آکادمیا کافه
کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ (/Thread-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D9%88-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

RE: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ - keivan68 - 09-03-2014

تشکر. رشته م برقه دوست عزیز. 
1- با توجه به اینکه فرمودید ایروان اخیرا خوب مولتیپل داده و اینکه من سربازی نرفتم/سابقه کار ندارم/فامیل در آمریکا ندارم، بین آنکارا و ایروان، ایروان برام بهتر به نظر میرسه، درسته؟
2- اگه قبل از تولد فرزندم ویزا بگیریم (خودم و همسرم)، بعد از تولد بار دیگه باید بریم سفارت برای ویزای فرزندم؟ یا دیگه نیاز نیست و با فرستادن یه فرم موضوع حل میشه؟

RE: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ - Leopold - 09-03-2014

1- لطفا به بند 6 معایب سفارت ایروان در این پست نگاهی بندازید. نظرم این هست که آنکارا برید و به خاطر نوع ویزا خودتون به دردسر نندازید. درسته سفارت ایروان نسبت به سایر سفارت ها راحت تر ویزای مالتیپل به رشته های مهندسی میده ولی نه برای کیس شما که استادتون فاند نظامی داشته. اولویت باید گرفتن ویزا باشه نه نوع ویزا. 
2- در این مورد متاسفانه اطلاعاتی ندارم. 

RE: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ - Leyla_Bahari - 11-03-2014

سلام
اولا تشکر میکنم بخاطر مطالب مفیدی که در این تاپیک هست. اگر ممکنه در مورد شرایط من هم نظرتون رو بفرمایید:
پذیرش دکترای فول فاند رشته مهندسی (زمینه کاری: غیر حساس)
فامیل در آمریکا ندارم. سابقه کار و مقاله هم ندارم. کجا برم که بتونم ویزای چند بار ورود و خروج (multiple) بگیرم؟؟

RE: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ - Torkan - 11-03-2014

سلام
دوستان هم نظر بدن.
این مساله که مالتیپل بخواین بگیرین قضیه رو یکم سخت میکنه:
اگر زمینه هاتون از نظر خودتون حساس نیست باکو خوبه براتون...اکثرا مالتیپل هست! شانس ریجکت مصاحبه هست ولی در عوض که اگر ریجکت شدید می تونید برید آنکارا.. هر چند آنکارا وقت هاش سریع پر میشه! با توجه به اینکه شنیدم باکو بیشتر مالتیپل میده و واسه فول فاند ها هم خوبه.(دقت کنید مالتیپل خواستن شما کمی سخت میکنه قضیه رو)
کلا رشته مهندسی شیمی حساس هست ولی خوب خودتون مطمین هستید نیست دیگه اونجاش رو من نمیتونم نظر بدم بلکه دست سفارته.
کلا نباید روی مالتی پل حساب کرد زیاد. اول گرفتن ویزا بعد مالتیپل بودن مهمه.
من که خودم بودم میرفتم آنکارا. با اینکه کلیرنساش طولانیه ولی از دبی معقول تره و حتی شاید از ایروان هم. کلا باکو افراد کمی میرن چون آنچنان شناخته شده نیست ولی از قرار معلوم واسه فول فاندها و رشته غیر حساس ها خوبه.
پ.ن: تمام اینا نظرات شخصی و تجربیات و شنیده ها و حتی دیده ها هستش و در واقع توصیه اکید به یک شخص که برو قطعا فلان سفارت ممکنه مشکل زا بشه. بازم میگم من بودم میرفتم آنکارا کلا خوشنامه با اینکه کلیرنساش طولانیه ولی جواب منطقی به 16 سوال و نداشتن سابقه کار و رشته حساسی حتما باعث اپروو ویزا میشه.
باز دوستان نظر بدن جمع بندی بکنین.
در ضمن از سربازیتون نگفتین؟!
بااحترام

RE: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ - Leyla_Bahari - 11-03-2014

(11-03-2014, 01:16 AM)'Charming' نوشته:
سلام
دوستان هم نظر بدن.
این مساله که مالتیپل بخواین بگیرین قضیه رو یکم سخت میکنه:
اگر زمینه هاتون از نظر خودتون حساس نیست باکو خوبه براتون...اکثرا مالتیپل هست! شانس ریجکت مصاحبه هست ولی در عوض که اگر ریجکت شدید می تونید برید آنکارا.. هر چند آنکارا وقت هاش سریع پر میشه! با توجه به اینکه شنیدم باکو بیشتر مالتیپل میده و واسه فول فاند ها هم خوبه.(دقت کنید مالتیپل خواستن شما کمی سخت میکنه قضیه رو)
کلا رشته مهندسی شیمی حساس هست ولی خوب خودتون مطمین هستید نیست دیگه اونجاش رو من نمیتونم نظر بدم بلکه دست سفارته.
کلا نباید روی مالتی پل حساب کرد زیاد. اول گرفتن ویزا بعد مالتیپل بودن مهمه.
من که خودم بودم میرفتم آنکارا. با اینکه کلیرنساش طولانیه ولی از دبی معقول تره و حتی شاید از ایروان هم. کلا باکو افراد کمی میرن چون آنچنان شناخته شده نیست ولی از قرار معلوم واسه فول فاندها و رشته غیر حساس ها خوبه.
پ.ن: تمام اینا نظرات شخصی و تجربیات و شنیده ها و حتی دیده ها هستش و در واقع توصیه اکید به یک شخص که برو قطعا فلان سفارت ممکنه مشکل زا بشه. بازم میگم من بودم میرفتم آنکارا کلا خوشنامه با اینکه کلیرنساش طولانیه ولی جواب منطقی به 16 سوال و نداشتن سابقه کار و رشته حساسی حتما باعث اپروو ویزا میشه.
باز دوستان نظر بدن جمع بندی بکنین.
در ضمن از سربازیتون نگفتین؟!
بااحترام

خیلی ممنون. در مورد سربازی خیالم راحته چون دخترم [img]images/smilies/smile.gif[/img]
برای گرفتن وقت از آنکارا حتما باید پول پرداخت کرد؟ نمیدونم شاید این سوالی که میخوام بپرسم مبتدیانه باشه، با توجه به اینکه شنیدم میشه وقت سفارت رو به صورت آنلاین به تاخیر انداخت؛ آیا میتونم هم از باکو و هم از آنکارا وقت بگیرم. اول برم باکو و در طول مدت کلیرنس هی وقت آنکارا رو بندازم عقب تا جواب باکو بیاد و اگر ریجکت شدم برم آنکارا... میشه همچین کاری؟
اینو رو به این خاطر گفتم که با توجه به صحبت تون وقت های آنکارا زود پر میشن و اگر برم باکو و ریجکت بشم ممکنه دیگه نتونم از آنکارا وقت بگیرم...
متشکرم

RE: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ - Torkan - 12-03-2014

نقل قول نمیکنم تا دوستان دیگر هم نظر بدن اگر احیانا به این مورد برخوردن.

خوب سربازی ندارین خودش خیلیه! اون از اون!
بله واسه وقت گرفتن باید پول رو پرداخت کنید! نه برای Reschedule احتیاجی به پرداخت پول نیست.تا یک روز قبل فرصت دارید برای کنسل کردن وقت. ولی آیا مثلا اون موقع برای تایم دلخواهتان وقت موجود خواهد بود؟!
البته احتمال این هست که افرادی کنسل کنن وقتشون رو و بلافاصله اون وقت رو بگیرید شما.
تا جایی که یادمه شما وارد rescheduling که میشید اتوماتیک فقط وقت های جلوتر از خودتون رو نشون میده! برای همین اگر موجود باشه روی اون کلیک می کنید و تایید میزنید و حل میشه!اگر خواستید وقتتون رو کنسل کنید، حتماً چند روز حداقل 2 روززودتر این کار رو بکنید!

اما سوال دوم:
ببینید شما برای هر سفارت آمریکا که میخواهید برود باید یک DS-160 جداگانه پر کنید. هیچ مشکلی هم ندارد. سفارت جدید را میزنید. ولی این را هم اضافه بکنم که درست است که پر کردن چند تا فرم DS-160 مشکلی ندارد ولی سیستم وقت دهی سفارت ها CSC اجازه داشتن دو تا وقت همزمان را به شما نمیدهد. یعنی شما باید اول وقت قبلی را کنسل کنید تا یک وقت جدید توی یک سفارت دیگر بتوانید بگیرید. در این سیستم جدید، شما برای انتخاب سفارت دیگر، اون وقت قبلی رو باید cancel کنید، بنابراین نمیشه با هم در دو سفارت مختلف وقت بگیرید.
راستش لینکش رو پیدا نکردم ولی یادمه خونده بودم که توی قوانین مربوط به وقت سفارت نمیشه این کارو کرد چون اگه بفهمن هر 2 تاوقت رو بدون اطلاع دادن کنسل میکنند. کلا توصیه نمیکنم این کار رو!!
این اون چیزی هست که من میدونم و از دوستان خواهم خواست اگر اطلاعات به روزتری دارن بیان کنن. در ضمن تو خود سایت سفارت هم گفته که فقط برای دو نوع روادید مختلف میشه وقتهای مختلف گرفت یعنی مثلا یکی دانشجویی دیگری توریستی!(مورد 8 ام!) اینو خودم نمیدونستم!
https://usvisa-info.com/fa-am/selfservice/ss_FAQ_GSS

بااحترام

RE: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ - Aliheidari - 01-04-2014

سلام
اوقات خوش
من برای دکترای روانشناسی از جورجیا پذیرش دارم و می خوام برای ویزا اقدام کنم..با توجه به اینکه رشته من انسانی و غیر حساس هست به نظر شما امکان مالتیپل گرفتن دارم؟ کجارو پیشنهاد می کنید؟ در ضمن من تازه متاهل شدم و همسرم بعد از پایان ارشدش با من میاد.
مرسی

RE: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ - M1KE - 02-04-2014

حساس یا غیر حساس بودن پذیرش تنها عامل تاثیرگذار نیست و مواردی مثل سربازی، نوع سابقه کار و داشتن وابستگی اجتماعی/اقتصادی به کشور مبدا هم می تونه روی شانس ویزا تاثیر بگذارند. پیشنهاد شخصی من روی آنکارا و بعد هم ایروان هست. در تاپیک مزایا و معایب سفارت های مختلف آمریکا هم دوستان یک سری اطلاعات دادند که شاید به دردتون بخوره.

[برش] کدام سفارت برای شرایط من بهتر است؟! - heisenberg7 - 06-04-2014

​رشته، گرایش و مقطع تحصیلی بعدی:

زمینه تحقیقاتی آینده:

رشته و مقاطع قبلی: 

نام دانشگاه‌های پیشین: 

زمینه کاری در لیسانس: 

زمینه کاری در فوق لیسانس: 

علایق تحقیقاتی عنوان شده در سفارت و رزومه؟

سال فارغ التحصیلی:

زمینه تحقیق شما در ایران تئورتیکال بوده یا اکسپریمنتال؟زمینه تحقیق شما در آمریکا تئورتیکال می باشد یا اکسپریمنتال؟

آیا فاند دارید؟

نوع فاند؟ ) (TA, RA, Scholarship, Full or Partial

در صورت داشتن فاند TA آیا نوع آن مشخص شده است؟ 

فاند سال اول شما به چه صورت است؟

اگر فاند ندارید چه کسی هزینه شما رو میده؟! اگر به غیر از مادر پدر کسی هست نسبت رو مشخص کنید و بگید کجا زندگی می کنند!

آیا استاد شما مشخص شده است؟ به صورت دائم یا موقت؟

اصلیت استاد شما مربوط به کدام کشور است؟

منبع فاند شما از کجا تامین شده است؟

نوع سازمان؟

فاندهای استاد شما معمولاً از کجا تامین می شود؟

آیا تحقیقات استاد شما حساس می‌باشد؟

تعداد کل مقالات ژورنالی به زبان انگلیسی:

تعداد کل مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی:

تعداد کل مقالات ژورنالی به زبان فارسی:

تعداد کل مقالات کنفرانسی به زبان فارسی:

آیا مقالات شما به نوع به لیست تحقیقات حساس مرتبط می‌شود؟ لطفاً مشخص نمایید

زمینه کاری مقالات شما به چه موضوعی مربوط می‌باشد؟

آیا مقالاتی مرتبط با شکست، نانو، پلیمر، کامپوزیت یا مواد دیگر داشتید... آیا کارتون مرتبط با سازه هست!؟؟ لطفاً توضیح دهید. 

آیا مقالاتی مرتبط با توربوماشین ها داشتید؟ لطفاً توضیح دهید. 

آیا مقالاتی مرتبط با FEM یا CFD داشتید؟ لطفاً توضیح بدهید؟

.آیا مقالاتی در مورد دینامیک، ارتعاشات و کنترل داشتید؟ لطفاً توضیح دهید

آیا مقالاتی در مورد انرژی، نفت و گاز دارید؟ لطفاً توضیح دهید.

در صورت داشتن F2 ای که به سوالات بالا مرتبط می‌شود خلاصه توضیح دهید.

آیا در مقالات خود همکارانی که دارای سابقه تحقیقات حساس یا مربوط به سوالات بالا بوده باشند؟ لطفاً توضیح دهید. 

آیا امکان تهیه Research Plan دارید!؟

سابقه کار دولتی؟ زمینه کار یا محل کار؟ مدت؟

سابقه کار خصوصی؟ زمینه کار یا محل کار؟ مدت؟

آیا سابقه کار مرتبط با نفت، گاز، پتروشیمی، هسته‌ای یا انرژی داشته اید؟

آیا سابقه کار پژوهشگاهی داشتید؟ زمینه؟ محل؟

آیا سابقه کار مهندسی در زمینه‌هایی که تا حدودی حساس هستند داشته‌اید؟

سابقه تدریس در دانشگاه به عنوان استاد؟ اگر بله فقط تدریس؟ یا همراه با تحقیق؟سابقه دستیار آموزشی یا پژوهشی؟ یا هردو؟

آیا در آمریکا فامیل دارید؟ چند نفر؟!نسبتشون با شما چیه!

آیا به ایالتی میرید که فامیلتون اونجا هستند؟!

از نظر فاصله... نزدیک ترین فامیل به شما در محل زندگی چقدر فاصله دارند؟!

وضعیت نظام وظیفه تون چیه؟! اگر معافید نوع معافی رو مشخص کنید! 

سال گرفتن کارت پایان خدمت ، معافیت یا کفالت!؟

کجا خدمت کردید؟!
 کارت قدیم دارید یا جدید!
کسری خدمت دارید!؟

آمورشی کجا بودید؟!

RE: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ - Dr.Roya - 10-04-2014

سلام.من پدیرش master با TA از south dakota state university  برای fall2014 دارم و الآن در سدد این هستم که هر چه زودتر برای ویزام اقدام کنم.چون I-20 هنوز به دستم نرسیده و می خوام از قبلش کارای ثبت نام سفارت رو انجام بدم که وقت کم نیارم.
1.من در همون شهری که دانشگاه واقع شده یه فامیل دور دارم که نمی دونم تو فرم ثبت نام بهتره بنویم US contact من یه relative  هست یا friend ? در ضمن این شخص خودشون یکی از اساتید برجسته اون دانشگاست اما تو یه دپارتمان دیگه،به نظرتون موقع پر کردن فرم اسم organization که us contact  من توش هست  رو بنویسم south dakota state university  یا ممکنه مساله ساز بشه؟
2.خودم قصد دارم برای ویزا برم دبی چون اونجا فامیل نزدیک دارم و می تونن بهم تو رفت و آمد کمک کنن با توجه به اینکه به احتمال زیاد تنها باید برم برای ویزام .
رشتم مهندسی برق الکترونیک هستش و تا حالا هم نه سابقه رد شدن  مصاحبه از جایی داشتم نه چیزه حساسیت زای دیگه ای!
شما الآن با توجه به شرایط فعلی من سفارت کجارو پیشنهاد می کنید؟دبی انتخاب خوبیه؟