آکادمیا کافه
شرکت در lottery و مشکلات احتمالی برای ویزا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: شرکت در lottery و مشکلات احتمالی برای ویزا (/Thread-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-lottery-%D9%88-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7)

شرکت در lottery و مشکلات احتمالی برای ویزا - amirHossein - 29-10-2011

سلام دوستان یه سوال داشتم.
من مصاحبه برای ویزا رو قبول شدم ولی هنوز کلیر نشدم . خواستم بدونم الان لاتاری شرکت کنم ممکنه مشکلی پیش بیاد ؟

RE: شرکت در lottery و ویزا - Babak - 29-10-2011

بسیار بعیده که مشکلی پیش بیاد، ولی من اگر جای شما بودم ترجیح می‌دادم که امسال ریسک نکنم و از خیر لاتاری امسال بگذرم.

RE: شرکت در lottery و ویزا - Pink Floyd - 29-10-2011

Hey,
Don't do that, It might put your visa process into pending.
You proved you were unwilling to live in the States, so it should be considered as dishonesty.

مسائل مربوط به سایت رسمی ثبت نام لاتاری - spring64 - 21-10-2012

الان اتفاقی یه فایل که حاوی سوالات متداولی که سفارت آمریکا از دانشجویان حالا ایرانی برای اعطای! ویزا میپرسه رو دیدم.نکنه من اشتباه کردم که تو لاتاری امسال شرکت کردم؟ Sad آخه یکی از سوالات اونها با احتمال قوی این هست که چطور میتونی ثابت کنی که بعد از اتمام تحصیلاتت برمیگردی ایران؟
بعد حتما آمار شرکت کننده های لاتاری رو دارن دیگه!ندارن؟چی بهشون بگم؟بگم من وابستگی به مملکت و مردم و فرهنگ و جامعه ی ایرانی دارم؟کاملا متناقض Sad

RE: شرکت در lottery و مشکلات احتمالی برای ویزا - Babak - 21-10-2012

توصیه من به بچه‌ها اینه که در سالی که می‌خوان برای ویزای دانشجویی اقدام کنند در لاتاری شرکت نکنند، ولی شما که شرکت کردید زیاد نگرانش نباشید. اول این که به احتمال زیاد سفارت به آمار شرکت‌کنندگان لاتاری دسترسی نداره. ضمن این که هیچ کس نمی‌تونه «ثابت کنه» که به ایران برمی‌گرده. در نتیجه این جور سوال‌ها رو که آیا در لاتاری شرکت کردید و غیره معمولا وقتی می‌پرسند که از اول نخوان ویزا بدند و دنبال بهانه بگردند و سوال‌های مختلف بپرسند تا بالاخره یک موردی پیدا کنند که بهش گیر بدند. به همین خاطر نگرانش نباشید و فرض رو بر این بذارید که ازتون در مورد لاتاری نخواهند پرسید.

RE: شرکت در lottery و مشکلات احتمالی برای ویزا - spring64 - 21-10-2012

(21-10-2012, 07:21 AM)Babak نوشته: توصیه من به بچه‌ها اینه که در سالی که می‌خوان برای ویزای دانشجویی اقدام کنند در لاتاری شرکت نکنند، ولی شما که شرکت کردید زیاد نگرانش نباشید. اول این که به احتمال زیاد سفارت به آمار شرکت‌کنندگان لاتاری دسترسی نداره. ضمن این که هیچ کس نمی‌تونه «ثابت کنه» که به ایران برمی‌گرده. در نتیجه این جور سوال‌ها رو که آیا در لاتاری شرکت کردید و غیره معمولا وقتی می‌پرسند که از اول نخوان ویزا بدند و دنبال بهانه بگردند و سوال‌های مختلف بپرسند تا بالاخره یک موردی پیدا کنند که بهش گیر بدند. به همین خاطر نگرانش نباشید و فرض رو بر این بذارید که ازتون در مورد لاتاری نخواهند پرسید.
ممنون بابک .ببخشید اینقدر سوال میپرسم.Smile
شما الان میفرمایید که در سالی که میخوان برای ویزای دانشجویی اقدام کنند در لاتاری شرکت نکنند.فکر کنم یه کم شانس آوردم چون من برای پاییز سال 92 اپلای میکنم،پس من اون موقع برای شرکت در لاتاری مجددا اقدام نمیکنم،فکر کنم اینطوری دیگه مشکلی وجود نداشته باشه (البته به قول شما بخوان ویزا ندن بهانه پیدا میشه و اون دیگه از دست من خارجه).فکر کنم دیگه بر نگردن بگن نه تو پارسال تو آمار شرکت کننده ها بودی...نظرتون چیه؟

RE: شرکت در lottery و مشکلات احتمالی برای ویزا - Babak - 21-10-2012

من تا بحال نشنیدم که به کسی بگن که اون‌ها چک کردند و طرف در آمار شرکت‌کنندگان بوده. کلا حدس می‌زنم به خاطر مسائل حفظ حریم شخصی و غیره ممکنه سفارت به آمار شرکت‌کنندگان دسترسی نداشته باشه و معمولا از خود شخص می‌پرسند که شرکت کرده یا خیر. شما که سال آینده اقدام می‌کنید اگر در لاتاری شرکت نکنید بهتره که اگر احیانا پرسید شرکت کردید یا خیر، جواب منفی می‌دید.