كارت معافيت از خدمت نظام وظيفه 

با توجه به اینکه کاریابی فقط زمان تحویل نامه عدم کاریابی به من گواهی موقت رو میخواد ممکنه کارمند دانشگاه اشتباه کرده باشه؟

فکر می کنم این بستگی به این داره که کاریابی اون نامه رو بهتون بده یا نه. چون این درسته که کاریابی ها مدرک موقت رو همون ابتدا برا ثبت نام می خوان.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - Sara112 - 09-05-2017

(09-05-2017, 03:31 PM)Ieee1996 نوشته: دوستان نظری ندارید ؟؟؟

شما واسه شناخته شده بودن یا نبودن که به مشکل نخواهید خورد.
به هر حال بهترین دانشگاه های ایران هم اونقدر رنکشون بالا نیست که تاثیرش چشمگیر باشه در مقایسه با دانشگاه های دولتی معمولی.
معدل دوره ی لیسانس مهمترین فاکتور محسوب میشه و فکر میکنم شما معدل دو ترم رو نوشتید و تا پایان دوره ی لیسانس هنوز سه سال باقی مونده
نمره ی زبان هم بعد از معدل فاکتور مهمی محسوب میشه

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - ahmadpashaei - 09-05-2017

(09-05-2017, 03:31 PM)Ieee1996 نوشته: دوستان نظری ندارید ؟؟؟

سلام. بهتره خلاصه ای از رزومتون رو فهرست وار بذارید نه اینکه لینک دانلود بذارید چون در وقت نظر دهنده صرفه جویی میشه و میتونن بهتون جواب بدن. اطلاعاتی در پیام طولانی قبلی متاسفانه نذاشتین. بهتره بقیه پست های تاپیک رو ببینید و مثل اونا پست بذارید. به طور کلی بگم که برای یک دانشجوی سال اول لیسانس فقط و فقط این مهمه که 1- معدلش رو تا میتونه بالا بکشه و حتما نگاهی به رفرنس های اصلی دروس بندازید نه اسلاید و جزوه کلاسی؛ 2- یادگیری انگلیسی عمومی(نه آزمون و ...) رو از همین الان آهسته ولی پیوسته شروع کنه؛ 3- اگر نرم افزار و زبان برنامه نویسی در رشتتون دارید سعی کنید خوب یاد بگیرین؛ 4- در این 2 سایت معتبر اطلاعاتش رو از دانشگاه های کشورهای مختلف قاره های مختلف بالا ببره و همه تاپیک ها رو بخونه نه اینکه هرچی تو ذهنش اومد فوری پست بنویسه، بسیاری از سوالات قبلا پرسیده شده؛ 
پس از این مراحل خودتون وقتی لیسانس گرفتین استادی میشین در کار اپلای کردن و میتونید مشاوره هم بدین. 
دانشگاهتون درسته دانشگاه تهران نیست ولی اصلا هم مشکلی نداره. در اپلای صرفا معدل و نمرات آزمون و شناخت کار اپلای و درست اپلای کردن و نهایتا توان مالی(در حالات از ابتدا غیر ایده آل و بدون بورسیه یا فاند) در موفقیت تاثیرگذارن. پس از الان این 4 کاری که گفتم انجام بدین وئ اصلا در سودای دانشگاه های با فلان رتبه نباشین. این 4 کاری که نوشتم حتی آخریش که مطالعه این سایت هست رو هم اکثرا توش کم میارن و .....

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - Ieee1996 - 24-05-2017

(09-05-2017, 04:50 PM)ahmadpashaei نوشته: سلام. بهتره خلاصه ای از رزومتون رو فهرست وار بذارید نه اینکه لینک دانلود بذارید چون در وقت نظر دهنده صرفه جویی میشه و میتونن بهتون جواب بدن. اطلاعاتی در پیام طولانی قبلی متاسفانه نذاشتین. بهتره بقیه پست های تاپیک رو ببینید و مثل اونا پست بذارید. به طور کلی بگم که برای یک دانشجوی سال اول لیسانس فقط و فقط این مهمه که 1- معدلش رو تا میتونه بالا بکشه و حتما نگاهی به رفرنس های اصلی دروس بندازید نه اسلاید و جزوه کلاسی؛ 2- یادگیری انگلیسی عمومی(نه آزمون و ...) رو از همین الان آهسته ولی پیوسته شروع کنه؛ 3- اگر نرم افزار و زبان برنامه نویسی در رشتتون دارید سعی کنید خوب یاد بگیرین؛ 4- در این 2 سایت معتبر اطلاعاتش رو از دانشگاه های کشورهای مختلف قاره های مختلف بالا ببره و همه تاپیک ها رو بخونه نه اینکه هرچی تو ذهنش اومد فوری پست بنویسه، بسیاری از سوالات قبلا پرسیده شده؛ 
پس از این مراحل خودتون وقتی لیسانس گرفتین استادی میشین در کار اپلای کردن و میتونید مشاوره هم بدین. 
دانشگاهتون درسته دانشگاه تهران نیست ولی اصلا هم مشکلی نداره. در اپلای صرفا معدل و نمرات آزمون و شناخت کار اپلای و درست اپلای کردن و نهایتا توان مالی(در حالات از ابتدا غیر ایده آل و بدون بورسیه یا فاند) در موفقیت تاثیرگذارن. پس از الان این 4 کاری که گفتم انجام بدین وئ اصلا در سودای دانشگاه های با فلان رتبه نباشین. این 4 کاری که نوشتم حتی آخریش که مطالعه این سایت هست رو هم اکثرا توش کم میارن و .....

با سلام این رزومه بنده هست تا الان 

معدل : احتمالا تا آخر به 17 میرسونم و نگه میدارم ...
GRE : هدفم روی 300 هست 
زبان : الان با ایلتس 6.5 هستم ولی تلاش میکنم به 7.5 برسونم تا پایان چهار سال و TTC
دانشگاه : سراسری حکیم سبزواری - مهندسی برق الکترونیک 
علاقه مندی ها : افزاره های مجتمع - VHDL و الکترونیک دیجیتال و نانو سیم 
اختراع : 1 اختراع 
مقاله : فعلا ندارم ممکنه بتونم تا آخر 1 یا 2 تا بدم 
افتخارات : رتبه 1 المپیاد کامپیوتر - در سطح استان 
توانمندی ها : برنامه نویسی میکرو / زبان سی / زبان بیسیک / PLC / پایگاه داده های ACCESS , SQL , ORACLE ,  زبان اسمبلی / شبکه : در سطح کانفیک روتر و سوئیچ میکروتیک و سیسکو 
نرم افزار های مهندسی خاص : Wincc و protel , proteous , ...
تعمیرات : سخت افزار و کامپیوتر

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - sobhanm - 29-05-2017

سلام دوستان
کارشناسی آمار دانشگاه سراسری معدلم 13 هست. چونکه بیشتر مطالب درسی نظری بود و علاقه چندان نداشتم جداگونه رو مطالب عملی رشتم کار میکردم. ریاضیاتم قوی هست. و با نرم افزاهای بروز اکچوئری آشنایی کامل دارم.

7 ساله معلم زبانم/ آیلتس 8 دارم
مدرک TESOL و TEACHER TRAINING از کالج لندن دارم
ممتحن رسمی ISLPR استرالیا هستم
26 سالمه

میخواستم ببینم آیا امکان پذیرش برا ارشد رشته بیم سنجی (Actuary) از یکی از دانشگاه های متوسط وجود داره؟ اگه بله وضعیت اسکالرشیپ و فاند به چه صورت هست؟
ممنون میشم کمکم کنید
با تشکر

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - automotive - 30-05-2017

سلام،
تا آنجایی که من اطلاع دارم حداقل معدل برای اپلای در دانشگاه‌های کانادا 15 است، پس باید به دنبای دانشگاه‌هایی بگردید که برای اپلای، حداقل معدلی را اعلام نکرده باشند. مدارکی که اعلام کرده‌اید هم برای متقاعد کردن استاد راهنما می‌تواند مفید باشد.
برای مشاهده‌ی دانشگاه‌هایی که در کانادا در مقطع ارشد رشته‌ی مورد نظر شما را ارائه م‌یدهند به Canadian Universities Offering Actuarial Studies مراجعه کنید (البته بیشتر تحقیق کنید).
 و برای مثال نیازمندی‌های پذیرش در گرایش مورد نظر شما در مقطع ارشد در دانشگاه واترلو را در این ارسال مشاهده کنید.
برای کمک هزینه‌ی تحصیلی می‌توانید با استاد راهنما صحبت کنید یا از وب سایت دانشگاه (قسمت کمک مالی Financial aid یا اسامی مشابه) کمک بگیرید، در کانادا برای مقطع ارشد به افراد تایید صلاحیت شده فاند تعلق می‌‎گیرد و حتی این فاند میتواند فول فاند نیز محسوب می‌شود (یعنی از کمک هزینه‌ی ناچیز تا پرداخت کامل هزینه‌ها متغیر است).

(29-05-2017, 01:31 AM)sobhanm نوشته: سلام دوستان
کارشناسی آمار دانشگاه سراسری معدلم 13 هست. چونکه بیشتر مطالب درسی نظری بود و علاقه چندان نداشتم جداگونه رو مطالب عملی رشتم کار میکردم. ریاضیاتم قوی هست. و با نرم افزاهای بروز اکچوئری آشنایی کامل دارم.

7 ساله معلم زبانم/ آیلتس 8 دارم
مدرک TESOL و TEACHER TRAINING از کالج لندن دارم
ممتحن رسمی ISLPR استرالیا هستم
26 سالمه

میخواستم ببینم آیا امکان پذیرش برا ارشد رشته بیم سنجی (Actuary) از یکی از دانشگاه های متوسط وجود داره؟ اگه بله وضعیت اسکالرشیپ و فاند به چه صورت هست؟
ممنون میشم کمکم کنید
با تشکر