آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF)

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - nasim1234 - 20-10-2015

(20-10-2015, 12:25 AM)مهمان نوشته: سلام،تو رو خدا یکی جواب من رو بده،من citizen کانادا رو دارم ولی در حال حاضر در ایران زندگی میکنم،شرایط من چه طوری هست،یعنی با معدل 15 در ایران،برای کارشناسی میخوام اقدام کنم.

معدل ۱۵ مال دبیرستانتونه؟ یا اینجا دارید کارشناسی میخونید؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - مهمان - 21-10-2015

سلام دوستان  من نه فاند میخوام نه سکولارشیپ فقط میخوام بدونم اگه هزینه سال اول دانشگاه رو بدم سال دوم نمره هام عالی باشه میتونم تقاضای سکولاشیپ بکنم؟ ضمنا میخوام با هزینه خودم برم چه دانشگاهایی با این وضیعیت قبول میکنن؟

رشته : مهندسی مکانیک سیالات
نام دانشگاه - معدل - مقطع :آزاد سنندج - 13.71 - کارشناسی
مقاله ندارم -سابقه کار ندارم-چند ماهه فارغ التحصیل شدم
آیلس:  7.5
GRE: ندارم ولی میتونم بگیرم

من قصدم دانشگاه بریتیش کلمبیا بود بخاطر شهر وانکور میشه چون خودم هزینه رو میدم آپلای بگیرم ؟چون خوندم خیلی دانشگاه سطح بالایی
خلاصه واسه یه دانشگاه خوب تو یه شهر که زیاد سرد نباشه تو کانادا(ترجیحا نزدیک وانکور)-یا یکی از کشورهایی اروپایی رو با این شرایط بهم معرفی کنید

مرسی از دوستان

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - nader - 21-10-2015

(21-10-2015, 12:02 AM)مهمان نوشته: سلام دوستان  من نه فاند میخوام نه سکولارشیپ فقط میخوام بدونم اگه هزینه سال اول دانشگاه رو بدم سال دوم نمره هام عالی باشه میتونم تقاضای سکولاشیپ بکنم؟ ضمنا میخوام با هزینه خودم برم چه دانشگاهایی با این وضیعیت قبول میکنن؟

رشته : مهندسی مکانیک سیالات
نام دانشگاه - معدل - مقطع :آزاد سنندج - 13.71 - کارشناسی
مقاله ندارم -سابقه کار ندارم-چند ماهه فارغ التحصیل شدم
آیلس:  7.5
GRE: ندارم ولی میتونم بگیرم

من قصدم دانشگاه بریتیش کلمبیا بود بخاطر شهر وانکور میشه چون خودم هزینه رو میدم آپلای بگیرم ؟چون خوندم خیلی دانشگاه سطح بالایی
خلاصه واسه یه دانشگاه خوب تو یه شهر که زیاد سرد نباشه تو کانادا(ترجیحا نزدیک وانکور)-یا یکی از کشورهایی اروپایی رو با این شرایط بهم معرفی کنید

مرسی از دوستان
درود دوست عزیز

من از همون کانادا مورد دیدم زیاد که بدون فاند پذیرش شدند و بعدش نمراتشون بالا شده و درخواست اسکولارشیپ کردن و موافقت شده
بله این امکانش هست

همیشه در مورد دانشگاه های کانادا و آمریکا اولویت بچه ها روی گرفتن فاند هستش اگه قصدت فاند نباشه خب به مراتب کار آسون تری داره
به توجه به اینکه نمره زبانتم خوبه
موفق باشید

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - Geroy - 21-10-2015

سلام، من ترم نهم و آخر کارشناسی رشته ی عمران دانشگاه خوارزمی هستم. چند ماهی هست که مقیم دائم کانادا شدم و امیدوارم برای مقطع فوق لیسانس در یکی از دانشگاه های کانادا پذیرفته بشم. در طول تحصیل یکسال مرخصی گرفتم و معدلم تا اینجا 14.9 است و به احتمال زیاد پس از پایان این ترم به بالای 15 می رسه. نمره ی تافلم 116 است. ممکنه در این مورد که از کدام دانشگاه ها شانس گرفتن پذیرش دارم من رو راهنمایی کنید؟

ضمنا، مرحله ی ابتدایی application دانشگاه آلبرتا رو پر کردم ولی دیروز ایمیلی مبنی بر اینکه پذیرفته نشدم دریافت کردم که خیلی پکرم کرد (هرچند بر خلاف میلم آلبرتا امسال تنها برنامه ی همراه با پایان نامه رو ارائه می داد.)

راستش ترجیحی در مورد دانشگاه ها ندارم، هر چند از اونجایی که خانواده ام ونکوور ساکنن، امیدوار بودم بتونم UBC برم ولی خب بعد از جوابی که از آلبرتا گرفتم امیدم کمتر شد. هم چنین برای رفتن به دانشگاه های فرانسوی زبان کانادا هم مشکلی ندارم اگه گزینه ای به نظرتون می آد البته مطمئنا اگه امتحان های زبان مورد نیاز قبل از ضرب الاجل های دانشگاه برگزار بشه چراکه امتحان فرانسه ای تابحال ندادم.

از اینکه طولانی شد عذر می خوام و پیشاپیش سپاسگزارم.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - nasim1234 - 22-10-2015

(21-10-2015, 06:00 PM)Geroy نوشته: سلام، من ترم نهم و آخر کارشناسی رشته ی عمران دانشگاه خوارزمی هستم. چند ماهی هست که مقیم دائم کانادا شدم و امیدوارم برای مقطع فوق لیسانس در یکی از دانشگاه های کانادا پذیرفته بشم. در طول تحصیل یکسال مرخصی گرفتم و معدلم تا اینجا 14.9 است و به احتمال زیاد پس از پایان این ترم به بالای 15 می رسه. نمره ی تافلم 116 است. ممکنه در این مورد که از کدام دانشگاه ها شانس گرفتن پذیرش دارم من رو راهنمایی کنید؟

ضمنا، مرحله ی ابتدایی application دانشگاه آلبرتا رو پر کردم ولی دیروز ایمیلی مبنی بر اینکه پذیرفته نشدم دریافت کردم که خیلی پکرم کرد (هرچند بر خلاف میلم آلبرتا امسال تنها برنامه ی همراه با پایان نامه رو ارائه می داد.)

راستش ترجیحی در مورد دانشگاه ها ندارم، هر چند از اونجایی که خانواده ام ونکوور ساکنن، امیدوار بودم بتونم UBC برم ولی خب بعد از جوابی که از آلبرتا گرفتم امیدم کمتر شد. هم چنین برای رفتن به دانشگاه های فرانسوی زبان کانادا هم مشکلی ندارم اگه گزینه ای به نظرتون می آد البته مطمئنا اگه امتحان های زبان مورد نیاز قبل از ضرب الاجل های دانشگاه برگزار بشه چراکه امتحان فرانسه ای تابحال ندادم.

از اینکه طولانی شد عذر می خوام و پیشاپیش سپاسگزارم.

برای SFU‌و ویکتوریا اقدام کنید. اولی در شهر ونکوور هست و به معدلتون میخوره. برای UBC شانستون بالا نیست. برای ویکتوریا هم شانس خوبی دارید و در حد SFU‌هستش. با توجه به محل زندگی خانواده مورد های خوبتون اینها هستن. ضمنا اگر فاند نمیخواید شانستون برای SFU خیلی بالاست.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - Geroy - 22-10-2015

(22-10-2015, 04:31 AM)nasim1234 نوشته: برای SFU‌و ویکتوریا اقدام کنید. اولی در شهر ونکوور هست و به معدلتون میخوره. برای UBC شانستون بالا نیست. برای ویکتوریا هم شانس خوبی دارید و در حد SFU‌هستش. با توجه به محل زندگی خانواده مورد های خوبتون اینها هستن. ضمنا اگر فاند نمیخواید شانستون برای SFU خیلی بالاست.

ممنونم. نه، فاند نمی خوام اما راستش SFU و دانشگاه ویکتوریا رو قبلاً بررسی کرده بودم و اگه اشتباه نکنم هیچکدوم برنامه ی ارشد عمران ندارن، هرچند ترجیحی در مورد رشته ندارم ولی خب چون اطلاعات زیادی در مورد رشته های مرتبط ندارم شاید بهتر باشه همین عمران رو ادامه بدم...

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - مهمان - 28-10-2015

سلام،لیسانسه معماری دانشگاه دولتی کاشانم،با معدل ۱۶
زبانم خوبه ولی هنوز برای گرفتن مدرک اقدام نکردم
ب نظرتون شانسی دارم ک بتونم پذیرشه کانادا بگیرم؟؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - Andre - 28-10-2015

(28-10-2015, 02:33 AM)مهمان نوشته: سلام،لیسانسه معماری دانشگاه دولتی کاشانم،با معدل ۱۶
زبانم خوبه ولی هنوز برای گرفتن مدرک اقدام نکردم
ب نظرتون شانسی دارم ک بتونم پذیرشه کانادا بگیرم؟؟

اگر کل رزومتون به همین معدل 16 ختم میشه که باید گفت شانس خوبی برای برخوردای از بورسیه ها و کمک هزینه ها نخواهید داشت. در حالت عادی اخذ کمک هزینه ها برای مقطع ارشد سخته ولی کسایی که رزومه خوب دارن (معدل، افتخارات، معدل و ...) به صورت جزئی عموماً (قسمتی از هزینه های زندگی و شهریه) بهره مند میشند. 

پیشنهاد من اینکه اگر به کمک هزینه ها نیاز دارید، کشورهای اروپایی رو انتخاب کنید. اگر نه از پس هزینه ها برمیایین، برای دانشگاههای متوسط و شاید بهتر از اون هم شانس خوبی دارین.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - Amir ho - 01-11-2015

با سلام
من دانشجوی ترم 7 الکترونیک دانشگاه تبریز ( معدل تا ترم 6، 16.30.وسه ترم الف) در حال حاضر پروژه تخصصی با یکی از بهترین استاد های ایران در زمینه نانو الکترونیک و photonic در حال گذرندان هستم، که احتمال داره که اگر بتونم از پس پروژه بر بیام مقاله داشته باشم، و ایشون بتونن ریکام ریسرچ بدن. اما شما فرض کنید که مقاله نداشته باشم، من هشت ترمه درسم رو تموم می کنم، و الان هم تقریبا نصف منابع کنکور را خوندم و شش ماه دیگر هم فرصت دارم.
اولین سوال من این است که با این شرایطم اگر کنکور رو کنار بگذارم و شروع کنم به کامل کردن زبان و بهتر کردن رزومه ام برای اینکه سال بعد (بهمن 95)( شهریور 95 فارغ التحصیل میشوم) اقدام به اپلای کنم ( در واقع یک سال از ادامه تحصیل عقب می افتم) ارزشش رو داره؟ و اینکه من فول فاند نیاز دارم، با این شرایط شانسم واسه چه رنک از دانشگاه ها بالاست برای فول فاند؟
میخوام بدونم که اگر شرایط من شانس بالایی را دارد چنین ریسکی را انجام بدهم.
به شخصه خیلی علاقه دارم که دوره ارشد رو توی دانشگاه خوب اونجا بگذرونم.
خواهشا کمکم کنید این دو دلی داره اذیتم میکنه.
با تشکر از وقتتون.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - Andre - 01-11-2015

(01-11-2015, 07:08 PM)Amir ho نوشته: با سلام
من دانشجوی ترم 7 الکترونیک دانشگاه تبریز ( معدل تا ترم 6، 16.30.وسه ترم الف) در حال حاضر پروژه تخصصی با یکی از بهترین استاد های ایران در زمینه نانو الکترونیک و photonic در حال گذرندان هستم، که احتمال داره که اگر بتونم از پس پروژه بر بیام مقاله داشته باشم، و ایشون بتونن ریکام ریسرچ بدن. اما شما فرض کنید که مقاله نداشته باشم، من هشت ترمه درسم رو تموم می کنم، و الان هم تقریبا نصف منابع کنکور را خوندم و شش ماه دیگر هم فرصت دارم.
اولین سوال من این است که با این شرایطم اگر کنکور رو کنار بگذارم و شروع کنم به کامل کردن زبان و بهتر کردن رزومه ام برای اینکه سال بعد (بهمن 95)( شهریور 95 فارغ التحصیل میشوم) اقدام به اپلای کنم ( در واقع یک سال از ادامه تحصیل عقب می افتم) ارزشش رو داره؟ و اینکه من فول فاند نیاز دارم، با این شرایط شانسم واسه چه رنک از دانشگاه ها بالاست برای فول فاند؟
میخوام بدونم که اگر شرایط من شانس بالایی را دارد چنین ریسکی را انجام بدهم.
به شخصه خیلی علاقه دارم که دوره ارشد رو توی دانشگاه خوب اونجا بگذرونم.
خواهشا کمکم کنید این دو دلی داره اذیتم میکنه.
با تشکر از وقتتون.

دوست عزیز، امیر جان،

اینکه حتماً به فول فاند نیاز دارید یک مقدار کار رو سخت میکنه. خیلی محدود دوستان بودن که از دانشگاهای کانادا و آمریکا در مقطع ارشد به صورت فول فاند کمک هزینه دریافت کردن. اگر تحت هیچ شرایطی نمیتونید هزینه کنید که بهتره اقدام نکنید و تمرکز رو بذارین روی ارشد داخلی. دانشگاههای خوبی هم در داخل موجوده، الان ظرفیت های دانشگاههای داخلی هم خیلی مناسبه و با کمی تلاش میتونید از شریف و یا تهران پذیرش بگیرید. اگر تمرکز روی دو چیز متفاوت بره، هیچکدوم به نتیجه مطلوب نمیرسه. از طرف دیگر اگر از جایی پذیرش بگیرید و بعد چون کمک هزینه ها به حد مطلوب نبوده از ادامه انصراف بدید، دوباره چند سال بعد احتمالاً همان دانشگاه نیز اپلای میکنید (کانادا حدوداً 20 دانشگاه مطرح انگلیسی داره و بقیه متوسط هستن) و به نظر من اینکار صورت خوشی نداره.

مسأله دیگری هم هست و اون اینه که اگر سرباز هستید، بهتره در هر حالت سراغ اپلای نرید. قوانین فعلی طوریه که باید وثیقه مالی و یا ملکی بذارید و برید و بعد از اتمام برگردید و وثیقه رو پس بگیرید. گاه صبر کردن گزینه بهتری هست. انتخاب و اختیار همواره با شماست.