آکادمیا کافه
فوق لیسانس در ایران یا خارج کشور؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: فوق لیسانس در ایران یا خارج کشور؟ (/Thread-%D9%81%D9%88%D9%82-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%DB%8C%D8%A7-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

RE: فوق لیسانس در ایران یا خارج؟ - meis - 12-05-2012

درود بر حسن آقای عزیز
الان که این نظر هارو شنیدی به نظرم بهتره چند وقت قشنگ با خودت فکر کنی و با عجله تصمیم نگیری.
حالا دوباره خودمو تو شرایط شما فرض میکنم:
تیرماه که تموم کردم درجا تصفیه حساب میکنم و دفترچه خدمت رو پست میکنم. بدترین حالت اعزامت میخوره برج 8 یا 10.در همون حال برای ارشد میخونم و دانشگاهشم واسم مهم نیست، مدرکش مهمه. هم میرم خدمت و هم ارشدو میدم.
میدونی چرا؟
چون حال آلمانی خوندنو ندارم Big Grin
در عین حال یه گوش چشمیم به دانشگاههای انگلیسی زبان دارم.اگه شد پذیرش بگیرم که عالیه، اگه نشد ارشدمو تو این چند ماه( از تیر تا بهمن فرصت داری برای خوندن و با روزی 4-5 ساعت پیوسته قبول میشی) خوندم و چیزیو از دست نمیدم و خدمتم که تموم میشه و زبانمم تقویت میکنم.
بعد از این مراحل با توجه به شرایطم برای مرحله بعدی زندگیم تصمیم میگیرم بدون اینکه فرصت خاصیو از دست داده باشم.

بازم موفق باشی

پ.ن: اپلی کردنم سخته لامصب، چه دنگو فنگی داره... Sleepy

RE: فوق لیسانس در ایران یا خارج؟ - amirhossein.gh - 12-05-2012

حسن جان !
اگه تو از من هزار بار دیگه بپرسی کدوم راه میگم اپلای !
کنکور لیاقت های آدما رو مشخص نمیکنه ، هرجی بیشتر خرخونی کنی موفق تری Big Grin
اول برو این چهار ماه سربازیتو ! بعدش تو این مدت اپلای هم بکن ، از سرفی دنبال خرید رایگان مدرکت هم باش ! سال دیگه هوشمندانه تر اپلای کن و مالزی ، فنلاند ، رده های پایین تر آلمان مثل کوتبوس ، .... رو در نظر بگیر و یه اپلای مطمین کن !
والا من در مورد روسیه زیاد خبر ندارم Smile نمیدونم اونجا چه خبره ، ولی فک نکنم به اون بدی هم که بچه ها میگن باشه ! هرچی باشه از اینجا بهتره ! روسیه 20ساله از کمونیستی محض اومده بیرون و بهتر شده ! حالا خود دانی ...
اگه میتونی رزومتو ارتقا بدی برو سال بعد دوباره اپلای کن ولی اگه نه همین رو هم میتونی بری Smile
برو دنبال اپلای....

RE: فوق لیسانس در ایران یا خارج؟ - ahmadpashaei - 12-05-2012

حسن جان چه گیری دادی که زبان غیر انگلیسی ارشد بخونی؟!!! چرا این یکسال رو برای بالا بردن آیلتس و GRE نمیذاری؟! بهتر از آلمانی جواب میده ها.اگر وضعتون خوب باشه که با پذیرش از یک دانشگاه رایگان به راحتی با داشتن خرجتون میتونید ارشد بخونید به زبان انگلیسی و در یک دانشگاه اروپای غربی یا شمالی!

RE: فوق لیسانس در ایران یا خارج؟ - amin_mb - 13-05-2012

حسن جان، نظر من پاراگراف اول پست امیرحسین هست! Smile

موفق باشی!

RE: فوق لیسانس در ایران یا خارج؟ - rulany - 13-05-2012

(12-05-2012, 11:09 PM)ahmadpashaei نوشته: حسن جان چه گیری دادی که زبان غیر انگلیسی ارشد بخونی؟!!! چرا این یکسال رو برای بالا بردن آیلتس و GRE نمیذاری؟! بهتر از آلمانی جواب میده ها.اگر وضعتون خوب باشه که با پذیرش از یک دانشگاه رایگان به راحتی با داشتن خرجتون میتونید ارشد بخونید به زبان انگلیسی و در یک دانشگاه اروپای غربی یا شمالی!
عزیزم اخه دانشگاه های رایگان در اروپا که مستری رو که من میخوام ادامه بدم تعدادشون بسیار بسیار کم.نهایتا 2تا در فنلاند و یکی دوتا در المان.بقیه پولی بود و یا پولی شد(مثل 2تا دیگه در فنلاند و یا چندتا در سوئد) .ایتالیا مثلا شهریه 3300 یورویی داره پلیمی . فرانسه هم که کم هزینه هست وضعیت ویزاش اینه! اما در المان به زبان المانی حدود 20 تا رشته رو که دلم میخواد میشه اپلای کرد! فکر میکنم برای کار در المان هم باید زبان المانی رو بلد باشیم و از طرفی خود من هم دنبال اقامت هستم.GREهم نمیدم چون فکر نمیکنم با GREبالا هم بتونم از امریکا برای مستر فاند بگیرم اونم بدون مقاله !
بازم از همه ی دوستانی که نظرشون رو گفتن خیلی ممنونم

RE: فوق لیسانس در ایران یا خارج؟ - ahmadpashaei - 13-05-2012

(13-05-2012, 02:13 PM)rulany نوشته: عزیزم اخه دانشگاه های رایگان در اروپا که مستری رو که من میخوام ادامه بدم تعدادشون بسیار بسیار کم.نهایتا 2تا در فنلاند و یکی دوتا در المان.بقیه پولی بود و یا پولی شد(مثل 2تا دیگه در فنلاند و یا چندتا در سوئد) .ایتالیا مثلا شهریه 3300 یورویی داره پلیمی . فرانسه هم که کم هزینه هست وضعیت ویزاش اینه! اما در المان به زبان المانی حدود 20 تا رشته رو که دلم میخواد میشه اپلای کرد! فکر میکنم برای کار در المان هم باید زبان المانی رو بلد باشیم و از طرفی خود من هم دنبال اقامت هستم.GREهم نمیدم چون فکر نمیکنم با GREبالا هم بتونم از امریکا برای مستر فاند بگیرم اونم بدون مقاله !
بازم از همه ی دوستانی که نظرشون رو گفتن خیلی ممنونم
اینارو نگفته بودی! نمیدونم چی بگم والا ولی به هر حال من بودم بازم به اروپا فکر می کردم حتی آلمانی! مگه چیه؟کم صاحب علم و صنایع مادر هستن مگه؟ به نظرم ارزش داره واقعا.تازه میتونی رو انگلیسیتم کار کنی و برای دکترا با رزومه ای خوب از یک دانشگاه آلمانی به راحتی بری آمریکا یا کار خوبی تو همون آلمان بگیری و اقامت بگیری.
ایشالا موفق باشی دوست هموطن

RE: فوق لیسانس در ایران یا خارج؟ - rulany - 14-05-2012

بسیار ممنونم از تمام دوستانی که اینجا اومدن وبا نظراتشون تصمیم گیری رو برام راحت تر کردند. تو این چند روزه خیلی فکر کردم و با توجه با برایند کلی نظرات بچه ها و همچنین اطلاعاتی که خودم داشتم تصمیم گرفتم که بعد از پایان این ترم سریعا کارهای فارغ التحصیلی رو انجام بدم و برم و کلک این 4 ماه خدمت رو بکنم و برای سال دیگه ایشالا با دقت بیشتری اپلای کنم و بتونم نتیجه ی بهتری بگیرم.خوبیشم اینه که دیگه خبری از 15 میلیون وثیقه و .. نیست.
ممنون

[جداشده] با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - behzad1654 - 23-11-2012

سلام من دانشجوی عمران صنعتی اصفهان هستم با معدل 14.می خواستم ببینم با این معدل اصلا امیدی برای پذیرش هست؟
GRE هم فکر می کنم بتونم نمره بالا بیارم.چقدر پیشنهاد می کنین ارشد رو هم ایران بخونم و بعد برای پذیرش اقدام کنم چون کسی رو می شناسم که با معدل کارشناسی نزدیک به من و معدل ارشد بالا و مقاله تونست فاند بگیره.ممنون میشم راهنمایی کنین

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Shahrouz - 23-11-2012

درود
بهزاد عزیز خوش اومدی. من بهتون توصیه می کنم ارشد روایران بخونید. { کسی رو می شناسم که با معدل کارشناسی نزدیک به من و معدل ارشد بالا و مقاله تونست فاند بگیره} خود من هم با معدل پایین ، جی ار ای بسیار پایین و مقالات عالی و معدل ارشد خوب از یک دانشگاه نسبتا خوب در فیلدمرتبط تونستم فول فاند بگیرم والبته با جی ار ای مجدد در آینده به فکر ترانسفر هستم. سعی کن ضمن حفظ معدل بالای 17 حداقل، جی ار ای 310 بیاری و تافل 100. در این صورت برای رنکهای خوب تا خیلی خوب شانس خواهی داشت. حتی برای فول فاند.

ایام به کام

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - mahyarelc - 23-11-2012

(23-11-2012, 04:07 AM)behzad1654 نوشته: سلام من دانشجوی عمران صنعتی اصفهان هستم با معدل 14.می خواستم ببینم با این معدل اصلا امیدی برای پذیرش هست؟
GRE هم فکر می کنم بتونم نمره بالا بیارم.چقدر پیشنهاد می کنین ارشد رو هم ایران بخونم و بعد برای پذیرش اقدام کنم چون کسی رو می شناسم که با معدل کارشناسی نزدیک به من و معدل ارشد بالا و مقاله تونست فاند بگیره.ممنون میشم راهنمایی کنین
درود
بهزاد جان امید به پذیرش که همیشه هست
شما فاند میخواین یا نه؟ حاضرین خرج بکنین یا نه؟
بهتره یه تبدیل معدلی هم انجام بدین از سیستم 4 تا ببینید معدلتون چند میشه
خیلی بسته با شرایط شما شرایط فرق داره...شما هنوز (احتمالا) نه نمره زبان (تافل/آیلتس) دارین و نه GRE و از مقاله هم حرفی نزدید که پیشفرض میگیم مقاله ندارید
من به شخصه پیشنهاد میکنم اگه امکانش هست فوق رو خارج بخونید اگه امکان دادن هزینه هست...اروپا میتونه گزینه خوبی باشه اگر هزینه زندگی رو بتونید پرداخت کنید، دانشگاههای رایگان هنوز وجود داره
دلیل اینکه میگم خارج بشید اینه که دانشگاههای خارج برای دکترا شناخته شده تر هستند برای پذیرش دکترا (البته درصورتیکه میتونید فوق رو در دانشگاههای تاپ تهران بخونید بحث فرق داره)...برحال موقعیت های بیشتری پیش روی آدم هست
شما در هرصورت باید معدل فوق رو بالا بگیرید؛ چه ایران چه خارج...فقط امکانات قاعدتا فرق داره(بطور مثال برای دادن مقاله) و اسم و رسم دانشگاه
البته پذیرش و بعد اون گرفتن ویزا تضمین شده نیست اصلا...پس باید شرایط رو بسنجید؛ البته این مورد در هرصورت وجود داره...چه برای رفتن برای فوق چه دکترا
درصورتیکه تصمیم گرفتید خارج ادامه تحصیل بدید باید سعی کنید تا حد ممکن رزومه خودتون رو با توجه به کشور مقصد قوی کنید تا ضعف معدلتون رو بپوشونه