آکادمیا کافه
انتقال واحد از دانشگاه های ایران به خارج - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: انتقال واحد از دانشگاه های ایران به خارج (/Thread-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D9%84-%D9%88%D8%A7%D8%AD%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC)

انتقال واحد از دانشگاه های ایران به خارج - Pejman - 16-10-2011

در وب سایت دانشگاهی اینطور نوشته شده:

A minimum of 72 graduate credits is required, including at least 48 credits in course work. A maximum of 24 credits of course work (with grades of B or better) from a master's degree program or previous postbaccalaureate graduate studies program may be allocated toward the doctoral degree. These credits must be approved by the student's major department, the graduate dean and the Office of Admissions and Records. At least 30 credits of 700-level courses beyond the bachelor's degree, exclusive of dissertation credits, are required for the doctoral degree. As many as 18 of these credits may be used from a master's degree program

راستش من متوجه نشدم یعنی چی. آیا این به این معنی است که بعضی واحدهای دوره فوق رو برای دکترا قبول می کنند؟ اگر آره 24 تا یا 18 تا؟ اون 700level به چه معناست؟

RE: انتقال واحد از دانشگاه های ایران به خارج - Babak - 17-10-2011

بله، معنیش اینه که حداکثر تا ۲۴ واحد از دوره فوق رو برای دکترا قبول می‌کنند، ولی نمی‌دونم چرا بعدش گفته ۱۸ واحد می‌تونه از دوره فوق بیاد. این قسمتش یک مقدار مبهمه.
واحدهای 700level هم احتمال زیاد منظورش واحدهای کارشناسی ارشد و بالاتره. دانشگاه‌ها معمولا چند سری واحد درسی دارند. یک سری واحدها under-graduate level‌ هست و یک سری هم graduate-level. دانشگاه‌های مختلف معمولا اعداد مختلفی به این گروه‌ها اختصاص می‌دهند و درس‌های graduate-level با عدد خاصی شروع می‌شن. در این دانشگاه که شما گفتید ظاهرا درس‌های graduate-level با عدد ۷ شروع می‌شن و اصطلاحا درس‌های سطح ۷۰۰ گفته می‌شن.

این رو هم اضافه کنم که شرایط گفته شده برای گرفتن مدرک دکتراست، نه برای گرفتن پذیرش دکترا.

RE: انتقال واحد از دانشگاه های ایران به خارج - Nimaa - 16-12-2011

با سلام
داشتن مدرک ترجمه شده و ریزنمرات ترجمه شده رسمی کار رو حل میکنه دیگه؟ یعنی وقتی که ترم اول رو خواستم در دانشگاه آمریکایی ثبت نام کنم، این مدارک رو ارائه کنم و اونها واحدهایی رو که گذروندم و از نظرشون قبول هست رو قبول و ترانسفر میکنن و بعدش هر تعداد واحد دیگه که نیاز داشتم بهم میدن تا پاس کنم. درسته؟
آیا این وسط مکاتبه دیگه ای هم با دانشگاه قبلیم در ایران صورت میگیره یا صرف دیدن مدارک ترجمه شده من کافی هست؟
ممنون

RE: انتقال واحد از دانشگاه های ایران به خارج - Babak - 21-12-2011

معمولا صرف دیدن مدارک کافیه و مکاتبه‌ای با دانشگاه قبلی شما انجام نمی‌شه، مگر این که موارد استثنائی وجود داشته باشه که دانشگاه فعلی بخواهد با دانشگاه قبلی چک کنه، ولی معمولا این اتفاق نادره.

[برش] انتقال یا Transfer بین دانشگاههای امریکا - mhz_ir - 15-09-2014

دوستان کسی تجربه انتقال واحد رو از دانشگاه ایران به دانشگاه امریکایی داره؟

RE: انتقال یا Transfer بین دانشگاههای امریکا - ahmadpashaei - 15-09-2014

(15-09-2014, 03:17 AM)'mhz_ir' نوشته: دوستان کسی تجربه انتقال واحد رو از دانشگاه ایران به دانشگاه امریکایی داره؟

سوالتون خیلی کوتاه و مبهمه. دقیقا بگین می خواین در چه وضعیتی و  چکار کنید. با این حد اطلاعات نخیر ولی در موارد خاص بله من حداقل یکی دو مورد در کانادا که دیدم.

RE: انتقال یا Transfer بین دانشگاههای امریکا - mhz_ir - 16-09-2014

(15-09-2014, 07:15 PM)'ahmadpashaei' نوشته:
سوالتون خیلی کوتاه و مبهمه. دقیقا بگین می خواین در چه وضعیتی و  چکار کنید. با این حد اطلاعات نخیر ولی در موارد خاص بله من حداقل یکی دو مورد در کانادا که دیدم.

من تمام واحدهای ارشد غیر از پایان نامه رو ایران پاس کردم و حتی توسط یکی از موسسات امریکایی هم ارزیابی کردم.حالا از یکی از دانشگاه های امریکا برای مستر همون رشته پذیرش دارم و میخام همه 9 واحد ممکن رو انتقال بدم.حالا فرمی که برای اینکار داره پر کردم ولی یه چیز دیگه ای میخان Course Description درسایی که ایران پاس کردم حتیCourse Description این دانشگاه هم برای اون درسایی میخام تطبیق بدم دارم، فقط مسئله اینجاست به نظر شما چطور این Course Description رو برای درسایی که ایران پاس کردم باهاش Match کنم چون درساش نزدیک هست و حتی پیشرفته ترش ولی نگرانم اگه دقیقا سرفصل و مراجع درسای ایران رو بیارم قبول نکنن.به نظرتون کمی از Course Description درسایی که میخام باهم تطبیق بدم بیاره مشکلی پیش میاد؟

RE: انتقال یا Transfer بین دانشگاههای امریکا - ahmadpashaei - 16-09-2014

(16-09-2014, 06:16 AM)'mhz_ir' نوشته:

من تمام واحدهای ارشد غیر از پایان نامه رو ایران پاس کردم و حتی توسط یکی از موسسات امریکایی هم ارزیابی کردم.حالا از یکی از دانشگاه های امریکا برای مستر همون رشته پذیرش دارم و میخام همه 9 واحد ممکن رو انتقال بدم.حالا فرمی که برای اینکار داره پر کردم ولی یه چیز دیگه ای میخان Course Description درسایی که ایران پاس کردم حتیCourse Description این دانشگاه هم برای اون درسایی میخام تطبیق بدم دارم، فقط مسئله اینجاست به نظر شما چطور این Course Description رو برای درسایی که ایران پاس کردم باهاش Match کنم چون درساش نزدیک هست و حتی پیشرفته ترش ولی نگرانم اگه دقیقا سرفصل و مراجع درسای ایران رو بیارم قبول نکنن.به نظرتون کمی از Course Description درسایی که میخام باهم تطبیق بدم بیاره مشکلی پیش میاد؟

سلام به شما،
خوب این شد سوال کامل[img]images/smilies/shy.gif[/img] برای تطبیق واحد بله 100% سرفصل دروس دوره لازمه و باید خودتون زحمت نوشتنش رو بکشید چون دارالترجمه ها اصلا و ابدا نمیتونن و یه پول خفنم می گیرن بابت غلطهای خنده دار و بیشمار، چرا که سرفصل دیگه اسم درس نیست و از اول تا آخرشو غلط ترجمه می کنن! ببینید معمولا اگر 90-80% سرفصل مثل هم باشه مشکل پیش نمیاد. شما که سرفصل آمریکایی ها رو دارید میتونید ازش کمک بگیرید و اسامی که میدونید مثل همن رو شبیه اون بنویسید ولی قطعا سرفصلها یه فرقایی دارن و نباید کپی کنید!! شما سرفصل خودتون رو ترجمه کنید، بعدش با اون آمریکایی تطبیق بدین و سعی کنید 90% مثل هم باشن نه بیشتر

RE: انتقال واحد از دانشگاه های ایران به خارج - mina_kh - 31-12-2014

دوستان انتقال واحد از دانشگاههای ایران بعد از فارغ التحصیلی هم به دانشگاههای امریکا امکان پذیر هست؟
برای انتقال واحدها هم باید مدرکمو ازاد کنم؟
با سپاس