آکادمیا کافه
آیا سفر به سایر کشورها دریافت ویزای آمریکا را تسهیل می کند؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: روادید دانشجویی امریکا F1 و F2 (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-F1-%D9%88-F2)
+----- موضوع: آیا سفر به سایر کشورها دریافت ویزای آمریکا را تسهیل می کند؟ (/Thread-%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%D8%B3%D9%87%DB%8C%D9%84-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AF%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4

RE: آیا سفر به سایر کشورها دریافت ویزای آمریکا را تسهیل می کند؟ - amirHossein - 27-10-2011

من ۳ سال مالزی زندگی کردم. موقع مصاحبه ازم آفیسر پرسید که تجربه زندگی خارج هم داری ؟‌ خیلی محکم گفتم بعله ۳ سال مالزی زندگی کردم . یه سری هم از روی رضایت نشون داد به نظرم اومد نکته مثبت بود. درصورتی که دوستان قبلا میگفتن اینکه من ۲ ۳ سال ایران نبودم یه جورایی social tie خودم رو از دست دادم . اما فکر کنم تاثیرش مثبت بود. اصولا pattern مشخصی به نظر من نداره.

RE: آیا سفر به سایر کشورها دریافت ویزای آمریکا را تسهیل می کند؟ - سورنا - 26-08-2014

چرا دوستان اکثرا نظراتشون در مورد ویزای توریستی بود
در مورد ویزای دانشجویی کسی نکته خاصی نداره ؟
و یه سوال دیگه من بردارم پایان نامش در مورد بررسی یه فرایندی در راکتور هسته ای بود و از طرف بنیاد نخبگان مجبور شده تو سازمان انرژی اتمی کار کنه  البته این فقط مربوط به دوران دانشجویش میشه و الان سه سالی که به عنوان طراح مبدل حرارتی و .. مشغول کار .  رشته شم مهندسی شیمیه
که شنیدم میتونه رو ویزا (دانشجویی) گرفتن من تاثیر منفی بذاره اگه برادرم مسافرت تفریحی به اروپا داشته باشه امکانش هست این مشکلم حل بشه؟ یا راه حلی میشه پیدا کرد؟
ممنون میشم دوستان کمکم کنن

RE: آیا سفر به سایر کشورها دریافت ویزای آمریکا را تسهیل می کند؟ - M1KE - 26-08-2014

در فرآیند ویزای دانشجویی نیازی نیست اشاره کنید که برادر شما کجا بودن و چه کار می کردن و عمده تمرکز روی شرایط تحصیلی و کاری خود شما هست. مگر اینکه برادرتون در آمریکا باشه که مجبور باشین در فرم اشاره کنید که بستگانی در آمریکا دارین و در اون صورت شاید یک مقدار شرایط ایشون هم روی شما تاثیر بگذاره. ولی در حال حاضر ایشون تاثیر خاصی روی پرونده شما ندارند و به نظرم جای نگرانی نداره.

(26-08-2014, 09:34 PM)'سورنا' نوشته: چرا دوستان اکثرا نظراتشون در مورد ویزای توریستی بود
در مورد ویزای دانشجویی کسی نکته خاصی نداره ؟
و یه سوال دیگه من بردارم پایان نامش در مورد بررسی یه فرایندی در راکتور هسته ای بود و از طرف بنیاد نخبگان مجبور شده تو سازمان انرژی اتمی کار کنه  البته این فقط مربوط به دوران دانشجویش میشه و الان سه سالی که به عنوان طراح مبدل حرارتی و .. مشغول کار .  رشته شم مهندسی شیمیه
که شنیدم میتونه رو ویزا (دانشجویی) گرفتن من تاثیر منفی بذاره اگه برادرم مسافرت تفریحی به اروپا داشته باشه امکانش هست این مشکلم حل بشه؟ یا راه حلی میشه پیدا کرد؟
ممنون میشم دوستان کمکم کنن

RE: آیا سفر به سایر کشورها دریافت ویزای آمریکا را تسهیل می کند؟ - سورنا - 26-08-2014

یه سوال دیگه هم پیش اومد  برام درمورد 
FBI Clearence هم جای نگرانی وجود نداره؟

RE: آیا سفر به سایر کشورها دریافت ویزای آمریکا را تسهیل می کند؟ - M1KE - 26-08-2014

اگر آدم معمولی باشین نه نگرانی خاصی نداره. از عضویت در گروه های خاص گرفته تا کار یا پژوهش در زمینه های حساس ممکنه مدت زمان کلیرنس رو افزایش بده. در این مورد می تونید تاپیک عوامل تاثیر گذار روی کلیرنس رو نگاه کنید.

برادر من حتی بسیج عادی هم نیست و تمام این کار مربوط به انرژی هسته ای هم بر میگرده به دوران دانشجوییش و وقتی فهمید که محدود یت ایجاد میکنه دیگه ادامه نداد و الان حدود سه سال داره تو یه شرکت نیمه دولتی کار میکنه که کارشم مربوط به مهندسی شیمیه 
در مورد خودم و خانوادم کاملا معمولی هستیم 

RE: آیا سفر به سایر کشورها دریافت ویزای آمریکا را تسهیل می کند؟ - Mohsen1190 - 16-03-2015

سلام و خسته نباشید به همه کاربران محترم،

ممنون میشم سوالاتم را جواب بدید. من در حال حاضر دانشجوی دکترای سال اول رشته مخابرات در یکی از دانشگاههای مالزی هستم. فوق لیسانس را هم از مالزی گرفتم (۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱). هفته پیش نامه پذیرشم برای دکتری از یکی از دانشگاههای آمریکا بهمراه فول فاند صادر شد. الان هم منتظر صدور نامه I-20 هستم. 
۱- زمان مصاحبه سفارت آمریکا چه مشکلی ممکنه برام پیش بیاد با توجه به اینکه الان دانشجوی دکتری مالزی هستم؟ البته باید بگم که هیچ علاقه ای برای ادامه تحصیل در مالزی ندارم چون هم اساتید راهنمای مناسب و حمایت کننده (از هر نظر) ندارم هم اینکه دانشگاه فعلی کمک هزینه ای به دانشجوهای خارجی دیگه اختصاص نمیده. 

۲- آیا نیاز به برگه انصراف از تحصیل از دانشگاه فعلی دارم؟
۳- آیا نیاز به عدم سوء پپیشینه از مالزی دارم؟
ممنونم

RE: آیا سفر به سایر کشورها دریافت ویزای آمریکا را تسهیل می کند؟ - acronia - 22-01-2016

سلام
من اکنون در رم مشغول تحصیل هستم و البته برای پاییز 2016 از چند دانشگاه امریکا پذیرش دارم. خواستم بدونم آیا برای من که با ویزای تحصیلی اومدم مشکلی ایجاد میشود؟

ممنون

RE: آیا سفر به سایر کشورها دریافت ویزای آمریکا را تسهیل می کند؟ - M1KE - 22-01-2016

چه مشکلی؟ اگر منظورتون قوانین جدید ویزایی آمریکاست، از اونجاییکه شما شهروند کشورهای اروپایی نیستین در هر حال برای رفتن به آمریکا می بایست ویزا می گرفتین و رفتن و آمدنتون به ایران یا اروپا تاثیر منفی نداره. با این حال، داشتن ویزای شنگن از اونجاییکه یک بررسی نسبی رو به همراه داشته بهتر از  نداشتنش هست.

RE: آیا سفر به سایر کشورها دریافت ویزای آمریکا را تسهیل می کند؟ - acronia - 09-02-2016

(26-10-2011, 11:30 AM)Faraz نوشته: برای گرفتن ویزای امریکا چند نوع چک روی پرونده متقاضی می شود.کسانی که سابقه سفر یا زندگی در اروپا را داشته اند از یک طرف نشان داده اند که در کشور های غربی مشکل ساز نیستند و از طرف دیگر چک کردن پرونده آنها با توجه به رابطه بین امریکا و اروپا راحت تر است.این موضوع رو افیسری که یکی از دوستانم رو رد کرده بود(نه برای ویزای دانشجویی) بهش گفت و پیشنهاد داد که 1-2 سفر به اروپا برود بعد دوباره تقاضای ویزا بکند.
البته مواردی از بچه های همین فروم رو داشته ایم که مدتی در کشوری اروپایی تحصیل کرده بود و اطلاعات مربوط به اون کشور رو ناقص داد.بعد ها وقتی برای ویزا امریکا اقدام کرد احتمالا همین مشکل باعث طولانی تر شدن پروسه رسیدگی به پرونده اش شد.

سلام  الان من وضع مشابهی دارم. من در رم ترم اول رو میگذرونم و پذیرش از آمریکا دارم. در مورد اینکه آیا آفیسر میپرسه که اینجا داری چکار میکنی نگران هستم. خواستم بدونم با توجه به تجربه دوستتون فک میکنید این یه پون مثبت هست یا منفی. اگر شرایط دوستتون رو هم لطف کنید بگید و اینکه از کدوم سفارت اقدام کردن و اصلا وضعیت ویزای تحصیلی اوکی هست اینجا تو اروپا یا نه ممنون و سپاسگذارم.