آکادمیا کافه
مدارک لازم برای دانشگاه های فنلاند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: فنلاند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)
+----- انجمن: تحصیل در فنلاند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)
+----- موضوع: مدارک لازم برای دانشگاه های فنلاند (/Thread-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)

صفحات 1 2

مدارک لازم برای دانشگاه های فنلاند - spt - 19-01-2011

معمولا هر دنشگاه ای مدارک مربوط به خودش را برای اپلای کردن نیاز دارد اما در اکثر موارد مدارک تعدادی از لیست زیر میباشد:
1. مدارک تحصیلی:
معمولا آخرین مدرک تحصیلی مورد نیاز میباشد، مثلا برای ارشد مدرک لیسانس و برای لیسانس مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم (به خاطر شرایط خاص ایران هر دو مدرک) مورد نیاز میباشد. در بعضی موارد نیز تمام مدارک تحصیلی درخاست میشود. برای مثال برای مقطع ارشد، لیسانس، دیپلم و پیش دانشگاهی خاسته میشود. برای دکترا نیز معمولا مدرک ارشد و لیسانس تقاضا میشود.
در صورتی مدارک تحصیلی به زبان انگلیسی نباشد باید برای ترجمه به دارالترجمه رسمی برده شده و ترجمه شود و مهرهای تاییدی (دارالترجمه، دادگستری و وزارت خارجه) بر روی آنها خورده شود.
در صورتی که مدرک تحصیلی خود را آماده ندارید میتوانید نامه ای از اساتید خود مبنی بر اینکه در آینده ی نزدیک فراغ تحصیل خواهید شد گرفته و با زدن مهر دانشگاه یا بودن در سربرگ دانشگاه به آن اعتبار ببخشید و به جای مدرک تحصیلی پست کنید. این نامه اغلب مورد قبول دانشگاه ها واقع میشود که پس از پذیرش مدرک اصلی را تقاضا میکنند.
2. ریز نمره
ریز نمره نیز مانند مدرک تحصیلی معمولا برای آخرین دوره ی تحصیلی تقاضا میشود و باید مانند مدرک تحصیلی ترجمه شود.
3. مدرک زبان
معمولا مدرک مورد قبول همه ی دانشگاه ها آیلتس آکادمیک یا تافل است و نمره ی مورد نیاز در این دو آزمون بر حسب دانشگاه متغیر میباشد.
معمولا نمره ی تافل باید به طور مستقیم از سایت ETS فرستاده شود اما فتوکپی آیلتس مورد قبول است.
معمولا تمام دانشگاه های اروپا نمره ی تافلی بالاتر از 80 و آیلتسی بالاتر از 6 را قبول میکنند. اما این میزان با توجه به کشور و دانشگاه و مقطع تحصیلی متفاوت است.
4. CV
باید همراه با بقیه مدارکی که به دانشگاه فرستاده میشود یک CV مناسب نیز تهیه شده و فرستاده شود.
5. Motivation letter انگیزه نامه
انگیزه نامه یا موتیویشن لتر نامه ای است که شما در آن اعلام میکنید که مایلید در دانشگاه مورد نظر خود تحصیل کنید. این نامه معمولا یک صفحه بوده و باید کوتاه و ساده اما گویا باشد.
این نامه را نباید با SOP اشتباه گرفت (البته حتی برخی از دانشگاه ها در اروپا نیز این اشتباه را میکنند و این دو نامه را با هم اشتباه میگیرند) اما به طور کلی اکثر دانشگاه های اروپایی انگیزه نامه درخاست میکنند و اکثر دانشگاه های کانادا و آمریکا SOP که میتوان این مورد را از مقدار طول مجاز نامه (برای انگیزه نامه 1 صفحه و برای SOP 2 صفحه به بالا) حدس زد.
6. Recommendation letter توصیه نامه
این نامه ای است که اساتید و یا استخدام کنندگان شما در تعریف از شما مینویسند. این نامه به زبان انگلیسی تهیه میشود و معمولا باید در پاکت در بسته گذاشته شده و به اصطلاح سیل seal)) بشود. بسته به دانشگاه ممکن است چندین توصیه نامه از شما خاسته شود و یا اینکه باید این نامه در فرم مخصوص دانشگاه پر شود.
7. فتوکپی پاسپورت یا شناسنامه ی ترجمه شده یا هر کارت شناسایی دیگر
8. عکس
(حجاب خانم ها معمولا هیچ گونه مشکلی ایجاد نمیکند و در روند پذیرش تاثیری ندارد)
9. خلاصه ی پروژه در دوره ی تحصیلی قبلی
10. پروپوزال تز برای دوره ی تحصیلی ای که میخاهید در آن اپلای کنید.
11. فرم پر کرده، Cover sheet

معمولا هر دانشگاهی فرم مخصوص به خود را دارد که شما باید آن را از سایت دانشگاه دانلود کرده و پر کنید و یا آن را آنلاین پر کنید و سپس پرینت بگیرید. این فرم ها باید امضا شده و همراه با بقیه مدارک فرستاده شود.

با توجه به مدارک مورد نیاز هر دانشگاه از مدارک ذکر شده آنهایی که باید بفرستید را داخل یک پاکت قرار داده و به آدرس دانشگاه ارسال میکنید. در صورتی که مدارک شما ناقص باشد دانشگاه ها معمولا مدارک را بررسی نمیکنند و فرد اپلای کننده را رد میکنند پس در درست فرستادن مدارک . کامل بودن آنها دقت کافی به عمل بیاورید. در بعضی مواقع نیز با فرد اپلای کننده تماس گرفته شده و نقص مدرک را اطلاع میدهند تا داوطلب مدرک لازم را دوباره ارسال کند.

[برش] مدارک زبان لازم برای پذیرش از فنلاند - Un4given - 11-03-2015

درود

دوستان بنده کارشناسی ناپیوسته خوندم. الان میخوام بدونم برای فنلاند باید چه مدارکی ارسال کنم. منظورم اینکه باید دیپلم و ریز نمرات ( با توجه به اینکه پیش دانشگاهی هم نخوندم )، کاردانی با ریز نمرات هم ارسال کنم، یا نه صرفا همون لیسانس اکتفا میکنه ؟
ممنونم .

RE: مدارک لازم برای دانشگاه های فنلاند - saaaaam - 17-03-2015

(11-03-2015, 10:48 AM)'Un4given' نوشته: درود
  دوستان بنده کارشناسی ناپیوسته خوندم. الان میخوام بدونم برای فنلاند باید چه مدارکی ارسال کنم. منظورم اینکه باید دیپلم و ریز نمرات ( با توجه به اینکه پیش دانشگاهی هم نخوندم )، کاردانی با ریز نمرات هم ارسال کنم، یا نه صرفا همون لیسانس اکتفا میکنه ؟
ممنونم .

سلام
شما مدرک فوق دیپلم و کارشناسی نا پیوسته را ترجمه و به تایید سفارت برسانید کافی هست نیازی به مدارک دبیرستان یا پیش دانشگاهی نیست

RE: مدارک لازم برای دانشگاه های فنلاند - maedeh-k1996 - 08-07-2015

دوستان فنلاند آزمون GRE داره؟نمیدونم چرا این آزمون برای من شده کابوس

RE: مدارک لازم برای دانشگاه های فنلاند - Emir - 08-07-2015

(08-07-2015, 05:13 AM)maedeh-k1996 نوشته: دوستان فنلاند آزمون GRE داره؟نمیدونم چرا این آزمون برای من شده کابوس

با سلام 
نه دوست عزی تا اونجایی که میدونم به غیر از دانشگاه های التو و هلسینکی و مدرسه اقتصاد هنکن , هیچ کدوم جی مت یا جی ار ای نمیخوان . ولی داشتنش رزومه رو تقویت خواهد کرد . 
با تشکر

RE: مدارک لازم برای دانشگاه های فنلاند - Iman.S - 25-07-2015

من میخام امتحان زبان ایتالیایی سفارت ایتالیا بدم و در ایتالیا به زبان ایتالیایی مدرک کارشناسی بگیرم.(زمان آزمون اواسط آذر هست و وقتی نتایجش اعلام میشه احتمالا به آخرای دسامبر رسیدیم)
اما احتمال داره که نتونم نمره حدنصاب ایتالیایی رو کسب کنم و مجبور بشم مدرک انگلیسی بگیرم و برای رشته های انگلیسی فنلاند و ایتالیا و یا احیانا آلمان اقدام کنم
قبل شرکت در آزمون آیلتس باید مدتی رو با استفاده از یک کلاس فشرده برای آماده شدن صرف کنم.

با این تفاسیر و با توجه به اینکه ددلاین اکثر دانشگاههای فنلاند تا آخر فبریه است، و ممکن است که مدرک زبان من تا آن موقع آماده نشود، آیا امکانش هست که دانشگاه قبول کنه بعدن بگیره مدرک رو؟
برای دانشجوهای دکترا شنیدم که قبلا این کار ممکن شده(تو همین سایت خوندم) اما منظور من برای مقطع خودم کارشناسی هست که آیا طبق تجربه در گذشته موردی بوده شبیه به این؟ ممنون.

RE: مدارک لازم برای دانشگاه های فنلاند - Emir - 25-07-2015

(25-07-2015, 01:49 AM)Iman.S نوشته: من میخام امتحان زبان ایتالیایی سفارت ایتالیا بدم و در ایتالیا به زبان ایتالیایی مدرک کارشناسی بگیرم.(زمان آزمون اواسط آذر هست و وقتی نتایجش اعلام میشه احتمالا به آخرای دسامبر رسیدیم)
اما احتمال داره که نتونم نمره حدنصاب ایتالیایی رو کسب کنم و مجبور بشم مدرک انگلیسی بگیرم و برای رشته های انگلیسی فنلاند و ایتالیا و یا احیانا آلمان اقدام کنم
قبل شرکت در آزمون آیلتس باید مدتی رو با استفاده از یک کلاس فشرده برای آماده شدن صرف کنم.

با این تفاسیر و با توجه به اینکه ددلاین اکثر دانشگاههای فنلاند تا آخر فبریه است، و ممکن است که مدرک زبان من تا آن موقع آماده نشود، آیا امکانش هست که دانشگاه قبول کنه بعدن بگیره مدرک رو؟
برای دانشجوهای دکترا شنیدم که قبلا این کار ممکن شده(تو همین سایت خوندم) اما منظور من برای مقطع خودم کارشناسی هست که آیا طبق تجربه در گذشته موردی بوده شبیه به این؟ ممنون.

با سلام 
بله درست شنیدید . 
برای مقاطع لیسانس و ارشد شما مجبورین تا ددلاین نمره و مدرک زبانتون رو بفرستین که اگه ایلتس باشه 
کار شما خیلی راحته و فقط کافیست مرکتون همراه با کد رو اسکن کنین ولی اگه تافل باشه نیاز هست موسسه ETS نمره شما رو ریپورت کنه .
در مود دکتری چون دکتری شغل محسوب میشه و بصورت پوزیشنی اقدام میشه و همچنین ذذلاین خاصی براش نیست میشه نمره زبان رو عقب انداخت و حتی بعضا استادا تمایل چندانی به مدرک زبان ندارن و به مصاحبه با فرد مورد نظر اکتفا میکنند . 
مقوله ارشد و لیسانس با دکتری فرق میکنه .

با تشکر

RE: مدارک لازم برای دانشگاه های فنلاند - مریم شهرساز - 26-09-2015

با سلام و خسته نباشید

بنده ارشد برنامه ریزی شهری(شهرشازی)دانشگاه آزاد معدل 17.5 و چند تا مقاله داخلی و یک مقاله isi هم دارم .نمره زبانم هم 6.5  می خواستم ببینم برا پذیرش دکترا در فنلاند شانسی دارم؟بازار کار رشته من چطوره؟ ایا همسرمم اونجا اجازه کار داره؟ایشون معماری خوندن

RE: مدارک لازم برای دانشگاه های فنلاند - Shihan - 02-10-2015

(26-09-2015, 10:13 PM)مریم شهرساز نوشته:
با سلام و خسته نباشید

بنده ارشد برنامه ریزی شهری(شهرشازی)دانشگاه آزاد معدل 17.5 و چند تا مقاله داخلی و یک مقاله isi هم دارم .نمره زبانم هم 6.5  می خواستم ببینم برا پذیرش دکترا در فنلاند شانسی دارم؟بازار کار رشته من چطوره؟ ایا همسرمم اونجا اجازه کار داره؟ایشون معماری خوندن

برای خودتون باید دنبال استاد یا position خالی رو جستجو کنید و سپس پیدا کنید. از بازار کارش اطلاعی ندارم

RE: مدارک لازم برای دانشگاه های فنلاند - مهمان - 06-01-2016

سلام.من ايلتس 6 گرفتم.به نظرتون براي فنلاند اقدام كنم؟